Опитування

Який би Ви підтримали напрямок проекту впровадження ІТ та мобільних технологій для покращення життєдіяльності міської інфраструктури населення, в рамках концепції «Розумні міста"

Дивитись результати

Loading ... Loading ...

Архіви новин

Електронні петиції

Електронні петиції

Урядові сайти

Президент України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України

Асоціація міст України

Надвірнянські ресурси

Надвірнянська районна рада Надвірнянська районна державна адміністрація Відділ освіти Надвірнянської РДА

Гарячі телефони

КП «Надвірнянський житловик»

черговий - 26275

КП "Надвірнаводоканал"

диспетчер (робочі дні 8.00-17.00) - 29067

оператор водозабору (цілодобово) - 28474, 0673448010

черговий (вихідні та святкові дні) - 79806

КП "Надвірнакомунсервіс"

22248

робочі дні (8.00 - 17.00)

Безпечне місто

Оголошення

Актуальне відео

Надвірна – шлях до Карпат

Стерилізаційний пункт у дії

Капремонт системи водовідведення на Ломоносова, 5

Міський голова про зустріч з керівництвом ПАТ “Укрнафта”

Вирішення питання поводження з побутовими відходами

Переможці Бюджету участі 2018

Безпека в місті

Відеозвіт міського голови Зіновія Андрійовича та Надвірнянської міської ради за 2017 рік

 

 

 

Відеоархів

Децентралізація влади

18.12.2019

«Європейська та євроатлантична інтеграція України»

У вівторок, 17 грудня,  в Надвірнянській РДА відбулась наукова конференція на тему: «Європейська та євроатлантична інтеграція України». На захід був запрошений історик і політолог, доктор історичних наук, професор кафедри міжнародних відносин та дипломатичної служби, директор Інституту європейської інтеграції Львівського національного університету ім. Ів. Франка – Богдан Гудь. В конференції також взяли участь голова Надвірнянської РДА Володимир Пасько, перший заступник голови районної державної адміністрації Богдан Зеленчук, заступник голови районної ради Ігор Писклинець, представники Надвірнянської міської ради, зокрема, керуючий справами Олег Антонюк, викладач-методист Надвірнянського коледжу НТУ, член НСЖУ Володимир Свягла, учні шкіл міста та громадскість.

На початку конференції всіх присутніх привітав голова райдержадміністрації Володимир Пасько. Богдан Гудь, як спеціаліст та автор численних публікацій з історії українсько-польських відносин нового й новітнього часу (брошури «Нелегка дорога до порозуміння», «Українці-поляки: хто винен?»; монографії «Загибель Аркадії», «Українсько-польські конфлікти новітньої доби», «Ukraińcy i Polacy na Naddnieprzu, Wołyniu i w Galicji Wschodniej w XIX i pierwszej połowie XX wieku» та ін.;  сценарії документальних фільмів «Важке братерство» й «Братерство зброї на службі миру»), член Українсько-польського форуму партнерства, у своїй доповіді торкнувся саме теми українсько-польських відносин і їх важливої ролі у процесі євроінтеграції України. Професор пояснив причини трагічних подій на західноукраїнських землях у роки Другої світової війни, логіку яких важко усвідомити сучасному українцеві чи полякові, також розповів про відносини України і Польщі в сьогоденні.

На противагу поширеному останнім часом науково-публіцистичному підходові до висвітлення багатьох історичних питань, Богдан Гудь використовує строго історичний метод (полягає у дослідженні виникнення, формування і розвитку процесів і подій у хронологічній послідовності з метою виявлення внутрішніх і зовнішніх зв’язків, закономірностей і суперечностей), опираючись при цьому майже винятково на документальні архівні джерела та наукові студії самих поляків.

Богдан Гудь зазначив, що готовий до співпраці з молоддю та громадськістю Надвірнянщини. Запропонував провести конференцію з переглядом фільму «Важке братерство».

Вверх