Опитування

Який би Ви підтримали напрямок проекту впровадження ІТ та мобільних технологій для покращення життєдіяльності міської інфраструктури населення, в рамках концепції «Розумні міста"

Дивитись результати

Loading ... Loading ...

Архіви новин

Електронні петиції

Електронні петиції

Урядові сайти

Президент України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України

Асоціація міст України

Надвірнянські ресурси

Надвірнянська районна рада Надвірнянська районна державна адміністрація Відділ освіти Надвірнянської РДА

Гарячі телефони

КП «Надвірнянський житловик»

черговий - 26275

КП "Надвірнаводоканал"

диспетчер (робочі дні 8.00-17.00) - 29067

оператор водозабору (цілодобово) - 28474, 0673448010

черговий (вихідні та святкові дні) - 79806

КП "Надвірнакомунсервіс"

22248

робочі дні (8.00 - 17.00)

Безпечне місто

Оголошення

Актуальне відео

Надвірна – шлях до Карпат

Стерилізаційний пункт у дії

Капремонт системи водовідведення на Ломоносова, 5

Міський голова про зустріч з керівництвом ПАТ “Укрнафта”

Вирішення питання поводження з побутовими відходами

Переможці Бюджету участі 2018

Безпека в місті

Відеозвіт міського голови Зіновія Андрійовича та Надвірнянської міської ради за 2017 рік

 

 

 

Відеоархів

Децентралізація влади

26.05.2017

Надвірнянська міська рада запрошує на громадські слухання для обговорення проекту регуляторного акту «Положення про громадський бюджет м.Надвірна»

Надвірнянська міська рада запрошує на громадські слухання для обговорення проекту регуляторного акту «Положення про громадський бюджет м.Надвірна».

Громадські слухання щодо обговорення проекту регуляторного акту «Положення про громадський бюджет м.Надвірна» відбудуться в залі засідань міської ради о 15 год. 19.06.2017р.

            Письмові зауваження і пропозиції до проекту регуляторного акту можуть бути надані  протягом одного місяця.

Додаткову інформацію щодо громадських слухань проекту регуляторного акту Положення та щодо подання зауважень і пропозицій можна отримати за адресою: вул.Мазепи,29 м.Надвірна, Надвірнянська міська рада, приймальня, або за телефонами, (03475) 2-55-40, 2-20-82.

Повний текст проекту Положення розміщений нижче.

 

ПОЛОЖЕННЯ
про громадський бюджет м.Надвірна

1. Визначення понять, які використовуються у Положенні про громадський бюджет м. Надвірна

1.1. Громадський бюджет або бюджет участі – спосіб визначення видатків частини міського бюджету м. Надвірна з допомогою прямого волевиявлення надвірнянців.

1.2. Автор проекту – це особа, яка досягла 16-річного віку, є громадянином України, громадянином іншої країни або ж є особою без громадянства, яка створила ідею щодо покращення м. Надвірна, оформила її у вигляді проекту у спосіб, передбачений у Положенні про громадський бюджет м. Надвірна (надалі – Положення) та відповідає одному з таких критеріїв:

1.2.1. Місце проживання особи зареєстроване у м.Надвірна, що підтверджується паспортом.
1.2.2. Підприємство, установа чи організація, де працює відповідна особа, зареєстроване у м. Надвірна, що підтверджується довідкою з місця праці.

1.2.3. Особа навчається у м.Надвірна, що підтверджується студентським квитком.
1.2.4. Особа володіє на праві власності об’єктом нерухомості у м. Надвірна, що підтверджується витягом з відповідного реєстру прав власності.

1.2.5. Місце народження особи зареєстроване у м.Надвірна, що підтверджується паспортом або свідоцтвом про народження.

1.3. Проект – описана ідея, реалізація якої може відбуватися за рахунок коштів громадського бюджету м. Надвірна. Всі проекти класифікуються за двома категоріями: малі проекти та великі проекти:

1.3.1. Малі проекти – це проекти вуличного, квартального, районного значення, загальна вартість реалізації яких становить від 20 000 до 50 000,00 грн. На такі проекти виділяється 60% загального обсягу громадського бюджету, які рівномірно розподіляються по районах міста (10% загального обсягу громадського бюджету на кожен район).

1.3.2. Великі проекти – це проекти міжрайонного, загальноміського значення, загальна вартість реалізації яких становить від 50 000,00 до 100 000,00 грн. На такі проекти виділяється 40% загального обсягу громадського бюджету.

1.4. Е-сервіс “Громадський бюджет” – це онлайн сервіс, який дозволяє приймати участь у подачі проектів та голосуванні за них, у рамках громадського бюджету м. Надвірна, використовуючи BankID, електронно-цифровий підпис або інший метод ідентифікації, згідно з цим положенням.

  1. Загальні положення

2.1. Фінансування громадського бюджету м. Надвірна проводиться за рахунок коштів міського бюджету м. Надвірна.

