Опитування

Який би Ви підтримали напрямок проекту впровадження ІТ та мобільних технологій для покращення життєдіяльності міської інфраструктури населення, в рамках концепції «Розумні міста"

Дивитись результати

Loading ... Loading ...

Архіви новин

Електронні петиції

Електронні петиції

Урядові сайти

Президент України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України

Асоціація міст України

Надвірнянські ресурси

Надвірнянська районна рада Надвірнянська районна державна адміністрація Відділ освіти Надвірнянської РДА

Гарячі телефони

КП «Надвірнянський житловик»

черговий - 26275

КП "Надвірнаводоканал"

диспетчер (робочі дні 8.00-17.00) - 29067

оператор водозабору (цілодобово) - 28474, 0673448010

черговий (вихідні та святкові дні) - 79806

КП "Надвірнакомунсервіс"

22248

робочі дні (8.00 - 17.00)

Безпечне місто

Оголошення

Актуальне відео

Надвірна – шлях до Карпат

Стерилізаційний пункт у дії

Капремонт системи водовідведення на Ломоносова, 5

Міський голова про зустріч з керівництвом ПАТ “Укрнафта”

Вирішення питання поводження з побутовими відходами

Переможці Бюджету участі 2018

Безпека в місті

Відеозвіт міського голови Зіновія Андрійовича та Надвірнянської міської ради за 2017 рік

 

 

 

Відеоархів

Децентралізація влади

15.09.2020

Оголошення про громадські слухання для обговорення проекту рішення про тарифи на перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування у м.Надвірна

Надвірнянська міська рада запрошує на громадські слухання для обговорення проекту рішення про тарифи на перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування у  м.Надвірна.

Додаткову інформацію щодо громадських слухань проекту рішення та щодо подання зауважень і пропозицій можна отримати за адресою: вул.Мазепи,29 м.Надвірна, Надвірнянська міська рада, приймальня, або за телефонами, (03475) 2-30-24, 2-55-40, 2-21-92.

Громадські слухання щодо обговорення проекту рішення «Про тарифи на перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування у м.Надвірна» відбудуться в залі засідань  міської ради о 15 год.  16.10.2020 р.

Повний текст проекту рішення міської ради «Про тарифи на перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування у м.Надвірна» та аналіз регуляторного впливу проекту регуляторного акту розміщено нижче.

В.о.міського голови                                                                                    Тарас Пекарський

АНАЛІЗ

регуляторного впливу проекту регуляторного акту

„Про тарифи на перевезення пасажирів на  міських автобусних маршрутах загального користування у м.Надвірна”

14.09.2020                                                                                     м. Надвірна

  1. Визначення та аналіз проблеми, яку передбачається розв’язати шляхом державного регулювання.

Керуючись Законами України „Про автомобільний транспорт”, „Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності”, „Про місцеве самоврядування в Україні” та відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України №1548 „Про встановлення повноважень органів виконавчої влади та виконавчих органів міських рад щодо регулювання цін (тарифів)” до повноважень міської ради належить встановлення тарифів на перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування.

На сьогоднішній день виникло проблемне питання щодо невідповідності собівартості перевезень пасажирів з діючими тарифами які були затверджені рішенням міської ради від 09 лютого 2017р. №501-13/2017 «Про тарифи на перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування у м.Надвірна», де вартість проїзду з 20.02.2017р. становила:

– для студентів денної форми навчання на навчальний період з 01 вересня по 01 липня – 3,0 грн. за один рейс (проїзд);

– для інших пасажирів 4 грн. за один рейс (проїзд), крім пільгових категорій населення, визначених чинними нормативними актами.

Впродовж дії зазначеного тарифу основні складові собівартості послуг змінились в бік зростання, а саме: мінімальна заробітна плата 6250грн.(в т.ч. гірські); обов’язкові податки і збори; обов’язкове страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів; вартість заміни автомобільних шин, технічний огляд, тощо.  Одночасно, за час дії тарифів зростали виробничі витрати на перевезення пасажирів автомобільним транспортом, які не залежать від господарської діяльності підприємців-перевізників. Невідповідність собівартості перевезень пасажирів з діючим тарифом ставить під загрозу стабільність забезпечення населення міста послугами з пасажирських перевезень  на міських маршрутах і може призвести до суттєвого обмеження надання цих послуг споживачам, а також до несвоєчасної оплати обов’язкових платежів до бюджетів усіх рівнів.

