Опитування

Який би Ви підтримали напрямок проекту впровадження ІТ та мобільних технологій для покращення життєдіяльності міської інфраструктури населення, в рамках концепції «Розумні міста"

Дивитись результати

Loading ... Loading ...

Архіви новин

Електронні петиції

Електронні петиції

Урядові сайти

Президент України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України

Асоціація міст України

Надвірнянські ресурси

Надвірнянська районна рада Надвірнянська районна державна адміністрація Відділ освіти Надвірнянської РДА

Гарячі телефони

КП «Надвірнянський житловик»

черговий - 26275

КП "Надвірнаводоканал"

диспетчер (робочі дні 8.00-17.00) - 29067

оператор водозабору (цілодобово) - 28474, 0673448010

черговий (вихідні та святкові дні) - 79806

КП "Надвірнакомунсервіс"

22248

робочі дні (8.00 - 17.00)

Безпечне місто

Оголошення

Актуальне відео

Надвірна – шлях до Карпат

Стерилізаційний пункт у дії

Капремонт системи водовідведення на Ломоносова, 5

Міський голова про зустріч з керівництвом ПАТ “Укрнафта”

Вирішення питання поводження з побутовими відходами

Переможці Бюджету участі 2018

Безпека в місті

Відеозвіт міського голови Зіновія Андрійовича та Надвірнянської міської ради за 2017 рік

 

 

 

Відеоархів

Децентралізація влади

11.04.2019

Громадські слухання з питань добровільного об`єднання територіальних громад у Надвірнянську ОТГ

Минулої п`ятниці, 5 квітня, у міській раді за участі 35-ти зареєстрованих громадян, жителів Надвірної, а також Лоєвського сільського голови Ярослава Зварича та представника Ліснотарновицької сільської ради діловода Христини Насадюк відбулися громадські слухання з питань добровільного об`єднання територіальних громад у Надвірнянську ОТГ (об`єднану територіальну громаду) з адміністративним центром у Надвірній згідно з Перспективним планом Івано-Франківської області, затвердженим Кабінетом Міністрів України від 13 жовтня 2015 р. Власне проведення слухань регламентовані відповідним рішенням міської ради від 14 лютого 2019 р.

На порядку денному – питання про підтримку добровільного об`єднання громад у Надвірнянську ОТГ, ініційоване Надвірнянським міським головою Зіновієм Андрійовичем. Керівник міста на початку свого спілкування з учасниками громадських слухань нагадав, що основні принципи об`єднання, зокрема, добровільність, збереження територій та інші викладені у Стратегії розвитку та проекті Статуту потенційної Надвірнянської ОТГ. Як представник обласної робочої групи з проведення адміністративно-територіальної реформи Зіновій Андрійович водночас зауважив, що протягом 2015-2017 років на рівні держави ухвалено цілу низку важливих законодавчих актів, спрямованих на ефективне проведення децентралізацій й утвердження спроможних в усіх відношеннях територіальних громад.

Згідно з Перспективним планом до Надвірнянської ОТГ входитиме 10 місцевих рад із 15-ма населеними пунктами. Це – Надвірнянська міська і Битківська селищна ради, а також сільські ради та їх невеликі села: Гвіздська (Гвізд і Млини); Молодківська; Назавизівська (Назавизів і Мирне); Пнівська (Пнів, Білозорина, Мозолівка); Парищенська (Парище, Лісна Велесниця); Верхньомайданська; Стримбівська; Лоївська. Ще у 2015-му на запрошення від міської ради про приєднання позитивно відгукнулися у Лоєвій, Биткові, Верхньому Майдані, Парищі, Гвозді та Молодкові, уточнив Зіновій Андрійович, нагадавши заодно, що чергові вибори в ОТГ мають відбутися вже через рік – у 2020-ому.

Однак, процес створення безпосередньо Надвірнянської громади позначений деякими труднощами, незважаючи на проведене перше слухання (5 квітня – уже друге за рахунком). Як з`ясувалося, упродовж усього обговорення на це є і об`єктивні, і суб`єктивні причини. Більше того, громадськість визнала – хід реформ висунув нові виклики. Першим питанням, що прозвучало від депутата міської ради Василя Будзака, стосувалося можливості зміни Перспективного плану. Зіновій Андрійович підкреслив, що це вирішуватиме громадськість, за якою має бути ініціатива.

Свою позицію щодо ситуації зі створенням ОТГ у Надвірнянщині висловив надвірнянець, голова районної ради Іван Гурмак. За його словами, новостворені ОТГ – не є повноцінними. Адже у кожну з них, наприклад, Делятинську чи Ланчинську не ввійшли всі передбачені планом села, а в третій ОТГ взагалі відбулася зміна адміністративного центру – замість Тисменичан на Перерісль. Крім  того, так і не відбулася гірська ОТГ з адмінцентром у Зеленій. – Чи не виходили Ви з пропозиціями створити одну, потужну Надвірнянську ОТГ, куди б увійшли гірські села Бистриця, Зелена й Пасічна, а також Лісна Тарновиця й Красна? – адресував своє питання міському голові Іван Гурмак, водночас наголошуючи:  – Я готовий відстоювати замість 5-ти лише чотири ОТГ.

За словами Зіновія Андрійовича, така ініціатива повинна йти безпосередньо від цих трьох великих гірських з відчутним соціально-економічним потенціалом (зокрема – Пасічна) сіл. А от Красній і Лісній Тарновиці депутати міської ради на одній із сесій міської ради не погодили входження до Надвірнянської ОТГ.

Перший заступник голови РДА, депутат міської ради Богдан Зеленчук вважає, що Перспективний план сформували неправильно. – Ми зробили одних бідними, інших – багатими, – пояснив  посадовець свою точку зору.

Із пропозицією Івана Гурмака погодився радник голови РДА Тарас Олендій, який зазначив, що входження трьох гірських сіл у Надвірнянську ОТГ сформує найпотужнішу і найбільш спроможну громаду на Прикарпатті.

Депутат районної ради Ігор Білоган переконливо обгрунтував юридичні аспекти входження у Надвірнянську ОТГ Парищенської сільської ради. В обговоренні об`єднавчого процесу взяли участь Василь Насадюк, Олег Антонюк, Василь Половко та інші учасники слухань.

За результатами громадських слухань вирішено: підтримати пропозицію  Надвірнянського міського голови щодо ініціювання добровільного об`єднання територіальної громади міста Надвірна у Надвірнянську ОТГ з адміністративним центром в м.Надвірна.

Вверх