Опитування

Який би Ви підтримали напрямок проекту впровадження ІТ та мобільних технологій для покращення життєдіяльності міської інфраструктури населення, в рамках концепції «Розумні міста"

Дивитись результати

Loading ... Loading ...

Архіви новин

Електронні петиції

Електронні петиції

Урядові сайти

Президент України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України

Асоціація міст України

Надвірнянські ресурси

Надвірнянська районна рада Надвірнянська районна державна адміністрація Відділ освіти Надвірнянської РДА

Гарячі телефони

КП «Надвірнянський житловик»

черговий - 26275

КП "Надвірнаводоканал"

диспетчер (робочі дні 8.00-17.00) - 29067

оператор водозабору (цілодобово) - 28474, 0673448010

черговий (вихідні та святкові дні) - 79806

КП "Надвірнакомунсервіс"

22248

робочі дні (8.00 - 17.00)

Безпечне місто

Оголошення

Актуальне відео

Надвірна – шлях до Карпат

Стерилізаційний пункт у дії

Капремонт системи водовідведення на Ломоносова, 5

Міський голова про зустріч з керівництвом ПАТ “Укрнафта”

Вирішення питання поводження з побутовими відходами

Переможці Бюджету участі 2018

Безпека в місті

Відеозвіт міського голови Зіновія Андрійовича та Надвірнянської міської ради за 2017 рік

 

 

 

Відеоархів

Децентралізація влади

14.11.2018

Надвірнянська міська рада в черговий раз проводить берегоукріплення річки Бистриця Надвірнянська

Більшість мешканців Надвірної пам’ятають руйнівні наслідки повеней 2008 та 2010 років. Внаслідок виходу води з берегів річки та потічків значна частина території міста була затоплена, що призвело до руйнації дорожньої інфраструктури, мостів, будівель, ліній електропередач тощо. Затяжні дощі і зливи уже стають звичними для нас майже щороку. Тому важливо є не боротись із наслідками стихії, а запобігати їм, не чекаючи, щоб природна катастрофа завдавала значних збитків жителям міста і несла небезпеку для їх здоров’я та життя.

Починаючи з 2010 року міською радою, комунальними службами, за сприяння промислових підприємств міста та приватних підприємців було проведено великий об’єм робіт по берегоукріпленню, розчищенню русел річок та потічків, запроваджено ряд протипаводкових заходів.

Основні і наймасштабніші роботи були проведені 2010-2012 рр.: тоді фактично здійснили будівництво захисної дамби по правому березі річки Бистриця Надвірнянська в районі зони відпочинку ім.Н.Яремчука орієнтовною протяжністю 800 м/п. Ці роботи були пізніше профінансовані з обласного бюджету. І з того часу міською радою щороку проводиться   укріплення захисної дамби в тих місцях, де є найбільша загроза виходу води з берегів. В 2014 році завезено близько 25-30 тонн негабариту та укладено на березі річки Бистриця Надвірнянська в районі вулиці Корольова. В 2008 році через значне підняття рівня води в річці було підтоплено артезіанські свердловини, внаслідок чого було припинено подачу питної води населенню міста. Наприкінці 2014 року міською радою спільно з КП «Надвірнаводоканал» за спільного фінансування міського бюджету та екологічного фонду обласного бюджету було реалізовано масштабний проект по будівництву захисної дамби на першому підйомі водозабору з метою убезпечення від підтоплень свердловин з питною водою. 

В 2015 р. міська рада за сприяння та допомоги ПАТ «Нафтохімік Прикарпаття» і приватних підприємців  провела роботи по берегоукріпленню в зоні відпочинку ім.Назарія  Яремчука.  Було сформовано захисну дамбу та укладено біля 400 тонн негабариту, а також завезено родючий грунт для висадки зелених насаджень. Протягом останніх 5-7 років силами ДП «Надвірнянський держлісгосп» спільно з Надвірнянською міською радою проводиться висадка посадкового матеріалу у вигляді верби і лози на захисній дамбі. Це також  додатково укріпило правий  беріг річки Бистриця Надвірнянська. Варто зазначити, що за зазначений вище відрізок часу неодноразово здійснювались руслерегулювальні роботи та роботи по розчищенню річки Стримба та потічка Підзамче, які також під час повеней завдали чималих збитків місту.

Щоденні зливи, значне підняття води в річках і струмках – такий був липень 2018 року. Проте регулярні роботи, проведені міською владою, по укріпленню берегів та запроваджені протиповеневі заходи дозволили цього року уникнути біди та унеможливили великі підтоплення земельних ділянок прибережних смуг і міста в цілому. Але повінь-2018 все таки показала ті слабкі місця біля річки, де є ризик в майбутньому виходу води з берегів. До таких ділянок відноситься район міської зони відпочинку біля пішохідного моста, вул.Корольова та вул.Набережна. Роботи по берегоукріпленню є досить фінансово затратні, що звичайно міському бюджету не під силу. Але, не чекаючи на допомогу з державного бюджету, керівництво міста, зокрема, міський голова,  робить все можливе, щоб в майбутньому уберегти місто від підтоплень.

Так, нещодавно розпочались роботи по укріпленню правого берега річки Бистриця Надвірнянська в районі зони відпочинку ім.Н.Яремчука. Зокрема, за допомогою спецтехніки, яку надав приватний підприємець Володимир Глушко  було укладено біля пішохідного моста близько 300 тонн негабариту, який на безоплатній основі надав приватний підприємець Василь Чуфус. Управління бурових робіт також надало великі бетонні вироби, якими буде укріплено беріг річки в районі першого озера. Всі вищевказані роботи з 2012 року здійснюються так званим «господарським методом» або «методом народної будови». В іншому випадку вони б коштували міському бюджету не один мільйон гривень. Міською радою і надалі продовжаться роботи по берегоукріпленню, щоб унеможливити збитки від майбутніх стихій.

Міський голова висловлює щиру подяку приватним підприємцям,  промисловим підприємствам та всім небайдужим, хто посприяв у проведенні вищевказаних робіт.

Вверх