Опитування

Який би Ви підтримали напрямок проекту впровадження ІТ та мобільних технологій для покращення життєдіяльності міської інфраструктури населення, в рамках концепції «Розумні міста"

Дивитись результати

Loading ... Loading ...

Архіви новин

Електронні петиції

Електронні петиції

Урядові сайти

Президент України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України

Асоціація міст України

Надвірнянські ресурси

Надвірнянська районна рада Надвірнянська районна державна адміністрація Відділ освіти Надвірнянської РДА

Гарячі телефони

КП «Надвірнянський житловик»

черговий - 26275

КП "Надвірнаводоканал"

диспетчер (робочі дні 8.00-17.00) - 29067

оператор водозабору (цілодобово) - 28474, 0673448010

черговий (вихідні та святкові дні) - 79806

КП "Надвірнакомунсервіс"

22248

робочі дні (8.00 - 17.00)

Безпечне місто

Оголошення

Актуальне відео

Надвірна – шлях до Карпат

Стерилізаційний пункт у дії

Капремонт системи водовідведення на Ломоносова, 5

Міський голова про зустріч з керівництвом ПАТ “Укрнафта”

Вирішення питання поводження з побутовими відходами

Переможці Бюджету участі 2018

Безпека в місті

Відеозвіт міського голови Зіновія Андрійовича та Надвірнянської міської ради за 2017 рік

 

 

 

Відеоархів

Децентралізація влади

19.04.2019

«Великдень України на Надвірнянщині»

Сьогодні, 19 квітня, в Музеї історії Надвірнянщини відбулось відкриття виставки «Великдень України на Надвірнянщині». На виставці представлені фотографії, документи, картини та різноманітні матеріали, які висвітлюють та символізують ті буремні події, які відбувались на території нашого міста в часи відновлення Незалежності України. Наприкінці 80-х на початку 90-х рр. минулого століття Надвірнянщина не стояла осторонь і громадськість активно піднялась на перші мітинги, віче, акції. Так, 1989 року засновано такі громадські організації як Товариство української мови, історико-просвітницьке товариство «Меморіал», товариство «Просвіта», 24.09.1989 року на Пнівському замку відбулось Перше демократичне віче.

На сьогоднішній захід завітали міський голова Зіновій Андрійович, учасники акцій на Надвірнянщині кінця 1980 – початку 1990 рр., краєзнавці, громадські діячі, учнівська молодь, засоби масової інформації.

У своєму виступі Зіновій Андрійович зазначив, що хто не знає своєї історії, не вартий свого майбутнього. І такі заходи відіграють надзвичайно велику роль у вихованні молодого покоління в патріотичному дусі, дозволяють донести до громадськості, якою ціною український народ виборював і продовжує виборювати нашу незалежність. Міський голова наголосив, що в історії нашого міста є багато постатей, які зробили великий внесок у відродження Незалежності України. Так, серед організаторів і найактивніших учасників  Першого демократичного віча на Пнівському замку були  Марія Ісопенко, Ангеліна Вдовчин, Марта Мітрошин, Ярослав Бучко,  Богдан Березицький, Михайло Плитус, Роман Кисілевський, Микола Вірстюк, Ольга Фуфалько, Ярослав Лазорко, Богдан Полатайко, Степан Зваричук, Богдан Яківців, Михайло Бойчук, Володимир Семків та інші. Віче заявило: одностайну вимогу – проголошення незалежної суверенної соборної Української Держави, про створення Національних Збройних Сил України, а також рішучий одностайний протест проти комуністичної партії та її влади, проти її антиукраїнської політики, про визнання української мови єдиною державною в Україні, про потребу оновлювати владу – від низів до верхів новими людьми-фахівцями – патріотами України. Особливо зверталися до освітян – наповнювати навчальний і виховний процес національним духом, розпочати вивчати справжню історію України, зокрема, національно-визвольного руху, звернулося до всіх краян, інтелігенції і духовенства – відроджувати повсюдно українські національно-релігійні свята, звичаї, обряди, відзначати пам`ятні дати і події в історії України тощо. Пнівське віче – це воля, свобода, правда, патріотизм, яке громадянським духом заявило свою єдність.

Міський голова щиро подякував всім, хто організував і надав матеріали для цієї виставки.

На заході з присутніми своїми спогадами про ті буремні події також поділились Марія Ісопенко, Ярослав Лазорко, Ольга Фуфалько, Богдан Березицький, Ігор Андруняк, Михайло Лукач та інші.

Патріотизм, ентузіазм і любов до України надвірнянців у ті часи – стали вагомим вкладом у державотворчі процеси всієї України, логічним завершенням яких було здобуття Україною Державної Незалежності 24 серпня.


Вверх