2.2. Загальний обсяг громадського бюджету м. Надвірна на відповідний бюджетний рік становить не менше 1% від затвердженого розміру видатків бюджету розвитку спеціального фонду міського бюджету міста Надвірна на той рік, у якому подаються пропозиції згідно з розділом 3 цього Положення.

2.3. За рахунок коштів громадського бюджету м. Надвірна фінансуються проекти, реалізація яких можлива протягом одного бюджетного періоду.

2.4. У разі, якщо реалізація проекту передбачає використання земельної ділянки, приміщення чи іншого об’єкта, вони повинні належати до власності територіальної громади м. Надвірна.

2.5. Проекти, реалізація яких відбуватиметься за рахунок коштів громадського бюджету м. Надвірна, повинні бути спрямовані на покращення інфраструктури міста і стосуватись лише одного об’єкта, що належить до комунальної власності (наприклад, вулиці, парку, дороги, спортивного чи дитячого майданчика, установи: школи, поліклініки, дитячого садочку тощо).

  1. Порядок подання проектів

3.1. Подаючи проект на реалізацію у рамках громадського бюджету м. Надвірна, його автор (автори) засвідчує свою згоду на вільне використання Надвірнаською міською радою цього проекту, ідеї, у тому числі поза межами реалізації громадського бюджету м. Надвірна.

3.2. Для подання проекту його автору необхідно заповнити бланк за формою згідно з додатком 1 до цього Положення та додати список осіб, які відповідають критеріям, визначеним у підпунктах 1.2.1-1.2.5 цього Положення, які підтримують реалізацію цього проекту:

3.2.1. У разі подання малого проекту – необхідно подати список з 10 таких осіб з їх підписами.
3.2.2. У разі подання великого проекту – необхідно подати список з 25 таких осіб з їх підписами.
3.3. Кожен автор проекту може подати один малий та один великий проект на один календарний рік.

3.4. Проекти до громадського бюджету міста Надвірна можна подавати щорічно з 15 серпня по 15 вересня.

3.5. Проекти можна подати способом заповнення спеціальної форми на веб-сайті Надвірняської міської ради або у паперовому вигляді через Центри надання адміністративних послуг Надвірняської міської ради.

3.6. Заповнені бланки проектів, реалізація яких відбуватиметься за рахунок коштів громадського бюджету м. Надвірна (за винятком сторінок, які містять персональні дані авторів проекту), оприлюднюються у розділі “Громадський бюджет“ на веб-сайті Надвірняської міської ради.

3.7 Автор проекту може у будь-який момент зняти свій проект з розгляду, але не пізніше ніж за 7 календарних днів до початку голосування.

3.8. Об’єднання проектів можливе лише за взаємною згодою авторів до початку голосування.
3.9. Внесення змін щодо проекту можливе лише за згодою авторів проекту до початку голосування.

  1. Порядок розгляду проектів

4.1. Забезпечення організації розгляду проектів здійснює управління “Секретаріат ради“, яке:

4.1.1. Веде реєстр отриманих проектів та оприлюднює його на веб-сайті Надвірняської міської ради.

4.1.2. Здійснює перевірку правильності заповнення проекту згідно із вимогами цього Положення, у тому числі щодо відповідності кількості зібраних підписів.

4.1.3. У разі, якщо проект є неповний або заповнений з помилками, відповідальна особа електронною поштою або простим поштовим відправленням повідомляє про це автора проекту з проханням надати необхідну інформацію або внести корективи протягом 7 календарних днів з дня отримання інформації про доопрацювання проекту. У разі відмови внести корективи або якщо такі корективи не були внесені протягом 7 календарних днів з дня отримання відповідної інформації пропозиція відхиляється.

4.1.4. Передає копію проекту до відповідного профільного виконавчого органу Надвірняської міської ради для проведення аналізу проекту на предмет можливості реалізації та правильності визначення його вартості.

4.2. Профільний виконавчий орган протягом 21 календарного дня з дня отримання проекту здійснює його аналіз та готує свій висновок за формою згідно з додатком 2 до цього Положення.

4.3. Якщо профільний виконавчий орган заперечує щодо можливості реалізації поданого проекту, то такий проект додатково скеровується на профільну постійну комісію Надвірняської міської ради для підтвердження або відхилення зауважень профільного виконавчого органу. Заперечення розглядаються на найближчому засіданні постійної комісії, на яке запрошуються автори проекту.

4.4. Будь-які втручання у проектні пропозиції, у тому числі зміни об’єкта чи об’єднання з іншими, можливі лише за згодою авторів.

4.5. Після проведеного аналізу всіх проектів виконавчим комітетом Надвірнянської міської ради оприлюднює на веб-сайті міської ради проекти, допущені для участі у голосуванні та відхилені проекти, а також відповідні висновки профільних виконавчих органів та постійних комісій Надвірнянської міської ради.

4.6. Проекти, допущені для участі у голосуванні, оприлюднюються з врахуванням поділу на великі та малі.

  1. Організація голосування

5.1. Голосування за проекти для реалізації за рахунок коштів громадського бюджету м. Надвірна здійснюється через е-сервіс “Громадський бюджет Надвірна“ та в ЦНАПі.

