Опитування

Який би Ви підтримали напрямок проекту впровадження ІТ та мобільних технологій для покращення життєдіяльності міської інфраструктури населення, в рамках концепції «Розумні міста"

Дивитись результати

Завантаження ... Завантаження ...

Архіви новин

Електронні петиції

Електронні петиції

Урядові сайти

Президент України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України

Надвірнянські ресурси

Надвірнянська районна рада Надвірнянська районна державна адміністрація Відділ освіти Надвірнянської РДА

Гарячі телефони

КП «Надвірнянський житловик»

черговий - 26275

КП "Надвірнаводоканал"

диспетчер (робочі дні 8.00-17.00) - 29067

оператор водозабору (цілодобово) - 28474, 0673448010

черговий (вихідні та святкові дні) - 79806

Безпечне місто

Оголошення

Актуальне відео

Надвірна – шлях до Карпат

Стерилізаційний пункт у дії

Капремонт системи водовідведення на Ломоносова, 5

Міський голова про зустріч з керівництвом ПАТ “Укрнафта”

Вирішення питання поводження з побутовими відходами

Переможці Бюджету участі 2018

Безпека в місті

Відеозвіт міського голови Зіновія Андрійовича та Надвірнянської міської ради за 2017 рік

 

 

 

Відеоархів

Децентралізація влади

20.02.2018

В Надвірній вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні

 Сьогодні, 20 лютого, в м.Надвірна на майдані Т.Г.Шевченка біля стели Героїв Небесної Сотні відбулись заходи, приурочені четвертій річниці вшанування подвигу учасників Революції Гідності і увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні.

На зламі 2013-2014 рр.  мільйони українців вийшли на столичний Майдан, на вулиці своїх міст, відстоюючи право на людську гідність та свободу, демократичні цінності та європейський вибір, за утвердження української нації.  18-20 лютого 2014 відбулись найтрагічніші події новітньої історії України – понад 100 людей було розстріляно снайперами та бійцями спецпідрозділів, тисячі поранених. Пророчі слова Т.Г.Шевченка підняли тих, хто ціною власного життя залишиться в пам’яті українського народу як Герої Небесної Сотні. Подвиг Героїв Небесної Сотні – це велика і велична правда історії, це взірець самопожертви, патріотизму для кожної людини.

Вшанувати пам’ять Героїв України на майдан прийшли представники районної та місцевої влад, духовенство, учасники Революції Гідності, учасники АТО, викладачі та курсанти Прикарпатського військово-спортивного ліцею, студенти Надвірнянського коледжу НТУ, громадські організації, політичні партії, громадськість.

Голова Надвірнянської РДА Олександр Кеніз, голова Надвірнянської районної ради Іван Гурмак, перший заступник Надвірнянської РДА Богдан Зеленчук, заступник голови районної ради Ігор Писклинець, міський голова Зіновій Андрійович та заступник  міського голови Олег Йосипенко поклали квіти і лампадки до стели Героям Небесної Сотні і вшанували загиблих хвилиною мовчання. Всечесні отці відправили панахиду за загиблими Героями України.

Свій виступ міський голова розпочав зі слів Блаженнішого Святослава Глави УГКЦ: «Небесна сотня – це наш біль і наша гордість, це наші сльози і душевний щем вдячності за все, що вони зробили для нас.» Зіновій Андрійович зазначив, що 2014 був одним з найважчих, найтрагічніших років в сучасній історії України. Ми знали, що тодішня влада злочинна, не європейська, цинічна, усвідомлювали, що тільки масові виступи людей можуть щось змінити в державі, але ніколи не могли подумати, що вона здатна у крові втопити мирні протести людей. Захищаючи право жити в державі, де гідність і свобода буде найвищою цінністю, мужній та сильний духом український народ заплатив життям сотні Героїв України. Високий дух Героїв Небесної Сотні став прикладом нескореності, мужності та непохитності у відстоюванні високих ідеалів.

На жаль, сьогодні констатуємо той факт, що минають четверті роковини розстрілу Героїв Небесної Сотні, а й досі ніхто з винних ані серед виконавців, ані серед замовників не покараний. Кожен повинен сьогодні пам’ятати про велич та жертовність наших Героїв Небесної Сотні, пам’ятати, якою дорогою ціною ми відстояли і далі відстоюємо нашу незалежність, омиту кров’ю Героїв, пронизану болем та оплакану сльозами мільйонів.

Ведуча заходу Галина Чуревич згадала поіменно Героїв Небесної Сотні – вихідців з Прикарпаття та оголосила хвилину мовчання за всіма загиблими Героями України.

Вверх