Опитування

Який би Ви підтримали напрямок проекту впровадження ІТ та мобільних технологій для покращення життєдіяльності міської інфраструктури населення, в рамках концепції «Розумні міста"

Дивитись результати

Loading ... Loading ...

Архіви новин

Електронні петиції

Електронні петиції

Урядові сайти

Президент України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України

Асоціація міст України

Надвірнянські ресурси

Надвірнянська районна рада Надвірнянська районна державна адміністрація Відділ освіти Надвірнянської РДА

Гарячі телефони

КП «Надвірнянський житловик»

черговий - 26275

КП "Надвірнаводоканал"

диспетчер (робочі дні 8.00-17.00) - 29067

оператор водозабору (цілодобово) - 28474, 0673448010

черговий (вихідні та святкові дні) - 79806

КП "Надвірнакомунсервіс"

22248

робочі дні (8.00 - 17.00)

Безпечне місто

Оголошення

Актуальне відео

Надвірна – шлях до Карпат

Стерилізаційний пункт у дії

Капремонт системи водовідведення на Ломоносова, 5

Міський голова про зустріч з керівництвом ПАТ “Укрнафта”

Вирішення питання поводження з побутовими відходами

Переможці Бюджету участі 2018

Безпека в місті

Відеозвіт міського голови Зіновія Андрійовича та Надвірнянської міської ради за 2017 рік

 

 

 

Відеоархів

Децентралізація влади

23.11.2019

Пам’яті жертв Голодомору

Сьогодні вся Україна та світ вшановують пам’ять жертв Голодомору та політичних репресій. До пам’ятних заходів долучилась і Надвірнянщина. Представники влади, духовенство, ліцеїсти Прикарпатського військово-спортивного ліцею, громадські організації, працівники підприємств, установ, організацій та громадськість міста скорботною ходою вирушили від пам’ятника Т.Г.Шевченку до меморіальної дошки на центральній районній бібліотеці на вул. Мазепи.

Народний депутат України Зіновій Андрійович, голова Надвірнянської районної ради Іван Гурмак, перший заступник голови Надвірнянської РДА Богдан Зеленчук, заступник міського голови Василь Василенко та курсанти військово-спортивного ліцею вшанували пам’ять всіх невинно убієнних, які загинули голодною смертю, всіх тих, хто стали жертвами політичних репресій тоталітарного режиму покладанням квітів та лампадок до пам’ятного знаку. Всечесні отці відправили поминальну панахиду за померлими.

В історичній довідці викладач-методист Надвірнянського коледжу НТУ, член НСЖУ Володимир Свягла зазначив, що це одна з найтрагічніших дат в історії українського народу. Це був голод штучно створений тодішнім тоталітарним режимом з метою знищення української нації. У 1933-му році перестали битися серця понад чверті українців. За інформацією дослідників щодня помирало близько 25 тисяч осіб, тобто 1000 осіб щогодини, або ж 17 осіб щохвилини…  У світі не зафіксовано такого голоду, як той, що випав на долю народу найродючішої, найблагодатнішої землі. Проте попри всі намагання Сталіна та його поплічників, український народ вистояв, як сильна і могутня нація.

Всю трагічність тих страшних подій в літературній композиції «Біль пам’яті твоєї, Україно» передали учасники аматорського колективу Молодківського БК. Ведуча заходу  Галина Чуревич зачитала спогади тих, хто пережив страшний голод 1932-33 років. Всі учасники пам’ятного заходу вшанували пам’ять жертв голодоморів та політичних репресій загальнонаціональною хвилиною мовчання та запаленими лампадками біля пам’ятного знаку.

Вверх