Архіви новин

Електронні петиції

Електронні петиції

Урядові сайти

Президент України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України

Надвірнянські ресурси

Надвірнянська районна рада Надвірнянська районна державна адміністрація Відділ освіти Надвірнянської РДА

Гарячі телефони

КП «Надвірнянський житловик»

черговий - 26275

КП "Надвірнаводоканал"

диспетчер (робочі дні 8.00-17.00) - 29067

оператор водозабору (цілодобово) - 28474, 0673448010

черговий (вихідні та святкові дні) - 79806

Безпечне місто

Оголошення

Актуальне відео

Відеозвіт міського голови Зіновія Андрійовича та Надвірнянської міської ради за 2017 рік

 

 

Капітальний ремонт вулиці Ярослава Мудрого

Конкурс на перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах

Відзначення Дня захисника України та 75-ї річниці створення УПА

Триває реалізація обласного проекту по заміні штучного покриття спортивного майданчика для гри в міні-футбол

 

Визначено переможців в рамках Бюджету участі

Привітання міського голови з Днем міста

Турнір “Карпатська осінь”

Дитячий день міста

Надвірна з висоти пташиного польоту

Відеоархів

Децентралізація влади

26.01.2018

Презентація книг Євгена Луціва

Сьогодні, 26 січня, в Надвірнянській центральній районній бібліотеці відбулась презентація книг «Замовлені від кулі і шаблі» та «Святі і страшні: партизанська тактика боротьби українського вільного козацтва» Євгена Луціва. На захід завітали міський голова Зіновій Андрійович, історики, краєзнавці, працівники бібліотеки, читачі.
Євген Луців – краєзнавець,учитель географії Пасічнянської ЗОШ І-ІІІ ступенів, голова Надвірнянської районної організації «Меморіал», депутат міської ради, лауреат районних премій ім. Надії Попович та Юрія Шкрумелюка є автором 8 книг, зокрема таких, як «Люди з легенди. Життя та боротьба Мирона та Марти Свідруків», «Меморіал»: причетність», «Від «пасіки» до Пасічної», «Бойове мистецтво гуцулів»,«Лицарі червоної калини», «Чорти ми лісові» та ін.

Книга «Замовлені від кулі і шаблі» являє собою унікальне дослідження магічних, надприродних умінь волвахів та характерників, з середовища яких вийшли майбутні засновники українського козацтва та розробники їхньої бойової підготовки і тактики. На основі історичного, міфологічного та етнографічного матеріалу автор розкриває маловідомі аспекти воєнної тактики українського козацтва, що часто межують з легендами чи основуються на них.

У книзі «Святі і страшні: партизанська тактика боротьби українського вільного козацтва» розглянуті історія та періоди розвитку українського вільнокозачого руху І-ї пол. ХХ ст.; питання організації, підготовки, тактики бойових дій; розвідувального забезпечення, дій повстанців та партизанської Армії УНР проти білих і червоних московських окупантів. Видання є актуальним в період нинішньої московсько-української війни та цікавою для військових і всіх, хто досліджує історію української воєнної тактики.

Присутнім презентували також тематичні історичні фільми про козаків-характерників та український вільнокозачий рух. Автор зачитав декілька уривків зі своїх  нових книг. Євген Луців також висловив подяку всім, хто посприяв та фінансово  підтримав у виданні книг, зокрема міському голові Зіновію Андрійовичу. На заході присутні активно обговорювали підняті в книгах теми.

Міський голова в свою чергу також подякував автору за працю, яку він прикладає для написання таких книг, де висвітлена інформація про героїчну боротьбу нашого народу за незалежність і свободу України. Зазначив, що саме такі книги відіграють велику роль у патріотичному вихованні нашої молоді і запропонував провести таку презентацію для курсантів Прикарпатського військово-спортивного ліцею.

Вверх