Опитування

Який би Ви підтримали напрямок проекту впровадження ІТ та мобільних технологій для покращення життєдіяльності міської інфраструктури населення, в рамках концепції «Розумні міста"

Дивитись результати

Loading ... Loading ...

Архіви новин

Електронні петиції

Електронні петиції

Урядові сайти

Президент України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України

Асоціація міст України

Надвірнянські ресурси

Надвірнянська районна рада Надвірнянська районна державна адміністрація Відділ освіти Надвірнянської РДА

Гарячі телефони

КП «Надвірнянський житловик»

черговий - 26275

КП "Надвірнаводоканал"

диспетчер (робочі дні 8.00-17.00) - 29067

оператор водозабору (цілодобово) - 28474, 0673448010

черговий (вихідні та святкові дні) - 79806

КП "Надвірнакомунсервіс"

22248

робочі дні (8.00 - 17.00)

Безпечне місто

Оголошення

Актуальне відео

Надвірна – шлях до Карпат

Стерилізаційний пункт у дії

Капремонт системи водовідведення на Ломоносова, 5

Міський голова про зустріч з керівництвом ПАТ “Укрнафта”

Вирішення питання поводження з побутовими відходами

Переможці Бюджету участі 2018

Безпека в місті

Відеозвіт міського голови Зіновія Андрійовича та Надвірнянської міської ради за 2017 рік

 

 

 

Відеоархів

Децентралізація влади

04.10.2018

Міський голова Зіновій Андрійович: «Містом потрібно жити!»

Ми живемо в час великих змін, в час, коли кожен з нас на своєму місці може зробити дуже багато. Кожен повинен з честю і совістю виконувати свою роботу.  Проте в сьогоднішній непростий час, коли в державі іде війна, нестабільне соціально-економічне становище, в більшості випадків панує громадянська безвідповідальність та популізм, замість конкретних дій ми отримуємо тільки обіцянки і стаємо заручниками ситуацій, коли хтось свої інтереси кладе вище інтересів держави. Сьогодні багато людей велику надію покладають на тих, кому довірили життя громади, хто є до них найближчими, хто присвятив себе служінню громадянам та захисту їх інтересів  – очільників громад. До таких людей відноситься і міський голова м.Надвірна Зіновій Андрійович, який не на слові, а на ділі показав, як потрібно працювати і господарювати. Людина, перевірена часом, яка не боїться брати на себе відповідальність, за плечима якої є значні досягнення, чітка позиція, що не змінюється роками, а найголовніше – власний досвід та довіра людей. Головна мотивація в роботі – любов до рідного міста та велике бажання працювати на його благо. Він вважає, що треба жити тим, що робиш, вчитися і вдосконалюватися. Та навіть при такому чіткому контролі не обходиться без питань та викликів, які потребують вирішення.

Про основні напрямки роботи міської ради та реалізацію цільових програм соціально-економічного розвитку міста ми поговорили з міським головою Зіновієм Андрійовичем.

– Нещодавно ми відзначали найважливіше свято в нашій державі – День Незалежності України, а у вересні минула 429 річниця заснування Надвірної. Як громада нашого міста відсвяткувала День народження нашого міста та нашої держави?

– А хіба, коли на сході України триває російсько-українська  війна, коли гинуть кращі сини і доньки України, коли частина української землі анексована – час для святкувань? Звичайно ж ні. Вже п’ятий рік поспіль, відколи в нашій державі відбуваються ці складні і доленосні події ми не святкуємо. Натомість останніми роками Надвірна у серпні-вересні стає центром обласних фестивалів – стрілецької, повстанської, патріотичної пісні ім.С.Галечко та чоловічих хорів і чоловічих вокальних ансамблів «Вознесись, Україно!». Головна мета таких фестивалів – прославлення боротьби Героїв України, виховання молодого покоління в національному дусі через патріотичні пісні, що підтримують наших борців, Героїв сьогодення, які на Східних рубежах України захищають територіальну цілісність нашої держави. Сьогодні вкрай важливо проводити заходи саме в такому форматі та піднімати патріотичний дух. А час ще прийде, коли ми зможемо святкувати.

