Опитування

Який би Ви підтримали напрямок проекту впровадження ІТ та мобільних технологій для покращення життєдіяльності міської інфраструктури населення, в рамках концепції «Розумні міста"

Дивитись результати

Завантаження ... Завантаження ...

Архіви новин

Електронні петиції

Електронні петиції

Урядові сайти

Президент України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України

Надвірнянські ресурси

Надвірнянська районна рада Надвірнянська районна державна адміністрація Відділ освіти Надвірнянської РДА

Гарячі телефони

КП «Надвірнянський житловик»

черговий - 26275

КП "Надвірнаводоканал"

диспетчер (робочі дні 8.00-17.00) - 29067

оператор водозабору (цілодобово) - 28474, 0673448010

черговий (вихідні та святкові дні) - 79806

Безпечне місто

Оголошення

Актуальне відео

Надвірна – шлях до Карпат

Стерилізаційний пункт у дії

Капремонт системи водовідведення на Ломоносова, 5

Міський голова про зустріч з керівництвом ПАТ “Укрнафта”

Вирішення питання поводження з побутовими відходами

Переможці Бюджету участі 2018

Безпека в місті

Відеозвіт міського голови Зіновія Андрійовича та Надвірнянської міської ради за 2017 рік

 

 

 

Відеоархів

Децентралізація влади

03.05.2018

Інструменти розвитку громад

Нещодавно в м.Надвірна ГО «Надвірнянський туристично-інформаційний центр» в рамках проекту «Інструменти розвитку громад: тренінг з написання проектних заявок», який є одним із переможців щорічного міського конкурсу проектів з вирішення проблем розвитку  молоді міста, за сприяння Надвірнянської міської ради, Надвірнянської РДА та відділу  культури Надвірнянської РДА,  провела цикл тренінгів «Проектний менеджмент:  від проблеми до заявки». Мета – надання теоретичних і практичних знань щодо процесу розробки, написання, подання проектів на різні грантові площадки, в тому числі і міжнародні.

Реалії сьогодення, глобалізаційні та інтеграційні процеси, тяжіння до регіонального виміру в сучасній міжнародній політиці й проголошений курс на децентралізацію і підвищення ролі спроможних громад у подальшому розвитку української держави вимагають від місцевих органів влади впровадження інноваційних підходів у вирішенні питань розвитку територій. У цьому контексті розширення партнерських зв’язків з міжнародними організаціями-донорами дозволяє не тільки знаходити додаткові джерела фінансування проектів, спрямованих на соціально-економічний та культурний розвиток, а й надавати реальну допомогу тим, хто її потребує. В місті Надвірна сьогодні існує нагальна потреба для підвищення знань та навичок представників громадського суспільства в процесі пошуку та залученні ресурсів фондів та міжнародної технічної допомоги.

Протягом 2 місяців було проведено 7 тренінгів за темами: «Вступ в проектний менеджмент», «Дерево проблем», «Від ідеї до концепції. LMF», «Аплікаційна форма, мета та завдання», «Дії та результати», «Бюджетний процес» та «Моніторинг, оцінювання та звітність». Тренінги проводив Володимир Гринішак, директор «Надвірнянського туристично-інформаційного центру», який має великий досвід та знання у сфері проектного менеджменту, володіє методичними засобами та є сертифікованим тренером, адже пройшов цикл тренінгів для тренерів з написання проекті в рамках проекту «Громадська школа дієвих практик Європейського союзу» («Інститут Європейської політики м.Берлін»). Також своїми знаннями та досвідом ділилась волонтер Корпусу Миру США Леслі Нолан. Учасниками тренінгів були представники громадських організацій, органів місцевого самоврядування, освітніх закладів, музею, бібліотек тощо.

Минулого тижня на заключному тренінгу відбулось нагородження учасників навчань за участі голови Надвірнянської РДА Олександра Кеніза, першого заступника голови РДА Богдана Зеленчука та міського голови Зіновія Андрійовича. Керівники району та міста наголосили на тому, що сьогодні для соціально-економічного розвитку регіону є дуже важливим залучення міжнародних інвестицій. Все частіше оголошуються різноманітні  конкурси, що фінансуються Європейським Союзом, Міністерствами закордонних справ чи іншими фондами, але брак кваліфікованих кадрів не дозволяє в повній мірі використовувати можливості міжнародної технічної допомоги. Висловили надію, що такі навчання допоможуть багатьом представникам громадськості у написання різного роду проектів. В свою чергу наголосили на повну підтримку зі своєї сторони.

Варто зазначити, що ГО «Надвірнянський туристично-інформаційний центр» має великий досвід у написанні проектів і  за останні роки ряд таких проектів у партнерстві з Надвірнянською міською радою були успішно реалізовані на території нашого міста.

 

Вверх