Опитування

Який би Ви підтримали напрямок проекту впровадження ІТ та мобільних технологій для покращення життєдіяльності міської інфраструктури населення, в рамках концепції «Розумні міста"

Дивитись результати

Завантаження ... Завантаження ...

Архіви новин

Електронні петиції

Електронні петиції

Урядові сайти

Президент України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України

Надвірнянські ресурси

Надвірнянська районна рада Надвірнянська районна державна адміністрація Відділ освіти Надвірнянської РДА

Гарячі телефони

КП «Надвірнянський житловик»

черговий - 26275

КП "Надвірнаводоканал"

диспетчер (робочі дні 8.00-17.00) - 29067

оператор водозабору (цілодобово) - 28474, 0673448010

черговий (вихідні та святкові дні) - 79806

Безпечне місто

Оголошення

Актуальне відео

Надвірна – шлях до Карпат

Стерилізаційний пункт у дії

Капремонт системи водовідведення на Ломоносова, 5

Міський голова про зустріч з керівництвом ПАТ “Укрнафта”

Вирішення питання поводження з побутовими відходами

Переможці Бюджету участі 2018

Безпека в місті

Відеозвіт міського голови Зіновія Андрійовича та Надвірнянської міської ради за 2017 рік

 

 

 

Відеоархів

Децентралізація влади

06.02.2017

Надвірнянська міська рада запрошує на громадські слухання

Надвірнянська міська рада запрошує на громадські слухання для обговорення проекту Положення “Про Порядок утримання та функціонування розширеного кладовища для м.Надвірна в с.Мозолівка Надвірнянського р-ну Івано-Франківської області” та тарифів на послуги, передбачені необхідним мінімальним переліком окремих видів ритуальних послуг, які надаються виконавцем КП “Надвірнакомунсервіс”.

Громадські слухання щодо обговорення проекту Положення “Про Порядок утримання та функціонування розширеного кладовища для м.Надвірна в с.Мозолівка Надвірнянського р-ну Івано-Франківської області” та тарифів на послуги, передбачені необхідним мінімальним переліком окремих видів ритуальних послуг, які надаються виконавцем КП “Надвірнакомунсервіс” відбудуться в залі засідань  міської ради о 16 год.  06.03.2017р.

Письмові зауваження і пропозиції до проекту регуляторного акту можуть бути надані  протягом одного місяця.

Додаткову інформацію щодо громадських слухань проекту рішення та щодо подання зауважень і пропозицій можна отримати за адресою: вул.Мазепи,29 м.Надвірна, Надвірнянська міська рада, приймальня, або за телефонами, (03475) 2-30-24, 2-55-40, 2-20-82, 2-21-92.

Повний текст проекту Положення “Про Порядок утримання та функціонування розширеного кладовища для м.Надвірна в с.Мозолівка Надвірнянського р-ну Івано-Франківської області” та тарифів на послуги, передбачені необхідним мінімальним переліком окремих видів ритуальних послуг, які надаються виконавцем КП “Надвірнакомунсервіс” та аналіз регуляторного впливу проекту регуляторного акту розміщені нижче.

Аналіз

регуляторного впливу проекту регуляторного акту –

рішення виконавчого комітету Надвірнянської міської ради:

“Про затвердження Положення про Порядок утримання та функціонування розширеного кладовища для м.Надвірна в с.Мозолівка Надвірнянського р-ну Івано-Франківської області” та тарифів на послуги, передбачені необхідним мінімальним переліком окремих видів ритуальних послуг, які надаються виконавцем КП “Надвірнакомунсервіс”

 1. Визначення та аналіз проблеми, яку пропонується розв’язати шляхом державного регулювання господарських відносин, а також оцінка важливості цієї проблеми.

            Діяльність у галузі поховання здійснюється відповідно до Закону України «Про поховання та похоронну справу», наказу Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 19.11.2003 № 193 «Про затвердження нормативно-правових актів щодо реалізації Закону України “Про поховання та похоронну справу” На теперішній час ритуальні послуги на території міста надає комунальне підприємство «Надвірнакомунсервіс».   

            З метою впорядкування відносин при наданні послуг, а саме: чіткому визначенні прав, обов’язків, відповідальності КП «Надвірнакомунсервіс» та суб’єктів господарювання у сфері надання ритуальних послуг, які працюють на ринку ритуальних послуг, порядку організації поховань і ритуального обслуговування населення, утримання розширеного кладовища та інших місць поховань, пропонується прийняти регуляторний акт – рішення виконавчого комітету Надвірнянської міської ради “Про затвердження Положення про Порядок утримання та функціонування розширеного кладовища для м.Надвірна в с.Мозолівка Надвірнянського р-ну Івано-Франківської області” та тарифів на послуги, передбачені необхідним мінімальним переліком окремих видів ритуальних послуг, які надаються виконавцем КП “Надвірнакомунсервіс””.

 1. Обґрунтування, чому визначена проблема не може бути розв’язана за допомогою ринкових механізмів і потребує державного регулювання.

Ринковий механізм не в повній мірі визначає сферу дії КП «Надвірнакомунсервіс” на ринку ритуальних послуг. Тому пропонується прийняти регуляторний акт – проект рішення виконавчого комітету міської ради  “Про затвердження Положення про Порядок утримання та функціонування розширеного кладовища для м.Надвірна в с.Мозолівка Надвірнянського р-ну Івано-Франківської області” та тарифів на послуги, передбачені необхідним мінімальним переліком окремих видів ритуальних послуг, які надаються виконавцем КП “Надвірнакомунсервіс”, яким буде чітко визначено права, обов’язки, відповідальність КП “Надвірнакомунсервіс”, органу місцевого самоврядування, населення щодо організації та здійснення поховань на території міста Надвірна.

