Опитування

Який би Ви підтримали напрямок проекту впровадження ІТ та мобільних технологій для покращення життєдіяльності міської інфраструктури населення, в рамках концепції «Розумні міста"

Дивитись результати

Завантаження ... Завантаження ...

Архіви новин

Електронні петиції

Електронні петиції

Урядові сайти

Президент України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України

Надвірнянські ресурси

Надвірнянська районна рада Надвірнянська районна державна адміністрація Відділ освіти Надвірнянської РДА

Гарячі телефони

КП «Надвірнянський житловик»

черговий - 26275

КП "Надвірнаводоканал"

диспетчер (робочі дні 8.00-17.00) - 29067

оператор водозабору (цілодобово) - 28474, 0673448010

черговий (вихідні та святкові дні) - 79806

Безпечне місто

Оголошення

Актуальне відео

Надвірна – шлях до Карпат

Стерилізаційний пункт у дії

Капремонт системи водовідведення на Ломоносова, 5

Міський голова про зустріч з керівництвом ПАТ “Укрнафта”

Вирішення питання поводження з побутовими відходами

Переможці Бюджету участі 2018

Безпека в місті

Відеозвіт міського голови Зіновія Андрійовича та Надвірнянської міської ради за 2017 рік

 

 

 

Відеоархів

Децентралізація влади

09.06.2017

Оголошення про громадські слухання для обговорення проекту регуляторного акту «Положення про порядок присвоєння (зміну) та реєстрації адрес об’єктам нерухомості міста Надвірна»

Надвірнянська міська рада запрошує на громадські слухання для обговорення проекту регуляторного акту «Положення про порядок присвоєння (зміну) та реєстрації адрес об’єктам нерухомості міста Надвірна».

Громадські слухання щодо обговорення проекту регуляторного акту «Положення про порядок присвоєння (зміну) та реєстрації адрес об’єктам нерухомості міста Надвірна» відбудуться в залі засідань міської ради о 16 год. 10.07.2017р.

            Письмові зауваження і пропозиції до проекту регуляторного акту можуть бути надані  протягом одного місяця.

Додаткову інформацію щодо громадських слухань проекту регуляторного акту Положення та щодо подання зауважень і пропозицій можна отримати за адресою: вул.Мазепи,29 м.Надвірна, Надвірнянська міська рада, приймальня, або за телефонами, (03475) 2-55-40, 2-20-82.

Повний текст проекту регуляторного акту «Положення про порядок присвоєння (зміну) та реєстрації адрес об’єктам нерухомості міста Надвірна» опубліковано нижче.

ПОЛОЖЕННЯ

про порядок присвоєння (зміну) та реєстрації адрес об’єктам нерухомості міста Надвірна

 

 1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Положення про порядок присвоєння та реєстрації адрес об’єктам нерухомості міста Надвірна (далі – Положення) розроблене відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» і Статуту територіальної громади міста Надвірна.

1.2. Положення визначає умови і порядок присвоєння та реєстрації адрес об’єктам нерухомості міста Надвірна (далі – Порядок).

1.3. Порядок присвоєння адрес є обов’язковим для виконання усіма виконавчими органами міської ради, а також суб’єктами правовідносин, незалежно від форми власності та підпорядкування, що використовують інформацію про адресну прив’язку об’єктів нерухомості на території міста Надвірна.

1.4. У Положенні наведені нижче терміни вживаються у такому значені:

адреса – структурований опис по встановленій формі сукупності реквізитів місце розташування будівель, будов та/або споруд;

будівля – капітальна споруда, її частина (запланована або змінена у встановленому законом порядку для окремого використання), об’єкт забудови, який є складовою або відокремленою незалежною частиною нерухомої речі (будівлі), що має фізичну і (або) облікову визначеність, яка відповідає визначеним нормам чинного законодавства України;

гараж – капітальна споруда для зберігання транспортних засобів;

земельна ділянка – частина земної поверхні з установленими межами, певним місцем розташування, з визначеними щодо неї правами;

незавершене будівництво – об’єкти, які розпочаті будівництвом і не прийняті в експлуатацію;

об’єкти нерухомості – земельні ділянки, будівлі, будови та споруди чи інше майно, безпосередньо пов’язане землею, тобто об’єкти, переміщення яких неможливе без нанесення значної шкоди його вартості і призначенню;

категорії вулиць і доріг – визначені у відповідності до класифікації, наведеної у державних будівельних нормах ДБН 360-92** «Планування і забудова міських та сільських поселень» види вулиць і доріг магістрального та місцевого значення;

квартира – комплекс взаємопов’язаних приміщень, використовуваних для проживання однієї сім’ї різного чисельного складу або однієї людини, який включає (як мінімум): житлову (житлові) кімнату, кухню, ванну кімнату (душову), вбиральню (або суміщений санвузол), передпокій, комору чи вбудовану шафу.

