Опитування

Який би Ви підтримали напрямок проекту впровадження ІТ та мобільних технологій для покращення життєдіяльності міської інфраструктури населення, в рамках концепції «Розумні міста"

Дивитись результати

Loading ... Loading ...

Архіви новин

Електронні петиції

Електронні петиції

Урядові сайти

Президент України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України

Асоціація міст України

Надвірнянські ресурси

Надвірнянська районна рада Надвірнянська районна державна адміністрація Відділ освіти Надвірнянської РДА

Гарячі телефони

КП «Надвірнянський житловик»

черговий - 26275

КП "Надвірнаводоканал"

диспетчер (робочі дні 8.00-17.00) - 29067

оператор водозабору (цілодобово) - 28474, 0673448010

черговий (вихідні та святкові дні) - 79806

КП "Надвірнакомунсервіс"

22248

робочі дні (8.00 - 17.00)

Безпечне місто

Оголошення

Актуальне відео

Надвірна – шлях до Карпат

Стерилізаційний пункт у дії

Капремонт системи водовідведення на Ломоносова, 5

Міський голова про зустріч з керівництвом ПАТ “Укрнафта”

Вирішення питання поводження з побутовими відходами

Переможці Бюджету участі 2018

Безпека в місті

Відеозвіт міського голови Зіновія Андрійовича та Надвірнянської міської ради за 2017 рік

 

 

 

Відеоархів

Децентралізація влади

03.07.2017

Надвірнянська міська рада підтримала звернення профспілкової організації НГВУ «Надвірнанафтогаз» ПАТ «Укрнафта»

30 червня 2017 року  в Надвірнянській міській раді відбулось засідання сімнадцятої сесії сьомого скликання. До депутатів міської ради на засіданні сесії особисто звернувся голова профкому Олександр Діканьов з проханням підтримати звернення до керівництва держави  щодо протиправної діяльності Державної служби геології та надр України та ситуації по реформуванню акціонерного товариства. Після обговорення даного питання депутати Надвірнянської міської ради прийняли рішення №662-17/2017 про підтримку даного звернення.

 

З В Е Р Н Е Н Н Я

 

до Президента України Петра Порошенка,  Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, Голови Верховної Ради України Андрія Парубія

 

Ми, працівники та ветерани нафтогазової промисловості, небайдужі мешканці м.Надвірна Івано-Франківської області – учасники мітингу «Нафтовики Надвірнянщини за енергетичну незалежність України» 15 червня 2017 р., звертаємось до Вас тому, що події, які відбуваються навколо ПАТ «Укрнафта» загрожують енергетичній безпеці країни, а протиправна  діяльність Державної служби геології та надр України (надалі – Держгеонадра) у відношенні до однієї з найбільших нафтових компаній України – ПАТ «Укрнафта» потребують Вашого особистого негайного втручання.

ПАТ «Укрнафта» – найбільша нафтовидобувна компанія України і єдина, в якій частина держави переважає 50%. Частка товариства у загальному видобутку нафти з газовим конденсатом у 2016 році склала 68%, частка у загальному видобутку газу – 6,6%.

Очевидно, що ПАТ «Укрнафта» є стратегічним підприємством, діяльність якого безпосередньо впливає на енергетичну безпеку держави. Відокремлені структурні підрозділи ПАТ «Укрнафта» є бюджетоутворюючими підприємствами таких міст як Надвірна та Долина (Івано-Франківська область), Борислава (Львівська область), Охтирки (Сумська область), Прилук (Чернігівська область) тощо.

Та протиправна  діяльність Державної служби геології та надр України, яка  продовжує свою згубну для держави практику відмови ПАТ «Укрнафта» в наданні спеціальних дозволів на видобуток вуглеводнів, призведе до зупинки експлуатації родовищ ПАТ «Укрнафта».

