Опитування

Який би Ви підтримали напрямок проекту впровадження ІТ та мобільних технологій для покращення життєдіяльності міської інфраструктури населення, в рамках концепції «Розумні міста"

Дивитись результати

Завантаження ... Завантаження ...

Архіви новин

Електронні петиції

Електронні петиції

Урядові сайти

Президент України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України

Надвірнянські ресурси

Надвірнянська районна рада Надвірнянська районна державна адміністрація Відділ освіти Надвірнянської РДА

Гарячі телефони

КП «Надвірнянський житловик»

черговий - 26275

КП "Надвірнаводоканал"

диспетчер (робочі дні 8.00-17.00) - 29067

оператор водозабору (цілодобово) - 28474, 0673448010

черговий (вихідні та святкові дні) - 79806

Безпечне місто

Оголошення

Актуальне відео

Надвірна – шлях до Карпат

Стерилізаційний пункт у дії

Капремонт системи водовідведення на Ломоносова, 5

Міський голова про зустріч з керівництвом ПАТ “Укрнафта”

Вирішення питання поводження з побутовими відходами

Переможці Бюджету участі 2018

Безпека в місті

Відеозвіт міського голови Зіновія Андрійовича та Надвірнянської міської ради за 2017 рік

 

 

 

Відеоархів

Децентралізація влади

09.02.2017

Звернення Надвірнянської міської ради щодо скасування нових тарифів на електроенергію для вуличного освітлення та приєднання електроустановок до електричних мереж

Сьогодні, 09 лютого 2017 року, відбулось засідання чергової 13 сесії міської ради, під час якої міський голова Зіновій Андрійович доповів про ситуацію щодо встановлення НКРЕКП необґрунтованої вартості на електроенергію, яка витрачається для зовнішнього освітлення населених пунктів та нестандартного приєднання електроустановок до електричних мереж на 2017 рік.

Національна комісія, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі НКРЕКП) прийняла постанови №2210 від 15.12.2016 та №2358 від  23.12.2016, згідно яких вартість електроенергії, яка використовується для вуличного освітлення з 01.01.2017 року розраховується за єдиним роздрібним тарифом, і становить 2,43 грн. грн. за 1 кВт., тобто збільшилась фактично в 5 разів в порівнянні з січнем 2016 року. На час ухвалення вищевказаних постанов більшість місцевих бюджетів вже були сформовані і ці додаткові кошти на оплату електроенергії, яка використовується для зовнішнього освітлення населених пунктів, не передбачено (для м.Надвірна сума цих коштів становить близько 1 млн. 200 тис. грн.). Тому прийняття вищевказаних постанов може призвести  до відмови від вуличного освітлення міст і сіл і, як наслідок, – зростання злочинності і соціальної напруги у суспільстві.

Крім того, на засіданні НКРЕКП 31 січня 2017 року ухвалено постанову «Про затвердження величин питомої вартості нестандартного приєднання електроустановок до електричних мереж на 2017 рік», якою передбачається підвищення в 6 разів ставок підключення для об’єктів енергетики потужністю від 160 кВт до 5 МВт. Негативні наслідки даної постанови відчує не лише енергетичний сектор країни та економіка в цілому, але й пересічні громадяни, адже додаткові витрати на електроенергію будуть обов’язково включені у вартість продукції, що спричинить чергове зростання цін на товари та послуги і як, результат, зменшить платоспроможність і так зубожілого населення.

Враховуючи вищевказану ситуацію, на сесії міської ради депутатами одноголосно прийнято звернення до Президента України Порошенка П.О.,  Прем’єр-міністра України Гройсмана В.Б. та голови Верховної ради України Парубія А.В. з проханням на даний час призупинити, а в подальшому скасувати вищевказані постанови (рішення Надвірнянської міської ради від 09.02.2017 року №489-13/2017).

 

Звернення Надвірнянської міської ради

щодо встановлення необґрунтованої вартості НКРЕКП на електроенергію, яка витрачається для зовнішнього освітлення населених пунктів та нестандартного приєднання електроустановок до електричних мереж на 2017 рік

 

Президенту України

п.П.О.Порошенку

Прем’єр-міністру України

п.В.Б.Гройсману

Голові Верховної Ради України

п.А.В.Парубію

 

 

Шановний Петре Олексійовичу!

Шановний Володимире Борисовичу!

Шановний Андрію Володимировичу!

Національна комісія, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі НКРЕКП) 15.12.2016 прийняла постанову №2210 «Про визнання такою, що втратила чинність, постанови Національної комісії регулювання електроенергетики України» та 23.12.2016 постанову №2358 «Про встановлення на січень 2017 року роздрібних тарифів на електричну енергію при переході до ринкових роздрібних тарифів на електричну енергію, що відпускається для кожного класу споживачів, крім населення, на території України», згідно яких вартість електроенергії, яка використовується для вуличного освітлення з 01.01.2017 року розраховується за єдиним роздрібним тарифом, і становить 2,43 грн. грн. за 1 кВт., тобто збільшилась фактично в 5 разів в порівнянні з січнем 2016 року. На сьогодні, щоб освітлювати місто у звичному режимі, в міському бюджеті м.Надвірна на 2017 рік необхідно додатково відшукати кошти в сумі 1 млн. 200 тис. грн., які б могли бути направлені на покращення матеріально-технічного стану садочків, шкіл, розбудову інфраструктури міста, ремонт доріг, благоустрій населених пунктів, підтримку учасників АТО, переселенців, зміцнення обороноздатності держави тощо. На час ухвалення вищевказаних постанов більшість місцевих бюджетів вже були сформовані і ці додаткові кошти на оплату електроенергії, яка використовується для зовнішнього освітлення населених пунктів, не передбачено. Тому прийняття вищевказаних постанов може призвести  до відмови від вуличного освітлення міст і сіл і, як наслідок, – зростання злочинності і соціальної напруги у суспільстві.

Крім того, на засіданні НКРЕКП 31 січня 2017 року ухвалено постанову «Про затвердження величин питомої вартості нестандартного приєднання електроустановок до електричних мереж на 2017 рік», якою передбачається підвищення в 6 разів ставок підключення для об’єктів енергетики потужністю від 160 кВт до 5 МВт. Негативні наслідки даної постанови відчує не лише енергетичний сектор країни та економіка в цілому, але й пересічні громадяни, адже додаткові витрати на електроенергію будуть обов’язково включені у вартість продукції, що спричинить чергове зростання цін на товари та послуги і як, результат, зменшить платоспроможність і так зубожілого населення.

Згідно зі своїми завданнями та функціями, НКРЕКП має приймати рішення, спрямовані на збалансування інтересів споживачів, суб’єктів господарювання і держави. При цьому усі рішення мають бути економічно обґрунтованими, з подальшим оприлюдненням та обговоренням. Але ми спостерігаємо протилежне – лобіювання виключно окремих бізнес-інтересів за рахунок суспільного добробуту та під гаслом реформ, легалізація корупційних схем в енергетичній сфері України, які продовжують діяти, та  ще один спосіб грабунку пересічних українців задля збагачення «енергетичних» олігархів.

Враховуючи те, що діючий склад НКРЕКП представляє інтереси окремих олігархів, низький рівень довіри суспільства щодо прозорості та незаангажованості процесу прийняття рішень регулятором, звертаємось до Вас з проханням на даний час призупинити, а в подальшому скасувати вищевказані постанови, як такі, що гальмуватимуть розвиток місцевого самоврядування, територіальних громад, можуть призвести до погіршення криміногенної ситуації держави та знизити рівень життя населення.

З повагою

міський голова                                                                    З.М.Андрійович

Вверх