 1. Визначення очікуваних результатів прийняття запропонованого регуляторного акта, у тому числі здійснення розрахунку очікуваних витрат та вигод суб’єктів господарювання, територіальної громади та органів місцевого самоврядування внаслідок дії регуляторного акта.

У разі прийняття запропонованого регуляторного акта очікуються наступні результати:

– чітке визначення сфери дії ритуальної служби та суб’єктів господарювання, які працюють на ринку ритуальних послуг;

– упорядкування відносини між ритуальною службою та суб’єктами господарювання, які працюють на ринку ритуальних послуг;

– визначення порядку організації поховання та надання зв’язаних з ним ритуальних послуг;

– зазначення обов’язків надавача ритуальних послуг та прав замовника цих послуг;

– затвердження порядку розміщення, облаштування та утримання місць поховань;

– підвищення якості похоронного обслуговування

Прийняття зазначеного рішення дозволить упередити можливість виникнення  непрозорих  ситуацій між КП “Надвірнакомунсервіс”, суб’єктами  господарювання,  територіальною громадою та органами місцевого самоврядування при наданні ритуальних послуг.

Сфера впливу

Вигоди

Витрати

Орган місцевого самоврядування

Відповідність нормативного акта до вимог чинного законодавства. Зменшення тіньового сектора при впровадженні діяльності в галузі поховання, створення стимулів для розвитку підприємництва, врегулювання відносин між органами місцевої влади, суб’єктами господарювання та територіальною громадою щодо організації та здійснення поховань на території 

процедура прийняття регуляторного акта, витрат не передбачається

Суб’єкти господарювання

Прозорість упровадження регуляторного  акта, чітке зазначення прав та обов’язків надавачів ритуальних послуг, та механізм взаємодії з ритуальною службою міста

Витрат не передбачається

Громадяни

Можливо прогнозувати, що внаслідок дії регуляторного акта підвищиться впевненість споживачів отримати якісні ритуальні послуги, покращиться  обслуговування населення в галузі похоронної діяльності шляхом інформування про суб’єктів господарювання, які працюють на ринку ритуальних послуг

Витрат не передбачається

 1. Аргументація щодо переваг обраного способу досягнення визначених цілей та оцінка усіх прийнятих альтернативних способів досягнення зазначених цілей.

Перевагою обраного способу досягнення визначених цілей є врегулювання відносин при наданні ритуальних послуг, а саме:

 – визначення прав, обов’язків, відповідальності КП “Надвірнакомунсервіс” та інших суб’єктів господарювання на ринку ритуальних послуг;

– затвердження порядку здійснення поховань;

– організації поховання та надання населенню ритуальних послуг;

– розміщення, облаштування, утримання та охорони місць поховань.

У ході пошуку альтернативних способів досягнення визначення цілей доцільно розглянути такі можливості:

– відмова  від уведення  в дію запропонованого  акта;

– урегулювання  відносин  між КП “Надвірнакомунсервіс”, суб’єктами господарювання та громадянами, які користуються  ритуальними  послугами, безпосередньо учасниками цих відносин; 

– здійснення регулювання в частині  встановлення вимог щодо подвійного поховання у разі одночасної смерті двох членів родини,   сімейного поховання в разі одночасної смерті трьох, або більше членів родини, а також особам для поховання одного з рідних похованого, резервування земельної ділянки  для поховання в майбутньому, нормативним актом  іншого органу.      

Відмова від уведення в дію запропонованого акта  призведе до негативних наслідків,  а саме:

– неврегульованості правових відносин на  ринку  ритуальних  послуг;

–  невпевненості споживачів в отриманні  ритуальних послуг;

– відсутності прозорості у правових відносинах між КП “Надвірнакомунсервіс” , суб’єктами господарювання та громадянами, які  користуються  ритуальними  послугами;

Друга альтернатива може призвести до непрозорості у правових  відносинах  та неузгодженості дій між  КП “Надвірнакомунсервіс”, суб’єктами господарювання та  громадянами, які  користуються  ритуальними  послугами.

Третя альтернатива через  невстановлення вимог щодо подвійного поховання у разі одночасної смерті двох членів родини, сімейного поховання в разі одночасної смерті трьох, або більше членів родини, а також  особам для поховання одного з рідних похованого, резервування земельної ділянки  для поховання в майбутньому призведе до непрозорості та  неповної відповідності чинному законодавству.

Здійснення регулювання (затвердження положення) нормативним актом іншого органу не є можливим у зв’язку з тим, що відповідно до Закону України «Про поховання та похоронну справу» вирішення зазначених питань належать до повноважень органів місцевого самоврядування.

 1. Механізми та заходи, які забезпечать розв’язання визначених проблем шляхом прийняття запропонованого регуляторного акту.

