Опитування

Який би Ви підтримали напрямок проекту впровадження ІТ та мобільних технологій для покращення життєдіяльності міської інфраструктури населення, в рамках концепції «Розумні міста"

Дивитись результати

Завантаження ... Завантаження ...

Архіви новин

Електронні петиції

Електронні петиції

Урядові сайти

Президент України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України

Надвірнянські ресурси

Надвірнянська районна рада Надвірнянська районна державна адміністрація Відділ освіти Надвірнянської РДА

Гарячі телефони

КП «Надвірнянський житловик»

черговий - 26275

КП "Надвірнаводоканал"

диспетчер (робочі дні 8.00-17.00) - 29067

оператор водозабору (цілодобово) - 28474, 0673448010

черговий (вихідні та святкові дні) - 79806

Безпечне місто

Оголошення

Актуальне відео

Надвірна – шлях до Карпат

Стерилізаційний пункт у дії

Капремонт системи водовідведення на Ломоносова, 5

Міський голова про зустріч з керівництвом ПАТ “Укрнафта”

Вирішення питання поводження з побутовими відходами

Переможці Бюджету участі 2018

Безпека в місті

Відеозвіт міського голови Зіновія Андрійовича та Надвірнянської міської ради за 2017 рік

 

 

 

Відеоархів

Децентралізація влади

17.03.2017

100-річчя створення Української Центральної Ради

Сьогодні ми відзначаємо 100-річчя однієї з найважливіших історичних подій у становленні України як незалежної та суверенної держави. Саме цього дня, 17 березня 1917 року в Києві було створено Українську Центральну Раду (УЦР) – національний політичний центр, згодом перший український парламент, який керував національно-визвольним рухом українського народу, а потім і Українською Народною Республікою (УНР).

Центральна Рада була створена з ініціативи демократичної української інтелігенції, об’єднаної в Товариство Українських Поступовців, за участю політичних партій України, а також представників робітництва, духовенства, військових, студентів, громадських і культурних організацій. Головою УЦР було обрано Михайла Грушевського, заступниками голови Володимира Науменка та Дмитра Антоновича. Склад Центральної Ради поповнювався і розширювався на демократичній основі. Вже наприкінці липня УЦР налічувала 822 члени.

За весь час свого існування Центральна Рада видала чотири Універсали (державно-політичні акти), які визначили етапи Української держави – від автономної до самостійної. На Українському національному конгресі, що відбувся у Києві 19-21 квітня 1917р. офіційно було визнано УНР представницьким законодавчим органом України та обрано курс на національно-територіальну автономію.

10 червня 1917 р. Центральна Рада видала свій І Універсал, тобто державний документ у формі звернення до населення. У ньому проголошувалась автономія України. 22 січні 1918 року ІV Універсалом Української Центральної Ради Українська Народна Республіка  проголошувалася «самостійною, ні від кого не залежною, вільною суверенною державою українського народу».

Завдяки діяльності Української Центральної Ради створено передумови для національно-культурного розвитку України; було продовжено державотворчі традиції українського народу, залучено до політичного життя великих мас українства; пробуджено національну самосвідомості, розпочато процес соціально-економічних перетворень, демократизацію суспільно-політичного життя та було закладено основи мирної зовнішньої політики України.

УЦР втілила мрії багатьох поколінь: хоч не на довгий час подарувала українцями самостійну державу, заклала в ній демократичні основи. Українська Центральна Рада – це своєрідний феномен українського суспільства, адже саме Центральна Рада спромоглася за короткий проміжок часу поставити нашу Батьківщину на шлях до національної незалежності, пробудити національну ідею, сформувати високу свідомість. Вона підняла на новий щабель ідею української державності. Центральна Рада практично здійснила одвічні прагнення українського народу до свободи і незалежності.

Вверх