Опитування

Який би Ви підтримали напрямок проекту впровадження ІТ та мобільних технологій для покращення життєдіяльності міської інфраструктури населення, в рамках концепції «Розумні міста"

Дивитись результати

Loading ... Loading ...

Архіви новин

Електронні петиції

Електронні петиції

Урядові сайти

Президент України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України

Асоціація міст України

Надвірнянські ресурси

Надвірнянська районна рада Надвірнянська районна державна адміністрація Відділ освіти Надвірнянської РДА

Гарячі телефони

КП «Надвірнянський житловик»

черговий - 26275

КП "Надвірнаводоканал"

диспетчер (робочі дні 8.00-17.00) - 29067

оператор водозабору (цілодобово) - 28474, 0673448010

черговий (вихідні та святкові дні) - 79806

КП "Надвірнакомунсервіс"

22248

робочі дні (8.00 - 17.00)

Безпечне місто

Оголошення

Актуальне відео

Надвірна – шлях до Карпат

Стерилізаційний пункт у дії

Капремонт системи водовідведення на Ломоносова, 5

Міський голова про зустріч з керівництвом ПАТ “Укрнафта”

Вирішення питання поводження з побутовими відходами

Переможці Бюджету участі 2018

Безпека в місті

Відеозвіт міського голови Зіновія Андрійовича та Надвірнянської міської ради за 2017 рік

 

 

 

Відеоархів

Децентралізація влади

06.05.2016

Звернення міського голови з нагоди Дня пам’яті та примирення та Дня перемоги над нацизмом

Шановні  учасники визвольних змагань та Другої світової війни!

В ці травневі дні, починаючи з минулого року, ми вшановуємо пам’ять всіх жертв Другої світової війни 1939—1945 років в Україні та відзначаємо День перемоги над нацизмом в європейському дусі пам’яті та примирення.

Під час Другої світової війни були здійснені найбільші кроваві злочини в історії людства, а для нашої держави – ця війна стала національною трагедією. Українці зробили величезний вклад для перемоги над нацизмом ціною неймовірних зусиль і чисельних жертв.  Загальні демографічні втрати України – включно з убитими, жертвами концтаборів, депортованими, евакуйованими та тими, що у вигнанні – становлять біля 14 млн. чоловік. Це втрати найбільші й не порівняні із втратами інших країн і народів у Другій світовій війні.

 Нацистський окупаційний режим в Україні був одним з найжорстокіших в світі. Нажаль і Надвірнянщина теж зазнала жорстокі знущання та понесла значні людські жертви. Тільки за час окупації німцями було знищено 6284 жителя міста, крім того, 282 людей вивезено до Німеччини на примусові роботи. По Надвірнянському районі загинуло понад 2000 осіб, лиш тих, що не були задіяні у лавах радянської армії.  Особливо багато в’язнів мучилися у Надвірнянській тюрмі, яка знаходилася на місці теперішньої Надвірнянської ЗОШ №2. Також багатьох замордовано та вбито в підвалах катівні НКВД і Гестапо, де тепер створено Музей історії Надвірнянщини. Багато українського мирного населення розстріляно в урочищі «Буковинка», точна кількість яких невідома, але очевидно, що це були тисячі невинно убієнних. Усього впродовж 1941-1943 рр. німецькі загарбники вбили на Надвірнянщині близько 9000 чоловік.

Але якщо злочини проти людяності Третього Рейху більш досліджені, то засудження злочинів комуністичного режиму ще триває і до сьогодні. Найбільш відомими з них є Катинський розстріл, підрив Дніпрогесу, масові знищення під час Голокосту та в Бабину Яру, замучені, розстріляні, спалені живцем у тюрмах і у катівнях НКВС, масові депортації українців та інших народів, зокрема і кримських татар.             

8 травня – це день пам’яті про тих, хто не повернувся живими з війни 1939 – 1945 років, день пам’яті за кожним, хто боровся із нацизмом. 9 травня – це день вшанування живих: тих, хто пройшов палаючі стежки Другої світової війни, тих, хто в умовах радянського тоталітаризму, маючи в серці національну ідею, зумів довести, що українці – сильна нація, яка вистоїть перед будь-якими випробуваннями, і тих, хто нині боронить нашу свободу та незалежність.

Сповідуючи жертовну відданість ідеям відновлення державності, національної гідності, як Герої Крут, Січові Стрільці, війська УНР і ЗУНР, повстанці 1920-х років, вояки ОУН-УПА, Герої Небесної Сотні, сьогодні демонструють сучасні воїни – бійці АТО, виборюючи нашу свободу на Сході України. Нам судилося не лише бути учасниками народження новітньої української держави, а й як і нашим дідам і прадідам, стати на захист своєї Батьківщини.

У цей день схиляємо голови у глибокій скорботі перед пам’яттю мільйонів загиблих на полі бою, розстріляних у каральних акціях, спалених у концтаборах, замучених у катівнях, і перед тими, що віддали своє життя за територіальну цілісність нашої держави. Віддаємо шану загиблим співвітчизникам у військових діях на Сходні України. Кровопролиття, що триває на Сході нашої держави, показує всім нам справжню вартість священного миру і вчить нас цінувати те, що вважалось таким звичним та простим – мирне небо над головою.

 

Вічна і світла пам’ять всім загиблим! Низький Вам уклін і сердечні слова вдячності.                   

 

Слава Україні!       Героям Слава!

Вверх