Опитування

Який би Ви підтримали напрямок проекту впровадження ІТ та мобільних технологій для покращення життєдіяльності міської інфраструктури населення, в рамках концепції «Розумні міста"

Дивитись результати

Loading ... Loading ...

Архіви новин

Електронні петиції

Електронні петиції

Урядові сайти

Президент України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України

Асоціація міст України

Надвірнянські ресурси

Надвірнянська районна рада Надвірнянська районна державна адміністрація Відділ освіти Надвірнянської РДА

Гарячі телефони

КП «Надвірнянський житловик»

черговий - 26275

КП "Надвірнаводоканал"

диспетчер (робочі дні 8.00-17.00) - 29067

оператор водозабору (цілодобово) - 28474, 0673448010

черговий (вихідні та святкові дні) - 79806

КП "Надвірнакомунсервіс"

22248

робочі дні (8.00 - 17.00)

Безпечне місто

Оголошення

Актуальне відео

Надвірна – шлях до Карпат

Стерилізаційний пункт у дії

Капремонт системи водовідведення на Ломоносова, 5

Міський голова про зустріч з керівництвом ПАТ “Укрнафта”

Вирішення питання поводження з побутовими відходами

Переможці Бюджету участі 2018

Безпека в місті

Відеозвіт міського голови Зіновія Андрійовича та Надвірнянської міської ради за 2017 рік

 

 

 

Відеоархів

Децентралізація влади

08.05.2016

У Надвірній відзначили День пам’яті та примирення та День перемоги над нацизмом

Сьогодні, 8 травня, в м.Надвірна відбулись заходи із вшанування пам’яті всіх жертв Другої світової війни 1939—1945 років в Україні та відзначення 71-ї річниці перемоги над нацизмом. Вже другий рік поспіль, відповідно до Указу Президента України, підписаного в 2015 році, 8-9 травня Україна вшановує в європейському дусі з використанням символу – червоних маків, всіх, хто пройшов палаючі стежки Другої світової війни та пам’ять тих, хто загинув у боротьбі з нацизмом. Багряна квітка, як кривавий слід від кулі, символізує героїзм та є свідченням невмирущої пам’яті про мільйони загиблих.
Основні заходи відбулись біля Обеліска Слави за участі представників районної та міської влади, учасників визвольних змагань, ветеранів Другої світової війни, духовенства УГКЦ та УПЦ Київського Патріархату, громадських організацій, підприємств, установ, громадськості.
Представники районної та міської влади, громадських організацій поклали корзини з квітами до Обеліска Слави, символічної могили “Борцям за волю України” та могили невідомого солдата, вшановуючи пам’ять всіх жертв страшної війни.
Надвірнянський міський голова Зіновій Андрійович у своєму виступі наголосив про величезний внесок українців у перемозі над нацизмом у Другій світовій війні, а також відзначив тих, хто був відданий ідеї відновлення української державності та національної гідності, що сьогодні так ревно демонструють сучасні воїни та бійці АТО, виборюючи нашу свободу на Сході України: «Під час Другої світової війни були здійснені найбільші кроваві злочини в історії людства, а для нашої держави – ця війна стала національною трагедією. Нацистський окупаційний режим в Україні був одним з найжорстокіших в світі. Нажаль і Надвірнянщина теж зазнала жорстокі знущання та понесла значні людські жертви. Тільки за час окупації німцями було знищено 6284 жителя міста, крім того, 282 людей вивезено до Німеччини на примусові роботи. Особливо багато в’язнів мучилися у Надвірнянській тюрмі, яка знаходилася на місці теперішньої Надвірнянської ЗОШ №2. Також багатьох замордовано та вбито в підвалах катівні НКВД і Гестапо, де тепер створено Музей історії Надвірнянщини. Багато українського мирного населення розстріляно в урочищі «Буковинка», точна кількість яких невідома, але очевидно, що це були тисячі невинно убієнних.
Але якщо злочини проти людяності Третього Рейху більш досліджені, то засудження злочинів комуністичного режиму ще триває і до сьогодні. Найбільш відомими з них є Катинський розстріл, підрив Дніпрогесу, масові знищення під час Голокосту та в Бабину Яру, замучені, розстріляні, спалені живцем тюрмах і у катівнях НКВС, масові депортації українців та інших народів, зокрема і кримських татар.
У цей день схиляємо голови у глибокій скорботі перед пам’яттю мільйонів загиблих на полі бою, розстріляних у каральних акціях, спалених у концтаборах, замучених у катівнях, і перед тими, що віддали своє життя за територіальну цілісність нашої держави. Віддаємо шану загиблим співвітчизникам у військових діях на Сходні України. Кровопролиття, що триває на Сході нашої держави, показує всім нам справжню вартість священного миру і вчить нас цінувати те, що вважалось таким звичним – мирне небо над головою.»
Міський голова оголосив хвилину мовчання за всіма полеглими героями визвольних змагань, Січових Стрільців, ОУН-УПА, воїнами, які у грудні 2013-го стали на захист української держави на Євромайдані у Києві, Героями Небесної Сотні, патріотами, котрі захищали територіальну цілісність держави на Сході України, всіх тих, хто боровся за мир на нашій землі.
Священнослужителі відправили на старому кладовищі панахиду за загиблими у боротьбі проти німецько-фашистських загарбників. Михайло Юркевич, голова районного Братства ОУН-УПА ім.Р.Шухевича, у своєму виступі поділився своїми спогадами, як свідок тих страшних кровавих подій, які відбувались на території Надвірнянщини під час Другої світової війни.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Вверх