Опитування

Який би Ви підтримали напрямок проекту впровадження ІТ та мобільних технологій для покращення життєдіяльності міської інфраструктури населення, в рамках концепції «Розумні міста"

Дивитись результати

Завантаження ... Завантаження ...

Архіви новин

Електронні петиції

Електронні петиції

Урядові сайти

Президент України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України

Надвірнянські ресурси

Надвірнянська районна рада Надвірнянська районна державна адміністрація Відділ освіти Надвірнянської РДА

Гарячі телефони

КП «Надвірнянський житловик»

черговий - 26275

КП "Надвірнаводоканал"

диспетчер (робочі дні 8.00-17.00) - 29067

оператор водозабору (цілодобово) - 28474, 0673448010

черговий (вихідні та святкові дні) - 79806

Безпечне місто

Оголошення

Актуальне відео

Надвірна – шлях до Карпат

Стерилізаційний пункт у дії

Капремонт системи водовідведення на Ломоносова, 5

Міський голова про зустріч з керівництвом ПАТ “Укрнафта”

Вирішення питання поводження з побутовими відходами

Переможці Бюджету участі 2018

Безпека в місті

Відеозвіт міського голови Зіновія Андрійовича та Надвірнянської міської ради за 2017 рік

 

 

 

Відеоархів

Децентралізація влади

24.11.2016

Звернення міського голови до Дня пам’яті жертв голодоморів та політичних репресій

hqdefault

ДОРОГА НАДВІРНЯНСЬКА ГРОМАДО!

Однією з найтрагічніших сторінок історії  українського народу є Голодомор, який прокотився трьома потужними хвилями в нашій державі, забравши мільйони життів українців. Ця жахлива трагедія об’єднує наших громадян, які щороку в четверту суботу листопада запалюють свічку пам’яті та в скорботі згадують невинно убієнних, яких було приречено на голодну смерть лише за те, що вони були українцями.

Ця подія не має аналогів в історії людства, а спомин про неї донині є відгомоном болю в серцях мільйонів українців. На жаль, навіть неможливо підрахувати кількість жертв геноциду українського народу. За різними оцінками, Україна втратила від 4 до 10 мільйонів громадян – більшість з яких селяни. Про Голодомор десятиліттями замовчували, проте можна засекретити архіви, приховати документи, замести сліди злочинів, переписати історію, але з пам’яті народу нічого не витреш. Правда жила в пам’яті тих, хто пережив цю трагедію, у творах українських письменників, що не злякалися писати  тоді, коли за це можна було заплатити своїм життям. 

Страшні події 1932-33 років не були випадковістю чи фатальним збігом обставин. Це була спланована акція, безкровна війна тоталітарної системи проти українського народу задля того, щоб підірвати коріння волелюбної нації, зломити її, залякати, поставити на коліна. Але наш сильний духом український народ не змогли знищити ні репресії, ні концтабори, ні катівні, ні геноциди. Ми вистояли, зберегли себе як націю, свою історію та ідентичність, здобули державну незалежність. Право самому вирішувати свою долю, свій європейський і демократичний вибір наш народ підтвердив під час Помаранчевої Революції і Революції Гідності, а сьогодні на східних рубежах України наші побратими стоять на захисті незалежності і територіальної цілісності нашої держави. Ми йдемо шляхом творення самостійної, соборної та вільної держави, адже народ, який не зламався в таких жахливих випробуваннях, які випали на долю українців у минулому столітті, є невмирущим. 

Схилімо голови в глибокій жалобі за тими людьми, які загинули голодною смертю, стали жертвами політичних репресій. Хай пам’ять про всіх невинно убієнних живе в наших серцях та гуртує у спільній боротьбі за свободу і гідність українського народу.

Закликаю всіх небайдужих надвірнянців 26 листопада о 16.00 долучитись до загальнонаціональної хвилини мовчання та запалити свічку на знак скорботи і пам’яті мільйонів українців, які стали жертвами репресій тоталітарного режиму.

 

Вічна пам’ять жертвам голодоморів та політичних репресій!

 Вічна слава Героям! Слава Україні!

 

Міський голова                                        Зіновій Андрійович

Вверх