споруда – об’ємна, площинна або лінійна наземна, надземна або підземна будівельна система, призначена для виконання виробничих процесів різних видів, розміщення обладнання, матеріалів та виробів, тимчасового перебування і пересування людей, транспортних засобів, вантажів, переміщення рідких та газоподібних продуктів тощо;

Інші терміни вживаються у значенні, визначеному законодавством України.

1.5. Адреси присвоюються об’єктам нерухомого майна, які розташовані на земельній ділянці, переміщення яких неможливе без їх знецінення та зміни призначення, а саме: підприємства як єдині майнові комплекси, житлові будинки, будівлі, споруди, а також їх окремі частини, квартири, житлові та нежитлові приміщення.

1.6. Не присвоюються адреси наступним об’єктам нерухомості:

– земельним ділянкам;

– малим архітектурним формам, тимчасовим, некапітальним спорудам, розташованим на земельних ділянках, переміщення яких можливе без їх знецінення та зміни призначення( в т. ч. окремо розташованим збірно-розбірним металевим гаражам, а також окремо на споруди, що є приналежністю головної речі, або складовою частиною речі, зокрема на магістральні та промислові трубопроводи (у тому числі газорозподільні мережі), автомобільні дороги, електричні мережі, магістральні теплові мережі, мережі зв’язку, залізничні колії.

– дачним (садовим) будинкам;

– гаражним кооперативам, дачним (садово-городнім) кооперативам чи товариствам, автозаправним станціям – при відсутності документів про надання земельної ділянки у власність, оренду або постійне користування;

– розташованим у будівлях та житлових будинках, приміщенням службового, допоміжного та технічного призначення, в яких наявні інженерні мережі та інші предмети, що використовуються для обслуговування цих будівель, будинків;

– часткам житлових будинків, будівель або споруд, квартирам, окремим житловим та нежитловим приміщенням  у житлових будинках (за винятком  технічної можливості здійснення поділу (виділу) на частки на підставі висновку ліцензованої організації про технічну можливість такого поділу (виділу);

–  об’єктам незавершеного будівництва;

– самочинно збудованим об’єктам нерухомості;

– об’єктам завершеного будівництва, щодо яких у відповідності до Положення «Про пайову участь замовників будівництва у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста»  не укладено договір з Надвірнянською міською радою про пайову участь замовників будівництва у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної  інфраструктури міста та/або не сплачено кошти  пайової участі.

1.6.1. Земельним ділянкам, яким не присвоєно адресний номер, та об’єктам незавершеного будівництва відділом містобудування та архітектури міської ради може надаватися довідка про резервування поштової адреси для оформлення майнових прав на такі об’єкти.

1.7. Адреси об’єктів нерухомості, присвоєні до набрання чинності цим Положенням, зберігаються та можуть бути змінені для приведення у відповідність до цього Порядку за зверненням власника (користувача, балансоутримувача, орендаря)  об’єкту нерухомості.

 

 1. ВИМОГИ, ЩО ВИСУВАЮТЬСЯ ДО ПРИСВОЄННЯ ТА РЕЄСТРАЦІЇ АДРЕС ОБ’ЄКТАМ НЕРУХОМОСТІ

2.1. Усі об’єкти нерухомості, яким може бути присвоєна адреса, на території міста Надвірна повинні мати унікальні, не повторювані в межах міста адреси.

2.2. Адреса містить наступні реквізити: найменування вулиці (вулиця, провулок, майдан, площа, бульвар, тощо), номер об’єкту нерухомості (будівлі чи споруди), номер приміщення.

