Опитування

Який би Ви підтримали напрямок проекту впровадження ІТ та мобільних технологій для покращення життєдіяльності міської інфраструктури населення, в рамках концепції «Розумні міста"

Дивитись результати

Loading ... Loading ...

Архіви новин

Електронні петиції

Електронні петиції

Урядові сайти

Президент України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України

Асоціація міст України

Надвірнянські ресурси

Надвірнянська районна рада Надвірнянська районна державна адміністрація Відділ освіти Надвірнянської РДА

Гарячі телефони

КП «Надвірнянський житловик»

черговий - 26275

КП "Надвірнаводоканал"

диспетчер (робочі дні 8.00-17.00) - 29067

оператор водозабору (цілодобово) - 28474, 0673448010

черговий (вихідні та святкові дні) - 79806

КП "Надвірнакомунсервіс"

22248

робочі дні (8.00 - 17.00)

Безпечне місто

Оголошення

Актуальне відео

Надвірна – шлях до Карпат

Стерилізаційний пункт у дії

Капремонт системи водовідведення на Ломоносова, 5

Міський голова про зустріч з керівництвом ПАТ “Укрнафта”

Вирішення питання поводження з побутовими відходами

Переможці Бюджету участі 2018

Безпека в місті

Відеозвіт міського голови Зіновія Андрійовича та Надвірнянської міської ради за 2017 рік

 

 

 

Відеоархів

Децентралізація влади

08.05.2017

У Надвірній відзначили День пам’яті та примирення і День перемоги над нацизмом

Сьогодні, 8 травня, в м.Надвірна відбулись заходи із вшанування пам’яті всіх жертв Другої світової війни 1939—1945 років в Україні та відзначення 72-ї річниці перемоги над нацизмом. Наша держава вже третій рік поспіль відзначає 8 і 9 травня в європейському дусі пам’яті та примирення, вшановуючи пам’ять всіх жертв найжорстокішої в історії людства Другої світової війни.

Заходи відбулись на майдані Шевченка за участі представників районної та міської влади, духовенства, учасників АТО, вояків ОУН-УПА, учасників Другої світової війни, воїнів-інтернаціоналістів, громадських організацій, підприємств, установ, громадськості.

Міський голова Зіновій Андрійович, голова Надвірнянської районної ради Іван Гурмак, заступник голови Надвірнянської РДА Богдан Зеленчук, секретар Надвірнянської міської ради Тарас Пекарський та представники громадських організацій поклали корзини з квітами до стели Героїв Небесної Сотні, пам’ятника Т.Г.Шевченку, символічної могили «Борцям за волю України», Обеліску Слави та могили Невідомого солдата.

Всечесні отці біля стели Героям Небесної Сотні відправили панахиду за жертвами війни та воєнних злочинів і злочинів проти людяності, скоєних у роки Другої світової війни. З історичною довідкою про події 1939-1945 рр. та вагомий внесок українського народу в перемогу над нацизмом виступив вчитель історії Надвірнянської ЗОШ №4 Олег Гричко.

Міський голова Зіновій Андрійович зазначив, що відзначаючи День пам’яті та примирення ми вшановуємо не тільки величний подвиг українського народу перемоги над нацизмом, а й згадуємо всіх невинно убієнних, які віддали своє життя за звільнення рідної землі від різного роду окупантів. Пам’ять – це не просто частина історії, це наша гордість і наша біль. Страшна війна забрала і скалічила десятки мільйонів життів, принесла наймасштабнішу розруху і горе нашій державі, в тому числі нашому місту і району. Зіновій Андрійович згадав жертв нацистського окупаційного режиму та страшні злочини проти людяності радянського режиму, зокрема розстріл в урочищі «Буковинка», страшні та жахливі злочини у Станіславській та Надвірнянській тюрмах, в підвалах катівні НКВС і Гестапо, де тепер створено Музей історії Надвірнянщини, Катинський розстріл, Бабин Яр, Дем’янів лаз, Голокост, масові депортації та виселення українців та незліченну кількість замучених та розстріляних. Вшановуючи всіх учасників національно-визвольних змагань та Другої світової війни, ми зобов`язані нині згадати тих героїв, які захищають українську землю на сході нашої держави і є взірцем служіння українському народу. Бійці АТО, проявляючи справжню жертовність та відданість Україні, власним прикладом стверджують, що український патріотичний дух непоборний та національна ідея непохитна та невмируща. 

Учасник АТО Віктор Михальчук у своєму виступі наголосив, що тільки спільними зусиллями ми дамо відсіч російському окупанту і на нашій українській землі запанує довгоочікуваний мир. Пам’ять всіх жертв Другої світової та російсько-української війн, а також Героїв України, які поклали своє життя за свободу і незалежність нашої держави всі присутні вшанували хвилиною мовчання.

Вверх