Опитування

Який би Ви підтримали напрямок проекту впровадження ІТ та мобільних технологій для покращення життєдіяльності міської інфраструктури населення, в рамках концепції «Розумні міста"

Дивитись результати

Завантаження ... Завантаження ...

Архіви новин

Електронні петиції

Електронні петиції

Урядові сайти

Президент України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України

Надвірнянські ресурси

Надвірнянська районна рада Надвірнянська районна державна адміністрація Відділ освіти Надвірнянської РДА

Гарячі телефони

КП «Надвірнянський житловик»

черговий - 26275

КП "Надвірнаводоканал"

диспетчер (робочі дні 8.00-17.00) - 29067

оператор водозабору (цілодобово) - 28474, 0673448010

черговий (вихідні та святкові дні) - 79806

Безпечне місто

Оголошення

Актуальне відео

Надвірна – шлях до Карпат

Стерилізаційний пункт у дії

Капремонт системи водовідведення на Ломоносова, 5

Міський голова про зустріч з керівництвом ПАТ “Укрнафта”

Вирішення питання поводження з побутовими відходами

Переможці Бюджету участі 2018

Безпека в місті

Відеозвіт міського голови Зіновія Андрійовича та Надвірнянської міської ради за 2017 рік

 

 

 

Відеоархів

Децентралізація влади

02.03.2017

Роман Шухевич – символ героїчної боротьби за незалежність України

“На героїзмі УПА і визвольно-революційного підпілля будуть виховуватися нові українські покоління”, – так говорив Роман Шухевич – «Тарас Чупринка», «Тура» – призначений Надзвичайним Великим Збором ОУН у листопаді 1943-го на пост Головного командира УПА, який керував визвольною боротьбою українського народу з більшовицькою навалою до останнього подиху свого життя. Цього року 5 березня ми відзначаємо 67-у річницю трагічної загибелі Героя України Романа Шухевича.

Все своє багате, бурхливе й героїчне життя він присвятив своїй Батьківщині. Закордонний провід ОУН неодноразово пропонував йому перехід за кордон, на Захід, щоб врятувати життя цієї визначної людини і продовжувати боротьбу. Відданий присязі він відповів: «Я не маю права залишити своїх хлопців. Я знаю, що ми смертники і залишуся з ними до кінця». Ці слова Провідник підтвердив своїм вчинком, коли 5 березня 1950-го у Білогорщі, неподалік Львова, вступив в останній бій. Того дня воююча Україна втратила одного з найбільших своїх Героїв. Петро Дужий, ідеолог ОУН, писав про Шухевича: «Боротьба за волю українського народу, за його суверенне державне існування і розквіт стала змістом життя Романа Шухевича — людини виняткового гарту».

Народився Роман 30 червня 1907 року у Львові.   Ще дитиною майбутній Провідник наслухався від свого діда Володимира, відомого дослідника Гуцульщини, про опришку Олексу Довбуша, і мріяв піти слідами народного месника. Ті мрії стали ще реальнішими, коли 11-літній Роман побачив у 1918 році в Кам’янці Струміловій синьо-жовтий прапор і запам’ятав зворушливі слова, що їх читав про “Червону калину” і вільну Україну його батько Осип.

У 16 років Роман Шухевич вступає до Української Військової Організації (УВО), а відтак стає членом Організації Українських Націоналістів (ОУН). Природжений військовик здобув ґрунтовну на той час освіту – закінчив Львівську Політехніку, артилерійський відділ школи підхорунжих, Баварську військову академію, спецшколу у Данцигу (Гданськ).

 В 1941 році сотник Роман Шухевич разом із Степаном Бандерою і Ярославом Стецьком бере участь у проголошенні відновлення Української Державності і стає заступником міністра з військових справ. Творців Акту заарештували. На початку 1943 року Роман Шухевич поринає в гущу українського націоналістичного підпілля і творить підпільну Українську Повстанську Армію (УПА).

У 1943 року Роман Шухевич очолює Бюро Проводу ОУН і стає керівником усієї національно-визвольної боротьби українського народу, Головним Командиром УПА, залучивши до своєї команди приблизно 20 тисяч членів та юнаків ОУН-УПА. Перед ним виростають завдання, що їх міг осягнути лише дійсний велетень духу, характеру й розуму. Він послідовно творить гордість української нації: дисципліновану, всенародну збройну силу, ім’я якій Українська Повстанська Армія.

 Національно-визвольна боротьба 1940-1950-х рр. увійшла в історію українського народу як величний, героїчний подвиг. У цій боротьбі загинули сотні тисяч найкращих, найвірніших синів і дочок України. На традиціях цієї боротьби виросло нове покоління борців, а нині відроджується незалежна Українська держава. Велика заслуга в цьому славної пам’яті генерал-хорунжого Романа Шухевича – одного з найвидатніших постатей національно-визвольного руху 30-50-х років, символа героїчної боротьби за незалежність та свободу України. 

 

25 березня 2010 року рішенням сесії Надвірнянської міської ради №3007-43/2010 головному командиру Української Повстанської Армії, Роману Шухевичу присвоєно звання “Почесний громадянин міста Надвірна”.

Цього року ми відзначаємо 67-у річницю трагічної загибелі Головного командира УПА, Героя України Романа Шухевича. Надвірнянська міська рада запрошує всіх небайдужих жителів міста та району взяти участь в заходах, присвячених пам’яті Роману Шухевичу, які відбудуться  в неділю 05 березня 2017 року. 

о 18:00 год. – поминальна Служба Божа в церкві Воздвиження Чесного Хреста

о 18:30 – смолоскипна хода-марш, яка пройде від церкви Воздвиження Чесного хреста до символічної могили Борцям за волю України.

о 18:45 – біля символічної могили Борцям за волю України відбудеться поминальне народне віче.

Вверх