День Незалежності України – найголовніше та найбільш значиме для українського народу свято, до якого ми ретельно готуємось щороку, адже в ньому криється головний зміст споконвічної мрії українців до волі, свободи і самоствердження. Вже доброю традицією стало те, що саме в час, коли вся Україна і громада Надвірної відзначають День Державного Прапора та День Незалежності України, на терени нашого міста приїжджає найчисельніша делегація з усіх міжнародних міст-партерів, а саме Польщі, Чехії та Румунії. Це показує, в першу чергу, визнання, підтримку нашої держави з боку європейських країн та небайдужість до тих процесів, які в нас відбуваються. Це кроки до євроінтеграції України, яка в майбутньому повинна стати повноцінним партнером ЄС.

Важливо те, що міжнародні делегації приїжджають до нас не тільки привітати з цими державними святами, а й підтримати та надати певну допомогу. Саме цього року в День Незалежності благодійна допомога була офіційно передана Управлінню ДСНС України в Івано-Франківській області та Надвірнянській ЦРЛ. Надвірнянські пожежники цього разу отримали від польських побратимів 8 комплектів спецзахисту для пожежників, а медики – ноутбуки та медичний інвентар від міст Крнов та Шомкута Маре. Нагадаю, що нещодавно чеські побратими передали нам ліжка для лікарняних палат, а в минулому році Пруднік надав допомогу рятувальникам у вигляді пожежної машини та добрий десяток комплектів спецзахисту. Варто наголосити, що кожен рік ми відчуваємо підтримку та допомогу від наших міст-побратимів, а це оздоровлення та реабілітація учасників Революції Гідності та бійців АТО, табори відпочинку для українських дітей, щорічна благодійна допомога Надвірнянському будинку дитини, реалізація спільних проектів, таких як «Діти без кордонів», співпраця з благодійною організацією «Карітас» тощо. Це дуже важливо, особливо в теперішній час нестабільного соціально-економічного становища в нашій державі та ситуації, коли на території України триває російсько-українська війна, під час якої наші бійці захищають мирне небо не тільки над Україною, а й цілою Європою.

– Справді вже четвертий рік поспіль ми змушені відстоювати свою самостійність і цілісність на сході. Який внесок Надвірнянської міської ради та громади міста у зміцнення обороноздатності країни?

– Як тільки почалась агресія з боку Росії, тисячі добровольців, серед яких і наші земляки – надвірнянці, першими пішли захищати нашу свободу і територіальну цілісність. Сьогодні на теренах нашого міста сформувався потужний волонтерський рух, який об’єднав зусилля всіх небайдужих надвірнянців і робить посильний внесок в обороноздатність нашої держави. Висловлюю особливі слова подяки всій громаді міста, духовенству, керівникам і колективам установ, організацій та підприємств, навчальних закладів, депутатам міста, району і області, молоді, всім волонтерам, хто організовує та бере активну участь в численних благодійних акціях,  хто постійно їде в зону бойових дій, допомагає матеріально чи фінансово, хто підтримує молитвою чи добрим словом. Будь яка допомога з кожним днем наближає нашу перемогу у боротьбі за волю і свободу. Адже в єдності і згуртованості – наша сила.

Сьогодні ми в безстроковому боргу перед нашими захисниками і жодна сума коштів не може покрити того, що вони для нас зробили. Проте одним з найважливіших завдань для керівництва міської ради та депутатського корпусу залишається зміцнення обороноздатності нашої держави та допомога учасникам АТО. Щороку в бюджеті міста передбачено кошти на виплату матеріальної допомоги учасникам АТО. У 2014-2017 роках така допомога склала 708 970 грн. Вже в цьому році 26 учасникам АТО надано матеріальну допомогу в сумі 70 520 грн.

В минулих роках Надвірнянська міська рада виділила 21 земельну ділянку для будівництва житлових будинків згідно реєстру та за кошти бюджету виготовила державні акти на право власності на землю для їх безоплатної передачі учасникам АТО. Цього року затверджено проект детального плану територій для будівництва та обслуговування гаражів для учасників АТО на вул.В.Великого, розроблений Надвірнянською міською радою. На останніх сесіях надані дозволи на розробку проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок для будівництва індивідуальних гаражів 93 учасникам АТО.

Мешканці та гості міста часто порівнюють Надвірну з європейськими містами. Справді, з кожним роком наше місто змінюється, стає привабливішим і красивішим. Як Вам в такий непростий для країни час вдається підтверджувати статус міста, що розвивається?

