Опитування

Який би Ви підтримали напрямок проекту впровадження ІТ та мобільних технологій для покращення життєдіяльності міської інфраструктури населення, в рамках концепції «Розумні міста"

Дивитись результати

Завантаження ... Завантаження ...

Архіви новин

Електронні петиції

Електронні петиції

Урядові сайти

Президент України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України

Надвірнянські ресурси

Надвірнянська районна рада Надвірнянська районна державна адміністрація Відділ освіти Надвірнянської РДА

Гарячі телефони

КП «Надвірнянський житловик»

черговий - 26275

КП "Надвірнаводоканал"

диспетчер (робочі дні 8.00-17.00) - 29067

оператор водозабору (цілодобово) - 28474, 0673448010

черговий (вихідні та святкові дні) - 79806

Безпечне місто

Оголошення

Актуальне відео

Надвірна – шлях до Карпат

Стерилізаційний пункт у дії

Капремонт системи водовідведення на Ломоносова, 5

Міський голова про зустріч з керівництвом ПАТ “Укрнафта”

Вирішення питання поводження з побутовими відходами

Переможці Бюджету участі 2018

Безпека в місті

Відеозвіт міського голови Зіновія Андрійовича та Надвірнянської міської ради за 2017 рік

 

 

 

Відеоархів

Децентралізація влади

01.12.2017

26-а річниця проведення Всеукраїнського референдуму

Сьогодні виповнюється 26 років з дня проведення Всеукраїнського референдуму, на якому український народ переконливою більшістю голосів підтримав Акт проголошення незалежності України і  підтвердив споконвічне бажання українців жити в незалежній демократичній державі. В цей доленосний день Акт проголошення Незалежності України підтвердили 90,32% з тих, що взяли участь у голосуванні. Позитивну відповідь дало населення всіх областей України і Криму, незалежно від їх національного складу. Причинами такої високої політичної активності громадян України стали: сформоване протягом багатьох століть прагнення українського народу до державотворення,  віра народу у свої сили і можливості, розпочатий процес розпаду СРСР. Підсумки референдуму однозначно засвідчили прагнення народу бути повноцінним господарем на власній землі.

Проведення Всеукраїнського референдуму 1 грудня 1991 р. дозволило досягти ще однієї мети – легітимного виходу республіки зі складу радянської федерації. Україна першою з колишніх радянських республік заявила, що вважає стосовно себе Договір про утворення СРСР 1922 р. недійсним і недіючим. Тоді був закладений надійний фундамент суверенності, що дало правові підстави упродовж лише одного місяця визнати Україну як державу 57 країнами світу.

Голосування українців у цей знаменний день стало моментом відновлення української державної незалежності та ознаменувало собою підсумок реалізації одвічних і природних прагнень української нації жити у незалежній соборній державі.

За цих понад два десятиріччя на долю нашої держави випало багато випробувань, одне з яких ми переживаємо сьогодні. Тисячі прикладів героїзму  і відваги, непохитності і жертовного патріотизму є тією високою ціною, яку заплатили і продовжують платити українці за свою державу і незалежність.  Проте події грудня 1991 року вкотре показали всьому світу приклад єдності і неподільності нашого народу у прагненні розбудувати вільну, демократичну, сильну, економічно і духовно багату державу.

 

Вверх