Опитування

Який би Ви підтримали напрямок проекту впровадження ІТ та мобільних технологій для покращення життєдіяльності міської інфраструктури населення, в рамках концепції «Розумні міста"

Дивитись результати

Завантаження ... Завантаження ...

Архіви новин

Електронні петиції

Електронні петиції

Урядові сайти

Президент України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України

Надвірнянські ресурси

Надвірнянська районна рада Надвірнянська районна державна адміністрація Відділ освіти Надвірнянської РДА

Гарячі телефони

КП «Надвірнянський житловик»

черговий - 26275

КП "Надвірнаводоканал"

диспетчер (робочі дні 8.00-17.00) - 29067

оператор водозабору (цілодобово) - 28474, 0673448010

черговий (вихідні та святкові дні) - 79806

Безпечне місто

Оголошення

Актуальне відео

Надвірна – шлях до Карпат

Стерилізаційний пункт у дії

Капремонт системи водовідведення на Ломоносова, 5

Міський голова про зустріч з керівництвом ПАТ “Укрнафта”

Вирішення питання поводження з побутовими відходами

Переможці Бюджету участі 2018

Безпека в місті

Відеозвіт міського голови Зіновія Андрійовича та Надвірнянської міської ради за 2017 рік

 

 

 

Відеоархів

Децентралізація влади

13.06.2017

Євген Коновалець – полковник, який змінив історію України

Боротьба за незалежність та державність — особлива і трагічна частина історії українського народу. Чільне місце у ній посідає засновник Української військової організації (УВО) та Організації українських націоналістів (ОУН) Євген Коновалець.

«У вогні перетоплюється залізо у сталь, у боротьбі перетворюється народ у націю», говорив, дивлячись у майбутнє, полководець Євген Коновалець. Цей вислів і сьогодні вражає своєю актуальністю та змістом, коли наша держава переживає нелегкий період в своїй історії. 

14 червня – особлива дата в календарі національної пам’яті. Саме в цей день 1891 року у селі Зашкові, що на Львівщині, народився один із провідних діячів українського націоналістичного руху Євген Коновалець. Після навчання у народній школі та в гімназії, яку закінчив 1909 року, вступив до  Львівського університету (правничий факультет).

Восени 1917 року, молодий офіцер подався до Києва, де приступив до організації українських Збройних Сил, спочатку куреня, а згодом і Корпусу Січових Стрільців. Моральна сила, високий авторитет, сталева воля Євгена Коновальця виростали з його сильного характеру, націоналістичного світогляду, політичної дії воїна-революціонера.

Євген Коновалець знав, що в боротьбі за державну самостійність і за укріплення держави найголовнішою силою є добре зорганізована, глибоко патріотична й добре вишколена армія. 27-літній офіцер став найвидатнішим командиром тодішніх збройних сил в Українській державі. Після поразки визвольних змагань, у той час, коли багатьох громадян України охоплювали відчай, Євген Коновалець зі своїми бойовими друзями повною мірою усвідомлював, що боротьба не закінчилася, оскільки живою залишилась у серцях патріотів національна ідея.

У 1920 році утворено Українську Військову Організацію (УВО), яку в липні 1921 року очолив полковник Євген Коновалець. У 1929 році завдяки його титанічним зусиллям відбувається консолідація націоналістичного руху: на базі кількох розрізнених організацій була створена потужна та монолітна Організація Українських Націоналістів (ОУН). На Першому конгресі ОУН полковника Коновальця було обрано Головою цієї організації. Інтелектуал, інтелігент, він міг прислужитися народові в багатьох сферах, але вибрав шлях воїна: спочатку – захисника новонародженої української державності, а потім – воїна і провідника української національно-визвольної революції.

Євгена Коновальця було вбито 23 травня 1938 року в Роттердамі. Його смерть стала завершенням цілого етапу детально спланованої акції. Проте кінцева мета зовсім не полягала в нейтралізації лише голови ОУН. Кінцева мета була куди масштабнішою – ліквідація організованого націоналістичного руху, зокрема ОУН, яка в той час набирала силу і становила реальну загрозу інтересам більшовиків. 
У 1941 році Другий Великий Збір Організації Українських Націоналістів постановив відзначити 23 травня як Свято Героїв в пам’ять про загибель першого голови Організації Українських Націоналістів, полковника Євгена Коновальця, який
був, є і завжди буде надійним соратником, духовним провідником і Великим Полковником для всіх поколінь борців за Українську Соборну Самостійну Державу.

Вверх