Опитування

Який би Ви підтримали напрямок проекту впровадження ІТ та мобільних технологій для покращення життєдіяльності міської інфраструктури населення, в рамках концепції «Розумні міста"

Дивитись результати

Завантаження ... Завантаження ...

Архіви новин

Електронні петиції

Електронні петиції

Урядові сайти

Президент України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України

Надвірнянські ресурси

Надвірнянська районна рада Надвірнянська районна державна адміністрація Відділ освіти Надвірнянської РДА

Гарячі телефони

КП «Надвірнянський житловик»

черговий - 26275

КП "Надвірнаводоканал"

диспетчер (робочі дні 8.00-17.00) - 29067

оператор водозабору (цілодобово) - 28474, 0673448010

черговий (вихідні та святкові дні) - 79806

Безпечне місто

Оголошення

Актуальне відео

Надвірна – шлях до Карпат

Стерилізаційний пункт у дії

Капремонт системи водовідведення на Ломоносова, 5

Міський голова про зустріч з керівництвом ПАТ “Укрнафта”

Вирішення питання поводження з побутовими відходами

Переможці Бюджету участі 2018

Безпека в місті

Відеозвіт міського голови Зіновія Андрійовича та Надвірнянської міської ради за 2017 рік

 

 

 

Відеоархів

Децентралізація влади

13.06.2018

Євген Коновалець – Герой, який віддав життя за Україну

200px-Yevgen_Konovalec

«У вогні перетоплюється залізо у сталь, у боротьбі перетворюється народ у націю», – говорив, дивлячись у майбутнє, полководець Євген Коновалець. Цей вислів і сьогодні вражає своєю актуальністю та змістом, коли наша держава переживає нелегкий період в своїй історії. Він і сьогодні є дороговказом для молодого покоління українців, які  стоять на захисті волі і свободи нашої держави. 

14 червня – особлива дата в календарі національної пам’яті. Саме в цей день 1891 року у селі Зашкові, що на Львівщині, народився один із провідних діячів українського націоналістичного руху Євген Коновалець.

Після навчання у народній школі та в гімназії, яку закінчив 1909 року, вступив до  Львівського університету (правничий факультет), готувався до юридичної праці. Вивчаючи юридичні дисципліни, пройшов ще й повний курс історії України під керівництвом професора Михайла Грушевського.

У 1914 році Євген Коновалець був мобілізований до австрійської армії, а в наступному році, після бою на Маківці, потрапив до російського полону. Звільнившись у результаті Березневої революції, восени 1917 року, бажаючи віддати свій труд новоутвореній українській державності, молодий офіцер подався до Києва, де приступив до організації українських Збройних Сил, спочатку куреня, а згодом і Корпусу Січових Стрільців. Моральна сила, високий авторитет, сталева воля Євгена Коновальця виростали з його сильного характеру, націоналістичного світогляду, політичної дії воїна-революціонера.

Євген Коновалець знав, що в боротьбі за державну самостійність і за укріплення держави найголовнішою силою є добре зорганізована, глибоко патріотична й добре вишколена армія. 27-літній офіцер став найвидатнішим командиром тодішніх збройних сил в Українській державі. Після поразки визвольних змагань, у той час, коли багатьох громадян України охоплювали відчай і апатія, Євген Коновалець зі своїми бойовими друзями повною мірою усвідомлював, що боротьба не закінчилася, оскільки живою залишилась у серцях патріотів національна ідея.

У 1920 році утворено Українську Військову Організацію (УВО), яку в липні 1921 року очолив полковник Євген Коновалець. Згодом постала необхідність будувати політичну організацію. Нею стала створена на початку 1929 року з ініціативи Коновальця та його однодумців Організація Українських Націоналістів (ОУН).

 23 травня 1938 року в Роттердамі обірвалося життя борця за Україну. Є люди, які долають і рамки своєї епохи, і межі свого життя. Смерть не зупиняє їх впливу, вони залишаються необхідними нації і після смерті. У  боротьбі української нації на всіх фронтах Євген Коновалець явив велику мудрість і велич. Він був, є і завжди буде надійним соратником, духовним провідником і Великим Полковником для всіх поколінь борців за Українську Соборну Самостійну Державу.

 

Вверх