Опитування

Який би Ви підтримали напрямок проекту впровадження ІТ та мобільних технологій для покращення життєдіяльності міської інфраструктури населення, в рамках концепції «Розумні міста"

Дивитись результати

Завантаження ... Завантаження ...

Архіви новин

Електронні петиції

Електронні петиції

Урядові сайти

Президент України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України

Надвірнянські ресурси

Надвірнянська районна рада Надвірнянська районна державна адміністрація Відділ освіти Надвірнянської РДА

Гарячі телефони

КП «Надвірнянський житловик»

черговий - 26275

КП "Надвірнаводоканал"

диспетчер (робочі дні 8.00-17.00) - 29067

оператор водозабору (цілодобово) - 28474, 0673448010

черговий (вихідні та святкові дні) - 79806

Безпечне місто

Оголошення

Актуальне відео

Надвірна – шлях до Карпат

Стерилізаційний пункт у дії

Капремонт системи водовідведення на Ломоносова, 5

Міський голова про зустріч з керівництвом ПАТ “Укрнафта”

Вирішення питання поводження з побутовими відходами

Переможці Бюджету участі 2018

Безпека в місті

Відеозвіт міського голови Зіновія Андрійовича та Надвірнянської міської ради за 2017 рік

 

 

 

Відеоархів

Децентралізація влади

18.07.2017

На теренах Надвірнянщини відбулась акція «Могилу прадіда врятуй від забуття»

«Могилу прадіда врятуй від забуття» – саме таку назву має загальнопольська благодійна акція, яка має на меті збереження історії польського та українського народів. Вже протягом кількох останніх років польські волонтери приїжджають в Україну і впорядковують та відновлюють давні кладовищ та могили прадідів. Ідея впорядкування могил предків народилася 1999 року, коли керівники міста Коломия намагалися ліквідувати занедбаний польський цвинтар. Телебачення TVP Wrocław зробило на цю тему телесюжет. Місцеві поляки не хотіли жодної матеріальної допомоги, а тільки попросили, щоб їм допомогли врятувати польські місця пам’яті. Поступово акція “Могилу прадіда врятуй від забуття” набрала широких масштабів і переросла в загальнопольську. Польські учні щорічно жертвують 1 злотий на дану акцію. За ці кошти волонтери відвідують Україну, де впорядковують старі польські кладовища.

Цього року організаторами акції виступили польське телебачення «ТВПЗ Вроцлав» студія «Схід» та воєводське управління освіти м.Вроцлав. Нещодавно в Надвірну прибула група волонтерів:  9 учнів  та 3 учителів з міста Пешице, що у Нижньосілезькому воєводстві, Республіка Польща, школи ім.о.Яна Дзержоня (керівник групи Бернадетта Щипка) з метою підтримати акцію “Могилу прадіда врятуй від забуття”. Протягом 10 днів гості з Польщі впорядковували старі занедбані могили на старому кладовищі в м.Надвірна та привели до ладу могили на кладовищі в с.Пасічна, урочищі «Розтока», де похована Софія Галечко. Слід зазначити, що до акції активно долучились і представники учнівської молоді м. Надвірна та Надвірнянського району.

Сьогодні біля пам’ятника польським легіонерам, які загинули в 1915 році в с.Пасічна відбулась зустріч маршалека воєводства Нижньосілезького Тадеуша Самборського, голови Надвірнянської РДА Олександра Кеніза, секретаря Надвірнянської міської ради Тараса Пекарського, сільського голови с.Пасічна Василя Михайлюка, заступника директора з виховної роботи Пасічнянської ЗОШ Романа Садрука, начальника відділу молоді та спорту Надвірнянської РДА Христини Богославець, журналістів польського телебачення та учасників акції. Тадеуш Самборський подякував учасникам акції та всім, хто підтримав і посприяв у її проведенні, а також мешканцям Надвірнянського району за дружній та гостинний прийом. В свою чергу, представники влади також висловили щиру подяку організаторам та волонтерам за активну участь в упорядкуванні місць поховання та увіковіченні пам’яті померлих українських і польських громадян на території Надвірнянщини. Зокрема секретар Надвірнянської міської ради Тарас Пекарський зазначив, що проведення такої акції допомагає зберегти пам’ять про своїх предків, а також сприяє поглибленню дружніх партнерських відносин між нашими державами, що будується на принципах взаємоповаги до історії обох народів.

Після офіційної зустрічі Тадеуш Самборський та учасники акції поклали лампадки до пам’ятника та вшанували пам’ять польських легіонерів, які загинули в 1915 році в с.Пасічна.

Вверх