Архіви новин

Електронні петиції

Електронні петиції

Урядові сайти

Президент України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України

Надвірнянські ресурси

Надвірнянська районна рада Надвірнянська районна державна адміністрація Відділ освіти Надвірнянської РДА

Гарячі телефони

КП «Надвірнянський житловик»

черговий - 26275

КП "Надвірнаводоканал"

диспетчер (робочі дні 8.00-17.00) - 29067

оператор водозабору (цілодобово) - 28474, 0673448010

черговий (вихідні та святкові дні) - 79806

Безпечне місто

Оголошення

Актуальне відео

Відеозвіт міського голови Зіновія Андрійовича та Надвірнянської міської ради за 2017 рік

 

 

Капітальний ремонт вулиці Ярослава Мудрого

Конкурс на перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах

Відзначення Дня захисника України та 75-ї річниці створення УПА

Триває реалізація обласного проекту по заміні штучного покриття спортивного майданчика для гри в міні-футбол

 

Визначено переможців в рамках Бюджету участі

Привітання міського голови з Днем міста

Турнір “Карпатська осінь”

Дитячий день міста

Надвірна з висоти пташиного польоту

Відеоархів

Децентралізація влади

22.01.2018

В Надвірній відзначили День Соборності України

Сьогодні, 22 січня, в Надвірнянському районному будинку культури відбулись заходи з нагоди відзначення Дня Соборності України за участі представників міської та районної влад, громадських організацій, вчителів та учнів загальноосвітніх шкіл міста. 22 січня Україна відзначає День Соборності, приурочений двом визначним подіям в історії нашої держави – в 1918 році Універсалом Центральної Ради було проголошено незалежність Української Народної Республіки. Роком пізніше, цього ж дня 1919 року, у Києві на Софійській площі було проголошено Акт Злуки (об’єднання) українських земель в єдину Україну, що затвердило об’єднання двох тодішніх держав УНР та ЗУНР. Він став тим реальним фундаментом, на якому згодом постала молода незалежна держава.

Українці довели світові, що здатні до реальних вчинків, до конкретних кроків задля великого звершення – появи держави, ім’я якій – Україна. Об’єднавча акція 1919 року залишила глибокий слід в історичній пам’яті українців, у чиїх серцях продовжувала жити ідея соборності та незалежності. Ще одним кроком до здобуття незалежності України були січневі події 1990 року, коли мільйони українців, серед яких були і надвірнянці, поєднали Схід і Захід України живим ланцюгом. Упродовж багатьох десятиліть Акт Злуки залишається символом єднання та багатовікової боротьби за незалежну і соборну державу. 

Заходи розпочались з урочистого виконання Гімну України, покладання квітів до пам’ятника Т.Г.Шевченка і стели Героям Небесної Сотні та вшанування пам’яті полеглих Героїв України, які віддали свої життя за свободу та незалежність нашої держави. Історичний екскурс подій, які відбулись 99 років тому на площі перед Київською Софією, під час яких було урочисто проголошено Акт Злуки розповів вчитель-методист Пнівської школи Іван Калатан.

Під час урочистостей відбувся святковий концерт за участі хору церкви Воздвиження Чесного Хреста (кер.Надія Мацьків), народного аматорського вокального ансамблю «Бистрянка» (кер. заслужена артистка України Ольга Молодій), солістки Христини Юрчило. Вірш «Берімся за руки» продекламувала учениця Надвірнянської ЗОШ №3 Ксенія Зінич. Танцювальні композиції глядачам подарували ансамблі  РБК «Горянка» та «Горяночка». З колядою на урочистості завітали учні Ндвірнянської дитячої музичної школи (кер. Олена Сільчук, Іванна Вінтоняк та Степан Мартинюк), сімейний колектив Остап’юків та чоловічий вокальний ансамбль Прокатедрального Собору Благовіщення Пресвятої Діви Марії (кер. Віктор Чудновський).

 

Вверх