Опитування

Який би Ви підтримали напрямок проекту впровадження ІТ та мобільних технологій для покращення життєдіяльності міської інфраструктури населення, в рамках концепції «Розумні міста"

Дивитись результати

Завантаження ... Завантаження ...

Архіви новин

Електронні петиції

Електронні петиції

Урядові сайти

Президент України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України

Надвірнянські ресурси

Надвірнянська районна рада Надвірнянська районна державна адміністрація Відділ освіти Надвірнянської РДА

Гарячі телефони

КП «Надвірнянський житловик»

черговий - 26275

КП "Надвірнаводоканал"

диспетчер (робочі дні 8.00-17.00) - 29067

оператор водозабору (цілодобово) - 28474, 0673448010

черговий (вихідні та святкові дні) - 79806

Безпечне місто

Оголошення

Актуальне відео

Надвірна – шлях до Карпат

Стерилізаційний пункт у дії

Капремонт системи водовідведення на Ломоносова, 5

Міський голова про зустріч з керівництвом ПАТ “Укрнафта”

Вирішення питання поводження з побутовими відходами

Переможці Бюджету участі 2018

Безпека в місті

Відеозвіт міського голови Зіновія Андрійовича та Надвірнянської міської ради за 2017 рік

 

 

 

Відеоархів

Децентралізація влади

25.08.2017

Іван Франко – це розум і серце нашого народу

«Іван Франко – це розум і серце нашого народу.

 Це боротьба, мука і передчуття

щастя України. України і людськості»

 (М.Рильський)

 

27 серпня  виповнюється 161 рік від дня народження великого сина України, її духовного пророка, титана думки і праці Івана Яковича Франка. Людство знає чимало чесних, самовідданих борців, які принесли на вівтар Вітчизни ідейні переконання, зрештою, все своє життя. Серед них Іван Якович Франко, незрівнянний за своєю багатогранністю й могутнім інтелектом навіть серед найбільших умів людства. Автор майже шести тисяч художніх і публіцистичних творів, наукових досліджень. Великий письменник і поет, драматург, критик і дослідник літератури, історик і філософ, фольклорист і етнограф, мовознавець і мистецтвознавець, соціолог і економіст, він був першим публіцистом, журналістом, видавцем, одним із провідних діячів українського політичного життя останньої чверті ХІХ – початку ХХ ст. … Але, насамперед він, був геніальним митцем, твори якого і через півтора століття хвилюють і захоплюють. Важко назвати когось з інших письменників світового значення, який так плідно виявився б у різних сферах творчості і який би залишив стільки наукових і мистецьких творів, як Іван Франко.

“Після Тараса Шевченка українська культура не знала діяча, рівного Іванові Франку за титанічними масштабами діяльності, – писав О. Гончар, – Вічний революціонер, співець трудового народу, найвизначніший письменник пошевченківської доби, глибокий мислитель – таким є для нас Іван Франко.”

Політика й поезія, публіцистика й філософія, новелістика й літературна критика, повість та історія, драма й етнографія, комедія й соціологія, література перекладів і редагування часописів – все це одночасно стало полем творчості та досліджень генія-сподвижника українського народу.

Він пройшов не легкий шлях до усвідомлення своєї ролі як духовного пророка нації. Йому судилося пережити зневагу, образу, каяття, відчуження свого народу, самотність і радість відкриття високої правоти самопожертви в ім’я духовного прозріння тих, кого він водив з пустелі рабства.

Франко був не лише Каменярем, але й ковалем українського щастя,  ковалем, який клепав серця і сумління свого громадянства, був тим Мойсеєм, який вів народ в обітовану країну народного щастя.

І.Франко, як і Т.Шевченко, втілює в собі українство вцілому, це – вічний революціонер, душа якого незламно боротиметься за щастя й долю України. Він посприяв куванню українського щастя і ми, як послідовники, зобов’язані його непросте діло завершити.

Особлива пошана і любов до величної постаті І.Франка мешканців Івано-Франківщини, адже його громадська і творча діяльність, особисте життя  тісно пов’язані з історією і культурою нашого краю.

Ім’ям Івана Франка названий сьогодні Львівський університет, Київський драматичний театр, багато установ освіти, науки, культури в Україні та за кордоном.

В  Надвірній міський парк названий в честь великого генія української нації, де розміщений пам’ятник Івану Франку.

У неділю, 27 серпня, у 161-у річницю народження Великого Каменяра Івана Франка, в м.Надвірна в міському парку ім.І.Франка відбудеться  V обласний фестиваль чоловічих хорів та чоловічих вокальних ансамблів «Вознесись, Україно!», присвячений 26-й річниці Незалежності України і 75-й річниці створення Української Повстанської Армії. Мета  фестивалю – пропаганда і поширення української патріотичної пісні на національно-визвольну, повстанську і державницьку тематику.

Початок фестивалю об11:30 біля символічної могили «Борцям за волю України». Продовження о 12:00 год. в міському парку ім.І.Франка.

Запрошуємо надвірнянців та гостей відвідати фестиваль.

Вверх