Опитування

Який би Ви підтримали напрямок проекту впровадження ІТ та мобільних технологій для покращення життєдіяльності міської інфраструктури населення, в рамках концепції «Розумні міста"

Дивитись результати

Loading ... Loading ...

Архіви новин

Електронні петиції

Електронні петиції

Урядові сайти

Президент України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України

Асоціація міст України

Надвірнянські ресурси

Надвірнянська районна рада Надвірнянська районна державна адміністрація Відділ освіти Надвірнянської РДА

Гарячі телефони

КП «Надвірнянський житловик»

черговий - 26275

КП "Надвірнаводоканал"

диспетчер (робочі дні 8.00-17.00) - 29067

оператор водозабору (цілодобово) - 28474, 0673448010

черговий (вихідні та святкові дні) - 79806

КП "Надвірнакомунсервіс"

22248

робочі дні (8.00 - 17.00)

Безпечне місто

Оголошення

Актуальне відео

Надвірна – шлях до Карпат

Стерилізаційний пункт у дії

Капремонт системи водовідведення на Ломоносова, 5

Міський голова про зустріч з керівництвом ПАТ “Укрнафта”

Вирішення питання поводження з побутовими відходами

Переможці Бюджету участі 2018

Безпека в місті

Відеозвіт міського голови Зіновія Андрійовича та Надвірнянської міської ради за 2017 рік

 

 

 

Відеоархів

Децентралізація влади

29.01.2018

День пам’яті Героїв Крут

Сьогодні, 29 січня, в районному будинку культури пройшла година пам’яті з нагоди відзначення 100-ої річниці бою під Крутами за участі районної та місцевої влад, духовенства, вояків УПА, курсантів та викладачів Прикарпатського військово-спортивного ліцею, учнів шкіл, громадських організацій, підприємств, установ, громадськості.

29 січня 100 років тому на заклик Української Народної Республіки біля залізничної станції Крути кілька сотень недосвідчених курсантів військової школи, студентів та гімназистів вступили у нерівний бій з більшовицькою армією, перший в новітній історії бій з кремлівськими загарбниками. Ціною власного життя крутяни призупинили наступ російсько-більшовицьких військ на столицю України, що дало можливість  урядові УНР добитися міжнародного визнання України на мирних переговорах у Бресті.

 Ця героїчна й водночас трагічна подія знаменувала початок нової епохи національного пробудження українців, усвідомлення нашого права жити на власній землі та святого обов’язку — боронити її.

Заходи розпочались з урочистого виконання Гімну України. Отець Юрій Зеленчук, настоятель церкви Покрови Пресвятої Богородиці провів спільну молитву за Україну. Всім присутнім в залі продемонстрували документальний фільм про події на станції Крути.

Міський голова Зіновій Андрійович у своєму виступі зазначив, що однією з трагічних і водночас героїчних дат є 29 січня, коли вся Україна вшановує пам’ять Героїв Крут. Юні добровольці сміливо пішли на вірну смерть, проявляючи справжню жертовність та відданість національній ідеї, власним прикладом стверджуючи, що український патріотичний дух є незборимий та непохитний.

Битва під Крутами увійшла в історію, як приклад неймовірної сили духу українців, зокрема, нашої молоді. Зараз, коли ми знову змушені захищати територіальну цілісність нашої держави від московського загарбника, як і сто років тому, першими до оборони  України стали добровольці, і вже не сотні, а тисячі молодих і сильних духом людей протистоять ворожому війську на сході держави. Подвиги молодих хлопців, справжніх патріотів України – це не просто наша історія, це – приклад для кожного, хто серцем вірний своїй Батьківщині. Герої   не  вмирають,  вони  живуть  у  нашій  пам’яті,  вони  живуть  у  тих,  хто  продовжує  їх  справу,  вони  живуть  доти,  поки  жива  їх  слава.

Присутні на заході вшанували хвилиною мовчання пам’ять Героїв Крут, Небесної Сотні та всіх, хто поліг за Україну.

В знак пошани Героїв України зі сцени звучали духовні, патріотичні пісні у виконанні вокального гурту вояків УПА «Заграва» (керівник Михайло Юркевич), Світлани Павлишин, Олесі Гайдаш, Віктора Чудновського, Тетяни Николюк. Учениця Надвірнянської ЗОШ №3 Анна Гурська передала всю трагічність тих подів у вірші «На Крути». Глядачів вразила вокально-музична композиція «Будемо гідними Героїв» у виконанні народного фольклорно-етнографічного колективу «Шовкова косиця» (кер.Олена Яченко).

Вверх