– Місто, яке розвивається, рухається вперед і підтверджує свій статус – це складний процес і роки щоденної, наполегливої та відданої праці, що вимагає завжди тримати руку на пульсі. В деяких сферах життєдіяльності ми справді налагодили роботу так, що можемо прирівнюватись до європейських міст, в деяких галузях – ми на шляху до цього, але звичайно є і важкі моменти, складні виклики і проблеми, які потребують значних зусиль, щоб просто утримувати ситуацію. Але ми прагнемо і робимо все можливе від нас, щоб побудувати успішне, процвітаюче місто. І думка жителів про те, що Надвірна – європейське місто, є для нас потужним стимулом і дороговказом. Тому не дивлячись на ті випробування, з якими зіткнулася наша держава, ми постійно працюємо над вирішенням цілого ряду важливих соціально-економічних питань. Вже не перший рік міська рада в особі міського голови, заступників, депутатського корпусу, виконавчого комітету та апарату  визначає чіткий стратегічний план розвитку міста, а саме формує План соціально-економічного розвитку та ряд місцевих програм. Це дозволяє виконувати ті головні завдання, які ставить перед нами громада. І це в той складний період, коли великі бюджетоутворюючі промислові підприємства, які розташовані в місті, працюють не в повній мірі або взагалі припинили свою діяльність.

Ми чітко працюємо по таких головних напрямках, як покращення дорожньої інфраструктури, водно-каналізаційного господарства, підтримка житлового фонду міста, благоустрій, належний санітарний стан та співфінансування у реалізації різного роду проектів. Крім того, звичайно, щодня силами комунальних служб проводиться поточна робота.  Вже на сьогодні можна сказати, що ми виконали План соціально-економічного розвитку на 2018 рік орієнтовно на 80%. До кінця року при стабільній ситуації плануємо провести всі необхідні роботи, що в кінцевому результаті стане черговим етапом в розвитку Надвірної.

–  Ви торкнулись питання комуналки, зокрема ремонту доріг. Враховуючи останні події в нашому районі та області, ця тема є дуже актуальною. Яка ситуація в місті Надвірна?

– На превеликий жаль, не тільки в нашій області, але й в усій державі, є критичний стан доріг. За офіційною статистикою Україна займає 136 місце по якості доріг. Зрозуміло, що в зв’язку з таким станом дорожнього покриття, збільшується загроза виникнення ДТП, неспроможність доїхати вчасно до пункту призначення швидкої допомоги чи рятувальної служби, проблеми з транспортним сполученням тощо. Все це призводить до соціального вибуху і громади починають виходити на акції протесту. За всі роки незалежності до 2015 року не було належного державного фінансування для ремонту доріг державного значення, не кажучи вже про комунальні вулиці. Взагалі на законодавчому рівні кожних 2-3 роки постійно проводяться експерименти, які не дозволять розвиватись повноцінно місцевим громадам і звичайно це має негативний вплив на розвиток дорожньої інфраструктури міст і сіл.

З 2015 року до місцевих бюджетів почали нараховувати акцизний податок з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію пального, який поповнює міський бюджет на рівні близько 25%. Це додаткове фінансування в основному дало поштовх до активного проведення ремонту доріг. Саме тому за останні 3 роки нам вдалось значно покращити дорожню інфраструктуру міста і відремонтувати не один десяток вулиць, доріг чи прибудинкових територій.

На території нашого міста крім комунальних вулиць, проходять дороги місцевого чи державного значення, які перебувають на балансі Служби автомобільних доріг в Івано-Франківській області (САД) чи облавтодору, і саме вони відповідальні за ремонт своїх доріг. Звичайно громадянам байдуже, хто власник і хто має відремонтувати ту чи іншу дорогу. Але потрібно зрозуміти, що бюджет міста не безрозмірний. Його і так не вистачає на ремонт всіх комунальних вулиць, не кажучи про державні дороги. Візьмемо до прикладу ремонт об’їзної дороги – стратегічної транспортної артерії нашого міста та району. В 2016-2017 рр. вартість відновлення вулиць Рамішвілі, Вокзальна, Січинського, через які проходить дорога державного значення Н-09 Мукачеве-Львів, протяжністю 3,9 км склало приблизно 40 млн. грн. (кошти державного бюджету). Зрозуміло, що такі суми для місцевого бюджету є не підйомні.