При прийнятті запропонованого регуляторного акту будуть діяти наступні механізми та заходи, які забезпечать розв’язання визначених проблем:

– покращення обслуговування населення в галузі похоронної діяльності, а також визначення обов’язків надавача цих послуг та прав замовника ритуальних послуг;

–  визначення порядку організації поховання та надання послуг;

– затвердження порядку розміщення, облаштування, утримання та охорони місць поховань;

– визначення тарифів на послуги, передбачені необхідним мінімальним переліком окремих видів ритуальних послуг, які надаються виконавцем КП “Надвірнакомунсервіс”,

а саме:

 • оформлення договору–замовлення на організацію та проведення поховання – безкоштовно,
 • оформлення свідоцтва про поховання – безкоштовно
 • копання могили ручним способом в літній період (з 01 квітня по 30 листопада): довжина могили 2,2 м становить 745,00 грн.,  довжина могили 1,1 м становить 298,00 грн.
 • копання могили ручним способом в зимовий період (з 01 грудня по 31 березня): довжина могили 2,2 м становить 1304,00 грн.,  довжина могили 1,1 м становить 522,00 грн.

– визначення тарифів на заїзд автотранспортних засобів  на кладовище для м.Надвірна в с.Мозолівка Надвірнянського району та облаштування місця для майбутнього поховання, а саме:

 • вартість заїзду автотранспортного засобу на кладовище при завезенні матеріалів для установки однієї намогильної споруди (пам’ятник, обрамівка, огорожа)деталей намогильних споруд, елементів благоустрою могил та будівельних матеріалів для їх монтажу становитиме 40 грн.
 • облаштування (благоустрій) місця для майбутнього поховання на кожній ділянці для подвійного поховання становить 1220 грн.
 1. Обґрунтування можливості досягнення визначених цілей у разі прийняття запропонованого регуляторного акту.

Досягнення зазначених цілей можливе завдяки прийняттю регуляторного акта “Про затвердження Положення про Порядок утримання та функціонування розширеного кладовища для м.Надвірна в с.Мозолівка Надвірнянського р-ну Івано-Франківської області” та тарифів на послуги, передбачені необхідним мінімальним переліком окремих видів ритуальних послуг, які надаються виконавцем КП “Надвірнакомунсервіс”.

 1. Обґрунтування можливості досягнення визначених цілей з найменшими витратами для суб’єктів господарювання, територіальної громади та органів місцевого самоврядування.

При досягненні визначених цілей суб’єкти  господарювання, територіальна громада, органи місцевого самоврядування не несуть додаткових витрат.

 1. Обґрунтування щодо вигід, які виникатимуть внаслідок дії запропонованого регуляторного акту, виправдовують відповідні витрати у випадку, якщо витрати та/або вигоди не можуть бути кількісно визначені.

Не всі вигоди, які виникатимуть унаслідок дії регуляторного акту, можуть бути визначені кількісно, серед них є якісні:

– покращання обслуговування населення у галузі похоронної діяльності;

– урегулювання правових відносин між КП “Надвірнакомунсервіс”, суб’єктами господарювання та  громадянами, які користуються ритуальними послугами.

 1. Оцінка ризику впливу зовнішніх чинників на дію запропонованого регуляторного акту.

При виникненні змін у чинному законодавстві, які можуть впливати на дію запропонованого регуляторного акта, до нього будуть вноситися відповідні коригування. Ризик зовнішніх чинників на дію регуляторного акту відсутній, так як його впровадження відповідає чинному законодавству. Зміни в чинному законодавстві є підставою для внесення змін до цього регуляторного акта або його припинення.

 1. Обґрунтування запропонованого терміну дії регуляторного акта.

Термін дії запропонованого регуляторного акту має постійний характер з моменту набрання його чинності, з можливістю внесення до нього змін або його скасування у разі зміни чинного законодавства

 1. Визначення показників результативності дії регуляторного акта.

 Показниками результативності дії затвердженого регуляторного акта є кількість звернень громадян та суб’єктів господарювання щодо порушень їхніх прав, які передбачені чинним законодавством та цим регуляторним актом та обсяги  виконаного благоустрою розширеного кладовища

 1. Визначення заходів, за допомогою яких буде здійснюватися відстеження результативності дії регуляторного акту у разі його прийняття.

 Відстеження результативності регуляторного акта буде здійснюватись шляхом аналізу звернень громадян і юридичних осіб, статистичних даних та інших облікових документів, кількості укладених договорів між  ритуальною службою та суб’єктами господарювання про надання ритуальних послуг.

 

ПРОЕКТ

 РІШЕННЯ

 Про затвердження Положення про Порядок утримання та функціонування розширеного кладовища для м. Надвірна в с. Мозолівка Надвірнянського р-ну Івано-Франківської області та тарифів на послуги, передбачені необхідним мінімальним переліком окремих видів ритуальних послуг, які надаються виконавцем КП “Надвірнакомунсервіс”

            З метою врегулювання діяльності з організації поховання померлих і надання ритуальних послуг на території міста Надвірна та впорядкування відносин при наданні даних послуг, а саме: чіткому визначенні прав, обов’язків, відповідальності суб’єктів господарювання, які працюють на ринку ритуальних послуг, організації поховань і ритуального обслуговування населення, утримання кладовища та інших місць поховань, на виконання Закону України “Про поховання та похоронну справу”, з урахуванням наказу Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 19.11.2003 № 193 «Про затвердження нормативно-правових актів щодо реалізації Закону України «Про поховання та похоронну справу», та керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконавчий комітет міської ради

 В И Р І Ш И В:

 1. Затвердити Положення про Порядок утримання та функціонування розширеного кладовища для м. Надвірна в с. Мозолівка Надвірнянського р-ну Івано-Франківської області (додається).
 2. Визнати КП “Надвірнакомунсервіс” виконавцем ритуальних послуг.
 3. Затвердити тарифи на послуги, передбачені необхідним мінімальним переліком окремих видів ритуальних послуг, які надаються виконавцем КП “Надвірнакомунсервіс”(додається).
 4. Апарату управління міської ради забезпечити у терміни, передбачені законодавством, інформування населення міста про зміст даного рішення.
 5. КП “Надвірнакомунсервіс” забезпечити реалізацію Положення.
 6. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника міського голови Василенка В.В.

