Опитування

Який би Ви підтримали напрямок проекту впровадження ІТ та мобільних технологій для покращення життєдіяльності міської інфраструктури населення, в рамках концепції «Розумні міста"

Дивитись результати

Завантаження ... Завантаження ...

Архіви новин

Електронні петиції

Електронні петиції

Урядові сайти

Президент України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України

Надвірнянські ресурси

Надвірнянська районна рада Надвірнянська районна державна адміністрація Відділ освіти Надвірнянської РДА

Гарячі телефони

КП «Надвірнянський житловик»

черговий - 26275

КП "Надвірнаводоканал"

диспетчер (робочі дні 8.00-17.00) - 29067

оператор водозабору (цілодобово) - 28474, 0673448010

черговий (вихідні та святкові дні) - 79806

Безпечне місто

Оголошення

Актуальне відео

Надвірна – шлях до Карпат

Стерилізаційний пункт у дії

Капремонт системи водовідведення на Ломоносова, 5

Міський голова про зустріч з керівництвом ПАТ “Укрнафта”

Вирішення питання поводження з побутовими відходами

Переможці Бюджету участі 2018

Безпека в місті

Відеозвіт міського голови Зіновія Андрійовича та Надвірнянської міської ради за 2017 рік

 

 

 

Відеоархів

Децентралізація влади

21.03.2017

Надвірна розширює міжнародну співпрацю (ОНОВЛЕНО)

Розвиток міжнародного співробітництва  є одним із пріоритетних напрямків в роботі Надвірнянської міської ради. Так, багаторічними містами-побратимами м.Надвірна є м.Пруднік (Польща) та м.Крнов (Чехія). Нещодавно міський голова м.Надвірна Зіновій Андрійович підписав Декларацію про партнерство-побратимство м.Надвірна з румунським містом Шомкута Маре. Днями делегація м.Надвірна на чолі з міським головою Зіновієм Андрійовичем відвідала Румунію з метою підписання міжнародної угоди про співробітництво.

В понеділок, 20 березня  міський голова м.Надвірна Зіновій Андрійович та прімар (міський голова) м.Шомкута Маре Георге Буда підписали протокол про співпрацю між двома містами. Керівники українського та румунського міст домовились співпрацювати в сфері культури, спорту, медицини, освіти, туризму та сприяти розвитку бізнесу задля інтересів населення міст. Під час зустрічі також обговорили основні напрямки роботи на 2017 рік, які будуть зосереджені на консолідації спільних зусиль, направлених на  написання проектів міжнародної технічної допомоги, в тому числі транскордонної. Велика увага приділялась створенню можливостей для розвитку бізнес-партнерства, бо тільки конкурентний бізнес здатний створювати та зберігати робочі місця, своєчасно виплачувати заробітну плату, сплачуючи податки.

Делегація м.Надвірна відвідала школу-ліцей та ознайомилась із освітньою базою і спортивною інфраструктурою. Надвірнянці побували також на підприємстві із селекції та вирощування чорниці.

Під час зустрічі міський голова м.Надвірна Зіновій Андрійович наголосив, що перехід на новий рівень управління транскордонними процесами, адаптація його до стандартів Асоціації з ЄС, зони вільної торгівлі та, в перспективі, з умовами членства України в Євросоюзі вимагає від малих міст та їх керівництва тісної співпраці та інтеграції. Кожен крок в налагодженні партнерства з країнами ЄС є на сьогодні вкрай важливим.

Міський голова м.Шомкута Маре Георге Буда, в свою чергу, підкреслив: “Сьогодні ми розпочали нову історію в стосунках двох країн та двох міст. Я пишаюсь тим, що мені доручена така місія і прикладу усіх зусиль для досягнення очікуваного результату. Ми бачимо серйозні наміри в особі мера міста Надвірна Зіновія Андрійовича та його команди”.

Як зазначив Володимир Гринішак, директор Надвірнянського туристично-інформаційного центру, транскордонне співробітництво для Надвірної сьогодні розглядається, як інструмент розвитку території та як чинник реалізації євроінтеграційних прагнень. Ми повинні використовувати добросусідські відносини із Заходом для залучення додаткових інвестицій.

 

Довідково:

М.Шомкута Маре – місто у повіті Марамуреш в Румунії, з населенням більше 7708 осіб. Адміністративно місту підпорядковані такі села: Бутяса (418 осіб), Бучумі (810 осіб), Веленій-Шомкутей (905 осіб), Кодру-Бутесій (266 осіб), Фінтеушу-Маре (680 осіб), Ховріла (322 особи), Чолт (614 осіб).

Місто розташоване за 58 кілометрів від Клуж-Напока та 25 кілометрів від обласного  центру Бая-Маре, до міста Надвірна 240 км.

В місті розвинені такі економічні сфери: сільське господарство (основні культури є кукурудза, картопля, пшениця, овочі кормові, фруктові дерева), деревообробка, обробка мармуру, вівчарство. Місто також славиться вирощуванням та селекцією чорниці. В Шомкута Маре розміщені 5 церков, 6 історичних пам’яток, з яких 3 під охороною держави. Також є печера, красиві ущелини та поляна Нарцису Лісового.

Інтернет сторінка міста: http://www.somcutamare.ro

Фото Володимира Гринішака

Вверх