Опитування

Який би Ви підтримали напрямок проекту впровадження ІТ та мобільних технологій для покращення життєдіяльності міської інфраструктури населення, в рамках концепції «Розумні міста"

Дивитись результати

Завантаження ... Завантаження ...

Архіви новин

Електронні петиції

Електронні петиції

Урядові сайти

Президент України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України

Надвірнянські ресурси

Надвірнянська районна рада Надвірнянська районна державна адміністрація Відділ освіти Надвірнянської РДА

Гарячі телефони

КП «Надвірнянський житловик»

черговий - 26275

КП "Надвірнаводоканал"

диспетчер (робочі дні 8.00-17.00) - 29067

оператор водозабору (цілодобово) - 28474, 0673448010

черговий (вихідні та святкові дні) - 79806

Безпечне місто

Оголошення

Актуальне відео

Надвірна – шлях до Карпат

Стерилізаційний пункт у дії

Капремонт системи водовідведення на Ломоносова, 5

Міський голова про зустріч з керівництвом ПАТ “Укрнафта”

Вирішення питання поводження з побутовими відходами

Переможці Бюджету участі 2018

Безпека в місті

Відеозвіт міського голови Зіновія Андрійовича та Надвірнянської міської ради за 2017 рік

 

 

 

Відеоархів

Децентралізація влади

22.12.2016

Звіт міського голови м.Надвірна Зіновія Андрійовича за 2016 рік

ЗМІСТ

1

ВСТУП

 

2

АДМІНІСТРАТИВНА ДІЯЛЬНІСТЬ МІСЬКОЇ РАДИ

2.1Проведення сесій міської ради та засідань виконавчого комітету 

2.2 Робота постійних комісій міської ради

2.3 Робота зі зверненнями громадян, депутатськими зверненнями

та запитами

 

 

 

 

3

ФІНАНСОВА ТА ІНВЕСТИЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ

3.1 Міський бюджет, порівняльна характеристика

3.2 Залучення міжнародних інвестицій (проект “Місцевий розвиток орієнтований на громаду”, “Розумне місто”)

3.3 Участь в обласному конкурсі проектів та програм розвитку місцевого самоврядування

3.4 Субвенції з міського бюджету

 

 

 

 

 

 

4

РОЗВИТОК ДОРОЖНЬОЇ ІНФРАСТРУКТУРИ

4.1 Утримання вулиць комунальної форми власності

4.2 Облаштування прибудинкових територій

4.3 Будівництво тротуарів та пішохідних доріжок

 

 

 

 

5

ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНЕ ГОСПОДАРСТВО

5.1 Житловий фонд

5.2 Водо-каналізаційне господарство

5.3 Благоустрій та утримання міста

5.4 Розширення міського кладовища

 

 

 

 

 

6

ПІДТРИМКА СПОРТИВНИХ, КУЛЬТУРНИХ ТА МОЛОДІЖНИХ ПРОГРАМ ТА ІНІЦІАТИВ

 

7

МІЖНАРОДНЕ СПІВРОБІТНИЦТВО

 

8

СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ УЧАСНИКІВ АТО ТА МЕШКАНЦІВ МІСТА

 

9

ВИСНОВКИ

 

 

 1. ВСТУП

Шановні надвірнянці!

На виконання Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, а також з метою забезпечення відкритого діалогу між владою та громадою, виношу на обговорення громадськості звіт про роботу Надвірнянської міської ради за 2016 рік.

Час, що минув, був насичений важливими та знаковими подіями. Незважаючи на складний для країни час, вдалося втілити в життя ряд проектів і заходів, що серйозно сприяли позитивним змінам в житті міста. Найголовніше те, що Надвірна продовжила свій динамічний розвиток у економічній, соціальній та культурній сферах. Важливо, що з кожним днем Надвірна підтверджує статус міста, яке розвивається та впевнено крокує в європейське майбутнє.

Завдячуючи спільній праці влади і всієї громади, місто має добрі показники роботи. Нашим головним завданням є створення сприятливих умов для комфортного проживання мешканців, безперебійної роботи комунальних служб, покращення та розбудова інфраструктури міста (будівництво, ремонт та утримання доріг, благоустрій, покращення санітарного стану, освітлення вулиць), зміцнення обороноздатності нашої держави, соціальна допомога учасникам АТО та їхнім родинам, залучення позабюджетних коштів на реалізацію проектів, тощо.

Головною метою залишається продовження всіх розпочинань, закладених у минулому, не зупинятися на досягнутому і, щоб наступні роки служіння громаді були для розбудови і на користь міста.

Загалом оцінюю 2016 рік як позитивний для міста Надвірна.

 

 1. АДМІНІСТРАТИВНА ДІЯЛЬНІСТЬ МІСЬКОЇ РАДИ

2.1 Проведення сесій міської ради та засідань виконавчого комітету 

         До Надвірнянської міської ради сьомого скликання на підставі результатів виборів до органів місцевого самоврядування обрано 26 депутатів, які є представниками 6 політичних сил.  Серед 26 депутатів, що приємно відзначити, 4 жінки. Робота міської ради у 2016 році здійснювалась відповідно до піврічних планів роботи міської ради та проводилась, переважно, у формі засідань постійних комісій та пленарних засідань ради. Депутати міської ради беруть активну участь у роботі засідань сесії, підготовці до них. Проводять значну роботу по обстеженню матеріально-побутових умов проживання жителів міста, складаючи відповідні акти обстежень. За кожним депутатом закріплено певну частину міста, де ними проводиться індивідуально-профілактична робота з жителями та обстеження матеріально-побутових умов проживання.

З початку сьомої каденції відбулось 11 пленарних засідань ради, з них у 2016 році 8 пленарних засідань, на яких розглянуто та прийнято 441 рішення щодо 696 питань, з них в 2016 році прийнято 370 рішень по розгляду 609 питань.

На пленарних засіданнях ради заслухано звіти про підсумки виконання Плану соціально-економічного розвитку м.Надвірна та міського бюджету за 2015 рік, звіт про виконання цільових програм за 2015 рік: розвитку місцевого самоврядування; розвитку туризму в місті Надвірна; підтримки учасників антитерористичної операції у східних областях України з м.Надвірна; підтримки мобілізаційних заходів; соціального захисту та реабілітації інвалідів м.Надвірна; проведення боротьби із слизняками в м.Надвірна.

Так, зокрема, з метою забезпечення дієвого контролю за виконанням бюджету міста та Плану соціально-економічного розвитку на 2016 рік, ефективності використання бюджетних коштів, на пленарних засіданнях  розглянуто звіти про їх виконання. Своєчасно вносилися до нього необхідні зміни.

Прийнято та заслухано звіти про виконання  цільових програм в 2016 році: розвитку місцевого самоврядування в м.Надвірна; розвитку туризму в м.Надвірна; фінансування робіт з екологічного фонду і заходи щодо її реалізації; розвитку фізичної культури і спорту; “Духовне життя”; мобілізаційних заходів; підтримки учасників АТО; забезпечення техногенної та пожежної  безпеки у 2016 році; забезпечення охорони правопорядку у 2016 році; проведення  боротьби із слизняками в м.Надвірна на 2016 рік.

З початку сьомої каденції у сфері регулювання земельних відносин рішеннями міської ради передано у власність 95 земельних ділянок, в тимчасове користування на правах оренди – 7 земельних ділянок, поновлено термін оренди стосовно 47 земельних ділянок, надано дозволи на розробку проектів землеустрою щодо відведення у власність та оренду земельних ділянок та виготовлення технічної документації із землеустрою стосовно 100 земельних ділянок. У сфері містобудівної діяльності надано дозволи на виготовлення 73 детальних планів територій окремих земельних ділянок та затверджено 45 проектів детальних планів територій окремих земельних ділянок в м.Надвірна.

