Опитування

Який би Ви підтримали напрямок проекту впровадження ІТ та мобільних технологій для покращення життєдіяльності міської інфраструктури населення, в рамках концепції «Розумні міста"

Дивитись результати

Завантаження ... Завантаження ...

Архіви новин

Електронні петиції

Електронні петиції

Урядові сайти

Президент України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України

Надвірнянські ресурси

Надвірнянська районна рада Надвірнянська районна державна адміністрація Відділ освіти Надвірнянської РДА

Гарячі телефони

КП «Надвірнянський житловик»

черговий - 26275

КП "Надвірнаводоканал"

диспетчер (робочі дні 8.00-17.00) - 29067

оператор водозабору (цілодобово) - 28474, 0673448010

черговий (вихідні та святкові дні) - 79806

Безпечне місто

Оголошення

Актуальне відео

Надвірна – шлях до Карпат

Стерилізаційний пункт у дії

Капремонт системи водовідведення на Ломоносова, 5

Міський голова про зустріч з керівництвом ПАТ “Укрнафта”

Вирішення питання поводження з побутовими відходами

Переможці Бюджету участі 2018

Безпека в місті

Відеозвіт міського голови Зіновія Андрійовича та Надвірнянської міської ради за 2017 рік

 

 

 

Відеоархів

Децентралізація влади

23.01.2017

В Надвірній відзначили День Соборності України

В неділю, 22 січня, в районному будинку культури відбулись заходи з нагоди відзначення 98-ї річниці проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки за участі представників міської та районної влад і громадськості. День Соборності України увійшов в історію українського народу як свято національної єдності і є символом об’єднання України, що стверджує нерозривний зв’язок між усіма поколіннями борців за її волю і незалежність, демонструючи перед усім світом неподільність української землі і непохитність української нації. Акт Злуки став споконвічною мрією українського народу про незалежну і соборну державу.

Заходи розпочались з урочистого виконання Гімну України, покладання квітів до пам’ятника Т.Г.Шевченка і стели Героям Небесної Сотні та вшанування пам’яті полеглих Героїв України, які віддали свої життя за свободу та незалежність нашої держави. Ведуча урочистостей Вікторія Возна провела короткий історичний екскурс подій, які відбулись 98 років тому на площі перед Київською Софією, під час яких було урочисто проголошено Акт Злуки.  

Міський голова у своєму виступі наголосив, що День Соборності України знаменує собою одну з найбільших перемог нашого народу – возз’єднання на своїй землі в одну державу, визволених із неволі двох частин України – УНР та ЗУНР. Ідея соборності стала загальнонаціональною мрією, невід’ємною частиною національно-визвольного руху. Ще одним кроком до здобуття незалежності України були січневі події 1990 року, коли мільйони українців, серед яких були і надвірнянці, поєднали Схід і Захід України живим ланцюгом. Зіновій Андрійович згадав трагічні події 2014 року, коли в День Соборності України загинули Юрій Вербицький, Сергій Нігоян та Михайло Жизневський – перші жертви Революції Гідності, перші Герої Небесної Сотні. Наголосив, що сила нашої держави – в єдності і побажав, щоб паростки національної єдності міцно проросли у серці кожного, а на нашій багатостраждальній українській землі запанував довгоочікуваний мир.

Міський голова Зіновій Андрійович та голова Надвірнянської районної ради Іван Гурмак нагородили учасників АТО відзнаками «За заслуги перед Надвірнянщиною» та вручили посвідчення «Почесний громадянин м.Надвірна» медичній сестрі, учаснику бойових дій на Сході України, волонтеру Євдокії Степанівні Веприк, доктору технічних наук, професору кафедри прикладної математики Національного університету «Львівська політехніка», візит-професору Інституту системного аналізу Польської академії наук (м.Варшава) та Міжнародного інституту прикладного системного аналізу (м.Лаксембург, Австрія) Ростиславу Адамовичу Буню та українській письменниці, поетесі, громадському діячу, автору понад 10 поетичних збірок Ірині Василівні Яцурі (посмертно).

Під час урочистостей відбувся концерт за участі солістів районного будинку культури Віктора Чудновського, Наталії Байдак, заслуженої артистки України Ольги Молодій, аматорського драматичного колективу «Веретено» (кер.Галина Чуревич), вихованців дитячої музичної школи та ін. Музичні композиції звучали у супроводі муніципального оркестру Надвірнянського РБК під орудою Богдана Абрата.

Вверх