Опитування

Який би Ви підтримали напрямок проекту впровадження ІТ та мобільних технологій для покращення життєдіяльності міської інфраструктури населення, в рамках концепції «Розумні міста"

Дивитись результати

Завантаження ... Завантаження ...

Архіви новин

Електронні петиції

Електронні петиції

Урядові сайти

Президент України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України

Надвірнянські ресурси

Надвірнянська районна рада Надвірнянська районна державна адміністрація Відділ освіти Надвірнянської РДА

Гарячі телефони

КП «Надвірнянський житловик»

черговий - 26275

КП "Надвірнаводоканал"

диспетчер (робочі дні 8.00-17.00) - 29067

оператор водозабору (цілодобово) - 28474, 0673448010

черговий (вихідні та святкові дні) - 79806

Безпечне місто

Оголошення

Актуальне відео

Надвірна – шлях до Карпат

Стерилізаційний пункт у дії

Капремонт системи водовідведення на Ломоносова, 5

Міський голова про зустріч з керівництвом ПАТ “Укрнафта”

Вирішення питання поводження з побутовими відходами

Переможці Бюджету участі 2018

Безпека в місті

Відеозвіт міського голови Зіновія Андрійовича та Надвірнянської міської ради за 2017 рік

 

 

 

Відеоархів

Децентралізація влади

30.06.2017

Роман Шухевич – борець за незалежність України

«Боротьба за волю українського народу, за його суверене державне існування і розквіт стала змістом життя Романа Шухевича — людини виняткового гарту», – так Петро Дужий, ідеолог ОУН, писав про Шухевича, Головного командира УПА, який керував визвольною боротьбою українського народу з більшовицькою навалою до останнього подиху свого життя.

Сьогодні минає 110 річниця з дня народження легендарного командира генерал-хорунжого Романа Шухевича.  У його постаті віддзеркалилася доля покоління українців 30 – 40-х років, які мужньо і жертовно боролися за незалежність своєї Батьківщини.

Роман Шухевич народився 30 червня 1907 року у Львові. Ще дитиною майбутній Провідник наслухався від свого діда Володимира, відомого дослідника Гуцульщини, про опришку Олексу Довбуша, і мріяв піти слідами народного месника. Ті мрії стали ще реальнішими, коли 11-літній Роман побачив у 1918 році в Кам’янці Струміловій синьо-жовтий прапор і запам’ятав зворушливі слова, що їх читав про “Червону калину” і вільну Україну його батько Осип.

Закінчив Львівську політехніку, після чого проходив військову службу. У 1925 році Роман Шухевич вступив у ряди Української Військової Організації, а у червні 1934 його арештували і заслали до концентраційного табору. Згодом його засудили на три роки ув’язнення з урахуванням слідчого арешту.

В 1941 році сотник Роман Шухевич разом із Степаном Бандерою і Ярославом Стецьком бере участь у проголошенні відновлення Української Державності і стає заступником міністра з військових справ. Творців Акту заарештували. На початку 1943 року Роман Шухевич поринає в гущу українського націоналістичного підпілля і творить підпільну Українську Повстанську Армію (УПА). Саме тоді  в житті Романа Шухевича почався новий етап діяльності як Провідника й Командира національно-визвольної боротьби проти німецьких і російських окупантів. У серпні 1943 його було обрано Головою Бюро Проводу ОУН і призначено Головним командиром УПА.

Закордонний провід ОУН неодноразово пропонував йому перехід за кордон, на Захід, щоб врятувати життя цієї визначної людини і продовжувати боротьбу. Відданий присязі він відповів: «Я не маю права залишити своїх хлопців. Я знаю, що ми смертники і залишуся з ними до кінця». Ці слова Провідник підтвердив своїм вчинком, коли 5 березня 1950-го у Білогорщі, неподалік Львова, вступив в останній бій. Того дня воююча Україна втратила одного з найбільших своїх Героїв.

Роман Шухевич – одна з найвидатніших постатей національно-визвольного руху 30-50-х років, символ героїчної боротьби за незалежність та свободу України. На традиціях цієї боротьби виросло нове покоління борців, а нині відроджується незалежна Українська Держава. Велика заслуга в цьому славної пам’яті генерал-хорунжого Романа Шухевича. Вічна слава Героям, які віддали життя своє за волю і державну незалежність України!

25 березня 2010 року рішенням сесії Надвірнянської міської ради №3007-43/2010 головному командиру Української Повстанської Армії, Роману Шухевичу присвоєно звання “Почесний громадянин міста Надвірна”.

 

Вверх