Крім того, з початку сьомої каденції прийнято рішення міської ради щодо надання одноразової матеріальної допомоги 352 мешканцям міста,  на загальну суму 731 тис.грн., в тому числі протягом 2016 року надано допомогу 319 мешканцям, на загальну суму 653 710 грн.

Протягом 2016 року було проведено громадські слухання з питань розробки Положень про надання адресної соціальної допомоги, встановлення  мінімальної вартості місячної оренди 1(одного) квадратного метра загальної площі нерухомого майна у м.Надвірна, визначення порядку залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі замовників у розвитку інфраструктури м.Надвірна та відповідно прийняті відповідні регуляторні акти.

Варто відмітити, що згідно вимог Закону України «Про внесення змін до статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» щодо поіменних голосувань», з п’ятої сесії Надвірнянської міської ради проводиться поіменне голосування. Перелік питань, розглянутих на сесіях з поіменним голосуванням, опубліковується на офіційному веб-сайті Надвірнянської міської ради. Також внесено відповідні зміни до Регламенту міської ради. В рамках проекту “Розумне місто” міською радою заплановано запровадження трансляції сесії та електронного персонального голосування з публікацією на офіційному сайті Надвірнянської міської ради.

Протягом звітного періоду Надвірнянська міська рада підтримала та направила ряд звернень міського голови щодо ситуації, яка на даний час є в державі, а саме:

 • звернення до Президента України П.Порошенка, Голови Верховної ради України В.Гройсмана щодо необґрунтованого підвищення тарифу на електроенергію, яка витрачається для зовнішнього освітлення населених пунктів;
 • звернення до Президента України П.Порошенка, Прем’єр-міністра України А.Яценюка, Міністра інфраструктури А.Пивоварського, Голови Державного агентства автомобільних доріг України А.Батищева щодо капітального ремонту національної автомобільної дороги Н-09 Львів-Мукачево в межах міста Надвірна;
 • звернення до Голови Верховної Ради України Парубія А.В., народного депутата Верховної Ради України Дерев’янка Ю.Б. (щодо розподілу акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі нафтопродуктів, скрапленого газу, речовин які використовуються як компоненти моторних палив, палива моторного альтернативного)”;
 • звернення до Комітету Верховної ради України з питань аграрної політики та земельних відносин, народного депутата Верховної Ради України Дерев’янка Ю.Б. (щодо прискорення розгляду та прийняття проекту Закону України “Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування з управління земельними ресурсами та посилення державного контролю за використанням і охороною земель”).

Усі звернення підтримані депутатами міської ради одностайно.

За поданням міського голови Зіновія Андрійовича та Надвірнянського РО Всеукраїнського товариства  «Просвіта» ім.Т.Г.Шевченка, Надвірнянської районної філії «Союз Українок» 20 вересня 2016 року на засіданні 9 сесії Надвірнянської міської ради депутатами прийняті рішення №325-9/2016, №326-9/2016 та 327-9/2016 «Про присвоєння звання «Почесний громадянин міста Надвірна»:

–  українській письменниці, поетесі, громадському діячу, автору понад 10 поетичних збірок, – Ірині Василівні Яцурі (посмертно);

–  медичній сестрі, учаснику бойових дій на Сході України, волонтеру, – Євдокії Степанівні Веприк;

–  доктору технічних наук, професору кафедри прикладної математики Національного університету «Львівська політехніка», візит-професору Інституту системного аналізу Польської академії наук (м.Варшава) та Міжнародного інституту прикладного системного аналізу (м.Лаксембург, Австрія), – Ростиславу Адамовичу Буню.

З початку сьомої каденції було проведено п’ять засідань виконавчого комітету, де розглянуто 405 питань та прийнято 394 рішення, з них у 2016 році розглянуто 379 питань та прийнято 369 рішень.

В розрізі тематики основних питань в 2016 році було прийнято:

50  рішень з питань будівництва та архітектури;

52      рішень з питань юридично-житлових;

284 рішення з питань житлово-комунального господарства;

17      рішення з інших питань;

Відповідно до Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” голова міської ради  в межах своїх повноважень ви­дає розпорядження. За 2016 рік міським головою підписано 230 розпоряджень з основної діяльності, 56 розпоряджень з питань надання відпусток та відряджень, 29 розпоряджень з питань кадрової роботи.

Пріоритетним завданням виконавчого комітету міської ради є забезпечення реалізації та гарантування права громадян на звернення, їх об’єктивного, всебічного і вчасного розгляду, реального виконання прийнятих, у зв’язку із заявою чи скаргою, рішень відповідно до вимог чинного законодавства.

 

2.2 Робота постійних комісій міської ради

У міській раді діє 7 постійних комісій та рада голів депутатських комісій і фракцій міської ради, до складу якої входить голова міської ради, секретар міської ради, голови постійних комісій, уповноважені представники депутатських фракцій. Постійні комісії міської ради є основною ланкою в системі вивчення, попереднього розгляду і підготовки  питань, які виносяться на розгляд сесії міської ради та засідання виконавчого комітету міської ради та здійснення контрольних функцій за їх виконанням. Робота комісій проводиться у міжсесійний період постійно.

З метою надання методичної допомоги, організації роботи комісій та підготовки матеріалів, за кожною комісією закріплений відповідальний працівник виконавчого апарату міської ради. Постійні комісії самостійно планують свою роботу, ведуть протоколи  засідань. Перед сесіями проводяться засідання, з метою розгляду матеріалів сесії. Робота постійних комісій визначається Регламентом міської ради та Положенням про постійні комісії міської ради.

У відповідності до рішенням міської ради від 12.11.2015 р. № 6-1/2015 “Про утворення постійних комісій ради, затвердження їх складу та обрання голів комісій ” створені такі постійні комісії:

з питань інвестиційної діяльності, соціально-економічного розвитку, бюджету, фінансів та комунального майна;

з питань житлово-комунального господарства, транспорту, екології,  енергозбереження;

з питань розвитку суб’єктів малого підприємництва, торгівлі, побуту та охорони громадського правопорядку;

з питань архітектури, містобудування, благоустрою та зовнішньої реклами;

з питань землекористування та земельних відносин;

з питань освіти, культури, туризму, молоді, спорту, духовного відродження та соціального захисту населення;

лічильна, мандатна, з питань  депутатської етики

Загалом,  з початку сьомої каденції постійними комісіями міської ради було проведено 105 засідань, на яких було розглянуто більше 2087 питань. На своїх засіданнях постійні комісії розглядали актуальні для жителів міста питання.

        Постійна комісія з питань інвестиційної діяльності, соціально-економічного розвитку, бюджету, фінансів та комунального майна (голова комісії М.Капак)  з початку сьомої каденції провела 32 засідання, де було розглянуто понад 450 питань.

На засіданнях розглянуто та внесено на розгляд сесії ради проекти міського бюджету на 2016 рік, програм соціально-економічного та культурного розвитку міста, цільових програм, здійснення інвестиційної діяльності, залучення інвестицій. Комісія здійснює постійний контроль за забезпеченням виконавчою владою збалансованого економічного та соціального розвитку міста, ефективного використання природних, трудових і фінансових ресурсів, за складанням виконавчою владою балансів, фінансових, трудових ресурсів, грошових доходів і видатків, необхідних для управління соціально-економічним та культурним розвитком міста, за дотриманням установленого порядку фінансування видатків з міського бюджету, за виконанням бюджету і цільовим використанням бюджетних коштів. На засіданнях комісій заслухано звіти про виконання  міського бюджету, питання про використання вільних бюджетних коштів з висновками та рекомендаціями комісії та інше.