2.3. Присвоєння адрес об’єктам нерухомості на території міста Надвірна або зміна їх нумерації проводиться у випадках:  

 • здачі в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкту (у разі необхідності – наявності укладеного договору з Надвірнянською міською радою про пайову участь замовників будівництва у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури, у відповідності до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» та Порядку залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі замовників у розвитку інфраструктури м.Надвірна та сплати коштів пайової участі);
 • поділу майнових комплексів на самостійні об’єкти нерухомого майна;

– новоутвореним об’єктам нерухомого майна в результаті поділу (виділу) на частки чи об’єднання часток, на підставі нотаріально посвідчених договорів про поділ(виділ), чи обєднання часток у спільній власності (за умови наявності технічної можливості такого поділу або об’єднання нерухомого майна та можливості використання такого майна як самостійного об’єкта цивільних правовідносин) чи на підставі висновку ліцензованої організації про технічну можливісь такого поділу (виділу), об’єднання;

 • впорядкування нумерації у зв’язку з перейменуванням вулиць;
 • впорядкування нумерації з метою усунення виявлених повторюваних адрес;
 • об’єднання декількох об’єктів нерухомого майна в один;
 • виявлення об’єктів нерухомості, що не мають адрес.

2.4. При присвоєнні та реєстрації адрес об’єктам нерухомості не допускається повторення вже наявних адрес.

2.5. Присвоєння адрес виконується шляхом прийняття рішення виконавчого комітету Надвірнянської міської ради за подання відділу містобудування та архітектури.

2.6. Присвоєння / зміна адрес виконується за заявою зацікавленої особи, згідно поданих документів.

2.6.1. Перелік необхідних документів, що подаються заявником для новозбудованих об’єктів:

 • заява на ім’я міського голови;
 • засвідчені копії установчих документів, витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців та паспорту та ідентифікаційного коду для фізичної особи (керівника);
 • засвідчена копія сертифікату відповідності (декларації про готовність об’єкту до експлуатації; акту готовності об’єкту до експлуатації);
 • засвідчена копія технічного паспорта, виданого сертифікованим інженером з технічної інвентаризації;
 • ситуаційний план в М 1:2000;
 • контрольно-виконавча зйомка в М 1:500;
 • засвідчена заявником копія документу, що посвідчує право власності чи користування на земельну ділянку;

2.6.2. Перелік необхідних документів, що подаються заявником для існуючих об’єктів:

 • заява на ім’я міського голови;
 • засвідчені копії установчих документів витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців та паспорту та ідентифікаційного коду для фізичної особи (керівника);
 • засвідчені копія документу про право власності на об’єкт нерухомого майна;
 • засвідчена копія технічного паспорта, виданого сертифікованим інженером з технічної інвентаризації з поточною інвентаризацією;
 • ситуаційний планв М 1:2000.

 2.7. Відомості про присвоєння та реєстрацію адрес об’єктам нерухомості міста Надвірна вносяться до відповідного реєстру.

2.8. Реєстр адрес об’єктів нерухомості міста Надвірна ведеться відділом архітектури та містобудування Надвірнянської міської ради.

 

 1. ПОРЯДОК ПРИСВОЄННЯ ТА РЕЄСТРАЦІЇ АДРЕС ОБ’ЄКТАМ НЕРУХОМОСТІ

3.1. Присвоєння адреси об’єктам нерухомості, що утворюють безперервний фронт забудови вулиці, розташованих на вулицях наскрізного напряму щодо сторін світу, проводиться із заходу на схід та із півночі на південь з нумерацією будівель по правій стороні вулиць парними номерами починаючи з номера 2, по лівій стороні вулиць – непарними номерами починаючи з номера 1.

3.2. Об’єктам нерухомості, що знаходяться на перетині вулиць різної категорії, присвоюється адреса по вулиці вищої категорії.

3.3. Об’єктам нерухомості, що знаходяться на перетині вулиць рівної категорії, присвоюється адреса по вулиці, на яку виходить головний фасад цього об’єкта. У випадку, якщо на ріг виходять два рівнозначних фасади одного об’єкта нерухомості, адреса надається по вулиці, яка простягається із заходу на схід.

3.4. Присвоєння адреси об’єктам нерухомості, що утворюють периметр площі, проводиться за годинниковою стрілкою, починаючи від вулиці вищої категорії або головної магістралі з боку центру, при цьому послідовність номерів об’єктів на кутових вулицях, що примикають до площі, уривається. У випадку, якщо кутові будівлі мають головний фасад і значну протяжність уздовж прилеглої вулиці, їх нумерація проводиться по вулиці, а не за площею.

