Опитування

Який би Ви підтримали напрямок проекту впровадження ІТ та мобільних технологій для покращення життєдіяльності міської інфраструктури населення, в рамках концепції «Розумні міста"

Дивитись результати

Завантаження ... Завантаження ...

Архіви новин

Електронні петиції

Електронні петиції

Урядові сайти

Президент України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України

Надвірнянські ресурси

Надвірнянська районна рада Надвірнянська районна державна адміністрація Відділ освіти Надвірнянської РДА

Гарячі телефони

КП «Надвірнянський житловик»

черговий - 26275

КП "Надвірнаводоканал"

диспетчер (робочі дні 8.00-17.00) - 29067

оператор водозабору (цілодобово) - 28474, 0673448010

черговий (вихідні та святкові дні) - 79806

Безпечне місто

Оголошення

Актуальне відео

Надвірна – шлях до Карпат

Стерилізаційний пункт у дії

Капремонт системи водовідведення на Ломоносова, 5

Міський голова про зустріч з керівництвом ПАТ “Укрнафта”

Вирішення питання поводження з побутовими відходами

Переможці Бюджету участі 2018

Безпека в місті

Відеозвіт міського голови Зіновія Андрійовича та Надвірнянської міської ради за 2017 рік

 

 

 

Відеоархів

Децентралізація влади

29.12.2017

Культурно-мистецький проект «Файне Різдво у Надвірній»

Надвірна – місто, де є свої традиції, звичаї й обряди, і цю автентичність ми свято бережемо, бо це – культура великої прадавньої української нації. Споконвіків в надвірнянських домівках завжди лунала українська мова та звучала українська пісня і колядка. У Надвірній щороку на Святвечір після вечері панувала традиція масових гулянь людей з усього міста: на «Старій вулиці» (вул. Хмельницького), «Пнівській вулиці» (вул.Володимира Великого), на «ДОКу» (вул.Соборна) та ін. Кожна вулиця під час Різдвяних свят колядувала та організовувала вертепи.

З покоління в покоління,  з року в рік, прославляючи  народженого Ісуса в прадідівській коляді з особливим духовним піднесенням ми свято зберігаємо і передаємо християнські звичаї  та народні традиції. Саме тому в нашому місті сьогодні дивує своїми незабутніми враженнями та багатогранністю культурно-мистецький проект «Файне Різдво у Надвірній», перетворює Надвірну в центр духовного, культурного та мистецького новорічно-різдвяного дійства з особливим, притаманним нашому місту, колоритом. Мешканці та гості міста відзначають новорічно-різдвяні свята щирими колядками та добрими віншуваннями в неймовірній атмосфері, де справді відчувається дух Різдва.

Організатори фестивалю намагались відродити історію і традиції відзначення новорічно-різдвяних свят у нашому місті в поєднанні з особливістю їх святкувань, притаманних невеличким європейським містам. Неповторності фестивалю придає міська ялинка, яка прикрашена унікальними  виробами ручної роботи, виготовленими, розписаними і розмальованими викладачами Надвірнянської художньої школи, станції юних техніків та волонтерами, в гуцульському та яворівському стилі, який передає самобутність Надвірнянщини.

Поруч з ялинкою встановлено нову Різдвяну шопку у виконанні викладачів та вихованців художньої школи  в автентичному, канонічному та усучасненому стилі східної ікони греко-католицького обряду. У вечірню пору, коли дух Різдва відчувається по-особливому, біля шопки звучать колядки та різдвяні мелодії симфонічного оркестру.

На головній площі міста встановлено дерев’яні будиночки для проведення новорічно-різдвяного ярмарку. Тут гостям фестивалю пропонують сувеніри, печиво, пряники, гарячі напої та різноманітну різдвяну атрибутику. Милуватимуть око гостей фестивалю виставка-конкурс творчих робіт «Різдвяний вернісаж»  учнів Надвірнянської дитячої художньої школи у вітринах торгових закладів центральної частини міста.

Найтриваліший фестиваль в Україні «Файне Різдво»  відбуватиметься протягом місяця з 22 грудня по 21 січня і покаже неабияку талановитість, багатогранність, фольклорне багатство та колорит нашого краю. Підготовлена велика мистецька програма, в якій братимуть участь близько 37 художніх колективів (понад 530 учасників) не тільки нашого району, а й всього Прикарпаття. В нашому місті та районі є дуже багато  талановитих колективів, обдарованих дітей, які зростають в українському дусі, шанують, відроджують та бережуть християнські звичаї та народні традиції.  На сцені «Файного Різдва» вони покажуть справжнє різдвяне дійство: колядки, щедрівки, вертепи, свято пампуха, українські пісні, народні танці, файні молодіжні дискотеки та ще багато цікавого, неординарного та самобутнього.

Завершуючи святкування циклу новорічно-різдвяних свят в м.Надвірна, за сприяння та фінансової підтримки Надвірнянської міської ради, в Прокатедральному Соборі Благовіщення Пресвятої Діви Марії пройде фестиваль коляд «На Рождество… », який вже став традиційним на теренах нашого міста.

Такий формат святкувань вдалось втілити в життя завдяки зусиллям організаторів свята. Протягом 2-х тижнів в період передноворічних свят було зроблено неможливе, на ентузіазмі, патріотизмі і любові до рідного міста, в умовах обмеженого фінансування, докладено чималих зусиль, щоб провести фестиваль на належному рівні. На сьогодні є ще над чим працювати, адже в короткі терміни  реалізувати подібний проект дуже важко. В подальшому над організацією цього фестивалю працюватимуть заздалегідь, а це об’єднання та згуртованість влади міста, району та громади в організації заходу, залучення народних аматорських колективів району та області в мистецькій програмі, які відроджуватимуть культуру Надвірнянщини та краю; місцевих виробників для реалізації різдвяної продукції ручної роботи, втілення в життя нових ідей для підтримки формату фестивалю, який  з року в рік показуватиме свою унікальність, неповторність та даруватиме хороший різдвяний святковий настрій.

Запрошуємо всіх мешканців та гостей міста відвідати фестиваль та відчути справжній  дух Файного Різдва в Надвірній.

Вверх