Постійна комісія з питань житлово-комунального господарства, транспорту, екології,  енергозбереження (голова комісії Б.Зеленчук) з початку сьомої каденції провела 5 засідань, де було розглянуто близько 20 питань щодо розгляду плану соціально-економічного розвитку міста на 2016, проектів програм з питань роботи комунального господарства, транспорту, зв’язку та енергетики, вивчення та підготовка питання про стан та розвиток зазначених галузей, підготовка висновків з даних питань, заслухано звіти керівників комунальних підприємств. Слід відмітити, що дана комісія тісно співпрацює з постійною комісією з питань інвестиційної діяльності, соціально-економічного розвитку, бюджету, фінансів та комунального майна під час розроблення проекту міського бюджету,  також проводяться спільні засідання комісій, де всебічно вивчаються питання щодо функціонування господарства міста.

Постійна комісія з питань розвитку суб’єктів малого підприємництва, торгівлі, побуту та охорони громадського правопорядку (голова комісії В.Будзак) з початку сьомої каденції провела 7 засідань, де було розглянуто 50 питань роботи і координації діяльності підприємств торгівлі, громадського харчування, побуту та суб’єктів підприємницької діяльності незалежно від їх форм власності, з прав громадян, правопорядку та боротьби зі злочинністю.

Постійна комісія з питань архітектури, містобудування, благоустрою та зовнішньої реклами (голова комісії Т.Угринчук) з початку сьомої каденції провела 25 засідань, де було розглянуто близько 1000 питань містобудування та архітектури на рівні міста, розробки та затвердження детальних планів територій окремих земельних ділянок, впорядкування адресного господарства міста та інше.

Постійна комісія з питань землекористування та земельних відносин (голова комісії І.Кащенко) з початку сьомої каденції провела 21 засідання, де було розглянуто 473 питання щодо надання дозволів на оформлення документів щодо користування земельними ділянками,  їх затвердження та надання земельних ділянок у власність чи користування та умовах оренди, розгляду спорів суміжного землекористування та інше.

Постійна комісія з питань освіти, культури, туризму, молоді, спорту, духовного відродження та соціального захисту населення (голова комісії Р.Мажак) з початку сьомої каденції провела 12 засідань, де було розглянуто 30 питань щодо виділення матеріальної допомоги та інших питань у сфері соціального захисту, фізичної культури,  спорту, освіти, культури, духовного відродження, засобів масової інформації,  туризму  і  молодіжної  політики, материнства, дитинства та охорони здоров’я,

Постійна комісія лічильна, мандатна, з питань  депутатської етики (голова комісії А.Дроздик) активно працює на засіданнях сесії міської ради, де, починаючи з п’ятої сесії міської ради, проводиться поіменне голосування, здійснює контроль за своєчасністю оприлюднення результатів голосувань на сайті міської ради.  Комісія постійно слідкує за дотриманням  депутатської етики, співпраці з органами місцевого самоврядування, громадськими організаціями та політичними партіями району та міста,  проводить аналіз щодо участі у роботі сесій ради, постійних та інших комісій депутатів ради, до складу яких їх обрано.

Особливо слід відмітити роботу спільних засідань постійних комісій з питань інвестиційної діяльності, соціально-економічного розвитку, бюджету, фінансів та комунального майна та з питань житлово-комунального господарства, транспорту, екології,  енергозбереження, яких з початку сьомої каденції було проведено 3, де розглянуто 64 питання.

Загалом, постійні комісії міської  ради працюють злагоджено, оперативно і професійно, про що свідчить оперативність у прийнятті рішень міською радою. Дуже часто питання, які виносяться на розгляд сесії, проходять вивчення та детальний аналіз кількома комісіями.

 

2.3 Робота зі зверненнями громадян, депутатськими зверненнями та запитами

Станом на 01.12.2016 року  до міської ради надійшло 1490  заяв (в тому числі усних), скарг та пропозицій.

Аналіз звернень, що надійшли до міської ради у 2016 році Ви бачите на діаграмі:

 • 420 звернень з питань землекористування;
 • 184 звернень з питань житлово-комунального господарства;
 • 310 звернень питання архітектури та містобудування;
 • 31 звернень з житлових питань;
 • 457 звернень з питань соціального захисту;
 • 20 звернень з питань екології;
 • 68 звернень з інших питань

У порівнянні з минулими роками маємо наступну тенденцію:

Звернення громадян, які надайшли протягом  2013-2016 році

На усному прийомі в міського голови в 2016 році побувало 91 осіб, які у своїх зверненнях, в основному, порушували питання соціального захисту та житлово-комунального господарства, стану доріг та вуличного освітлення. 

У порівнянні з минулими роками  маємо наступну тенденцію:

Усні звернення громадян, які розглянуті протягом  2013-2016 років

У розрізі тематики питань спостерігається наступне:

Порівняльна таблиця звернень громадян у розрізі порушених питань, які надійшли протягом 2013-2016 році

        Як видно з порівняльної діаграми, маємо значний ріст кількості звернень до міської ради з питань соціального захисту. Таке різке збільшення звернень зумовлене тим, що починаючи з 2015 року міська рада надає матеріальну допомогу учасникам АТО, та у зв’язку з тим, що у 2016 році припинено централізоване теплопостачання у м.Надвірна. Всі звернення міською радою розглядаються та надаються матеріальні допомоги, в межах передбачених для цього, видатків міського бюджету.

Зросла також кількість звернень з питань будівництва та архітектури, що зумовлено необхідністю розробки та затверджень детальних планів територій окремих ділянок.

Також за звітний період на розгляд міської ради надійшло 37 звернень мешканців міста, адресованих Президенту України, Кабінету Міністрів України, Верховній Раді України, Івано-Франківській обласній державній адміністрації, Івано-Франківській обласній раді, Надвірнянській районній раді та до Надвірнянської районної державної адміністрацій (що на 5 звернень більше ніж у 2015 році).

У порівнянні з минулими роками маємо наступну тенденцію:

Як видно з діаграми, спостерігається не значне зростання кількості звернень, у порівнянні з минулими 2014-2015 роками.

З 26 квітня 2016 року державна реєстрація речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень здійснюється Надвірнянською міською радою, у відповідності до рішення міської ради від 01.04.2016 року №134-6/2016 «Про утворення відділу державної реєстрації Надвірнянської міської ради». Дане рішення було прийнято з метою децентралізації повноважень з державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, забезпечення її відкритості та прозорості, оперативності та своєчасності, раціональної мінімізації кількості документів та процедурних дій, оптимізацію витрат державних коштів.

Відділом державної реєстрації речових прав на нерухоме майно станом на 14.12.2016 року зареєстровано:

– 1037 прав власності на нерухоме майно ( земельні ділянки, квартири, житлові та нежитлові приміщення, домоволодіння тощо), в тому числі 22 права власності на об’єкти нерухомого майна, які знаходяться в інших районах Івано-Франківської області; а також, за зверненням відділу Держгеокадастру у Надвірнянському районі, проведено розподіл земельних ділянок для подальшої передачі у власність цих земель учасникам бойових дій;

– 180 інших речових прав на нерухоме майно (договори оренди (суборенди), прав постійного користування, емфітевзис,  право оперативного управління тощо);

– 18 (припинення зобов’язань, накладених іпотекою);

– 13 (обтяження в т.ч. заборона відчуження та арешт нерухомого майна, податкова застава).

