Архіви новин

Електронні петиції

Електронні петиції

Урядові сайти

Президент України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України

Надвірнянські ресурси

Надвірнянська районна рада Надвірнянська районна державна адміністрація Відділ освіти Надвірнянської РДА

Гарячі телефони

КП «Надвірнянський житловик»

черговий - 26275

КП "Надвірнаводоканал"

диспетчер (робочі дні 8.00-17.00) - 29067

оператор водозабору (цілодобово) - 28474, 0673448010

черговий (вихідні та святкові дні) - 79806

Безпечне місто

Оголошення

Актуальне відео

Відеозвіт міського голови Зіновія Андрійовича та Надвірнянської міської ради за 2017 рік

 

 

Капітальний ремонт вулиці Ярослава Мудрого

Конкурс на перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах

Відзначення Дня захисника України та 75-ї річниці створення УПА

Триває реалізація обласного проекту по заміні штучного покриття спортивного майданчика для гри в міні-футбол

 

Визначено переможців в рамках Бюджету участі

Привітання міського голови з Днем міста

Турнір “Карпатська осінь”

Дитячий день міста

Надвірна з висоти пташиного польоту

Відеоархів

Децентралізація влади

18.07.2017

На теренах Надвірнянщини відбулась акція «Могилу прадіда врятуй від забуття»

«Могилу прадіда врятуй від забуття» – саме таку назву має загальнопольська благодійна акція, яка має на меті збереження історії польського та українського народів. Вже протягом кількох останніх років польські волонтери приїжджають в Україну і впорядковують та відновлюють давні кладовищ та могили прадідів. Ідея впорядкування могил предків народилася 1999 року, коли керівники міста Коломия намагалися ліквідувати занедбаний польський цвинтар. Телебачення TVP Wrocław зробило на цю тему телесюжет. Місцеві поляки не хотіли жодної матеріальної допомоги, а тільки попросили, щоб їм допомогли врятувати польські місця пам’яті. Поступово акція “Могилу прадіда врятуй від забуття” набрала широких масштабів і переросла в загальнопольську. Польські учні щорічно жертвують 1 злотий на дану акцію. За ці кошти волонтери відвідують Україну, де впорядковують старі польські кладовища.

Цього року організаторами акції виступили польське телебачення «ТВПЗ Вроцлав» студія «Схід» та воєводське управління освіти м.Вроцлав. Нещодавно в Надвірну прибула група волонтерів:  9 учнів  та 3 учителів з міста Пешице, що у Нижньосілезькому воєводстві, Республіка Польща, школи ім.о.Яна Дзержоня (керівник групи Бернадетта Щипка) з метою підтримати акцію “Могилу прадіда врятуй від забуття”. Протягом 10 днів гості з Польщі впорядковували старі занедбані могили на старому кладовищі в м.Надвірна та привели до ладу могили на кладовищі в с.Пасічна, урочищі «Розтока», де похована Софія Галечко. Слід зазначити, що до акції активно долучились і представники учнівської молоді м. Надвірна та Надвірнянського району.

Сьогодні біля пам’ятника польським легіонерам, які загинули в 1915 році в с.Пасічна відбулась зустріч маршалека воєводства Нижньосілезького Тадеуша Самборського, голови Надвірнянської РДА Олександра Кеніза, секретаря Надвірнянської міської ради Тараса Пекарського, сільського голови с.Пасічна Василя Михайлюка, заступника директора з виховної роботи Пасічнянської ЗОШ Романа Садрука, начальника відділу молоді та спорту Надвірнянської РДА Христини Богославець, журналістів польського телебачення та учасників акції. Тадеуш Самборський подякував учасникам акції та всім, хто підтримав і посприяв у її проведенні, а також мешканцям Надвірнянського району за дружній та гостинний прийом. В свою чергу, представники влади також висловили щиру подяку організаторам та волонтерам за активну участь в упорядкуванні місць поховання та увіковіченні пам’яті померлих українських і польських громадян на території Надвірнянщини. Зокрема секретар Надвірнянської міської ради Тарас Пекарський зазначив, що проведення такої акції допомагає зберегти пам’ять про своїх предків, а також сприяє поглибленню дружніх партнерських відносин між нашими державами, що будується на принципах взаємоповаги до історії обох народів.

Після офіційної зустрічі Тадеуш Самборський та учасники акції поклали лампадки до пам’ятника та вшанували пам’ять польських легіонерів, які загинули в 1915 році в с.Пасічна.

Вверх