Опитування

Який би Ви підтримали напрямок проекту впровадження ІТ та мобільних технологій для покращення життєдіяльності міської інфраструктури населення, в рамках концепції «Розумні міста"

Дивитись результати

Завантаження ... Завантаження ...

Архіви новин

Електронні петиції

Електронні петиції

Урядові сайти

Президент України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України

Надвірнянські ресурси

Надвірнянська районна рада Надвірнянська районна державна адміністрація Відділ освіти Надвірнянської РДА

Гарячі телефони

КП «Надвірнянський житловик»

черговий - 26275

КП "Надвірнаводоканал"

диспетчер (робочі дні 8.00-17.00) - 29067

оператор водозабору (цілодобово) - 28474, 0673448010

черговий (вихідні та святкові дні) - 79806

Безпечне місто

Оголошення

Актуальне відео

Надвірна – шлях до Карпат

Стерилізаційний пункт у дії

Капремонт системи водовідведення на Ломоносова, 5

Міський голова про зустріч з керівництвом ПАТ “Укрнафта”

Вирішення питання поводження з побутовими відходами

Переможці Бюджету участі 2018

Безпека в місті

Відеозвіт міського голови Зіновія Андрійовича та Надвірнянської міської ради за 2017 рік

 

 

 

Відеоархів

Децентралізація влади

30.11.2017

30 листопада 2013 р. в місті Надвірна розпочалась Революція Гідності

На стелі Героям Небесної Сотні в м.Надвірна внизу викарбовано «30.11.2013 року в місті Надвірна розпочалась Революція Гідності». Так, саме 30 листопада 2013-го Молитовний майдан Надвірної став початком Революції Гідності на теренах нашого міста та району.

В 2013 році на столичному майдані розпочались події, які з часом сколихнули весь світ. Тодішній злочинний уряд відмовився від підписання угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом та взяв курс на Митний союз з Росією. Кілька сотень студентів в знак протесту виступили на захист демократичних цінностей, національних інтересів та європейського вибору нашої держави. В ніч з 29 на 30 листопада о четвертій ранку «Беркут» починає розгін студентів на Майдані. Затримано 31 особу, близько 40 – у лікарні. Режим Януковича відреагував жорстоко і силою намагався розігнати мирну акцію протесту. Поступово майдан в Києві почав згуртовувати сотні міст і сіл у прагненні відстояти людську гідність та право нашої держави на демократичний розвиток. Мирна акція протесту студентів переросла в справжню революцію, названу Революцією Гідності.

Надвірнянська громада одна з перших висловила свою підтримку і разом з усім українським народом стала на захист свободи, гідності, справедливості, рівності, демократії та верховенства права. У незламних рядах героїв на барикадах стояли і жителі Надвірнянщини, котрі також відчули на собі нагайки «Беркута».

Ще 21 листопада у будинку «Просвіта» в м.Надвірна зібрались громадські активісти на термінове засідання, де одноголосно вирішили на м-ні Шевченка розгорнути наметове містечко і підтримати студентство на столичному майдані.

22 листопада на майдан біля пам’ятника Т.Г.Шевченка завезли шини, дрова і розгорнули намети. В той же день відбулась спільна позачергова сесія Надвірнянської районної та міської рад, на якій прийняли звернення, де висловили обурення «ситуацією, що склалася на шляху підписання Угоди про Асоціацію між Україною та Європейським Союзом» та вимогу до тодішнього президента «вжити невідкладних заходів для підписання Угоди між Україною та ЄС на саміті у Вільнюсі 28 листопада 2013», а до Верховної Ради – відправити уряд у відставку та розпочати процедуру імпічменту президента. Чим конкретно і чітко визначили або висловили підтримку міста Надвірна та Надвірнянського району євроінтеграції України.

Найактивніше до заходу  долучились студенти Надвірнянського коледжу, які були рушієм і духом Євромайдану в Надвірній. Студентська молодь – одна із перших в Івано-Франківській області поставила наметове містечко у підніжжі пам`ятника Тарасові Шевченку і сказала категоричне «Ні!» тому злочинному режимові.

Відразу після трагічної ночі (силового розгону столичного майдану) 30 листопада 2013 р в м. Надвірна розпочалась Революція Гідності. Того дня закликали жителів району взяти участь у народному віче у Києві 1 грудня, оголосили підготовку до організації попереджувального страйку в районі та акцій громадянської непокори. В місті оперативно було створено Надвірнянський районний штаб національного спротиву та мобілізаційний штаб Євромайдану, де реєстрували усіх бажаючих організовано поїхати у Київ.

Високий дух учасників Революції Гідності стали для всього світу прикладом нескореності, мужності та непохитності у відстоюванні своєї гідності та свободи. Події останніх років примусили кожного українця відчути свою причетність до долі країни, адже від кожного з нас залежить, у якій державі житимемо ми  і житимуть наступні покоління. Революція Гідності не завершилась, а триває до сьогодні: в наших серцях, думках і помислах, щоденних справах та вчинках, які стануть фундаментом побудови незалежної, могутньої і процвітаючої держави,  про яку мріяли цілі покоління українських патріотів.

Вверх