Опитування

Який би Ви підтримали напрямок проекту впровадження ІТ та мобільних технологій для покращення життєдіяльності міської інфраструктури населення, в рамках концепції «Розумні міста"

Дивитись результати

Loading ... Loading ...

Архіви новин

Електронні петиції

Електронні петиції

Урядові сайти

Президент України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України

Асоціація міст України

Надвірнянські ресурси

Надвірнянська районна рада Надвірнянська районна державна адміністрація Відділ освіти Надвірнянської РДА

Гарячі телефони

КП «Надвірнянський житловик»

черговий - 26275

КП "Надвірнаводоканал"

диспетчер (робочі дні 8.00-17.00) - 29067

оператор водозабору (цілодобово) - 28474, 0673448010

черговий (вихідні та святкові дні) - 79806

КП "Надвірнакомунсервіс"

22248

робочі дні (8.00 - 17.00)

Безпечне місто

Оголошення

Актуальне відео

Надвірна – шлях до Карпат

Стерилізаційний пункт у дії

Капремонт системи водовідведення на Ломоносова, 5

Міський голова про зустріч з керівництвом ПАТ “Укрнафта”

Вирішення питання поводження з побутовими відходами

Переможці Бюджету участі 2018

Безпека в місті

Відеозвіт міського голови Зіновія Андрійовича та Надвірнянської міської ради за 2017 рік

 

 

 

Відеоархів

Децентралізація влади

14.04.2016

Звернення міського голови Зіновія Андрійовича з приводу використання штучних квітів та вінків

Наближення Великого Дня – Христового Вокресіння для кожного християнина осяяне передчуттям радості і надії, прагненням духовного очищення.  Це величне свято символізує перемогу Життя над смертю, Добра над злом, Світла над темрявою.

Напередодні Великодня кожен намагається подбати про наведення порядку у власних оселях, подвір’ях, дворах, а також на могилах. Вже стало традицією нести на кладовища штучні квіти та вінки. Але таке поширене використання пластмасової поминальної атрибутики не тільки створює неестетичний вигляд, але є дуже шкідливим для природного довкілля та небезпечним для здоров’я і життя людей. Дана традиція поширилася ще в радянські часи, і пластикові вінки та квіти не несуть ніякої християнської символіки. Ці вироби значною мірою шкодять екології вже з етапу виготовлення сировини для них. Левова частка пластикових квітів не потрапляє на сміттєві полігони, їх спалюють, внаслідок чого виділяються численні токсичні речовини, зокрема діоксини,  які стають джерелом смертельної загрози для всього живого та призводять до виникнення ракових захворювань.

Вже четвертий рік поспіль цю проблему активно порушує духовенство, звертаючись в переддень Великодня із закликом не нести штучних квітів на могили родичів. З цього приводу Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський УГКЦ Володимир Війтишин видав спеціальне звернення до парафіян із проханням відповідально поставитися до вимог сьогодення.

Саме тому, звертаюся до всієї міської громади з проханням відмовитися від штучної поминальної атрибутики на кладовищах. Виражати свою пам’ять і шану померлим маємо не приносячи мертві пластикові вінки та квіти, а насаджуючи на могилах живі. Саме так зможемо хоч якоюсь мірою зберегти і так вже значно забруднене повітря. Дбаючи про довкілля сьогодні – збережемо майбутнє для нащадків. Свято Христового Воскресіння – це свято життя, його символом мають бути живі рослини.

 

Вверх