 

Міський голова                                                                                З.М.Андрійович

 

ПРОЕКТ

Додаток

   до рішення виконавчого комітету

Надвірнянської міської ради „Про затвердження Положення про

Порядок утримання та функціонування розширеного кладовища

для м. Надвірна в с.Мозолівка Надвірнянського р-ну Івано-Франківської області”

   ____________ 201__ року № _________

 

ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОРЯДОК

УТРИМАННЯ ТА ФУНКЦІОНУВАННЯ

РОЗШИРЕНОГО КЛАДОВИЩА ДЛЯ м. НАДВІРНА В

с. МОЗОЛІВКА НАДВІРНЯНСЬКОГО РАЙОНУ

 

 1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

 1.1. Цей Порядок розроблено з метою реалізації Закону України «Про поховання та похоронну справу», відповідно до Порядку утримання кладовищ та інших місць поховань, затвердженого наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 19.11.2003р. № 193 та інших нормативно – правових актів.

        1.2. Поняття та терміни, які використовуються у даному Порядку, мають таке значення:

місце поховання – кладовище, призначене для організації поховання померлих;

місце почесного поховання – спеціально відведена земельна ділянка на

території кладовища чи за його межами, призначена для організації почесних

поховань;

могила – місце на кладовищі, призначене для організації поховання померлих, де похована труна з тілом померлого чи урна з прахом;

намогильні споруди – пам’ятні споруди, що встановлюються на могилах

та увічнюють пам’ять про померлих;

склеп – підземна або заглиблена в землю капітальна споруда, призначена

для поховання, в межах місця поховання, відведеного у встановленому

порядку;

урна з прахом – ємність, призначена для збереження праху померлого;

кладовище – відведена в установленому законом порядку земельна

ділянка з облаштованими могилами, призначеними для організації поховання та утримання місць поховань;

предмети ритуальної належності – вироби, що є атрибутами поховання та

облаштування могили;

користувач місця поховання (місця родинного поховання) – особа, яка

здійснила перше поховання на відведеному місці поховання (родинного

поховання) та/або має відповідне свідоцтво про смерть похованого і свідоцтво про поховання, передбачене статтею 25 Закону України “Про поховання та похоронну справу”;

ритуальні послуги – послуги, пов’язані з організацією поховання та

облаштуванням місця поховання.

        1.3. Положення поширюється на фізичних осіб, юридичних осіб та їх філії.

        1.4. Внесення змін до Положення здійснюється виконавчим комітетом Надвірнянської міської ради у встановленому законодавством порядку.

 1. ВИМОГИ ДО РОЗМІЩЕННЯ ТА ОБЛАШТУВАННЯ МІСЦЬ ПОХОВАНЬ

          2.1. Функціонування та утримання кладовища м.Надвірна забезпечує  ритуальна служба комунального підприємства „Надвірнакрмунсервіс”, яке створене Надвірнянською міською радою в порядку, встановленому Законом, та діє на підставі  Статуту підприємства.

                2.2. Місце поховань (кладовище) повинне мати сплановану і впорядковану територію, упорядковані під’їзні шляхи, бути забезпеченими транспортним зв’язком з м. Надвірна.

         2.3. Територія місця поховань (кладовища) повинна бути обов’язково огороджена, поділена на ділянки-сектори, що відокремлюються поміж собою дорогами шириною 3,5 м з розрахунку одностороннього руху. Місця для роз’їзду автотранспорту повинні розташовуватися на перехресті доріг і мати радіус повороту. Проїжджа частина центральної дороги повинна бути шириною 6,5 м.

   2.4. Сектори  території місць поховань поділяються на ряди та  місця,  відстань між рядами повинна бути один метр,  між ділянками поховань в ряду – 0,5 м.

  2.5. Кладовище повинно бути облаштоване:

       – господарським двором, на якому можуть бути розташовані допоміжні  будівлі, будівлі призначені для проведення громадських панахид, ритуальні майданчики;

       – водопостачанням    для    поливання    зелених    насаджень,    водою,    яка    передбачена для технічних потреб відвідувачів та персоналу;

       – спеціальними місцями для розміщення контейнерів зі сміттям, тощо.

               2.6. Території місця поховань підлягають озелененню з найбільшим збереженням існуючих насаджень.

                          2.7. На  території  місця  поховань   не   можуть   бути   розміщені   об’єкти  іншої,  крім  комунальної  форми  власності,  за винятком намогильної споруди  та склепу,  які  є   власністю   особи, що придбала їх за власні кошти.

             Склеп  чи інші споруди з відхиленнями в розмірах намогильних споруд   можуть  встановлюватися   лише  за  наявності  відповідного  рішення    виконавчого комітету  Надвірнянської міської ради.

 1. Вимоги щодо експлуатації кладовища, реєстрації поховань та перепоховань, обліку намогильних споруд на місці поховань

         3.1. На вході до кладовища на спеціальному щиті вивішуються для населення       основні   положення   Закону  України  «Про поховання та похоронну справу»,  інші нормативно-правові акти та режим роботи кладовища,                                                                     

встановлюється щит із зображенням схематичного плану кладовища, із       зазначенням  секторів  з   номерами,  місць   почесного  поховання  (за  наявності),

напрямку головної  алеї  та  основних  доріг,   розташування  будівельних  споруд,

допоміжних будівель, громадського туалету тощо.