Сформовано 989 реєстраційних та облікових справ та передано для довічного зберігання у архів центру надання адмінпослуг Надвірнянської РДА.

Постійно проводиться консультування фізичних осіб, юридичних осіб, органів місцевого самоврядування району та органів виконавчої влади з різних питань державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень.

За 2016 рік на засіданнях адміністративної комісії при виконавчому комітеті міської ради розглянуто 30 протоколів про адміністративні правопорушення. За наслідками розгляду адміністративних справ прийнято 9 рішень про накладення штрафів за адміністративні правопорушення, 21 рішення про накладення адміністративних стягнень у вигляді попереджень.

За звітний період міської ради сьомого демократичного скликання до виконання прийнято 16 депутатських запитів, в яких порушува­лися питання житлово-комунального господарства, про виділення коштів для забезпечення безоплатного харчування дітей учасників АТО. Це свідчить про намагання депутатів міської ради відстоювати інтереси виборців, розв’язувати найбільш гострі та невідкладні проблеми міста.

П’ять рішень за депутатськими запитами виконано і знято з ко­нтролю.

А також до міської ради надійшло 30 депутатських звернень. В них депутати звертаються до голови міської ради вирішити наболілі проблеми, що стосуються зокрема, незадовільного стану автомобільних доріг державного значення, ремонту дорожнього покриття та поточного ремонту вуличного освітлення, встановлення вуличних турнікетів.

Міською радою прийнято 6 звернень депутатів міської ради та фракцій до Президента України, Верховної ради України, Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства та комітету, Міністра охорони здоров’я України щодо створення госпітального округу з центром в м.Надвірна, перегляду законодавчої норми про термін призначення виконавчим органом місцевої ради управителя багатоквартирних будинків, перегляду ціни на природний газ для населення та виробників теплової енергії, відновлення транзиту російського транспорту.

 1. ФІНАНСОВА ТА ІНВЕСТИЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ

3.1 Міський бюджет, порівняльна характеристика

За 11 місяців 2016 рік до загального фонду бюджету міста надійшло податків, зборів (обов’язкових платежів) 28 456 960 грн. при запланованих на 2016 рік      23 025 000 грн.,  а по спеціальному фонду надійшло 3 330 757 грн. при запланованих на 2016 рік 2 210 000 грн.

Згідно рішення міської ради від 31.12.2015 року №66-3/2015 «Про міський бюджет на 2016 рік» установлено загальний обсяг доходів міського бюджету на 2016 рік в сумі 25 235 000 грн., обсяг доходів загального фонду міського бюджету визначено в сумі 23 025 000 грн., спеціального фонду бюджету 2 210 000 грн., в тому числі бюджету розвитку – 2 080 000 грн.

Доходи загального фонду місцевого бюджету за 2016 рік сформовані згідно  поступлення наступних податків і зборів:

Структура доходів загального фонду міського бюджету по основних бюджетонаповнюючих статтях та їх виконання станом за 11 місяців 2016

Також слід відмітити, що станом на 01.12.2016 року наявне перевиконання

 запланованих показників по загальному фонду місцевого бюджету:

 • рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів місцевого значення, перевиконано на 1023 грн.
 • плата за землю, перевиконано в сумі 430644 грн.
 • акцизний податок з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі нафтопродуктами, перевиконано 639057 грн.
 • податок на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки, перевиконано на 265668 грн.
 • транспортний податок, що сплачують юридичні особи, перевиконано на 5000 грн.
 • туристичний збір, перевиконано на 1869 грн.
 • єдиний податок, перевиконано на 764116 грн.
 • адміністративні штрафи та інші санкції, перевиконано на 63788 грн.
 • адміністративний збір за державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обстежень, перевиконано 73338 грн.

По деяких видах доходів є недовиконання запланованих показників:

 • податок на прибуток підприємств, недопоступило 6590 грн., при запланованих 9186 грн.
 • по транспортною збору з фізичних осіб, недопоступило 54167 грн., при запланованих 100000 грн.
 • оплата інших адміністративних послуг, недопоступило 498155 грн., при запланованих 1650000 грн.
 • надходження від орендної плати за користування цілісними майновими комплексами та іншим майном, що перебуває у комунальній власності недопоступило 46992 грн., при запланованих 486439 грн.
 • по сплаті державного мита, недопоступило 317454 грн., при запланованих 1833200 грн.

Доходи спеціального фонду місцевого бюджету за 2016 рік сформовані згідно  поступлення наступних податків і зборів:

 Структура доходів спеціального фонду міського бюджету  по основних бюджетонаповнюючих статтях та їх виконання станом за 11 місяців 2016

 

          Щодо виконання міського бюджету по  спеціальному фонду  слід відмітити збільшення надходжень від пайової участі у розвиток інфраструктури населеного пункту в сумі 27929 грн. та благодійний внесків на суму 52077 грн.

         Також слід відмітити недовиконання запланованих коштів від продажу землі в сумі 1416708 грн.

Всі видатки місцевого бюджету здійснюються у відповідності до рішення міської ради від 31.12.2015 року №66-3/2015 «Про міський бюджет на 2016 рік» та прийнятих рішень ради щодо спрямування коштів за рахунок перевиконання міського бюджету та внесення змін до плану соціально-економічного розвитку міста на 2016 рік.  У структурі видаткової частини питому вагу складають видатки на утримання житлово-комунального господарства міста, соціальний захист та соціальне забезпечення, фінансування програм, видатки на проведення робіт, пов’язаних з будівництвом, реконструкцією, ремонтом та утриманням автомобільних доріг, фінансування робіт згідно плану соціально-економічного розвитку міста, утримання апарату управління  та інше.

 

3.2 Залучення міжнародних інвестицій (проект “Місцевий розвиток орієнтований на громаду”, “Розумне місто”)

Вже другий рік поспіль успішно триває співпраця Надвірнянської міської ради з Європейським Союзом і програмою розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» та ефективно впроваджуються міжнародні грантові проекти. 14 липня 2015 року  відбулося підписання Угоди про партнерство між Європейським Союзом/Програмою розвитку ООН та Надвірнянською міською радою в рамках даного проекту. В нашій області тільки два міста стали партнерами даного проекту: Надвірна та Коломия. Завдяки злагодженій і тісній співпраці, за останні два роки ми успішно реалізували 7 проектів, а ще 3 проекти, на даний час,  на стадії впровадження, загальна вартість яких складає понад  3 840 000 грн. За ці два роки нам вдалось залучити 2 268 000 грн. міжнародних інвестицій. В число учасників проекту потрапили 7 об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) та 2 заклади освіти. Ще один проект в рамках програми «Smart City» («Розумні міста»).

В грудні 2015 – січні 2016 в м.Надвірна було реалізовано 5 мікропроектних пропозицій, а саме:

 1. ДНЗ “Квітка Карпат” – “Капітальний ремонт заміна вікон в ДНЗ «Квітка Карпат». Вартість проекту 294 185 гривень, що включає в себе встановлення вікон, заміну підвіконників та відливів. Проект реалізовано спільними зусиллями ЄС/ПРООН – 220 763 грн.; Надвірнянської міської ради – 58 737грн. та ГО “Батьківський комітет ДНЗ “Квітка Карпат” – 14685 грн.