Але так, як міська рада, в першу чергу, представляє інтереси громади, ми не можемо стоять осторонь і тому робимо все можливе від нас, щоб відремонтувати навіть ті об’єкти дорожньої інфраструктури, які не є комунальної форми власності. Неодноразово міська рада направляла листи до відповідних служб, депутатами приймалися звернення на сесіях міської ради. Проводились зустрічі з керівництвом служб автомобільних доріг, де обговорювались питання щодо ремонту вулиць Шухевича, по якій також проходить дорога державного значення Н-09 Мукачеве-Львів, та Кармелюка (дорога загального користування місцевого значення Надвірна-Бистриця). Варто наголосити, що сьогодні є підтримка і розуміння керівництва САД щодо ситуації з ремонтом доріг державної форми власності.  І ними було дано запевнення, що капітальний ремонт вулиці Шухевича буде проведено в ближчий період часу за кошти державного бюджету, а ремонт вул.Кармелюка, так званої об’їзної – за кошти дорожнього фонду Івано-Франківської області.

Також щороку спільно з райавтодором ми проводимо поточний ремонт вул.Мазепи, Чорновола Соборна тощо струменевим методом відповідної спецтехніки, що зменшує ямковість і дозволяє зберегти дорожнє покриття ще на деякий період та запобігти подальшої руйнації.

Взагалі на території м.Надвірна розміщено близько 140 вулиць комунальної форми власності. При формуванні Плану соціально-економічного розвитку в кожному мікрорайоні чи приватному секторі проводиться обстеження та чіткий аналіз стану вулиць і прибудинкових територій, після чого визначається ряд об’єктів, де ділянки потребують першочергового ремонту. Також беруться до уваги звернення мешканців. В результаті виходить велика кількість об’єктів і відповідно значний об’єм робіт, що вимагає декілька десятків, а той сотню мільйонів гривень, яких не вистачає в бюджеті міста. Тому останніми роками ми прийняли стратегію поетапного відновлення доріг, щоб охопити  якомога більше об’єктів, при цьому особливу увагу слід звертати на якість виконання робіт. Але ці об’єкти не залишаються поза увагою в наступні роки, а навпаки, продовжується виконання другого чи навіть третього етапу капітальних робіт. Скажемо так: темп нового  будівництва та відновлення дорожньої інфраструктури напряму залежить від прийняття низки законодавчих актів та фінансового забезпечення.

Цього року нам вже вдалось частково відремонтувати 20 вулиць комунальної форми власності, облаштувати бруківкою 9 прибудинкових територій, а також 7 тротуарів та пішохідних доріжок. На даний час сезон ремонту доріг триває і я впевнений, що до кінця року до цього переліку додасться ще ряд нових об’єктів. Хто б що не казав, але процес відновлення доріг останніми роками активно проводиться і з кожним роком кількість ям  та вибоїн в місті зменшується.

–   Одне з найактуальніших питань для Надвірної і цілого Надвірнянського району – будівництво полігону ТПВ. Як вирішуєте цю ситуацію?

– Питання поводження з ТПВ актуальне не тільки для Надвірної, а й для цілої України. З цією проблемою мабуть стикаються всі місцеві громади. І в першу чергу, для її вирішення повинен бути запроваджений новий підхід до поводження з побутовими відходами на державному рівні. Тобто реалізація таких великих і потужних проектів, спрямованих на екологічну безпеку населення, повинна відбуватись за фінансової підтримки з державного бюджету. І головне, щоб ці проекти передбачали сортування і переробку сміття і в жодному разі не захоронення.

Над цим питанням міська рада Надвірної вже працює декілька останніх років. Так, як діючий полігон ТПВ вичерпує свій ресурс, міська рада розробила проектно-кошторисну документацію на будівництво нового полігону та сміттєсортувальної лінії. Ця документація пройшла комплексну експертизу компетентними фахівцями «Укрдержекспертизи». Станом на 2015 рік загальна кошторисна вартість на проведення всіх необхідних робіт складає 72 млн. грн. В минулому році на сесії міської ради було затверджено Договір про співробітництво територіальних громад Надвірнянського району у формі реалізації спільного проекту нового будівництва полігону. Міська рада неодноразово зверталися у профільне Міністерство екології та Державний фонд регіонального розвитку на виділення необхідних коштів. Проте підтримки з боку держави на сьогодні немає. Повинне бути належне державне фінансування – бюджету міста не вистачає для того, щоб ми могли збудувати полігон і забезпечити прийом сміття з міста і цілого Надвірнянського району.