5.2. Голосування проводиться не раніше 7 днів після оприлюднення допущених для участі у голосуванні проектів на веб-сайті Надвірнянської міської ради.

5.3. Голосування триває протягом 15 календарних днів з дня початку голосування, як правило з 1 по 15 листопада року, який передує реалізації проектів.

5.4. Виконавчий комітет Надвірнянської міської ради визначає час та надають приміщення разом з відповідним обладнання для можливості презентації всіх проектів їхніми авторами.

5.5. Кожен надвірнянець, який відповідає критеріям, описаним у підпунктах 1.2.1-1.2.5 цього Положення, може віддати один голос за малий проект та один голос за великий проект у кожному році.

5.6. Обов’язковою умовою для голосування є ідентифікація особи щодо критеріїв, зазначених у підпунктах 1.2.1-1.2.5 цього Положення.

5.7. Голосування та ідентифікація особи може бути проведена у Центрах надання адміністративних послуг міста Надвірна та/або через систему Bank ID (для осіб, які зареєстровані у м. Надвірна).

5.8. Працівники центрів надання адміністративних послуг міста Надвірна надають загальну інформацію щодо громадського бюджету м. Надвірна та роз’яснюють порядок голосування за проекти. При цьому їм забороняється здійснювати агітацію та переконувати проголосувати за окремо взяті проекти.

5.9. Результати онлайн голосування відображаються на е-сервісі “Громадський бюджет м. Надвірна“ у режимі реального часу.

  1. Встановлення результатів та визначення переможців

6.1. Встановлення результатів голосування передбачає підрахунок голосів в онлайн режимі через е-сервіс “Громадський бюджет Надвірна“ та підрахунком голосів у центрах надання адміністративних послуг.

6.2. Постійна комісія законності, депутатської діяльності та свободи слова, постійна комісія фінансів та планування бюджету на своєму спільному засіданні відповідно до результатів голосування формують рейтинг проектів та визначають перелік проектів, рекомендованих до фінансування за кошти громадського бюджету м. Надвірна.

6.3. У разі, якщо проекти набирають однакову кількість голосів, то пріоритетними вважаються ті, які потребують менший обсяг фінансування.

6.4. Рекомендованими до реалізації вважатимуться ті проектні пропозиції, які набрали найбільшу кількість голосів, до вичерпання обсягу коштів, виділених на реалізацію громадського бюджету м. Надвірна на відповідний рік.

6.5. Рейтинг та перелік проектів оприлюднюються не пізніше 2 робочих днів від дня проведення підрахунку голосів.

6.6. За результати підрахунку голосів управління “Секретаріат ради“ на підставі протоколу спільного засідання постійної комісії законності, депутатської діяльності та свободи слова і постійної комісії фінансів та планування бюджету готує проект ухвали з переліком проектів, які пропонуються до фінансування у рамках громадського бюджету м. Надвірна на визначений рік до 1 грудня поточного року.

6.7. Пропозиції, які будуть затверджені рішенням Надвірнянської міської ради, підлягають фінансуванню за рахунок коштів міського бюджету м. Надвірна на наступний бюджетний рік.

  1. Порядок звітування за результатами реалізації проектів

7.1. За результатами реалізації проектів, відібраних для фінансування за рахунок коштів громадського бюджету м. Надвірна, головні розпорядники бюджетних коштів, комунальні підприємства, установи та організації, які брали участь у реалізації проектів, подають до виконавчого комітету Надвірнянської міської ради не пізніше 30 днів після їх реалізації звіт про виконані роботи.

7.2. Виконавчий комітет Надвірнянської міської ради узагальнює подану інформацію та публікує на сайті Надвірняської міської ради та/або іншому спеціалізованому веб-сайті.

  1. Проведення освітньо-інформаційної кампанії

8.1. У процесі впровадження громадського бюджету м. Надвірна проводиться освітньо-інформаційна кампанія, яку умовно можна поділити на такі етапи:

8.1.1. Ознайомлення Надвірнянців з основними положеннями та принципами громадського бюджету м.Надвірна, з врахуванням останніх змін, а також заохочування їх до подання проектів.

8.1.2. Представлення отриманих проектів та заохочування до взяття участі у голосуванні.

8.1.3. Розповсюдження інформації стосовно перебігу та результатів процесу запровадження громадського бюджету м. Надвірна.

8.2. Освітньо-інформаційна кампанія повинна бути пов’язана з ідеєю громадського бюджету м. Надвірна та робити акцент на можливості безпосереднього, відкритого та однакового впливу Надвірна’ян на відбір проектів, реалізація яких відбуватиметься за рахунок коштів громадського бюджету м. Надвірна.

8.3. Подані проекти та проекти, які будуть фінансовані за кошти громадського бюджету м. Надвірна позначаються на інтерактивній мапі громадського бюджету м. Надвірна.

Секретар міської ради                                                                                                       Т.М.Пекарський

Вверх