18 грудня 1991 року видано свідоцтво про реєстрацію засобу масової інформації, який мав назву телекомпанія «Надвірна – ТБ». Засновником стала міська рада. Першим директором – Василь Скрипничук. Зйомки програм починали з чорно-білої відеокамери орендованої в Надвірнянській ЗОШ №1, яка використовувалась на уроках фізики. Першими працівниками телекомпанії «Надвірна – ТБ» стали крім Василя Скрипничука – Богдан Климковецький, інженер, та Ігор Клюфінський, оператор.
Після Василя Скрипничука директором став Богдан Олійник, який пропрацював в телекомпанії більше двох років. За час його керівництва Надвірнянською міською радою було виділено кошти на придбання апаратури. На цьому обладнанні телебачення пропрацювало понад 10 років. Тоді ж було розширено штат працівників. За період з 1991 по 1996 роки виходили такі передачі: «Гість студії», «Барометр здоров’я», «Новини» та інші. В 1997 році з ініціативи покійного отця-мітрата Григорія Сімкайла була започаткована християнсько-релігійна передача «Сіль землі», що виходить до сьогодні.
В 1994 – 1995 роках Надвірнянське телебачення почало співпрацювати з центральним каналом «Уніка – ТБ» для новин «Вікна», поїздом працівники телебачення передавали сюжети до Києва. В середньому 2 – 3 сюжети в тиждень виходило на всеукраїнському каналі. В цей час стартувала співпраця і з обласним телеканалом «402». Готовий матеріал передавався до Івано-Франківська автобусом.
Восени 1996 року співзасновником телекомпанії «Надвірна-ТБ» стала Надвірнянська районна рада, а Богдана Климковецького затвердили на посаді директора.
Цього ж 1996 року було створено районне радіо «Синьо-жовта хвиля», яку очолила Світлана Штієнко.
Знаковий період для місцевої телекомпанії відбувся в 2003 році – коли об’єднались телекомпанія «Надвірна – ТБ» та районне проводове радіо «Синьо-жовта хвиля» – нова структура отримала назву ТРК «Надвірна».
Працівники телерадіокомпанії є переможцями та лауреатами різноманітних всеукраїнських та міжнародних фестивалів, конкурсів.
В 2011 році Національна рада з питань телебачення та радіомовлення прийняла рішення про перехід на новий телевізійний формат – цифрове мовлення. З ініціативи ТРК «Надвірна» 5 місцевих мовників об’єдналися навколо телекомпанії РАІ, для мовлення в цифрі на всю область. Того ж 2011 року була отримана ліцензія на цифрове мовлення, що дало можливість транслювати місцеві телепередачі на всю область.