        3.2. Поховання померлих, чи їх праху після кремації здійснюється лише на підставі свідоцтва про смерть та оформленого в установленому порядку договору-замовлення на організацію та проведення поховання (далі договір-замовлення). 

            Доставка труни з тілом померлого на кладовища здійснюється спеціальним     автотранспортом  з   дотриманням   вимог  санітарно-епідеміологічного   законодавства.

                3.3. За зверненням Виконавця волевиявлення померлого чи особи, яка взяла на себе зобов’язання поховати померлого, на території кладовища безоплатно виділяється місце для поховання померлого.

      Кожне поховання померлого здійснюється в окремій могилі.

            На  бажання  Виконавця  волевиявлення померлого чи особи, яка взяла на себе  зобов’язання  поховати померлого, для поховання  двох чи більше померлих   безоплатно   виділяється   місце   для  родинного  поховання.  Подвійне  поховання надається у   разі   одночасної   смерті   двох   членів  родини,  або   у   випадку,  передбаченим   пунктом   3.4.   цього   Порядку.  Родинне  поховання  надається в разі одночасної    смерті  трьох  або  більше  членів родини.

      3.4. На кладовищі надаються місця для подвійного поховання розміром, вказаним в п.3.6. цього Порядку, особам, які поховали свого рідного  та звернулись з  письмовою заявою до КП „Надвірнакомунсервіс” про надання вищезазначеної ділянки для поховання одного з рідних похованого, які досягли 60 – ти річного віку (до рідних похованого належать особи, які зазначені в Наказі Держжитлокомунгоспу України  від 19.11.2003 року  (чоловік, дружина, батьки, усиновитель, діти, сестри, брати, дід, бабуся, онуки, правнуки та інші особи).

       При надані дозволу на відведення ділянки для подвійного поховання, здійснюється запис у спеціальній Книзі про надання ділянки для подвійного поховання з обов’язковим записом прізвища, ім’я по батькові особи, року  народження та місця проживання особи, яка має право на майбутнє поховання. Зазначені дані обов’язково позначаються у свідоцтві користувача місця поховання померлого. Поховання інших осіб на даному місці забороняється.

          3.5. Довжина могили для дорослого повинна бути не менше двох метрів, ширина – 1 м, глибина – не менше 1,5 м від поверхні землі до кришки труни. З   урахуванням місцевих грунтово-кліматичних умов відстань від дна могили до   рівня стояння ґрунтових вод повинна бути не  менше 0,5 м, висота   намогильного  горбка – 0,5 м.

У разі поховання померлих дітей розміри могили можуть бути відповідно зменшені.

  У разі поховання тіла померлого в сидячому положенні товщина ґрунту над   тілом померлих від поверхні землі має бути не меншою за 1 метр.

       3.6. Під кожну могилу надається ділянка таких розмірів:

Найменування поховання

Розмір

 

Земельної ділянки

Могили

площа м2

довжина, м

ширина, м

довжина, м

ширина, м

Родинне

6,6

2,2

3,0

2,0

1,0

Подвійне

4,8

2,2

2,2

2,0

1,0

Одинарне

3,3

2,2

1,5

2,0

1,0

Урна з прахом

0,64

0,8

0,8

0,8

0,8

Примітка : У разі поховання померлого в нестандартній труні викопується могила  залежно від довжини труни, але в межах норми земельної ділянки.

3.7. Сектори для почесних поховань, поховання померлих (загиблих)

військовослужбовців (сектори військових поховань), а також сектори для поховання померлих за національною чи релігійною ознакою на кладовищах визначаються згідно з проектною документацією документацією «Розширення та обслуговування кладовища для м. Надвірна в с. Мозолівка Надвірнянського району Івано-Франківської області».

          3.8.   Рішення про почесне поховання приймається в кожному конкретному   випадку відповідним рішенням виконавчого комітету Надвірнянської міської   ради.

          3.9.  Для поховання померлих одиноких громадян, осіб без певного місця проживання, громадян від поховання яких відмовилися рідні, невпізнаних  трупів надається земельна ділянка під одинарне поховання.

    3.10. Кожне поховання та перепоховання реєструється в спеціальній Книзі реєстрації поховань та перепоховань померлих громадян (далі – Книга реєстрації), форму якої наведено в додатку 1. Запис до Книги реєстрації здійснюється за роками, у цілому по кладовищу чи, де це необхідно, окремо за кожним сектором. Усі графи Книги реєстрації обов’язково заповнюються чорним або фіолетовим чорнилом. Виправлення написаного в Книзі реєстрації не допускається. Книга реєстрації має бути прошнурованою, пронумерованою та скріпленою печаткою. Книга реєстрації зберігається на кладовищі постійно, а в разі ліквідації кладовища, передається на зберігання до архіву органу місцевого самоврядування (виконавчого комітету Надвірнянської міської ради).

          Для забезпечення ведення Книги реєстрації в м. Надвірна визначається

Виконавець – ритуальна служба КП «Надвірнакомунсервіс».

          Після здійснення поховання Виконавцю волевиявлення померлого або особі, яка взяла на себе зобов’язання поховати померлого, як користувачу місця поховання видається відповідне свідоцтво про поховання, яке дає право на встановлення намогильної споруди в межах могили, вирішення питання про проведення під поховання, облаштування місця поховання, здійснення інших дій, які не суперечать чинному законодавству. Зразок свідоцтва про поховання наведено в додатку 2.

