Опитування

Який би Ви підтримали напрямок проекту впровадження ІТ та мобільних технологій для покращення життєдіяльності міської інфраструктури населення, в рамках концепції «Розумні міста"

Дивитись результати

Завантаження ... Завантаження ...

Архіви новин

Електронні петиції

Електронні петиції

Урядові сайти

Президент України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України

Надвірнянські ресурси

Надвірнянська районна рада Надвірнянська районна державна адміністрація Відділ освіти Надвірнянської РДА

Гарячі телефони

КП «Надвірнянський житловик»

черговий - 26275

КП "Надвірнаводоканал"

диспетчер (робочі дні 8.00-17.00) - 29067

оператор водозабору (цілодобово) - 28474, 0673448010

черговий (вихідні та святкові дні) - 79806

Безпечне місто

Оголошення

Актуальне відео

Надвірна – шлях до Карпат

Стерилізаційний пункт у дії

Капремонт системи водовідведення на Ломоносова, 5

Міський голова про зустріч з керівництвом ПАТ “Укрнафта”

Вирішення питання поводження з побутовими відходами

Переможці Бюджету участі 2018

Безпека в місті

Відеозвіт міського голови Зіновія Андрійовича та Надвірнянської міської ради за 2017 рік

 

 

 

Відеоархів

Децентралізація влади

23.11.2017

Надвірна реалізовує проект збереження культурної спадщини за кошти Вишеградського міжнародного фонду

Одним з напрямків роботи Надвірнянської міської ради є налагодження міжнародних зв’язків, розвиток співпраці з містами-побратимами, поглиблення транскордонного співробітництва та реалізація різного роду міжнародних проектів. Багаторічними містами-побратимами м.Надвірна є м.Пруднік (Польща) та м.Крнов (Чехія), з якими підписані угоди про співробітництво в  2000 та 2011 рр. відповідно. Між нашими містами за ці роки співпраці склалися дійсно партнерські та дружні відносини в різних галузях життєдіяльності, зокрема економічній, соціальній, сферах освіти, культури, екології, охорони здоров’я, туризму тощо. В березні цього року підписано ще одну Угоду про співпрацю з містом Шомкута-Маре (Румунія) в галузях медицини, освіти та культури.

Нещодавно Надвірнянська міська рада спільно з містами-партнерами Крнов та Пруднік, а також Словацьким містом Раєц були визнані переможцями проекту з видання «Кулінарної книги» – проект з популяризації та збереження культурної спадщини “Співпраця міст V4 з Україною”, підтриманий Вишеградським міжнародним фондом (м.Прага). Основним завданням проекту є розвиток культури в малих містах 4-х країн, зокрема промоція національної кухні. В рамках реалізації даного проекту з 7 по 10 листопада в чеському місті Крнов були представлені місцеві українська, чеська, польська та словацька кухні під час зустрічі міст-партнерів.

Як зазначила мер міста Крнов Яна Куколова-Петрова: «Чехія, Словаччина і Польща є країни Вишеградської групи, які після вступу в Європейський союз отримали дуже широкі можливості розвитку та співробітництва. Ми вважаємо, що Україна повинна стати повноправним партнером ЄС. В даний час відбуваються політичні, демократичні та економічні реформи. З кожним днем Україна стає все ближче до Європи, незважаючи на серйозні проблеми безпеки конфлікту на Сході країни. Наш проект, реалізація якого почалася під час цієї зустрічі – це кроки України до Європи. Для того щоб ближче пізнати один одного, ми обрали близьку і зрозумілу тему: кулінарію “.

Головним завданням зустрічі було презентація кулінарних традицій, під час яких українці готували печеню по-гуцульськи, представники Раєца – галушки з бриндзою, поляки – фаршировані крокети та місто Крнов представив гуляш.

“Всі команди були якісно підготовлені. Увечері відбулася дегустація, якій передувала розповідь про особливості кухні. Оскільки це не було змагання, ми можемо з абсолютною впевненістю сказати, що переможці були всі, адже страви були відмінними», – заявила начальник Департаменту зовнішніх зв’язків Моніка Вілежикова (Крнов). Чотири страви, представлені в Крнов разом з іншими 8, з’являться в кулінарній книзі, яка буде видана до кінця лютого, а також буде доступна в електронній формі на веб-сторінках міст.

Окрім кулінарії, представники окремих міст мали можливість побачити місто та його околиці, Національний меморіал II-ї світової війни в Грабіні, а також ознайомитись з особливостями промислового туризму Дольни Вітковіце в м.Острава.

Цей захід був частиною проекту “Співпраця міст V4 з Україною”, який підтримав Вишеградський міжнародний фонд.

Вверх