 Згідно конкурсного відбору підрядною організацією обрано ТОВ “Марк” (м.Житомир). Загальна кількість – 76 встановлених вікон. В результаті забезпечено комфортні умови перебування дітей в дитячому садочку та зменшено споживання енергоресурсів.

 1. Надвірнянська ЗОШ №2 – завдяки участі в проекті проведено заміну 96 застарілих вікон на енергозберігаючі. Виконавець робіт – ПП Безтільний В.І. Загальна вартість робіт складає 304 750 грн., з неї 222 500 грн. – фінансування Європейського союзу, 67 037 грн. – Надвірнянської міської ради та 15 213 грн. – ГО «Батьківський комітет Надвірнянської ЗОШ №2».

 1. ОСББ «Едельвейс» – “Капітальний ремонт мереж водопостачання та електропостачання в будинку по вул.Котляревського, 2”. Згідно проекту в будинку проведена заміна мереж водопостачання та електропостачання, встановлені нові двері та сім вікон в підвальних приміщеннях. Загальна вартість робіт склала 127300 грн., з яких 50% – це фінансування Європейського Союзу (64 100 гр.),        56880 грн. – виділено з міського бюджету, а 5% – кошти мешканців будинку(6320грн.).

 1. ОСББ «Берізка» – «Капітальний ремонт – перекриття даху будинку №14 по вул.М.Черемшини металочерепицею». Згідно з цим проектом замінено стару покрівлю будинку на сучасну, а саме: проведено монтаж металочерепиці та встановлення водостоків. Роботи були проведені ТзОВ «Карпатінвестбудгруп», загальна вартість яких становить 285 267 грн. 50% від цієї вартості профінансовано Європейським Союзом, що склало 143 634 грн.; 45% – Надвірнянською міською радою (127 470 грн.), а 5% – це кошти мешканців будинку (14 163 грн.)

 2. ОСББ «Ювілейний» – «Капітальний ремонт – заміна вікон в місцях загального користування будинку на майдані Шевченка, 18». Під час впровадження проекту в місцях загального користування замінено двері та вікна на енергозберігаючі. Виконавець робіт – приватний підприємець Бойчук І.І. Співфінансування ОСББ «Ювілейний» – 10 741 грн.; кошти Європейського Союзу – 108 412 грн.; кошти, які виділила Надвірнянська міська рада склали 96 671 грн. Загальна вартість робіт – 215 824 грн.

В лютому місяці 2016 року  відбувся відбір ОСББ м.Надвірна щодо участі в Спільному проекті ЄС та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». В Надвірнянську міську раду подали 12 заявок на участь в конкурсі, серед яких відібрано 4 ОСББ:

 1. ОСББ «Хронос» – «Капітальний ремонт – перекриття даху будинку №25 по вул.Руднєва металочерепицею». Завдяки участі в міжнародному проекті вдалось провести капітальний ремонт покрівлі даху будинку. Покриття даху будинку з часом та внаслідок впливу різних погодних умов фізично зносилось і через атмосферні опади до осель потрапляла зайва вологість, де почав з’являтися грибок, який має негативний вплив на здоров’я людини, тому покрівля даху потребувала нагального капітального ремонту. Крім заміни покрівлі даху та встановлення ринв і водостоків, було здійснено нижню підшивку даху та заміну вікон в місцях загального користування. Роботи були проведені ТзОВ «Карпатінвестбудгруп», загальна вартість яких становить 337 072 грн. 50% від цієї вартості профінансовано Європейським Союзом, що склало 168 535 грн.; 45% – Надвірнянською міською радою (151 684 грн.), а 5% – це кошти мешканців будинку (16 853 грн.).

 2. ОСББ «Добробут-2010» – “Технічне переоснащення освітлення придворової території та сходових кліток будинку №4а по вул.І.Франка з втіленням інноваційних технологій з використанням сонячної енергії”. Необхідність написання проекту зумовлена тим, що при будівництві даного будинку не було передбачено облаштування прибудинкової території освітленням. З метою впровадження енергозберігаючих, енегроефективних та інноваційних заходів, покращення умов проживання та забезпечення безпеки мешканцям даного будинку, було вирішено подати заявку на участь в проекті. Роботи були проведені ТзОВ “АДАМСОН”, загальна вартість яких становить 338 706 грн. 50% від цієї вартості профінансовано Європейським Союзом, що склало 169 345 грн.; 45% – Надвірнянською міською радою (152 430 грн.), а 5% – це кошти мешканців будинку (16 931 грн.).
 3. ОСББ «Черемош – 8» – (Купчинського, 8). Проектом передбачено проведення капітального ремонту покрівлі даху та модернізації фасаду будинку №8 по вул.Купчинського шляхом утеплення. Перша частина проекту на даний час реалізована, а саме: здійснено заміну покрівлі даху та утеплено фасад з використанням сертифікованого будівельного матеріалу у вигляді мінеральної вати. Друга частина проекту буде впроваджена в наступному році. Виконавець робіт – приватний підприємець ФОП Безкровний В.В. Співфінансування ОСББ «Черемош-8» – 59 168 грн.; кошти Європейського Союзу – 326 755 грн.; кошти, які виділила Надвірнянська міська рада склали 315 771 грн. Загальна вартість робіт – 701 694 грн.

 4. ОСББ «Злагода-10» – капітальний ремонт внутрібудинкових мереж водопостачання та водовідведення, системи енергопостачання, заміна вікон та вхідних дверей на енергозберігаючі в місцях загального користування в будинку №10 по вул.М.Черемшини. Виконавець робіт – ТзОВ “Елекстросервіс-1”.  Загальна вартість проекту становить 420 941 грн. 50% вартості робіт фінансує Європейський Союз (210 471 грн.), 45% – Надвірнянська міська рада (189 423 грн.), та 5% – ОСББ (21 047 грн.).

Цього року Надвірнянська міська рада, спільно з громадською організацією «Надвірнянський туристично-інформаційний центр», в рамках програми «Smart City», за підтримки Спільного проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», розпочинає реалізацію проекту  “Надвірна – безпечне місто: встановлення системи відеоспостереження в громадських місцях міста”. Даним проектом передбачено  встановлення в місті відеонагляду, а саме: 30 відеокамер на перехрестях, де спостерігається інтенсивних рух транспорту, в’їздах, виїздах з міста, місцях загального користування та масового скупчення громадян, в міському парку, зоні відпочинку, з метою моніторингу руху транспорту, оперативного реагування на факти незаконного нищення зелених насаджень, організації нелегальних сміттєзвалищ та інших порушень правил благоустрою міста, а також проведення контролю за дотриманням належного санітарного стану, збереженням комунального майна та елементів благоустрою. 17 жовтня 2016 року в Надвірнянській міській раді відбулось підписання грантової угоди щодо впровадження даного проекту. 

Також  ГО «Надвірнянський туристично-інформаційний центр» проведено відбір підрядної організації. Переможцем, згідно конкурсного відбору, визначено ТОВ «Станіслав телеком».  Вартість проекту становить 820 378 грн. Співфінансування ПРООН складає 621 000 грн., міської ради – 199 378 грн.

 

3.3 Участь у обласному конкурсі проектів та програм розвитку місцевого самоврядування

Надвірнянська міська рада вже сьомий рік поспіль успішно бере участь в обласному конкурсі проектів та програм розвитку місцевого самоврядування. З 2011 року міська рада подала на розгляд обласної конкурсної комісії 78 проектів, спрямованих на покращення благоустрою міста, розвиток спортивної інфраструктури, підтримку освіти та соціального захисту населення, покращення умов проживання, проведення відпочинку та дозвілля мешканцями міста тощо, і 16 разів визнавалась переможцем проектів, на загальну суму понад 4 913 770 грн.

