Опитування

Який би Ви підтримали напрямок проекту впровадження ІТ та мобільних технологій для покращення життєдіяльності міської інфраструктури населення, в рамках концепції «Розумні міста"

Дивитись результати

Loading ... Loading ...

Архіви новин

Електронні петиції

Електронні петиції

Урядові сайти

Президент України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України

Асоціація міст України

Надвірнянські ресурси

Надвірнянська районна рада Надвірнянська районна державна адміністрація Відділ освіти Надвірнянської РДА

Гарячі телефони

КП «Надвірнянський житловик»

черговий - 26275

КП "Надвірнаводоканал"

диспетчер (робочі дні 8.00-17.00) - 29067

оператор водозабору (цілодобово) - 28474, 0673448010

черговий (вихідні та святкові дні) - 79806

КП "Надвірнакомунсервіс"

22248

робочі дні (8.00 - 17.00)

Безпечне місто

Оголошення

Актуальне відео

Надвірна – шлях до Карпат

Стерилізаційний пункт у дії

Капремонт системи водовідведення на Ломоносова, 5

Міський голова про зустріч з керівництвом ПАТ “Укрнафта”

Вирішення питання поводження з побутовими відходами

Переможці Бюджету участі 2018

Безпека в місті

Відеозвіт міського голови Зіновія Андрійовича та Надвірнянської міської ради за 2017 рік

 

 

 

Відеоархів

Децентралізація влади

25.07.2018

Вирішення проблеми безпритульних тварин в м.Надвірна

Нещодавно у Надвірній активно розпочався процес вакцинації та біостерелізації безпритульних тварин. У лютому місяці 2018 року міський голова Зіновій Андрійович та голова благодійної організації «Благодійний фонд «Дім Сірка» Наталія Когут підписали Меморандум про співпрацю щодо поводження з безпритульними тваринами  в м.Надвірна. Дана співпраця спрямована на захист навколишнього природного середовища від негативних наслідків, які пов’язані  з неконтрольованим розмноженням безпритульних тварин; регулювання їх чисельності гуманними та цивілізованими методами – шляхом стерилізації і в жодному разі не методом умертвіння тварин, а також донесення до суспільної свідомості населення стандартів гуманного поводження з тваринами.   

 Після підписання Меморандуму Надвірнянською міською радою було забезпечено спеціальне приміщення під стерилізаційний пункт, а також виділено  кошти з  міського  бюджету на  стерилізацію безпритульних тварин в сумі 30 тис.грн.  Благодійний фонд планує цього року простерилізувати близько 60 тварин. Дана організація проводить вилов безпритульних тварин та їх вакцинацію. Після проведення біостерилізації  та інших ветеринарно-медичних  заходів тварин повертають на їхнє попереднє місце існування,  де забезпечують їм необхідні умови проживання. Також здійснюватись моніторинг кількості відловлених, простерилізованих, провакцинованих та прилаштованих  безпритульних тварин. На даний час в Надвірній вже простерилізовано близько півтори десятка собак.

Метод регулювання чисельності безпритульних тварин шляхом стерилізації зарекомендував себе як найуспішніший. Цей метод свого часу застосовувало багато європейських країн, яким вдалося вирішувати проблему «нічийних» тварин. Суть цього методу полягає у відлові тварин, їх стерилізації, вакцинації та подальше повернення в місця їхнього перебування. При системному підході кількість тварин з часом зменшується, а також підвищується рівень безпечної і комфортної життєдіяльності людей. Проте потрібен системний та комплексний підхід.

Проблема ще й полягає в безвідповідальному ставленні власників тварин до своїх домашніх улюбленців – це жорстоке поводження, а часто навіть і викинуті на вулицю тварини, внаслідок чого і збільшуються ряди безпритульних тварин на вулицях міста. Тому важливим є активізувати інформаційно-роз’яснювальну роботу в напрямку виховання дітей і молоді та суспільства в цілому,  в дусі гуманного ставлення до тварин.

На сьогоднішній день в місті активізувався потужний волонтерський рух: небайдужі мешканці міста та району об’єдналися, щоб полегшити долю безпритульних тварин, зменшити їх кількість цивілізованими методами, підвищити рівень безпечної і комфортної життєдіяльності людей. Волонтери займаються годуванням, лікуванням та пошуком господарів для безпритульних тварин. До прикладу, щороку Благодійний фонд «Дім Сірка» прилаштовує в середньому до 500 тварин у нові сім’ї.

Як зазначив міський голова Зіновій Андрійович, дана співпраця щодо поводження з безпритульними тваринами  в м.Надвірна цього року не завершиться, а регулювання чисельності таких тварин у місті шляхом стерилізації буде тривати і в наступні роки.

 

Вверх