Останнім часом навантаження на міські маршрути зменшилось, що прямо впливає на доходи місцевих підприємців-перевізників. Однак, безкоштовне перевезення пільговиків та додаткове безоплатне перевезення дітей шкільного віку і студентів здійснюють тільки місцеві пасажирські перевізники, з якими укладаються договори на перевезення пільгових категорій громадян. Тому в зв’язку із ростом заробітної плати, цін на паливно-мастильні матеріали, автозапчастини, виникає необхідність переглянути діючі тарифи.

2. Визначення цілей державного регулювання

Метою державного регулювання тарифів на пасажирські перевезення для перевізників, які працюють у звичайному режимі руху, в міському сполученні є недопущення необґрунтованого зростання вартості проїзду для пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування, а також захист прав пасажирів щодо надання якісних та безпечних автотранспортних послуг.

Доведення тарифів до економічно обґрунтованого рівня рентабельності діяльності пасажирських-перевізників, що працюють на міських маршрутах, забезпечення їх беззбиткової діяльності.

3. Оцінка усіх прийнятих альтернативних способів досягнення зазначених цілей, перевага обраного способу.

В якості альтернативи до запропонованого регуляторного акту можна розглянути й інше вирішення даного питання, а саме – залишення його в незмінному стані. Дана альтернатива є неприйнятною, оскільки ситуація, що склалася є досить критичною і потребує негайного вирішення. В іншому випадку – порушується режим надання послуг з перевезення пасажирів, що призведе до заглиблення існуючої проблеми та обмеження перевезення пільгових категорій громадян.

Прийняття даного акту забезпечить беззбиткову роботу пасажирського автомобільного транспорту, сприятиме покращенню якості надання послуг по перевезенню пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування.

4. Механізм, який пропонується застосувати для розв’язання проблеми, і відповідні заходи.

Механізм даного регуляторного акту полягає у забезпеченні збалансованості інтересів споживачів послуг та перевізників:

– пасажирам забезпечується стабільне надання послуг з перевезення міським автомобільним транспортом за рахунок доступної плати на ці послуги;

– надходження додаткових коштів дасть можливість перевізникам м.Надвірна здійснювати необхідні експлуатаційні витрати і забезпечити надійну роботу з перевезення пасажирів та стабілізувати свій фінансовий стан.

Відповідно до Звіту спеціаліста ТзОВ “Аудит-Сервіс ІНК” “Про аналіз витрат і розрахунок собівартості послуг на перевезення пасажирів по м.Надвірна” вартість одного пасажироперевезення без врахування рентабельності становить 6,12 грн., а з врахуванням рівня рентабельності в межах 12% вартість послуги становить 6,85 грн.

5. Обґрунтування можливості досягнення встановлених цілей у разі прийняття запропонованого регуляторного акта.

– забезпечення відповідної рентабельності у галузі пасажирських перевезень;

– доступність для споживачів послуг з пасажирських перевезень;

– поліпшення якості транспортних послуг;

– забезпечення безпеки руху  та безпеки перевезення населення.

У разі прийняття даного регуляторного акту на досягнення цілей, можуть вплинути такі негативні зовнішні фактори як підвищення цін на складові собівартості тарифу, а саме: ріст мінімальної заробітної плати, подорожчання паливно-мастильних матеріалів, запчастин, зміна рівня мінімальної заробітної плати, податків, незаплановане збільшення витрат у зв‘язку із ремонтами та зносом автотранспортних засобів.

Позитивним фактором може бути збільшення обсягів та якості надання послуг. Для попередження наслідків буде здійснюватись моніторинг фактичної собівартості послуг з перевезення пасажирів міським автомобільним транспортом, а також законодавчої бази. При необхідності будуть вноситись зміни до регуляторного акту.

6.Вигоди, які виникатимуть внаслідок дії запропонованого  регуляторного акта.

