Архіви новин

Електронні петиції

Електронні петиції

Урядові сайти

Президент України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України

Надвірнянські ресурси

Надвірнянська районна рада Надвірнянська районна державна адміністрація Відділ освіти Надвірнянської РДА

Гарячі телефони

КП «Надвірнянський житловик»

черговий - 26275

КП "Надвірнаводоканал"

диспетчер (робочі дні 8.00-17.00) - 29067

оператор водозабору (цілодобово) - 28474, 0673448010

черговий (вихідні та святкові дні) - 79806

Безпечне місто

Оголошення

Актуальне відео

Капітальний ремонт вулиці Ярослава Мудрого

Конкурс на перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах

Відзначення Дня захисника України та 75-ї річниці створення УПА

Триває реалізація обласного проекту по заміні штучного покриття спортивного майданчика для гри в міні-футбол

 

Визначено переможців в рамках Бюджету участі

Привітання міського голови з Днем міста

Турнір “Карпатська осінь”

Дитячий день міста

Надвірна з висоти пташиного польоту

Відеоархів

Децентралізація влади

20.01.2017

Звернення міського голови Зіновія Андрійовича до Дня Соборності України

Дорога надвірнянська громадо!

98 років тому на площі перед Київською Софією 22 січня  було урочисто проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. Цій даті судилося вкарбуватися в історію України величним національним святом – Днем Соборності. Як і День Незалежності, це свято знаменує собою одну з найбільших перемог нашого народу – возз’єднання на своїй землі в одну державу, визволених із неволі двох частин України – Західну і Східну. “Однині народ український, визволений могутнім поривом своїх власних сил, має змогу об’єднаними дружними зусиллями всіх своїх синів будувати нероздільну самостійну державу українську на благо і щастя всього її  народу”, – сказано в Універсалі Директорії УНР.  Ідея соборності стала загальнонаціональною мрією, невід’ємною частиною національно-визвольного руху.

Об’єднавчий Акт Злуки 1919 року залишив глибокий слід в історичній пам’яті українського народу. Свідченням цього стали січневі події 1990 року, коли мільйони українців, серед яких були і надвірнянці,  у розмаї жовто-блакитних знамен поєднали живим ланцюгом злуки Схід і Захід України. Українці довели світові, а передусім – собі, що ми є народом, об’єднаним спільним минулим, турботою про сьогодення та відповідальністю за майбутнє. Ці події стали могутнім виявом волі українців, реальним фундаментом, на якому згодом постала молода незалежна держава.

День 22 січня приніс і гіркоту втрат: рівно три роки тому нашому народу за свою свободу знову довелося заплатити найціннішим – життям найкращих синів. 2014 року в Києві загинули Юрій Вербицький, Сергій Нігоян, Михайло Жизневський та Роман Сеник – перші жертви Революції Гідності, перші Герої Небесної Сотні.  22 січня – день, коли вкотре слід віддати шану пам’яті загиблим Героям та схилити голови перед їхньою жертовністю. І сьогодні сотні тисяч військовослужбовців, добровольців, медиків, волонтерів, капеланів піднялися на захист територіальної цілісності України, засвідчивши єдність, патріотизм та  незнищенний національний дух.

Тож нехай звитяга та героїзм незламних борців за волю України гуртують нас задля перемоги та об’єднають у спільному прагненні здобуття найвищої мети – Незалежності, Волі та Свободи, розквіту і слави Української Самостійної Соборної Держави!

 

Слава українському народу!

Слава Україні! Героям слава!

Вверх