       3.11. Перепоховання останків померлих здійснюється за рахунок     користувача та допускається лише у виняткових випадках при наявності  обґрунтованої причини. Для прийняття рішення щодо здійснення  перепоховання останків померлого користувач місця поховання подає до   ритуальної служби КП «Надвірнакомунсервіс» такі документи:

      –   заяву користувача з обґрунтованими причинами перепоховання;

–   висновок місцевого закладу санепідемслужби про можливість ексгумації;

      –   лікарське свідоцтво про смерть;

–  дозвіл виконавчого органу відповідної сільської, селищної, міської ради на поховання  останків на іншому кладовищі.

             За результатами розгляду поданих документів, ритуальна служба КП  «Надвірнакомунсервіс» приймає рішення про перепоховання останків  померлого на інше місце поховання чи, у разі відсутності підстав, надає  користувачу обґрунтовану письмову відмову.

               Ритуальна служба КП «Надвірнакомунсервіс» забезпечує   оформлення  договору-замовлення на перепоховання та призначає термін його проведення.

      Ексгумація здійснюється як правило у зимовий період, через рік після  поховання в піщаних ґрунтах і через три роки – при похованні у зволожених  ґрунтах важкого механічного складу та глиняних ґрунтах.

               Ексгумація проводиться в присутності медичного працівника, участь  якого при проведенні перепоховання забезпечує користувач. Винятком з правил є перепоховання урни з прахом, а також ексгумація трупа, яка здійснюється згідно вимог Кримінально-процесуального кодексу України.

               Після ексгумації могила повинна бути засипана, поверхня ґрунту розрівняна та засіяна травою.

              Про виймання останків із могили робиться запис у Книзі реєстрації, а при  похованні в іншому місці робиться новий запис до Книги реєстрації.

          3.12. На могилах (місцях родинного поховання) у межах наданої земельної ділянки можуть установлюватися намогильні споруди та елементи благоустрою могили. 

         Для установлення намогильної споруди користувач місця поховання подає до  ритуальної служби такі документи:

–  оригінал свідоцтва про смерть похованого;

– свідоцтво про поховання, а в разі його відсутності – письмову згоду користувача місця поховання на установлення намогильної споруди;

         Особа, що виконує роботи з монтажу намогильної споруди власними силами, гарантує збереження могил та намогильних споруд, інших елементів благоустрою, могил, що розміщені поруч з цим похованням, та здійснює відшкодовування матеріальних збитків у разі їх пошкодження.

         Після виконання робіт з облаштування могили користувач зобов’язаний забезпечити прибирання території біля могили та вивезти за межі кладовища, а саме на полігон твердих побутових відходів, демонтовані деталі старих намогильних споруд, залишків будівельних матеріалів та сміття.

           3.13 Усі намогильні споруди, що встановлюються на могилі, повинні відповідати стандартам та технологіям.

3.14. Споруди, елементи благоустрою, встановлені за межами відведеної земельної ділянки, підлягають знесенню без попередження користувача. 

                3.15. Кожне   місце   поховання,   незалежно   від    їх   видів,   може бути  облаштовано: зеленим парканом з декоративних рослин, бордюрним каменем,  або металевою огорожею не вище 40 см, замощено плиткою, облаштовано квітником, вазою, ін. елементами благоустрою. Площа ділянки не  може перевищувати розмірів, наданих у таблиці п. 3.7. цього Порядку. 

     Влаштування лавки, як елементу благоустрою могили, дозволяється  тільки в  межах відведеної земельної  ділянки з правого боку від могили.

При порушенні користувачем місця поховання цих вимог або збільшення розмірів відведеної ділянки та висоти огорожі, споруди демонтуються силами КП „Надвірнакомунсервіс” та передаються на збереження на склад підприємства.

Елементи демонтованих споруд та елементів благоустрою повертаються користувачу (власнику) на підставі відшкодування коштів за виконані роботи по демонтажу та збереженню елементів споруд згідно з кошторисом. Визначені роботи здійснюються за рахунок коштів користувача.

         3.16. Установлені громадянами (організаціями) надмогильні споруди (пам’ятники, декоративна плитка, огорожі, квітники та ін.) є їх власністю.

Установлені намогильні споруди реєструються ритуальною службою КП «Надвірнакомунсервіс» в Книзі обліку намогильних споруд (далі – Книга обліку). Форма Книги обліку наведена в додатку 3.

           Термін зберігання Книги обліку намогильних споруд постійний. Записи до Книги обліку проводяться за роками. Заповнюється Книга обліку в одному примірнику.

    4. УТРИМАННЯ МІСЦЬ ПОХОВАНЬ

         4.1. Комунальне підприємство “Надвірнакомунсервіс” забезпечує:

– на підставі договору-замовлення безперешкодний проїзд територією кладовища транспорту, який задіяний у похованні померлого;

– прибирання алей, проїздів, доріжок та вивезення сміття;

      – дотримання чистоти та порядку в місцях загального користування;

– проведення ремонту зовнішньої огорожі, будівель і споруд комунальної власності,  улаштування алей, доріг, доріжок та інших елементів благоустрою;

      –  покіс трав;

      –  охорону території кладовища, за рахунок коштів місцевого бюджету з правом

      залучення організацій, які мають право надавати відповідні послуги.