3.5. Надання адреси об’єктам нерухомості, розташованим між двома іншими об’єктами з послідовними адресними номерами, проводиться з використанням меншого номера об’єкта з додаванням до нього літери від А до Я.

3.6. Об’єктам нерухомості, розташованим на території землеволодіння, надається номер у вигляді дробу (у чисельнику номер по вулиці, утворюючій адресу, у знаменнику порядковий номер числової нумерації об’єкту від …/1 до …/9, а для адрес в яких присутні число та літера у знаменнику дробу від …/1 до …/4, літери від А до Й (наприклад 27/1-А), окрім землеволодінь, зайнятих виробничими об’єктами, де будівлям та спорудам привласнюється номер об’єкта.

3.7. Якщо зі складу майнового комплексу виділяється об’єкт, такому об’єкту присвоюється адреса шляхом додавання до існуючої адреси через дріб відповідної цифри або букви.

3.8. Присвоєння адреси об’єктам нерухомості соціально-культурного призначення (дошкільні заклади, школи, інші), які розташовані в глибині забудови, проводиться відповідно до орієнтації головного фасаду з присвоєнням номера у вигляді дробу (у чисельнику номер найближчої будівлі, що виходить до лінії забудови вулиці, у знаменнику порядковий номер числової нумерації об’єкту, наприклад 38/2).

3.9. Присвоєння адрес об’єктам нерухомості виробничого призначення проводиться відповідно до загального порядку присвоєння адрес.

3.10. При реконструкції мікрорайонів та кварталів міста, що супроводжується зносом або зміною структури вулично-дорожньої мережі, в разі необхідності проводиться зміна адрес об’єктів всього мікрорайону або кварталу.

3.11. Присвоєння адреси об’єктам нерухомості, які розташовані в смузі відведення залізниці, проводиться відповідно до загального порядку присвоєння адрес.

3.12. При присвоєнні адреси об’єктам нерухомості, розташованим на території природоохоронного комплексу, історичних і архітектурних пам’ятників, першою в структурі адреси вказується назва комплексу, потім назва найближчої вулиці, далі – номер об’єкта по відношенню до головного входу.

3.13. У випадку поділу (виділу) об’єкта нерухомості на кілька окремих самостійних об’єктів адреса кожному із них присвоюється шляхом додавання до існуючої адреси через дріб відповідної цифри або букви.

3.14. Нумерація під’їздів житлових будівель проводиться послідовно, відлік – зліва направо, орієнтуючись на фасад будинку з виходами під’їздів.

3.15. Нумерація приміщень всередині багатоквартирних житлових будинків адміністративних і виробничих будівель та споруд проводиться з присвоєнням номера (квартирі, приміщенню) в зростаючому порядку, починаючи від номера 1 до 999 на першому поверсі та проводиться послідовно з першого під’їзду, зліва – направо, знизу – вгору. Не допускається повторення номерів квартир (приміщень) у багатоквартирних житлових будинках, адміністративних і виробничих будівлях та спорудах.

3.16. Нумерація машиномісць (стояночних місць) у вбудованих об’єктах здійснюється зліва – направо, знизу – вгору.

3.17. Адресою земельної ділянки є адреса об’єкта нерухомості, розташованого на ній.

3.18. Зміна адрес здійснюється відповідно до порядку присвоєння адреси визначеного даним Положенням.

3.19. Відділ містобудування та архітектури перед присвоєнням адреси при необхідності попередньо обстежує місце розташування даного об’єкта нерухомості та проводить перевірку на відсутність існування ідентичної адреси для відповідного об’єкта нерухомості.

3.20. Існуючі та присвоєні адреси об’єктів нерухомості підлягають обов’язковому внесенню до адресного реєстру об’єктів нерухомості міста Надвірна.

3.21. Фінансування заходів, пов’язаних із зміною адрес об’єктів нерухомості за пропозиціями виконавчих органів місцевого самоврядування проводиться, як правило, за рахунок коштів власника (балансоутримувача, користувача, орендаря) даного об’єкту нерухомості.

3.22. Виконання пунктів 3.14.-3.16. Положення здійснюється на підставі проектної документації, без прийняття виконавчим комітетом міської ради рішення про присвоєння поштової адреси.

 

 

Секретар міської ради                                                                                            Пекарський Т.М.

Вверх