Інтереси органів місцевого самоврядування:     

– врегулювання та стабільна робота пасажирських перевізників на міських маршрутах загального користування  та покращення якості послуг з перевезення пасажирів міським автомобільним транспортом;

– зменшення скарг та звернень зі сторони споживачів.

           Підготовка проекту регуляторного акту.

Збільшення видатків на пільгове перевезення.

Інтереси суб’єктів господарювання         

– стабілізація роботи підприємств перевізників м. Надвірна та покращення якості послуг з перевезення пасажирів міським автомобільним транспортом;

– зменшення звернень та скарг зі сторони споживачів;

– забезпечення беззбиткової діяльності перевізників м.Надвірна;

– отримання можливості оновлення рухомого складу. 

Інтереси територіальної громади міста   

– отримання послуг з перевезення пасажирів міським автомобільним транспортом;

– регулярні перевезення;

– можливість пільгового проїзду для осіб, які користуються пільгами згідно закону, студентами денної форми навчання, дітьми шкільного віку.

7. Обгрунтування запропонованого строку дії регуляторного акту

Термін дії запропонованого регуляторного акту постійний із можливістю внесення до нього змін та визнання таким, що втратив чинність у разі зміни нормативно-правових актів, які регулюють дане питання, або істотного рівня інфляції в державі.

8. Визначення показників результативності регуляторного акту

– кількість пасажирів, перевезених за встановленими тарифами;

– результати фінансово-господарської діяльності суб’єктів господарювання-перевізників;

– кількість звернень перевізників з питань встановлення тарифів;

– оновлення транспортних засобів за рахунок отриманого прибутку.

9. Визначення заходів, за допомогою яких буде здійснюватись відстеження результативності регуляторного акта в разі його прийняття.

Відстеження результативності регуляторного акта буде здійснюватись на підставі :

– даних ДПІ м.Надвірна;

– соціологічного опитування суб’єктів підприємницької діяльності – фізичних осіб, що провадять господарську діяльність у сфері  пасажирських перевезень;

– даних  Головного управління статистики в Івано-Франківській області.

У відповідності  до  Закону України  „Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності”, «Методики відстеження результативності регуляторного акта», затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2004 року № 308 буде проводитись відстеження результативності  регуляторного акту у встановлені терміни.

Заступник міського голови В.В.Василенко

ПРОЕКТ РІШЕННЯ

від 24 вересня 2020 року                                                                             м.Надвірна

№ проект-44/2020

Про тарифи на перевезення пасажирів

на міських автобусних маршрутах

загального користування у м.Надвірна

Розглянувши клопотання суб’єкта господарювання ТзОВ “ІВ-АВТО”, яке здійснює перевезення пасажирів на міських маршрутах загального користування у м.Надвірна про невідповідність діючого тарифу(вартості) проїзду пасажирів на автобусних маршрутах загального користування в м.Надвірна за один рейс (проїзд) собівартості перевезення пасажирів у м.Надвірна, у зв’язку зі збільшенням мінімальної заробітної плати та зростанням вартості паливно-мастильних матеріалів, керуючись Законами України  “Про місцеве самоврядування в Україні”, “Про автомобільний транспорт”, міська рада

в и р і ш и л а:

1. Встановити з 01 листопада 2020 року наступні тарифи на перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування в м.Надвірна:

– для студентів денної форми навчання на навчальний період з 01 вересня по 01 липня -4,0 грн. (чотири гривні 00 копійок) за один рейс (проїзд);

– для інших пасажирів 5 грн. (п’ять гривні) за один рейс (проїзд), крім пільгових категорій населення, визначених чинними нормативними актами.

2. Внести зміни в договір про перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування у м.Надвірна з перевізником, відповідно до п.1 цього рішення.

3. Дане рішення опублікувати на офіційному веб-сайті Надвірнянської міської ради.

4.Визнати таким, що втратило чинність рішення міської ради від 09 лютого 2017р. №501-13/2017 «Про тарифи на перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування у м.Надвірна».

5. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію міської ради з питань інвестиційної діяльності, соціально-економічного розвитку, бюджету, фінансів та комунального майна (голова комісії М.Капак).

В.о. міського голови                                                                                         Пекарський Т.М.

Вверх