–  Згадаймо ситуацію, яка склалась в минулому році з подачею тепла в ЗОШ№1, 2 та центр дитячої творчості. Опалювальний сезон не за горою, які кроки зробила міська влада, щоб така ситуація не повторилась і цього року?

–   Дана проблема є спільна: як для міста, так і для району. Враховуючи вищевказану ситуацію, районна та міська влади вирішили закласти кошти на 2018 рік на будівництво котельні на природному газі для забезпечення теплопостачанням Надвірнянські ЗОШ №1, 2 та центр дитячої творчості. Слід наголосити, що є розуміння і підтримка депутатів як міської, так і районної рад, коли розробляються спільні проекти, які стають в пріоритеті, і до прикладу, як даний проект, дозволяють покращити надання послуг з теплопостачання в навчальні заклади міста. Ще на початку бюджетного року з міського і районного бюджетів було виділено по 500 тис. грн. (1 млн. грн.), враховуючи витрати на виготовлення проектно-кошторисної документації на нове будівництво котельні по вул.Міцкевича, 2. Вся документація вже пройшла необхідну експертизу і на сьогодні активно тривають роботи по безпосередньому будівництву котельні. Як я вже наголошував, цей проект реалізовується за спільного фінансування з міського і районного бюджетів, а замовником всіх робіт являється відділ освіти Надвірнянської РДА. Вартість всього проекту складає близько 2,7 млн. грн. В серпні районна рада виділила кошти в сумі 1 млн. 300 тис. грн. На наступній сесії міської ради буде винесене питання про виділення коштів в сумі близько 300 тис. грн. для реалізації даного проекту. Підрядною організацією на сьогодні вже здійснюються роботи по будівництву приміщення котельні та підведенні всіх мереж. Силами КП «Надвірнаводоканал» проводяться роботи по прокладанню мереж  водопостачання та водовідведення. Найближчим часом планується завіз котельного та насосного обладнання. Зараз справа стоїть за підрядною організацією та дотриманням графіку будівництва.

Слід наголосити, що, не зважаючи на те, що освітні заклади міста перебувають в оперативному управлінні Надвірнянської РДА, Надвірнянська міська рада докладає максимальні зусилля для покращення матеріально-технічної бази та умов перебування в навчальних закладах. Цього року міською радою було виділено кошти в сумі 315 тис. грн. на ремонт системи опалення в двох садочках – «Світлячок» (130 тис. грн.)  та «Вогник» (185 тис. грн.). Це також спільні проекти, які фінансуються як з міського, так і районного бюджетів. Це дозволить  створити комфортні умови перебування в дошкільних закладах педагогів та дошкільнят, покращити температурний режим, підвищити рівень енергозбереження  та зменшити видатки на енергетичні ресурси. Крім того, виділено кошти з міського бюджету на поточний ремонт зовнішніх мереж теплопостачання від котельні на вул.Шевченка, що біля ДНЗ «Світлячок». В минулому році ми реалізували обласний проект «Дітям тепліше – батькам спокійніше», в рамках якого провели ремонт системи теплопостачання в ДНЗ «Пролісок». В рамках міжнародного проекту за спільного фінансування міської ради, громадських організацій та міжнародного проекту ми замінили вікна в ДНЗ «Квітка Карпат», «Вогник», ЗОШ №2,3. Цей перелік можна продовжувати і далі. І хочу запевнити, що ми і надалі будемо підтримувати освітні заклади, тільки було б фінансування.

– В червні цього року у м.Київ Ви брали участь у спільній нараді представників місцевого самоврядування, народних депутатів та керівництва НАК «Нафтогаз України», ПАТ «Укрнафта. Які питання обговорювались на цій нараді  і які головні результати зустрічі?

