Опитування

Який би Ви підтримали напрямок проекту впровадження ІТ та мобільних технологій для покращення життєдіяльності міської інфраструктури населення, в рамках концепції «Розумні міста"

Дивитись результати

Завантаження ... Завантаження ...

Архіви новин

Електронні петиції

Електронні петиції

Урядові сайти

Президент України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України

Надвірнянські ресурси

Надвірнянська районна рада Надвірнянська районна державна адміністрація Відділ освіти Надвірнянської РДА

Гарячі телефони

КП «Надвірнянський житловик»

черговий - 26275

КП "Надвірнаводоканал"

диспетчер (робочі дні 8.00-17.00) - 29067

оператор водозабору (цілодобово) - 28474, 0673448010

черговий (вихідні та святкові дні) - 79806

Безпечне місто

Оголошення

Актуальне відео

Надвірна – шлях до Карпат

Стерилізаційний пункт у дії

Капремонт системи водовідведення на Ломоносова, 5

Міський голова про зустріч з керівництвом ПАТ “Укрнафта”

Вирішення питання поводження з побутовими відходами

Переможці Бюджету участі 2018

Безпека в місті

Відеозвіт міського голови Зіновія Андрійовича та Надвірнянської міської ради за 2017 рік

 

 

 

Відеоархів

Децентралізація влади

26.05.2017

Звернення міського голови Зіновія Андрійовича

Долучаймося до боротьби з борщівником Сосновського!

 

Борщівник Сосновського – небезпечний та шкідливий вид рослин, який в деяких місцевостях став справжнім стихійним лихом і практично завоював всю Західну Україну, завдаючи відчутної шкоди господарствам на полях, луках  та городах. Крім того, ця рослина несе загрозу життю і здоров’ю людей: під час контакту зі шкірою людини викликає важкі дерматити та хімічні опіки ІІ ступеня. Борщівник має високу здатність до розмноження: одна рослина дає до 100 тис. насінин, які можуть проростати протягом декількох років. Тому в боротьбі з ним дуже важливо не допускати дозрівання й розсіву насіння. Найкращим методом знищення цієї рослини є скошування молодого борщівника або в період цвітіння двічі на рік, оскільки після першого скошування зазвичай відбувається регенерація та повторне цвітіння. Також цю рослину можна знищувати хімічним методом або методом використання дизпалива.

Насіння борщівника розноситься вітром і переноситься водою, тому зарості його часто зустрічаються уздовж берегів річок і узбіч доріг. У м. Надвірна борщівник Сосновського особливо розповсюджений на прибережній смузі річки Стримба в районі вулиць Калнишевського, Багряного, Лугова, Польова, Кобилянської, Гонти, Головацького, Я.Стецько, Рамішвілі, біля озера в районі вулиці Сірика та на окремих приватних ділянках житлового масиву Комунальна-Мельничука. Силами комунальних служб регулярно проводяться заходи щодо знищення цієї рослини на узбіччях доріг, в місцях загального користування, в парках та скверах. Основною причиною розповсюдження борщівника є несвоєчасний обробіток земель, які перебувають в приватній власності чи надані у користування на умовах оренди. Окремі власники земельних ділянок неналежно їх утримують і протягом кількох років не косять бур’яни, у т. ч. борщівник Сосновського, що є порушенням «Правил благоустрою і утримання території міст та інших населених пунктів Івано-Франківської області» (пункт 4.1). Такі власники земельних ділянок можуть бути притягнуті до адміністративної відповідальності за ст.52 і ст.152 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Заходи щодо знищення борщівника, починаючи з весни і до осені, зобов’язані проводити всі землевласники і користувачі земельних ділянок, на яких розповсюджена дана рослина.

Звертаюся до всіх власників і користувачів земельних ділянок, на яких поширений борщівник Соснов­ського, та комунальних служб стати на шлях боротьби з цією небезпечною рослиною та власними силами проводити заходи щодо її знищення. Тільки спільними зусиллями ми зможемо запобігти розповсюдженню отруйного борщівника та виникнення в місті справжньої екологічної катастрофи.

Не будьмо байдужими та долучаймось до боротьби з борщівником Сосновського!

 

 

З повагою,

міський голова                                                                  Зіновій Андрійович

 

Вверх