Опитування

Який би Ви підтримали напрямок проекту впровадження ІТ та мобільних технологій для покращення життєдіяльності міської інфраструктури населення, в рамках концепції «Розумні міста"

Дивитись результати

Завантаження ... Завантаження ...

Архіви новин

Електронні петиції

Електронні петиції

Урядові сайти

Президент України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України

Надвірнянські ресурси

Надвірнянська районна рада Надвірнянська районна державна адміністрація Відділ освіти Надвірнянської РДА

Гарячі телефони

КП «Надвірнянський житловик»

черговий - 26275

КП "Надвірнаводоканал"

диспетчер (робочі дні 8.00-17.00) - 29067

оператор водозабору (цілодобово) - 28474, 0673448010

черговий (вихідні та святкові дні) - 79806

Безпечне місто

Оголошення

Актуальне відео

Надвірна – шлях до Карпат

Стерилізаційний пункт у дії

Капремонт системи водовідведення на Ломоносова, 5

Міський голова про зустріч з керівництвом ПАТ “Укрнафта”

Вирішення питання поводження з побутовими відходами

Переможці Бюджету участі 2018

Безпека в місті

Відеозвіт міського голови Зіновія Андрійовича та Надвірнянської міської ради за 2017 рік

 

 

 

Відеоархів

Децентралізація влади

05.05.2017

Звернення міського голови з нагоди Дня пам’яті та примирення та Дня перемоги над нацизмом

Шановні учасники визвольних змагань та Другої світової війни!

72 роки тому в Європі закінчилася Друга світова війна, яка стала найбільшою трагедією в історії людства. В ці травневі дні в Україні, як і в багатьох країнах світу, ми вшановуємо пам’ять всіх жертв цієї страшної і жорстокої війни та вже третій рік поспіль відзначаємо День перемоги над нацизмом в європейському дусі пам’яті та примирення.

Український народ своїм героїзмом, своєю жертовністю зробив неоціненний внесок в перемогу над нацизмом у 1939-1945 роках. Територія нашої держави потрапила у вир бойових дій із перших днів війни, внаслідок чого загинули від 8 до 10 мільйонів українців, до 5 мільйонів жителів нашої держави були вивезені до Росії та Німеччини на примусові роботи. 

Нацистський окупаційний режим в Україні був одним з найжорстокіших в світі, який не оминув і Надвірнянщину. Німцями було знищено близько 6300 надвірнянців та понад 9 тис. мешканців нашого району. Багато українського мирного населення розстріляно в урочищі «Буковинка», точна кількість яких невідома по сьогодні. Страшні та жахливі злочини вчинялися у Станіславській тюрмі, де  знищено та розстріляно тисячі в’язнів. Багато вихідців з нашого району замордовано та вбито в підвалах катівні НКВС і Гестапо, де тепер створено Музей історії Надвірнянщини, та в Надвірнянській тюрмі, яка знаходилася на місці теперішньої Надвірнянської ЗОШ №2.

Не менш страшні наслідки мали і злочини проти людяності комуністичного режиму, серед яких Катинський розстріл, Бабин Яр, Дем’янів лаз, Голокост, масові депортації та виселення українців та інших народів, зокрема і кримських татар, та незліченна кількість замучених, розстріляних, спалених живцем у тюрмах і катівнях НКВС.

Історія українського народу писана кров’ю відомих та безіменних Героїв, що свою молодість та життя віддали за любов до Батьківщини. Це цвіт української нації – молоді хлопці і дівчата, які в лавах ОУН-УПА чинили опір нацистському і комуністичному режимам, до останнього подиху захищаючи незалежність України.

Учасники національно-визвольного руху, маючи в серці національну ідею, зуміли довести, що українці – сильна нація, яка вистоїть перед будь-якими випробуваннями. Їхній нескорений дух, патріотизм та звитяга боротьби передаються у спадок сучасним Героям – нашим захисникам на сході України – борцям за територіальну цілісність і незалежність нашої держави, які є взірцем служіння українській нації.

Низький уклін та сердечні слова вдячності всім тим, хто перемогли агресора 72 років тому. Вірю, що сучасне покоління воїнів, так само мужньо і самовіддано дасть відсіч окупантам і на нашій вільній та незалежній українській землі запанує такий довгоочікуваний мир.              

У ці дні у глибокій скорботі схилімо голови перед пам’яттю всіх жертв війни та воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людяності, скоєних у роки Другої світової війни, віддаємо данину шани нинішнім захисникам української землі, які полягли за територіальну цілісність нашої держави.

Честь і слава живим Героям! Світла і вічна пам’ять всім загиблим, які віддали своє життя за свободу нашої держави!

Пам’ятаємо! Перемагаємо!

Слава Україні! Героям Слава!

 

 

Міський голова                                                                             Зіновій Андрійович

 

Вверх