Опитування

Який би Ви підтримали напрямок проекту впровадження ІТ та мобільних технологій для покращення життєдіяльності міської інфраструктури населення, в рамках концепції «Розумні міста"

Дивитись результати

Завантаження ... Завантаження ...

Архіви новин

Електронні петиції

Електронні петиції

Урядові сайти

Президент України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України

Надвірнянські ресурси

Надвірнянська районна рада Надвірнянська районна державна адміністрація Відділ освіти Надвірнянської РДА

Гарячі телефони

КП «Надвірнянський житловик»

черговий - 26275

КП "Надвірнаводоканал"

диспетчер (робочі дні 8.00-17.00) - 29067

оператор водозабору (цілодобово) - 28474, 0673448010

черговий (вихідні та святкові дні) - 79806

Безпечне місто

Актуальне відео

Надвірна – шлях до Карпат

Стерилізаційний пункт у дії

Капремонт системи водовідведення на Ломоносова, 5

Міський голова про зустріч з керівництвом ПАТ “Укрнафта”

Вирішення питання поводження з побутовими відходами

Переможці Бюджету участі 2018

Безпека в місті

Відеозвіт міського голови Зіновія Андрійовича та Надвірнянської міської ради за 2017 рік

 

 

 

Відеоархів

Децентралізація влади

30.11.2018

27-а річниця проведення Всеукраїнського референдуму

27 років тому, 1 грудня 1991 року відбулася доленосна подія в історії сучасної України – проведення Всеукраїнського референдуму, який підтвердив споконвічне бажання українців жити в незалежній демократичній державі. Український народ переконливою більшістю голосів (понад 90%) підтримав Акт проголошення Незалежності України. Рішення референдуму дозволили Україні затвердитися на міжнародній арені, як незалежній державі. Тоді був закладений надійний фундамент суверенності, що дало правові підстави упродовж лише одного місяця визнати Україну як державу 57 країнами світу. Україна стала будувати відносини з іншими державами на основі взаємної поваги суверенітету, незалежності і територіальної цілісності, невтручання в їхні внутрішні справи, розвитку всебічних політичних, економічних і культурних зв’язків.

Дата 1 грудня 1991 р. назавжди залишиться в історії не лише як подія, що ознаменувала легітимізацію незалежності України, а й як символ остаточного краху радянського тоталітарного режиму. Так, на основі результатів Всеукраїнського референдуму Україна першою з колишніх радянських республік заявила, що вважає стосовно себе Договір про утворення СРСР 1922 р. недійсним і недіючим. А вже 8 грудня 1991 р. Біловезька угода юридично припинила існування колишнього СРСР.

27 років тому український народ консолідувався навколо ідеї української державності та утвердив своє прагнення творити власну долю у власному домі. Українці довели світові, що здатні до реальних вчинків, до конкретних кроків задля великого звершення – відродження держави, ім’я якій – Україна. За цих понад два десятиріччя на нашу долю випало багато випробувань, одне з яких ми переживаємо сьогодні, коли на Сході України триває російсько-українська війна і український народ знову змушений захищати своє право жити у вільній і незалежній державі. Але сьогоднішня знаменна дата – це чергове нагадування про те, що сила України – в єдності. Ми твердо віримо, що територіальна цілісність нашої держави, скропленої кров’ю мільйонів незламних борців, навіки залишатиметься непорушною. Ми маємо бути свідомі того, що лише в єдності можемо досягти величної мети – побудови економічно й духовно багатої, вільної й демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки.

Вверх