Опитування

Який би Ви підтримали напрямок проекту впровадження ІТ та мобільних технологій для покращення життєдіяльності міської інфраструктури населення, в рамках концепції «Розумні міста"

Дивитись результати

Завантаження ... Завантаження ...

Архіви новин

Електронні петиції

Електронні петиції

Урядові сайти

Президент України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України

Надвірнянські ресурси

Надвірнянська районна рада Надвірнянська районна державна адміністрація Відділ освіти Надвірнянської РДА

Гарячі телефони

КП «Надвірнянський житловик»

черговий - 26275

КП "Надвірнаводоканал"

диспетчер (робочі дні 8.00-17.00) - 29067

оператор водозабору (цілодобово) - 28474, 0673448010

черговий (вихідні та святкові дні) - 79806

Безпечне місто

Оголошення

Актуальне відео

Надвірна – шлях до Карпат

Стерилізаційний пункт у дії

Капремонт системи водовідведення на Ломоносова, 5

Міський голова про зустріч з керівництвом ПАТ “Укрнафта”

Вирішення питання поводження з побутовими відходами

Переможці Бюджету участі 2018

Безпека в місті

Відеозвіт міського голови Зіновія Андрійовича та Надвірнянської міської ради за 2017 рік

 

 

 

Відеоархів

Децентралізація влади

09.08.2018

Влаштування водовідведення ґрунтових вод житлового будинку вул.Ломоносова, 5

Житловий фонд міста налічує понад 170 багатоквартирних будинків. Більшість цих будинків введені в експлуатацію ще в 60-70 роках минулого століття. Подекуди, в окремих мікрорайонах міста, особливо після інтенсивних опадів, відбувається скупчення води та часткове підтоплення прибудинкових територій. Це зумовлено особливістю місцевості, де розміщені будинки.

До таких будинків належить і Ломоносова, 5. Даний 3-поверховий будинок введений в експлуатацію в 1963 році, налічує 24 квартири. Біля прибудинкової території практично постійно скупчувалась вода, а після навіть невеликих дощів існувала загроза підтоплення підвалів та входів у під’їзди, що завдавало певних незручностей мешканцям будинку.

Спеціалістами та керівництвом міської ради і комунальних служб було здійснено обстеження прибудинкової тертої після чого дійшли висновку, що причиною такої ситуації є високий рівень ґрунтових вод. Тому при формуванні Плану соціально-економічного розвитку депутатським корпусом було вирішено включити виконання робіт по влаштуванню водовідведення ґрунтових вод житлового будинку вул.Ломоносова, 5.

Нещодавно силами КП «Надвірнаводоканал» було здійснено всі передбачені роботи. Вперше під час прокладання дренажної системи було використано поліетиленову, гофровану,  перфоровану трубу діаметром 200 і 300 мм. Також встановлено 6 колодязів. Протяжність системи водовідведення складає 108 м/п. Виконання даних робіт дозволить при випаданні інтенсивних опадів відвести воду та не допустити підтоплень вищевказаної прибудинкової території.

Варто зазначити, що після повеней 2008 та 2010 років міською радою, комунальними службами, за сприяння промислових підприємств міста було проведено великий об’єм робіт по берегоукріпленню, розчищенню русел річок та потічків, запроваджено ряд протипаводкових заходів, що дозволило після цьогорічних інтенсивних липневих опадів унеможливити великі підтоплення земельних ділянок прибережних смуг та міста в цілому. Проте ближчим часом керівництво міської ради і надалі планує виконати ряд робіт для укріплення берегів річки Бистриця Надвірнянська на тих ділянках, де була найбільша загроза виходу води з берегів.

Вверх