4.2. Утримання у належному естетичному і санітарному стані могил, місць родинних поховань, намогильних споруд здійснюється користувачами  (власниками) за рахунок власних коштів.

Громадяни (організації) зобов’язані утримувати могилу, намогильні споруди і зелені насадження в належному санітарному стані власними силами.

4.3. Утримання кладовища, військових братерських і одиночних могил, земельних ділянок для почесних поховань,  а також могил померлих одиноких  громадян, осіб без певного  місця проживання, від поховання яких відмовилися рідні, місць поховань непізнаних трупів і охорона всіх місць поховань забезпечується виконавчим органом міської ради за рахунок коштів міського бюджету.

4.4. У разі осквернення могил, місць родинного поховання, навмисного руйнування нагробних споруд і склепів адміністрація кладовища повідомляє правоохоронним органам. Відшкодування матеріальних збитків користувачеві здійснюється за рахунок коштів міського бюджету, з наступним їх відшкодуванням за рахунок винних осіб.

У випадку природного руйнування, псування намогильних споруд,  відновлення намогильних споруд та огорож здійснюється за рахунок власника намогильної споруди (користувача місця поховання).

У разі крадіжок, осквернення чи пошкодження намогильних споруд, які не зареєстровані в установленому порядку, відшкодування власникам матеріальних збитків не здійснюється.

         4.5. На території кладовища забороняється:

– порушувати тишу та порядок;

– кататися на велосипедах, скутерах, мопедах, мотоциклах та інших транспортних засобах, санках, ковзанах і лижах;

– обрізувати, садити та пересаджувати дерева без погодження з адміністрацією кладовища;

– вигулювати та випасати тварин;

– накопичувати сміття у невизначених для цього місцях;

– розпалювати багаття, брати самостійно ґрунт, різати дерн, зберігати будівельні та інші матеріали;

– перебувати на території кладовища після часу, дозволеного розпорядком дня кладовища;

– висаджувати дерева, кущі, квіти, а також установлювати столи та лави за
межами земельної ділянки, виділеної для поховання померлої особи.

5.ПРАВИЛА ВІДВІДУВАННЯ КЛАДОВИЩА

         5.1. Кладовище відкрите для відвідувань щодня з квітня по вересень – з 8.00 до 17.00 годин, з жовтня по березень – з 8.00 до 16.00 годин.

У період підготовки за два тижні до Великодних свят  та тиждень підготовки до поминальних днів кладовище відкрите для відвідувань протягом світлого часу доби.

          5.2. Поховання померлих на кладовищах проводяться щодня з квітня по вересень з 10.00 до 16.00 годин, з жовтня по березень – з 11.00 до 15.00 годин.

 1. ПРАВИЛА РУХУ ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ ПО ТЕРИТОРІЇ КЛАДОВИЩА

6.1. Право проїзду на територію кладовища має спеціальний автокатафальний транспортний засіб, а також супровідний його транспорт, який здійснює похоронну процесію,  суб’єктів господарювання, незалежно від форм власності, які уклали договір на ритуальні послуги з ритуальною службою КП „Надвірнакомунсервіс”.

6.2. Суб’єкти господарювання, які працюють на ринку ритуальних послуг по виконанню робіт з монтажу пам’ятників, обрамівок, огорож, та інших елементів благоустрою могил, та уклали з КП ,,Надвірнакомунсервіс” договір про надання ритуальних послуг мають право в’їзду на територію кладовища  для завезення намогильної споруди, деталей благоустрою, будівельних матеріалів для  монтажу. Після їх вивантаження  автомобіль повинен залишити територію кладовища. В’їзд транспорту платний, відповідно до розрахунку вартості на здійснення  технічного нагляду та проведення інструктажу по техніці безпеки при проведенні суб’єктами господарювання, незалежно від форм власності, вказаних робіт.

        Для укладення договору про надання ритуальних послуг суб’єкт господарювання,  який виявив бажання працювати на ринку ритуальних послуг, повинен подати до ритуальної служби відповідну заяву  щодо  укладання  договору  про надання  ритуальних  послуг  на  ім’я  керівника підприємства та долучити до заяви (засвідчені у встановленому порядку копії) такі документи:

     а) копію довідки про включення до ЄДРПОУ для юридичної особи або довідки  про  присвоєння  ідентифікаційного  номера  для  фізичної особи;

     б) копію свідоцтва    про    державну    реєстрацію     фізичної особи підприємця;

     в) перелік послуг, що пропонуються для надання суб’єктом господарювання;

     г) режим роботи, номер телефону та місце знаходження.

     Документи повинні бути засвідчені підписом та скріплені печаткою(за наявності) суб’єкта господарювання.

     Протягом 14 робочих днів з дня отримання заяви  ритуальна  служба  укладає  з суб’єктом господарювання договір про надання  послуг  при   наявності   всього   переліку   документів, передбачених   цим   пунктом.  Безпідставна  відмова  в  укладанні договору не допускається, вона повинна бути аргументована.

     Договір про надання послуг  укладається  на  термін  три роки, але за згодою сторін цей термін може бути іншим.

     При зміні будь-яких відомостей,  указаних  у  документах,  що додаються  до  заяви,  суб’єкт господарювання  повинен  у десятиденний термін письмово повідомити про це ритуальну службу. 

        6.3. Дозволяється в’їзд на кладовище інвалідів з обмеженою дієздатністю та учасників бойових дій у разі відвідування ними родичів, які поховані на цьому кладовищі, та при наявності посвідчення учасника бойових дій.

