Опитування

Який би Ви підтримали напрямок проекту впровадження ІТ та мобільних технологій для покращення життєдіяльності міської інфраструктури населення, в рамках концепції «Розумні міста"

Дивитись результати

Loading ... Loading ...

Архіви новин

Електронні петиції

Електронні петиції

Урядові сайти

Президент України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України

Асоціація міст України

Надвірнянські ресурси

Надвірнянська районна рада Надвірнянська районна державна адміністрація Відділ освіти Надвірнянської РДА

Гарячі телефони

КП «Надвірнянський житловик»

черговий - 26275

КП "Надвірнаводоканал"

диспетчер (робочі дні 8.00-17.00) - 29067

оператор водозабору (цілодобово) - 28474, 0673448010

черговий (вихідні та святкові дні) - 79806

КП "Надвірнакомунсервіс"

22248

робочі дні (8.00 - 17.00)

Безпечне місто

Оголошення

Актуальне відео

Надвірна – шлях до Карпат

Стерилізаційний пункт у дії

Капремонт системи водовідведення на Ломоносова, 5

Міський голова про зустріч з керівництвом ПАТ “Укрнафта”

Вирішення питання поводження з побутовими відходами

Переможці Бюджету участі 2018

Безпека в місті

Відеозвіт міського голови Зіновія Андрійовича та Надвірнянської міської ради за 2017 рік

 

 

 

Відеоархів

Децентралізація влади

07.03.2018

Велич Кобзаря у величі всієї України

Геній українського народу, Великий Кобзар, чудовий лірик, вражаючий художник, незабутній письменник, незрівняний поет – ось невеликий перелік тих слів, якими сміливо можна охарактеризувати Тараса Григоровича Шевченка. Ім’я, яке відоме далеко за межами нашої країни, творчість якого не залишає байдужим нікого.

Цього року ми вшановуємо 204-у річницю від дня народження пророка українського народу Т.Г.Шевченка, чия безсмертна спадщина – одна з найбільших вершин людства. Поет від Бога, творчість якого увібрала в себе дух, характер і прагнення народу. Шевченко залишив у спадок безсмертного «Кобзаря», створеного горем і сльозами, гнівом і надією. У кожному домі, у кожній родині живе мудре, та пророче слово нашого Кобзаря.

Вся творчість Тараса Шевченка, якою він полонив серця мільйонів людей, зігріта гарячою любов’ю до Батьківщини. Велич Кобзаря – у величі всієї України і в особистій долі кожного українця.

Сьогодні згадуємо його знову, щоб перегорнути сторінки книги його життя. Шевченко був і кріпаком, і солдатом, і в’язнем та, в першу чергу, він був сином свого народу. Життя Великого Кобзаря Тараса Григоровича Шевченка – це справжній подвиг. Він прожив 47 років, із них 24 у кріпацькій неволі, 10 – на засланні і лише 13 років – на волі, та й то на чужині, але віддав всі свої сили, щоб врятувати український народ та українську культуру, відкриваючи перед нами шлях у майбутнє.

За своє життя Т.Г.Шевченко не поступився своїми поглядами, переконаннями. Крім переслідування він нічого не надбав для себе, зате відкрив Україну світові.

Незгасиму пам’ять про українського поета увіковічують в пам’ятниках та пам’ятних знаках. В Україні встановлено близько 700 пам’ятників, меморіальних дощок, пам’ятних знаків і 75 за кордоном у 26 державах. В центральній частині міста Надвірна – на майдані Шевченка височіє  пам’ятник Великому Кобзарю, який був свідком всіх подій, які утверджували надвірнянців, як невід’ємну частину Великої Української Нації. На майдані Шевченка проходила Революції Гідності в нашому місті, у підніжжі пам’ятника Великого Тараса звучать молитви за кращу долю нашої держави, проходять заходи по вшануванню загиблих Героїв України.

З плином часу все більше переконуєшся, що поезії нашого Кобзаря — це одкровення, які він висловив на адресу минулих, сучасних і прийдешніх поколінь українців. Наш великий пророк вже понад 200 років веде свій народ від неволі до волі, веде до справжньої сильної країни. Сьогодні, в час, коли на сході країни триває московсько-українська війна, нове покоління борців за волю України черпає сил і мужності, натхнення і надію у творчості Великого поета. Силою духу, глибиною віри та непохитною волею до боротьби, впевненістю та рішучістю, із якою писав Тарас Шевченко свої неперевершені твори були, є і будуть рушійною силою у боротьбі українського народу за волю, справедливість та суверенітет.

Вверх