Вже багато років ПАТ «Укрнафта» є стратегічним підприємством регіону і його структурні підрозділи, зокрема НГВУ «Надвірнанафтогаз» – основне бюджетоутворююче підприємство міста та району. Останнім часом відбувається реорганізація структурних підрозділів НГВУ «Надвірнанафтогаз», що призводить до скорочення робочих місць. Тільки за останні 2 роки в процесі реструктуризації підприємства відбулось скорочення працівників більше як на 12%. Більш, ніж переконаний, що даний процес не буде подібним до того, що було  з Надвірнянським УБР, внаслідок чого близько тисячі людей втратили роботу, а місцевий бюджет втратив значні надходження. Надвірнянська міська рада на сесіях завжди підтримувала трудовий колектив та профспілкову організацію НГВУ «Надвірнанафтогаз» щодо протиправної діяльності Державної служби геології і надр України. Міський голова, в першу чергу, зобов’язаний стати на захист надвірнянських нафтовиків, які вже протягом багатьох років роблять посильний внесок у розвиток не тільки нашого міста, а й цілого Прикарпаття. Адже місто Надвірна є містом нафтовиків.

 Головне питання, що піднімалось на зустрічі в м.Київ з керівником НАК «Нафтогаз України», головою наглядової ради ПАТ «Укрнафта» Андрієм Коболєвим та головою правління ПАТ «Укрнафта» Марком Роллінсом, стосувались збереження робочих місць та сплати податку на доходи фізичних осіб до місцевих бюджетів, зокрема, Надвірнянського  району, а в подальшому Надвірнянської ОТГ. Внаслідок реорганізації  даного підприємства близько 140 штатних працівників НГВУ «Надвірнанафтогаз» переведено в інші структурні підрозділи ПАТ «Укрнафта», що має негативний вплив на наповнення бюджету Надвірнянського району, тобто зарахування податку на доходи фізичних осіб відбувається в інші місцеві бюджети м.Долина, м.Івано-Франківськ та м.Київ. В 2017 році за рахунок цієї так званої реорганізації сума втрат від зменшення надходжень сплати ПДФО оцінюється  в розмірі 1,5 – 2,0 млн. грн., а на 2018 рік ця сума прогнозовано складе 5-7 млн. грн.  Ці кошти можуть бути спрямовані на утримання сфери дошкільної освіти, культури та соціального захисту населення, послугами яких також користуються більшість працівників підприємства НГВУ «Надвірнанафтогаз». В умовах децентралізації ПДФО – це основний бюджетоутворюючий соціальний податок майбутньої Надвірнянської ОТГ. Даний податок та всі необхідні податки, передбачені законодавством України, повинні надходити в місцевий бюджет, тобто за фактичним місцем знаходження виробничих потужностей. На це є всі законні підстави.

За результатами цієї зустрічі на сьогодні взято до уваги питання щодо повноцінної сплати всіх необхідних податків, в тому числі і ПДФО за фактичним місцем розміщення виробничих потужностей відокремлених структурних підрозділів. Крім того, народними депутатами України, які були присутні на зустрічі взято на контроль напрацювання та розробка відповідних законодавчих ініціатив, якими буде чітко прописано цю сплату податків. Переговорний процес триває. Заплановано ще не одну зустріч. І дану ситуацію будемо тримати на контролі. 

– На даний час по всій Україні активно триває процес об’єднання громад. Яка ситуація у нашому місті  і чи готова Надвірна до об’єднання? Які будуть переваги такого об’єднання, а яких слід чекати загроз?

– Процес створення об’єднаних громад є неминучим і за 2 роки таке об’єднання відбудеться. Сьогодні ми можемо об’єднатись добровільно, але до прийняття таких рішень потрібно підходити виважено та з максимальною відповідальністю. Адже головне питання, яке на сьогодні нас турбує це  соціально-економічна сторона та фінансова спроможність майбутньої ОТГ, тому що ми повинні забезпечити стабільний розвиток не тільки міста Надвірна, а й всіх населених пунктів, сіл і селищ, які будуть входити до ОТГ. Над питанням об’єднання територіальних громад ми працюємо вже з 2014 року.  Згідно перспективного плану до Надвірнянської ОТГ повинні входити 10 місцевих рад, з 15 населеними пунктами. Кількість населення складатиме приблизно 52 тис. людей. Виходячи з аналізу дохідної та видаткової частини бюджету, повнота фінансового забезпечення і той ресурс, який є сьогодні, не дасть сповна виконувати ті завдання, які ставить громада. Потрібно зрозуміти, що в ОТГ буде свій відділ освіти, медицини, культури. Це велика кількість працівників цих сфер, на що необхідний фінансовий ресурс для їх утримання та виплати заробітної плати. Якщо все це врахувати, то на бюджет розвитку коштів практично не залишиться. А при тому обов’язково необхідно зберегти установи, організації, які сьогодні функціонують і не допустити скорочення робочих місць, зберегти медичні заклади, освітні: садочки, школи, ліцеї, позашкільні заклади; належно їх утримати. Є звичайно інфраструктурна субвенція, але її для повноцінного життя громади не буде вистачати, а де сталий розвиток об’єднаної територіальної громади в цілому.