        6.4. У дні державних та релігійних свят рух транспорту заборонено, крім транспорту обумовленого  п.  6.1; п. 6.3 цього Порядку.

        6.5. Забороняється в’їзд вантажного автотранспорту, вантажопідйомність якого перевищує 2500 кг.

 

Додаток 1
                                                                                                                                                                                            до Положення про Порядок утримання та функціонування розширеного

кладовища  для м.Надвірна в

                                                 с.Мозолівка Надвірнянського р-ну  Івано-Франківської області

 

 

КНИГА РЕЄСТРАЦІЇ
            поховань та перепоховань померлих громадян

 м.Надвірна
          адреса кладовища для м.Надвірна в с.Мозолівка Надвірнянського району Івано-Франківської області

 

Дата поховання

П.І.Б. померлого

Дата

Місце поховання померлого

Причина смерті

Свідоцтво про смерть

Прізвище

 особи, 

  яка   

зобов’я-

 залася 

поховати

померлого

 

  Адреса 

 та номер

 телефону

  особи, 

   яка   

 зобов’я-

  залася 

 поховати

 померлого

 

Прізвище 

 користу- 

   вача   

  місця   

 поховання,

 родинного

 поховання

 та номер 

 свідоцтва

   про    

 поховання

  Адреса  

 та номер 

  телефону

  користу-

   вача   

 поховання,

 родинного

 поховання

 

    Хто    

 проводив  

 поховання 

  (назва   

 організа- 

  ції та   

   номер   

 договору- 

 замовлення)

 

 

народження

смерті

ділянка

ряд

місце

номер актового запису

ким видано

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 2
                                                                                                              до п.3.10 Положення про Порядок утримання    

та функціонування розширеного кладовища  

для м.Надвірна в с.Мозолівка Надвірнянського р-ну  

Івано-Франківської області
 

СВІДОЦТВО

про поховання

 

________________________________________________________
(прізвище, ім’я, по батькові померлого)

 (свідоцтво про смерть N _____ від “____” ________ ________ року),
 похований “____” _____ _____ року на ділянці N ___, ряд N ______,
 місце N ______ кладовища для міста Надвірна, розміщеного в с.Мозолівка Надвірнянського району Івано-Франківської області

про   що   в  книзі  реєстрації поховань та перепоховань померлих  громадян  зроблений  відповідний запис “___” _________ ______ року за N _____.

Свідоцтво видане _______________________________________________

                                                                              (прізвище, ім’я, по батькові користувача місця поховання)

 

 

     Підпис

     печатка

     Реєстраційний номер _____________

     Дата видачі               _____________

Додаток 3
                                                                                                                                                                                            до Положення про Порядок утримання  та функціонування розширеного кладовища  для м.Надвірна в

                                                 с.Мозолівка Надвірнянського р-ну  Івано-Франківської області

 

 

КНИГА ОБЛІКУ

намогильних споруд

на кладовищі для м.Надвірна в с.Мозолівка Надвірнянського району Івано-Франківської області

 

Прізвище та ім’я померлого

Номер свідоцтва про смерть,

ким видано

Місце поховання

Прізвище та ім’я користувача,

 

 номер   

свідоцтва

   про   

поховання

 

Характеристика

  намогильної 

   споруди з  

  визначенням 

   матеріалу, 

  з якого її  

  виготовлено 

 

   Вартість  намогильної    споруди

 (у цінах,

   підтвер- 

    джених  

 відповідними

документами)

Документи,

що   

  підтвер-

   джують 

 придбання

 намогиль-

    ної   

  споруди,

    дата  

 реалізації

Намогильну

  споруду  

 виготовив 

  (повна   

   назва   

  суб’єкта 

господарсь-

кої   

 діяльності)

 

  Дата  

 устано-

 влення 

  намо- 

 гильної

 споруди

 

Гаран- 

 тійний 

 термін 

   на   

  намо- 

 гильну 

 споруду

(початок

   та   

 кінець)

  П.І.Б.

 власника

  намо- 

 гильної

 споруди

 

 

ділянка

ряд

місце

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Тарифи

 на послуги, передбачені необхідним мінімальним

переліком окремих видів ритуальних послуг,

які надаються виконавцем КП “Надвірнакомунсервіс”

 

з/п

Перелік послуг

Сума

(грн.)

1.

Оформлення договору–замовлення на організацію та проведення поховання

безкоштовно

2.

Оформлення свідоцтва про поховання

безкоштовно

3.

Копання могили ручним способом  в літній період

(з 01 квітня по 30 листопада):

–         довжина могили 2,2 м

–         довжина могили 1,1 м

 

 

745,00

298,00

Копання могили ручним способом в зимовий період

(з 01 грудня по 31 березня):

     –    довжина могили 2,2 м

     –    довжина могили 1,1 м

 

 

1304,00

522,00

 

Тарифи

на заїзд автотранспортних засобів 

на кладовище для м. Надвірна в с. Мозолівка Надвірнянського р-ну

та облаштування місця для майбутнього поховання

 

з/п

Перелік послуг

Сума

(грн.)

1.

Заїзд автотранспортного засобу на кладовище при завезенні матеріалів для установки однієї намогильної споруди (пам’ятник, обрамівка, огорожа)деталей намогильних споруд, елементів благоустрою могил та будівельних матеріалів для їх монтажу 

 

40,00

2.

Облаштування (благоустрій) місця для майбутнього поховання на  кожній ділянці для подвійного поховання

1220,00

 

 

Вверх