В 2016 році реалізовано 4 обласні проекти, 1 – в процесі впровадження. За результатами п`ятого обласного конкурсу проектів і програм розвитку місцевого самоврядування міська рада визнана переможцем п`яти проектів, один з яких має назву «Від дитячого майданчика до спортивного містечка». Проектом передбачено встановлення на території міського парку ім.І.Франка багатофункціонального спортивного майданчика, що відкриває можливість для занять декількома видами спорту: баскетболом, волейболом та великим тенісом. Площа майданчика складає орієнтовно 450 м².

В минулому році  проведено підготовчі будівельні роботи основи майданчика. Зокрема, було вирито котлован та засипано «подушку» із піщано-гравійної суміші та залито бетонну основу для подальшого мощення штучним покриттям. В червні місяці 2016 року завершились роботи по безпосередньому мощенню сучасного двошарового універсального поліуретанового покриття  на майданчику.  Цей матеріал використовують в усьому світі для будівництва спортивних майданчиків, завдяки якому значно зменшується травматизм під час заняття спортом. Також було встановлено баскетбольні стійки. Роботи виконані підрядною організацією, яка спеціалізується на будівництві таких спортивних майданчиків – ГК «Інтер Атлетика».

Вартість проекту становить 539 210 грн., з яких міська рада профінансувала 464 210 грн., обласна рада – 75 000 грн.

В минулому році міською радою було подано на розгляд конкурсної комісії 10 проектів, 4 з яких визнано переможцями. В 2016 році проведено реалізацію таких проектів:

 1. «Садочок для дитини другий дім – тепло та затишно у нім», яким передбачено заміну старих фізично зношених вікон на нові енергозберігаючі в ДНЗ “Квітка Карпат”, а саме замінено 66 вікон. Вартість проекту – 288 652 грн., з яких 120 000 грн. – кошти обласного бюджету, 168 652 грн. – кошти міського бюджету. Завдяки реалізації даного проекту створено комфортні умови перебування в дошкільному закладі педагогів та дошкільнят, покращено температурний режим, підвищено рівень енергозбереження в дитячій дошкільній установі, зменшено видатки на енергетичні ресурси та  поліпшено естетичний вигляд дитячого садка “Квітка Карпат”. Завдяки впровадженню цього проекту, а також міжнародного проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» за 2 останніх роки вдалось повністю замінити всі застарілі вікна (142) в ДНЗ «Квітка Карпат» на сучасні енергозберігаючі склопакети.

 1. «До боротьби їх кликав рідний край» – проведено реконструкцію (нове будівництво) символічної могили “Борцям за волю України”, з метою збереження для майбутніх поколінь пам’яті про подвиги загиблих Героїв України. З плином часу та внаслідок дії різних погодних факторів, символічна могила зазнала часткових руйнацій, перебувала в аварійному стані і тому потребувала фактично нового будівництва. Вартість проекту становить 508 683 грн., з яких 120 000 грн. – кошти обласного бюджету, 388 683 грн. – міського бюджету. Реалізація даного проекту спрямована на забезпечення збереження культурних та історичних пам’яток задля вшанування пам’яті полеглих земляків-борців за волю України та про їхні славні подвиги.

 2. «Місто Надвірна – місто мікрорайонів» – проектом передбачено проведення капітального ремонту прибудинкових територій мікрорайону Руднєва. При написанні даного проекту, проведено детальне обстеження всіх прибудинкових територій і визначено перелік тих, які перебували в найжахливішому стані. В цей перелік потрапили території біля будинків Руднєва, 2, 3; Кобринської, 9, 10, 11, 12, 13 та М.Черемшини, 4. Вартість проекту складає 336 210 грн., з яких 120 000 грн. – кошти обласного бюджету; 216210,31 грн. – кошти міського бюджету. В рамках даного проекту облаштовано прибудинкову територію будинків №2, 3 по вул.Руднєва загальною площею близько 240 м². Крім того, відновлено входи в під’їзди будинків  по вул.Кобринської, 12 та 13 і вул.М.Черемшини, 4, а також міжбудинковий проїзд будинків по вул.Кобринської, 9,  10 та 11.

 3. «Франковими стежками» – проектом передбачено облаштування пішохідних доріжок в міському парку ім.І.Франка, з метою створення належних умов для організації дозвілля та відпочинку жителів міста; упорядкування парку та покращення привабливості міста в цілому. На даний час проект в процесі впровадження. Передбачений бюджет – 234 819 грн., з яких 120 000 грн. – кошти обласного бюджету, 114819 грн. – кошти міського бюджету.

В 2016 році  на розгляд Ради VIІ обласного конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування міською радою  подано 21 проект на загальну суму 6 162 629 грн. Згідно розпорядження Івано-Франківської обласної ради від 25.11.2016. № 902-р «Про підсумки обласних конкурсів розвитку місцевого самоврядування» Надвірнянська міська рада визнана переможцем 3 проектів на загальну суму 1 583 762 грн., а саме:

 1. Проект «Нове поле для футболу – нові здобутки юних футболістів» – передбачає заміну штучного покриття на спортивному майданчику біля стадіону «Нафтовик», призначеного для гри в міні-футбол, з метою покращення спортивної інфраструктури міста та створення належних умов для фізичного розвитку та занять спортом. Загальна сума проекту становить 583 762 грн. В тому числі: кошти міського бюджету – 333 762 грн.; районного бюджету – 100 000 грн. та кошти обласного конкурсу проектів і програм розвитку місцевого самоврядування – 150 000 грн.
 2. Проект «Великі зміни малими кроками. Замок Куропатви XVI століття в селі Пнів» – спільний проект Надвірнянської міської ради з Пнівською сільською радою та Надвірнянською районною радою. Його мета – розвиток туристичної інфраструктури регіону, відновлення та збереження архітектурної пам’ятки національного значення, шляхом реставрації західної вежі Пнівського замку. Загальна сума проекту становить 780 000  грн. В тому числі: кошти обласного конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування – 400 000 грн.; Надвірнянська міська рада – 150 000 грн.; Пнівська сільська рада – 100 000 грн. та  кошти організацій-партнерів – 130 000 грн.
 3. Проект «Дітям тепліше – батькам спокійніше» – передбачає проведення заміни системи теплопостачання в ДНЗ «Пролісок» для створення належних умов перебування дошкільнят та вихователів у навчальному закладі. Загальна сума проекту становить 220 000 грн. В тому числі: кошти міського бюджету – 70 000 грн. та обласного конкурсу проектів і програм розвитку місцевого самоврядування – 150 000 грн.

Варто зазначити, що в грудні 2015 р. та січні поточного року в ДНЗ “Пролісок” Надвірнянською міською радою був проведений поточний ремонт сантехнічного обладнання. Було замінено 10 умивальників, 5 мийок, 10 дитячих унітазів, встановлено 5 тумбочок під мийки і 15 змішувачів. Силами працівників комунального підприємства “Надвірнаводоканал” було демонтовано стару та прокладено нову мережу водопостачання та каналізації. Загальна вартість даних робіт склала  47 680 грн.

