Опитування

Який би Ви підтримали напрямок проекту впровадження ІТ та мобільних технологій для покращення життєдіяльності міської інфраструктури населення, в рамках концепції «Розумні міста"

Дивитись результати

Завантаження ... Завантаження ...

Архіви новин

Електронні петиції

Електронні петиції

Урядові сайти

Президент України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України

Надвірнянські ресурси

Надвірнянська районна рада Надвірнянська районна державна адміністрація Відділ освіти Надвірнянської РДА

Гарячі телефони

КП «Надвірнянський житловик»

черговий - 26275

КП "Надвірнаводоканал"

диспетчер (робочі дні 8.00-17.00) - 29067

оператор водозабору (цілодобово) - 28474, 0673448010

черговий (вихідні та святкові дні) - 79806

Безпечне місто

Оголошення

Актуальне відео

Надвірна – шлях до Карпат

Стерилізаційний пункт у дії

Капремонт системи водовідведення на Ломоносова, 5

Міський голова про зустріч з керівництвом ПАТ “Укрнафта”

Вирішення питання поводження з побутовими відходами

Переможці Бюджету участі 2018

Безпека в місті

Відеозвіт міського голови Зіновія Андрійовича та Надвірнянської міської ради за 2017 рік

 

 

 

Відеоархів

Децентралізація влади

25.08.2016

Іван Франко – це розум і серце українського народу

1624858452016 рік в Україні проголошено роком Івана Франка, адже саме цього року ми відзначаємо дві пам’ятні дати – 160-річчя від дня народження та 100-річчя від дня смерті великого мислителя, видатного українського письменника, поета, краєзнавця, вченого, перекладача, філософа, громадського і політичного діяча, доктора філософії, ба більше – патріота своєї держави. На сучасному етапі розвитку нашої країни, на етапі розбудови її як незалежної, сильної держави, як ніколи важливо є почерпнути науку творчості титанів духу української нації – таких, як Іван Якович Франко.

“Після Тараса Шевченка українська культура не знала діяча, рівного Іванові Франку за титанічними масштабами діяльності, – писав О. Гончар, – Вічний революціонер, співець трудового народу, найвизначніший письменник пошевченківської доби, глибокий мислитель – таким є для нас Іван Франко.”

Найповніший бібліографічний покажчик творів Івана Франка містить понад 6 тисяч назв – художніх, публіцистичних творів, наукових досліджень, численних перекладів чи не з усіх літератур і мов світу, величезну кількість рецензій, статей, оглядів, відгуків на більшість загальнокультурних тем. Важко назвати когось з інших письменників світового значення, геній якого так плідно виявився б у різних сферах творчості і який би залишив стільки наукових і мистецьких творів, як Іван Франко.

Великий Каменяр відіграв надзвичайно велику роль у формуванні національної самоідентичності української нації та провідників цієї нації – української інтелігенції. “Іван Франко – це розум і серце нашого народу. Це боротьба, мука і передчуття щастя України. України і людськості”, – писав М. Рильський

Він пройшов не легкий шлях до усвідомлення своєї ролі як духовного пророка нації. Йому судилося пережити зневагу, образу, каяття, відчуження свого народу, самотність і радість відкриття високої правоти самопожертви в ім’я духовного прозріння тих, кого він водив з пустелі рабства.

Підтверджуючи історичними фактами, у 1890 році разом з С.Данилевичем і М.Павликом ним було створено Русько-українську радикальну партію в Західній Україні. Програма цієї партії будувалась на засадах демократії  й соборності українських земель. Франко підтримував ідею здобуття автономії у складі Австро-Угорської імперії, а в перспективі ставив за мету здобуття незалежності України. Саме такого радикального, але водночас розміреного кроку не вистачало для України і саме Франко зміг втілити таке необхідне для своєї Батьківщини.

Франко був не лише Каменярем, але й ковалем українського щастя,  ковалем, який клепав серця і сумління свого громадянства, був тим Мойсеєм, який вів народ в обітовану країну народного щастя.

І.Франко, як і Т.Шевченко, втілює в собі українство вцілому, це – вічний революціонер, душа якого незламно боротиметься за щастя й долю України. Він посприяв куванню українського щастя і ми, як послідовники, зобов’язані його непросте діло завершити.

Особлива пошана і любов до величної постаті І.Франка мешканців Івано-Франківщини, адже його громадська і творча діяльність, особисте життя  тісно пов’язані з історією і культурою нашого краю.

Ім’ям Івана Франка названий сьогодні Львівський університет, Київський драматичний театр, багато установ освіти, науки, культури в Україні та за кордоном.

В  Надвірній міський парк названий в честь великого генія української нації, де розміщений пам’ятник Івану Франку, який встановлено в Надвірній ще в 1958 році. В 2013 році силами громади, комунальних служб, при активному сприянні небайдужих та патріотичних надвірнянців, з ініціативи міського голови Зіновія Андрійовича, пам’ятник оновили в новому місці на новому постаменті. Також було зроблено комплексний благоустрій території, а саме: облаштовано вуличне освітлення, встановлено додаткові лавочки.

В 2015 році Надвірнянська міська рада подала на VІ обласний конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядування 10 проектів, з яких 4 стали переможцями. Один з таких проектів – «Франковими стежками», яким передбачено проведення капітального ремонту пішохідних доріжок в міському парку ім.І.Франка (мощення бруківкою). В цьому році міською радою буде проведено реалізацію даного проекту.

28 серпня, о 12:00 год. в м.Надвірна, в міському парку ім.І.Франка, пройдуть заходи з нагоди відзначення 160-річчя від дня народження Івана Яковича Франка.

Запрошуємо всіх мешканців та гостей міста долучитись до урочистих заходів та віддати шану генію української нації.

Вверх