Підтвердженням цього є те, що Держгеонадра відмовляється продовжити дії спеціальних дозволів  на видобуток нафти і газу на Анастасіївському, Рибальському, Артихівському, Південно-Панасіївському, Коліївському, Липоводолинському, Заводівському, Коржівському та Качанівському родовищах, посилаючись на податковий борг ПАТ «Укрнафта». Одне з них – Заводівське вже зупинено. Зупинка решти вже до кінця цього року зменшить видобуток нафти і газу товариством як мінімум на 20%, нафтова компанія недоотримає 4,2 млрд. грн. доходу в рік, а щорічні втрати держави складуть: 1,45 млрд. грн. рентних платежів, не враховуючи інших податків; невидобутих 334 тисячі тонн нафти і конденсату та 254,5 млн. м3 газу. Сотні робочих місць будуть скорочені.

Також різко загострилася ситуація і в середині товариства у зв’язку з втіленням у життя планів нового керівництва ПАТ «Укрнафта» по реформуванню товариства. Під приводом модернізації та реструктуризації здійснюється розвал перевіреного роками механізму управління виробничими підрозділами, які безпосередньо видобувають нафту і газ. На ліквідацію приречені Прикарпатське та Охтирське управління бурових робіт, йде злиття нафтогазовидобувних управлінь. Керівництво ПАТ «Укрнафта» то рапортує про 20%-не скорочення апарату управління, то одразу ж після звільнення працівників – «роздуває» його до астрономічних меж. У виробничих підрозділах повним ходом відбувається розгін кадрового потенціалу.  В обхід рішення наглядової ради про уникнення примусового звільнення працівників створюються умови для їх витискання з товариства, насамперед, бурильників.

А може це і є кінцевою та справжньою метою нового менеджменту? Бо вимоги попередніх численних акцій протесту (березень-травень 2017р.), Укрнафтогазпрофспілки, народних депутатів України про оприлюднення стратегічного плану розвитку товариства та економічного ефекту, який планується досягти – залишаються без відповіді.

Наразі, ПАТ «Укрнафта» фактично банкрут. Спеціальні дозволи на експлуатацію родовищ не продовжуються. Спір з НАК «Нафтогаз України» щодо газу видобутку 2006 року, по якому є судове рішення, практичного вирішення не має. Загострюються відносини з органами місцевого самоврядування, думкою яких щодо реформування структури знехтувано повністю. Нафтопромисловим районам Надвірної, Долини, Борислава, Охтирки тощо загрожує занепад та соціально-економічний колапс.

 

Ми вимагаємо:

  1. Вжити невідкладних заходів у припиненні згубної діяльності  Держгеонадр України щодо непродовження для ПАТ «Укрнафта»  дії спецдозволів (ліцензій) на видобуток нафти і газу. Недопущення розтягування перспективних родовищ та свердловин по приватних кишенях та олігархічних кланах.
  2. Відкликання рішень Наглядової ради щодо ліквідації Прикарпатського та Охтирського УБР, недопущення позбавлення статусу відокремлених підрозділів НГВУ «Надвірнанафтогаз», НГВУ «Долинанафтогаз», НГВУ «Бориславнафтогаз», Долинського газопереробного заводу.
  3. Притягнення до реальної, а не вдаваної, відповідальності всіх причетних до доведення ПАТ «Укрнафта» до фактичного банкрутства, несплати податків до Держбюджету тощо.
  4. Припинення розвалу ПАТ «Укрнафта» та розгону професійних нафтогазовидобувників під приводом псевдомодернізації, псевдореформування, псевдозмін в організації виробництва та праці, а також обов’язкове збереження робочих місць в структурних одиницях ПАТ «Укрнафта».
  5. В разі невиконання вимог трудових колективів структурних одиниць ПАТ «Укрнафта», вимагати від наглядової ради припинення контракту з головою правління ПАТ «Укрнафта».

            Вважаємо, що оптимальним вирішенням всіх вищезазначених проблем було б повернення ПАТ «Укрнафта» у власність держави.

Ми переконані, що у Ваших силах створити умови для ефективної роботи ПАТ «Укрнафта» та перешкодити реалізації сценарію зупинення роботи однієї з найбільших нафтових компаній України.

Ми впевнені, що Ви ухвалите  правильне рішення, яке відповідатиме інтересам нафтовиків, їх сімей та українського народу.

 

Слава Україні!

 

 

 

Вверх