3.4 Субвенції з міського бюджету

Головне завдання Надвірнянської міської ради є забезпечення комплексного соціально-економічного та культурного розвитку територіальної громади міста. Надаючи субвенції районному та обласному бюджетам, міська рада регулярно долучається до співфінансування проектів, якими передбачено матеріально-технічну підтримку та відновлення освітніх закладів та об’єктів культурної та історичної спадщини району. Зокрема, цього року рішенням міської ради №74-4/2016 від 29.01.2016 року передбачено субвенції районному бюджету в сумі 200 тис. грн. на капітальний ремонт фасаду районного будинку культури в м.Надвірна, в тому числі і на встановлення нового вежового годинника. Старий часомір вийшов з ладу ще в 2004 році. Цього року спільними зусиллями районної та міської влади оновлено міську ратушу та встановлено новий годинник.

Крім цього,  з метою створення належних умов навчання в школах, згідно рішення міської ради №296-8/2016 від 06.07.2016 року з міського бюджету цього року надано субвенцію районному бюджету  в сумі 50 тис. грн. на капітальний ремонт покрівлі даху Надвірнянського фізико-математичного ліцею та субвенція обласному бюджету в сумі 50 тис. грн. на капітальний ремонт приміщення ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 в м.Надвірна (ремонт санвузлів).

Не зважаючи на те, що з 01 січня 2016 року дошкільна освіта перейшла в оперативне управління відділу освіти Надвірнянської РДА, керівництво міста не забуває і про дитячі садочки і залучає всі можливі ресурси для покращення матеріально-технічної бази дошкільних навчальних закладів Надвірної.

Цього року згідно рішення 74-4/2016 від 29.01.2016 року 50 тис. грн. з міського бюджету передбачено на облаштування в ДНЗ «Квітка Карпат» внутрішніх відкосів вікон, які потребують ремонту, внаслідок демонтажу та встановленню енергозберігаючих вікон (реалізація обласного проекту «Садочок для дитини другий дім – тепло та затишно у нім»), та 25 тис. грн. – субвенцію районному бюджету на встановлення обігрівального котла в ДНЗ «Пролісок».

 1. РОЗВИТОК ДОРОЖНЬОЇ ІНФРАСТРУКТУРИ

4.1 Утримання вулиць комунальної форми власності

Один з напрямків роботи Надвірнянської міської ради є утримання доріг комунальної форми власності. З яких би надстійких і міцних сучасних матеріалів не було виготовлено дорожнє покриття, з часом, під впливом інтенсивного дорожнього руху, негативного впливу погодньо-кліматичних умов та ряду інших факторів, покриття починає руйнуватися. У зв’язку з цим виникає необхідність в капітальному або поточному ремонті практично усіх доріг. Стан об’єктів дорожньої інфраструктури є одним з найважливіших соціально-економічних показників розвитку міста. Утримання та поточний ремонт доріг комунальної форми власності здійснюється КП «Надвірнашляхбуд».

З впевненістю можна сказати, що 2016 рік став роком відновлення та будівництва доріг, вулиць, тротуарів, прибудинкових територій та пішохідних доріжок. При розробці Плану соціально-економічного розвитку міста Надвірна на 2016 рік керівництвом міської ради, спільно з депутатським корпусом та громадою міста, визначено перелік таких об’єктів дорожньої інфраструктури, де є необхідним першочергове проведення ремонтних робіт. В кожному мікрорайоні чи приватному секторі проводиться обстеження та аналіз стану вулиць чи прибудинкових територій, після чого визначається найбільш проблемні об’єкти.

В 2016 році проведено капітальний ремонт 5 вулиць комунальної форми власності у вигляді мощення бруківки на загальну суму 2114459,43 грн. , а саме: вулиці Визволення, Лисенка, частини вул.Лепкого, Купчинського і Комарова. Загальна площа відновлених територій цих вулиць складає орієнтовно 5945 м².

Вул.Лепкого

 

Вул.Комарова

Вулиця Визволення – це найбільш об’ємний проект по відновленню дорожнього покриття вулиці (площа складає понад 3600 м²). Одним із важливих етапів в будівництві даної вулиці є відновлення ливневої каналізації, тобто прокладання нової мережі трубопроводу для своєчасного виведення дощової води з дорожнього полотна вулиці в потічок Підзамче, який протікає вздовж вулиці Визволення. З цією метою силами КП «Надвірнакомунсервіс» було проведено роботи по розчищенню потічка. Також комунальним підприємством здійснено  роботи по відновленню мережі вуличного освітлення по вул.Визволення загальною протяжністю 130 м/п, де встановлено додаткові металеві опори.

Вул.Визволення

Крім облаштування вулиць бруківкою, цього року ряд доріг отримали нове асфальтне покриття, а саме вулиці комунальної форми власності Козацька, Річна, Вітовського, О.Степанівни, Панаса Мирного, Івасюка, провул.Федьковича та 2 перехрестя вулиць В.Великого-Котляревського та І.Франка-Княгині Ольги.

Вул.О.Степанівни    

                                        

Вул.Вітовського

 

Перехрестя вул.Кн.Ольги-І.Франка  

           

Перехрестя вул.В.Великого-Котляревського

       

Вул.Івасюка    

                                                       

Вул.Річна

Загальна вартість робіт по утриманню та поточному ремонту доріг комунальної форми власності за 2016 рік станом на 01.12.2016 складає 2 180 674 грн. Рішеннями 9 сесії міської ради від 20.09.2016 року №301-9/2016 «Про уточнення міського бюджету за 8 місяців 2016 року» та №302-9/2016 «Про затвердження протоколів постійної комісії з питань інвестиційної діяльності, соціально-економічного розвитку, бюджету, фінансів та комунального майна» передбачено субвенцію обласному бюджету на поточний ремонт дороги загального користування місцевого значення Надвірна-Бистриця С090901 (вул.Кармелюка в м.Надвірна) в сумі 420 тис.грн.

4.2 Облаштування прибудинкових територій

Тільки останніми роками розпочалось активне відновлення прибудинкових територій в м.Надвірна. На даний час склалась ситуація, коли на кожній другій прибудинковій території, якщо і не на всіх, необхідно проведення капітального ремонту, що потребує декілька десятків мільйонів гривень. Всі прибудинкові території облаштувати  за 1 рік неможливо, адже їх є більше 170, а зайти ми намагаємось в кожен двір. Але 2016 з впевненістю можна назвати роком оновлення прибудинкових територій. Саме цього року вдалось облаштувати 15 прибудинкових територій не тільки центральної частини міста, а й мікрорайонів, а саме: Визволення, 10; Кн.Ольги, 5; Котляревського, 4, 6; Котляревського, 5-В.Великого, 2; Мазепи, 31; Франка, 8; Д.Галицького, 2; К.Левицького, 2; Грушевського14-Руднєва, 1; Руднєва, 2, 3; Кобринської, 9, 10, 11; 12; 13; М.Черемшини, 4 та частина Руднєва-М.Черемшини загальною площею майже 5,5 тис. м². Для відновлення даних прибудинкових територій використовували сучасний будівельний матеріал, а саме бруківку. Загальна вартість робіт склала 2519597,53 грн. Це в рази більше, ніж за минулі роки.

Під’їзна дорога до будинків Черемшини, 10,12,14 (частина вул.М.Черемшини-Руднєва)

Прибудинкова територія будинків Грушевського, 14 – Руднєва, 1

 

 Прибудинкова територія будинку №2 по вул.Д.Галицького

Прибудинкова територія будинку №31 по вул.Мазепи

Найбільшу увагу акцентували на ті прибудинкові території, де взагалі відсутнє асфальтне покриття, а після атмосферних опадів з’являються великі калюжі з водою, що завдає певних незручностей мешканцям будинку. Тому вирішено проводити поетапне відновлення територій, які перебувають в непроїзному і найжахливішому стані.  В основному, спочатку проводились роботи по відновленню входів в під’їзди та тротуарів або під’їзних доріг. Виконання даних робіт – це тільки перший етап облаштування прибудинкової території.  Проте в найближчі роки буде виготовлено проектно-кошторисну документацію на проведення другого етапу відновлення прибудинкових територій і виконання цих робіт буде внесено в План соціально-економічного розвитку.

