Опитування

Який би Ви підтримали напрямок проекту впровадження ІТ та мобільних технологій для покращення життєдіяльності міської інфраструктури населення, в рамках концепції «Розумні міста"

Дивитись результати

Завантаження ... Завантаження ...

Архіви новин

Електронні петиції

Електронні петиції

Урядові сайти

Президент України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України

Надвірнянські ресурси

Надвірнянська районна рада Надвірнянська районна державна адміністрація Відділ освіти Надвірнянської РДА

Гарячі телефони

КП «Надвірнянський житловик»

черговий - 26275

КП "Надвірнаводоканал"

диспетчер (робочі дні 8.00-17.00) - 29067

оператор водозабору (цілодобово) - 28474, 0673448010

черговий (вихідні та святкові дні) - 79806

Безпечне місто

Оголошення

Актуальне відео

Надвірна – шлях до Карпат

Стерилізаційний пункт у дії

Капремонт системи водовідведення на Ломоносова, 5

Міський голова про зустріч з керівництвом ПАТ “Укрнафта”

Вирішення питання поводження з побутовими відходами

Переможці Бюджету участі 2018

Безпека в місті

Відеозвіт міського голови Зіновія Андрійовича та Надвірнянської міської ради за 2017 рік

 

 

 

Відеоархів

Децентралізація влади

26.06.2018

Іван Кметюк презентував книгу «Із гір Карпат несеться гомін волі»

Сьогодні, 26 червня, в Надвірнянській районній юнацькій бібліотеці відбулась презентація книги «Із гір Карпат несеться гомін волі» краєзнавця, історика із с. Лоєва Івана Кметюка. На захід завітали представники районної та міської влад, зокрема міський голова Зіновій Андрійович, депутати обласної, районної та міської рад, учасники національно-визвольних змагань, російсько-української війни, краєзнавці, історики, громадські діячі, читачі.

В кінці 2012 року автор презентував свою першу книгу «Зародились ми великої години» – перше дослідження   про національно-визвольний рух  на Надвірнянщині. Це було одне з найбільших досягнень не тільки краєзнавців району, а й усього Прикарпаття. Праця відображає один з найдраматичніших періодів національно-визвольної боротьби українського народу в нашому краї в роки Другої світової війни.

«Із гір Карпат несеться гомін волі» – книга, в якій Іван Кметюк  на основі архівних документів, розповідей очевидців намагається розкрити правду про історичні події періоду національно-визвольних змагань на Надвірнянщини, висвітлює справжню жертовність Героїв ОУН –УПА. Автор досліджував, зустрічався із повстанцями і намагався у своїй книзі передати дух геройського чину своїм сучасникам і нащадкам.

Ведуча презентації – завідувач відділу краєзнавчої літератури ЦРБ Раїса Грушецька представила автора та розповіла про нове видання, а також про попередню книгу Івана Кметюка.

Автор висловив щирі слова подяки всім, хто посприяв та допоміг у видавництві книги. Іван Кметюк відзначив, що пам`ять людську стерти неможливо, свідчення учасників подій, подані в книзі, інші факти будуть виховувати молоде покоління у патріотичному дусі.

Присутні високо оцінили нову книгу краєзнавця. Міський голова Зіновій Андрійович подякував автору за багаторічну титанічну працю, завдяки якій і вийшла книга про героїчну боротьбу нашого народу за незалежність і свободу України. Зазначив, що на основі досліджень історії Надвірнянщини таких краєзнавців як Іван Кметюк, міська рада розробила та стала переможцем проекту «Героям ОУН-УПА гідна шана в рідній їм Надвірній», завдяки якому встановлено пам’ятний знак та облаштовано сквер Героям ОУН-УПА Марті і Миронові Свідрукам. Зіновій Андрійович наголосив що дана книга є надзвичайно актуальна і потрібна, вона допоможе молодому поколінню краще пізнати новітню історію України, сприятиме піднесенню національної свідомості у розбудові Незалежної  Української держави.

Вверх