Сьогодні варто констатувати факт, що цей процес ще не до кінця врегульований на законодавчому рівні. Коли більшість податків повинні іти в місцеві бюджети на розвиток інфраструктури, сьогодні діє ряд законів та постанов, які навпаки суперечать принципам децентралізації. Наприклад, зміни до Податкового кодексу України (Закон України від 07.12.2017 року № 2245-VIII), згідно яких плата за земельні ділянки, надані для залізниць у межах смуг відведення, надані гірничодобувним підприємствам для видобування корисних копалин та розробки родовищ корисних копалин, справляється у розмірі 25% податку. Тобто, ПАТ “Укрзалізниця” та гірничодобувні компанії такі, як ПАТ «Укрнафта», замість стовідсоткової плати за землю в місцеві бюджети, сплачують лише 25%. Внаслідок цього суттєво зменшились надходження до місцевих бюджетів, адже жодної компенсації територіальні громади за це не отримують.

Також змінено механізм нарахування акцизного податку з реалізації суб’єктами роздрібної торгівлі пального, внаслідок чого тільки бюджет м.Надвірна недоотримав 1280  тис. грн. І цей перелік можна продовжувати і далі. Потрібно чітке розуміння проблематики на місцях і прийняття таких законів, які б давали можливість повноцінно розвиватись місцевим громадам.

– Ті досягнення, які є в нашому місті, є завдяки і Вашим особистим зусиллям.  Бути міським головою – це не просто. Як Вам вдається працювати в таких складних умовах і досягати успіху?

Хвалити себе не люблю і критично до себе ставлюся. На початку 2000-х років, коли у мене повірила громада, почав вникати в проблематику різних галузей господарства. Це вимагає надзвичайно великих зусиль та відданості. Містом треба жити, володіти ситуацією в усіх напрямках діяльності, щоб тримати її під контролем, а головне – це, безумовно, любов до рідного міста та велике бажання працювати на його благо. Господарка, комунальна сфера – це важливий аспект в розвитку не лише міста Надвірна, а й цілого регіону. Якщо міський голова живе цими речами, реагує на ті всі виклики та проблеми, які ставить громада, тримає руку на пульсі, тоді відповідно виходить і певний результат. Зрозуміло, що догодити всім неможливо і всі проблеми не вирішиш, адже бюджет міста не безрозмірний, і всі необхідні роботи за один рік не зробляться. Проте ми ставимо пріоритети і в першу чергу направляємо всі зусилля на ті об’єкти, де ситуація потребує нагального вирішення. Завжди слід робити кроки на випередження. Робота міського голови – це багатогранність, багатовекторність, немає такого напрямку, такої сфери в житті міста, де б міський голова не був компетентний. Ця робота навчила мене вивчати проблематику, входити в курс справи, вчасно реагувати, вирішувати питання та багато іншого. Людина доки живе, доти вчиться. Іноді згораєш на роботі, але потім це дає позитивний імпульс для подальшої роботи на благо громади.

Слід наголосити, що всі досягнення, якими багате наше місто, складаються з щоденної праці, досвіду, знань і талантів його мешканців у різних сферах життєдіяльності. Хочу висловити слова вдячності всім надвірнянцям за підтримку, розуміння, терпіння, злагоджену роботу, за активну й дієву позицію у вирішенні питань життєзабезпечення нашого міста. Все це в комплексі дозволяє забезпечувати усім гарантію стабільності та добробуту, а Надвірній – підтверджувати статус міста, що розвивається. З вірою в Бога, в Україну, в рідне місто, з глибокою надією на мир, разом усією громадою, розбудовуємо і розвиваємо наш спільний дім та впевнено крокуємо в майбутнє!

Щиро дякую!

Вверх