Опитування

Який би Ви підтримали напрямок проекту впровадження ІТ та мобільних технологій для покращення життєдіяльності міської інфраструктури населення, в рамках концепції «Розумні міста"

Дивитись результати

Loading ... Loading ...

Архіви новин

Електронні петиції

Електронні петиції

Урядові сайти

Президент України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України

Асоціація міст України

Надвірнянські ресурси

Надвірнянська районна рада Надвірнянська районна державна адміністрація Відділ освіти Надвірнянської РДА

Гарячі телефони

КП «Надвірнянський житловик»

черговий - 26275

КП "Надвірнаводоканал"

диспетчер (робочі дні 8.00-17.00) - 29067

оператор водозабору (цілодобово) - 28474, 0673448010

черговий (вихідні та святкові дні) - 79806

КП "Надвірнакомунсервіс"

22248

робочі дні (8.00 - 17.00)

Безпечне місто

Оголошення

Актуальне відео

Надвірна – шлях до Карпат

Стерилізаційний пункт у дії

Капремонт системи водовідведення на Ломоносова, 5

Міський голова про зустріч з керівництвом ПАТ “Укрнафта”

Вирішення питання поводження з побутовими відходами

Переможці Бюджету участі 2018

Безпека в місті

Відеозвіт міського голови Зіновія Андрійовича та Надвірнянської міської ради за 2017 рік

 

 

 

Відеоархів

Децентралізація влади

21.07.2017

Підписано Меморандум щодо впровадження в м.Надвірна Громадського бюджету

Цього року Надвірнянська міська рада подала заявку на участь в конкурсі щодо відбору міст для надання підтримки у впровадженні Громадського бюджету у рамках проекту “Зміцнення місцевої фінансової ініціативи (ЗМФІ — ІІ), який реалізується Інститутом бюджету та соціально-економічних досліджень (ІБСЕД). За результатами конкурсу з понад 200 заявок Надвірна ввійшла в тридцятку міст-переможців.

Бюджет участі – демократичний процес, який надає можливість кожному жителю брати участь в розподілі коштів місцевого бюджету через створення проектів для покращення міста та/або голосування за них. Кожен бажаючий житель міста може подати проект, пов’язаний з покращенням життя в місті, взяти участь у конкурсі, і після визнання за результатами голосування проекту переможцем, спостерігати за тим, як його реалізують в рамках бюджету. Громадський бюджет, як інструмент прямої демократії, вже працює в понад 70 містах України.

Надвірнянською міською радою було підписано Меморандум з Всеукраїнською громадською організацією «Інституту бюджету та соціально-економічних досліджень» про співробітництво щодо залучення громадян безпосередньо до процесу прийняття рішень, зокрема, з розподілу бюджетних коштів на реалізацію пріоритетних проектів розвитку міста.

Згідно Меморандуму місту буде надана вся необхідна методологічна, технічна та організаційна допомога та підтримка. Минулого тижня в рамках реалізації проекту міській раді було безкоштовно надано програмне забезпечення «Громадський проект».

Представник Інституту бюджету та соціально-економічних досліджень Уляна Терлецька відзначила активність міської ради та громадських організацій м.Надвірна, які вже не перший рік показали ефективність у реалізації різноманітних проектів. Тому враховуючи спроможність та значний досвід у впроваджені проектів місто Надвірна на конкурсних засадах відібрано в число міст, де буде запроваджено бюджет участі.

Міський голова Зіновій Андрійович наголосив, що мешканці міста матимуть дієвий інструмент ініціювати вирішення тих питань, які є важливими на їхню думку. В місті Надвірна є ряд громадських організацій, які спільно з міською радою вже реалізували не один десяток проектів. Висловив сподівання, що бюджет участі дозволить спільно з громадою міста визначити пріоритетні завдання і спільними зусиллями зробити наше місто ще кращим та комфортнішим.

20 липня в Надвірнянській міській раді представники проекту Уляна Терлецька та Ірина Куропась провели тренінг для громадських організацій міста на тему: «Підготувати та просувати проекти на виконання громадського бюджету м.Надвірна». На початку тренінгу Зіновій Андрійович зазначив, що загальний обсяг видатків, що планується спрямувати на реалізацію проектів в 2017 році становить 100 тис. грн. Максимальна вартість одного проекту становитиме 49 900 грн., проте наступного року ми матимемо змогу реалізовувати як малі, так і великі проекти, вартість яких становитиме до 200 тис. грн.

Уляна Терлецька представила основні вимоги, передбачені Положенням про громадський бюджет м.Надвірна, який був затверджений 30 червня на засіданні 17 сесії Надвірнянської міської ради  рішенням №672-17/2017. З повним текстом Положення можна ознайомитися на офіційному веб-сайті Надвірнянської міської ради в рубриці «Регуляторні  акти».

Звертаємось до громадян, які небайдужі до життя свого міста, подавати проекти або голосувати за ті ідеї, які є найпріоритетніші для покращення міста. Пам’ятайте, що головною складовою Вашої участі є ідея, яка може бути реалізована за підтримки міської влади. Подати чи проголосувати за проект Ви можете за посиланням https://nadvirna.pb.org.ua/ або в розділі «Громадський проект» на сайті Надвірнянської міської ради.

 

Вверх