Опитування

Який би Ви підтримали напрямок проекту впровадження ІТ та мобільних технологій для покращення життєдіяльності міської інфраструктури населення, в рамках концепції «Розумні міста"

Дивитись результати

Завантаження ... Завантаження ...

Архіви новин

Електронні петиції

Електронні петиції

Урядові сайти

Президент України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України

Надвірнянські ресурси

Надвірнянська районна рада Надвірнянська районна державна адміністрація Відділ освіти Надвірнянської РДА

Гарячі телефони

КП «Надвірнянський житловик»

черговий - 26275

КП "Надвірнаводоканал"

диспетчер (робочі дні 8.00-17.00) - 29067

оператор водозабору (цілодобово) - 28474, 0673448010

черговий (вихідні та святкові дні) - 79806

Безпечне місто

Актуальне відео

Надвірна – шлях до Карпат

Стерилізаційний пункт у дії

Капремонт системи водовідведення на Ломоносова, 5

Міський голова про зустріч з керівництвом ПАТ “Укрнафта”

Вирішення питання поводження з побутовими відходами

Переможці Бюджету участі 2018

Безпека в місті

Відеозвіт міського голови Зіновія Андрійовича та Надвірнянської міської ради за 2017 рік

 

 

 

Відеоархів

Децентралізація влади

29.06.2018

77 річниця проголошення Акту відновлення Української Державності

30 червня 1941 року у Львові Похідною групою Організації українських націоналістів під керівництвом Ярослава Стецька у порозумінні з рештою політичних сил Західної України та главою Української греко-католицької церкви митрополитом Андреєм Шептицьким було проголошено Акт відновлення Української Держави.  

Документ складався з трьох пунктів. Пункт 1 проголошував відновлення української держави і закликав український народ боротися за суверенну владу на всіх національних землях. У пункті 2 йшлося про створення на західноукраїнських землях української влади, підпорядкованої майбутньому національному урядові в Києві. Пункт 3 містив запевнення, що самостійна Українська держава буде тісно співпрацювати з Німеччиною. Далі було оголошено список членів Державного правління – українського уряду на чолі з Ярославом Стецьком.

Проголошення Акту схвально сприйняли провідні діячі українського політичного руху та українська спільнота. Зокрема, йому присвятив окрему відозву митрополит Андрей Шептицький. У наступні дні по всій Західній Україні активісти ОУН організували мітинги на підтримку Акту, створювали органи української місцевої влади.

Проголошення Акта його творці розглядали як перехідний етап — справжнє, повноцінне проголошення державності планувалося в Києві після звільнення його від радянських військ. З цією метою була вислана окрема похідна група під командуванням Василя Кука. 

Наслідком Акта для його авторів були німецькі репресії. 3 липня 1941 року у Львові та Кракові було заарештовано більшість керівництва ОУН та членів Державного правління, у тому числі Степана Бандеру та Ярослава Стецька, і відправлено всіх до Берліна. Там після допитів, 17 липня 1941 року всіх перевезли в концтабір Заксенхаузен, де в повній ізоляції від зовнішнього світу утримували до осені 1944 року. Одночасно у Василькові було затримано похідну групу, яка прямувала на Київ. 

Це був ще один відчайдушний крок, яким українська нація продемонструвала прагнення до здобуття власної державності. Ще раз було заявлено всьому світові, що український народ – законний господар своєї землі і буде боротись з кожним, хто намагатиметься потоптати волю України. У тексті проголошення було сказано, що «волею Ук­раїнського Народу Організація Українських Націо­налістів під проводом Степана Бандери проголошує відновлення Української Держави, за яку поклали свої голови цілі покоління найкращих синів України». В Акті проголошення містилося прохання до населен­ня «не скласти зброї так довго, доки на всіх україн­ських землях не буде створена Суверенна Українська Влада».

Такої тривалої, масової, героїчної боротьби під час національно-визвольних змагань не знала досі не лише наша, а й світова історія. Ця боротьба зміцнила в людях віру у краще майбутнє України, розбудила надію на перемогу та здобуття свободи і незалежності нашої держави.

Вверх