Архіви новин

Електронні петиції

Електронні петиції

Урядові сайти

Президент України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України

Надвірнянські ресурси

Надвірнянська районна рада Надвірнянська районна державна адміністрація Відділ освіти Надвірнянської РДА

Гарячі телефони

КП «Надвірнянський житловик»

черговий - 26275

КП "Надвірнаводоканал"

диспетчер (робочі дні 8.00-17.00) - 29067

оператор водозабору (цілодобово) - 28474, 0673448010

черговий (вихідні та святкові дні) - 79806

Безпечне місто

Оголошення

Актуальне відео

Капітальний ремонт вулиці Ярослава Мудрого

Конкурс на перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах

Відзначення Дня захисника України та 75-ї річниці створення УПА

Триває реалізація обласного проекту по заміні штучного покриття спортивного майданчика для гри в міні-футбол

 

Визначено переможців в рамках Бюджету участі

Привітання міського голови з Днем міста

Турнір “Карпатська осінь”

Дитячий день міста

Надвірна з висоти пташиного польоту

Відеоархів

Децентралізація влади

14.09.2017

Звернення Надвірнянської міської ради до Кабміну та НКРЕКП щодо скасування тарифів на електроенергію для вуличного освітлення

Сьогодні, 14 вересня 2017 року, відбулось засідання чергової 18 сесії Надвірнянської міської ради, під час якої міський голова Зіновій Андрійович доповів про ситуацію щодо встановлення НКРЕКП необґрунтованої вартості на електроенергію, яка витрачається для зовнішнього освітлення населених пунктів на 2017 рік.

Протягом 2016-2017 рр. на засіданнях сесій Надвірнянської міської ради неодноразово були прийняті звернення до керівництва держави та НКРЕКП з вимогою скасувати ганебні та антинародні постанови НКРЕКП №3141, №2210 та №2358, які не тільки перешкоджають  розбудові мереж вуличного освітлення в містах та селах, а й гальмують розвиток місцевого самоврядування та територіальних громад. Однак НКРЕКП, як головний регулятор енергетичного сектору, замість того, щоб  продовжувати застосовувати диференційований підхід для використання електроенергії у нічний та вечірній час, ігнорує всі звернення місцевих громад та не робить жодних реальних кроків для вирішення цієї ситуації.

Враховуючи вищевказану ситуацію, на сесії міської ради депутатами одноголосно прийнято чергове звернення до Кабінету Міністрів України та НКРЕКП з вимогою скасувати вищевказані постанови (рішення Надвірнянської міської ради від 14.09.2017 року № 697-18/2017).

 

Звернення

Надвірнянської міської ради

щодо скасування тарифів на електроенергію для вуличного освітлення

 

                                                                                  Прем’єр-міністру України

п.В.Б.Гройсману

 

                                                                                  Голові НКРЕКП

                                                                                  п.Д.В.Вовку

 

 

Шановний Володимире Борисовичу!

Шановний Дмитре Володимировичу!

 

 

Згідно постанов №2210 від 15.12.2016 та №2358 від 23.12.2016, прийнятих Національною комісією, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі НКРЕКП), «Порядок диференціювання за годинами доби тарифів на електроенергію, яка використовується для зовнішнього освітлення населених пунктів» втратив чинність, тобто відмінено коефіцієнт до загального тарифу на електроенергію 0,6, який і так у 2016 році зріс, що відповідно призвело до збільшення вартості електроенергії для вуличного освітлення у 2,4 рази. Внаслідок прийняття даних постанов з 01.01.2017 року відпуск електроенергії для потреб зовнішнього освітлення розраховується за стовідсотковим роздрібним тарифом відповідного класу напруги, і її вартість збільшилась фактично в 5 разів в порівнянні з січнем 2016 року.

На сьогодні, щоб освітлювати місто у звичному режимі, в міському бюджеті м.Надвірна на 2017 рік необхідно було додатково віднайти кошти в сумі близько 1 млн. 200 тис. грн., які б могли бути направлені на покращення матеріально-технічного стану дитячих садочків, шкіл, розбудову інфраструктури міста, ремонт доріг, благоустрій населених пунктів, підтримку учасників АТО, переселенців тощо. В межах Івано-Франківської області – це додаткові кошти в сумі понад 30 мільйонів гривень. Не всі місцеві бюджети сьогодні в змозі подужати таке навантаження. Через непрозорість тарифної політики НКРЕКП не тільки Надвірна, а й інші міста і села можуть поринути в пітьму, що в свою чергу призведе до погіршення криміногенної ситуації. Адже вуличне освітлення – це, в першу чергу, безпека мешканців.

Протягом 2016-2017 рр. на засіданнях сесій Надвірнянської міської ради неодноразово були прийняті звернення до керівництва держави та НКРЕКП з вимогою скасувати ці ганебні антинародні постанови, які не тільки перешкоджають  розбудові мереж вуличного освітлення в містах та селах, а й гальмують розвиток місцевого самоврядування та територіальних громад. В березні 2016 року було створено робочу групу з представників Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, Міністерства енергетики та вугільної промисловості, Міністерства фінансів, НКРЕКП та Асоціації міст України для узгодження обґрунтованої ціни на електроенергію, яка витрачається для зовнішнього освітлення населених пунктів. Рішенням засідання даної робочої групи було рекомендовано НКРЕКП призупинити дію постанови №3141 та надати економічне обґрунтування підвищення тарифу. Однак НКРЕКП, як головний регулятор енергетичного сектору, замість того, щоб  продовжувати застосовувати диференційований підхід для використання електроенергії у нічний та вечірній час, ігнорує всі звернення місцевих громад та не робить жодних реальних кроків для вирішення цієї ситуації.

Враховуючи вищенаведене, Надвірнянська міська рада в черговий раз звертається з вимогою скасувати постанови НКРЕКП №3141, №2210 та №2358 щодо підвищення вартості електроенергії, яка використовується для зовнішнього освітлення. НКРЕКП, згідно зі своїми завданнями, має приймати рішення, спрямовані на збалансування інтересів споживачів, суб’єктів господарювання і держави, а не захищати окремі бізнес-інтереси за рахунок суспільного добробуту.

 

З повагою

міський голова                                                                    З.М.Андрійович      

 

Вверх