Прибудинкова територія Кн.Ольги, 5

Прибудинкова територія К.Левицького, 2

Цього року зроблено дуже великий об’єм робіт, тому на декількох об’єктах одночасно працювали 5-6 будівельних бригад. На бюджетній комісії депутатами міської ради проводився конкурсний відбір підрядних організацій, які мають досвід в мощенні бруківки. В основному перевагу надавали місцевим підрядним організаціям, головною умовою для яких є забезпечення якісного виконання будівельно-монтажних робіт.

 Всі вищевказані роботи здійснювались за рахунок коштів міського бюджету, тільки облаштування прибудинкових територій  Руднєва, 2, 3; Кобринської, 9, 10, 11; 12; 13; М.Черемшини, 4 проведено в рамках обласного проекту «Місто Надвірна – місто  мікрорайонів» за спільного фінансування Надвірнянської міської ради та Івано-Франківської обласної ради. Вартість проекту складає 336210,31 грн., з яких 120 000 грн. – кошти обласного бюджету; 216210,31 грн. – кошти міського бюджету. В рамках даного проекту облаштовано прибудинкову територію будинків №2,3 по вул.Руднєва загальною площею близько 240 м². Крім того, відновлено  входи в під’їзди будинків  по вул.Кобринської, 12 та 13 і вул.М.Черемшини, 4, а також міжбудинковий проїзд будинків по вул.Кобринської, 9,  10 та 11.

Кобринської, 12     

                                                           

Кобринської, 9, 10 ,11

4.3 Будівництво тротуарів та пішохідних доріжок

         Крім проведення капітального ремонту вулиць, облаштування прибудинкових територій, в 2016 році вдалось здійснити будівництво 4 тротуарів та пішохідних доріжок. Зокрема, проведено оновлення, а саме мощення бруківкою,  пішохідних доріжок в мікрорайоні Ломоносова, біля ДНЗ «Вогник» (зі сторони вул.К.Левицького, будинку №2 по вул.Д.Галицького), якими щодня користуються вихованці, їхні батьки та працівники садочка. Вартість робіт склала 74199,26 грн.

Також цього року проведено будівництво тротуару по вул.Кн.Ольги. Загальна площа відновленої території склала понад 400 м².

В 2016 році проведено роботи і по відновленню та фактично новому будівництву тротуарів на перехресті вулиць І.Франка та Княгині Ольги та Котляревського-В.Великого. З метою забезпечення безпеки пішоходів, особливо в місцях поблизу освітніх та соціальних закладів, на даних перехрестях встановлено огороджувальні конструкції (турнікети).

Перехрестя вул.Кн.Ольги-І.Франка           

         

Перехрестя вул.В.Великого- Котляревського

 

         Всі тротуари та пішохідні доріжки облаштовують опусками та пандусами для створення належних умов для людей з обмеженими фізичними можливостями. Крім того, цього року на проїжджій частині вул.Мазепи силами КП «Надвірнакомунсервіс» було встановлено 2 обмежувачі швидкості руху автотранспорту, з метою забезпечення безпечного руху пішоходів, а особливо дітей, оскільки по вул.Мазепи спостерігається інтенсивний рух транспорту та розміщені такі навчальні заклади, як Надвірнянська ЗОШ №2, ДНЗ «Сніжинка» та Надвірнянська музична школа.

 1. ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНЕ ГОСПОДАРСТВО

5.1 Житловий фонд

На сьогодні переважна частина житлового фонду міста є комунальною власністю. Функції з експлуатації та утримання житла у м.Надвірна здійснює КП «Надвірнянський житловик».  Щороку Планом соціально-економічного розвитку передбачено перелік робіт, спрямованих на належне утримання житлового фонду міста. У 2016 році силами даного підприємства проведені такі роботи:

 1. Капітальний ремонт та встановлення ринв та водостоків проведено на 7 житлових будинків Кобринської, 8, 11, 12, 13; Руднєва, 23; Грушевського, 11; Федьковича, 3 та Мазепи, 23. Загальна вартість проведених робіт складає 267 791грн.     

 2. Капітальний ремонт фасадів проведено в 3 житлових будинках: Мазепи, 31; М.Черемшини, 8 та М.Черемшини, 4. Загальна вартість робіт – 270 049 грн. 
 1. Капітальний ремонт та заміна вікон в місцях загального користування проведено в 9 житлових будинках мікрорайону Руднєва: Руднєва, 1 2, 3, 4, 5, 6, 7, 15 та М.Черемшини, 12. Вартість робіт – 194 327 грн. 

 2. Капремонт козирків над входами в під’їзди 9 житлових будинків: Руднєва, 2, 3, 4, 5; Кобринської, 9, 10, 12, 13 та Франка, 2. Вартість робіт – 70 400 грн. 

 3. Капітальний ремонт внутрішньобудинкових мереж електропостачання проведено в 8 будинках: Руднєва, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7; Д.Галицького, 4. Вартість робіт – 144 187 грн. 
 4. Капітальний ремонт цоколів та відмостки 4 житлових будинків: Д.Галицького, 4 та Ломоносова, 6, 12 та 14. Вартість робіт – 148 580 грн. 
 5. Капітальний ремонт та встановлення над балконних козирків в будинках по вул. Мазепи, 23 та Франка, 8 вартістю 30 653 грн.

8.Експертне обстеження технічного стану пасажирських ліфтів по вул.Грушевського, 4 (під’їзд №1,2) вартістю 9506 грн.

 1. Проведено поточний ремонт під’їздів житлових будинків по вул.М.Черемшини, 12 та Котляревського, 5.

М.Черемшини, 12

 

Котляревського, 5

Силами КП «Надвірнянський житловик» також здійснюються роботи по благоустрою прибудинкових територій, зокрема, встановлено додаткові лавочки біля будинків Кобринської, 13; В.Великого, 2; Котляревського, 4, 5, 6; Руднєва, 1, 21; М.Черемшини, 4.

Також облаштовано новими елементами дитячі майданчики біля будинків Руднєва, 22-23, 1-15; Мазепи, 31; Д.Галицького, 3-4 та Франка, 12.

20 червня 2016 року Надвірнянщиною пронісся потужний буревій. Ураганний вітер до 30 метрів на секунду, сильний дощ, шквали, град накоїли в м.Надвірна багато лиха: пошкоджено будинки приватного сектору міста, лінії  електропередач, покрівлі багатоповерхових будинків житлового фонду міста, викорчувано та поламано дерева.

Внаслідок стихії постраждало 36 багатоповерхових будинків житлового фонду міста, де в основному пошкоджено дахи, а саме: Мазепи, 37; Франка, 10; Франка, 2; Франка, 3; Крушельницької, 2; Котляревського, 5; В.Великого, 2; Грушевського, 10; Грушевського, 9; Коперніка, 1; Черемшини, 3; Черемшини, 5; Черемшини, 7; Черемшини, 12; Черемшини, 10; Черемшини, 4; Кобринської, 8; Кобринської, 10; Кобринської, 11; Грушевського, 14; Кобринської, 13; Руднєва, 16; Руднєва, 21; Руднєва, 22; Руднєва, 23; Руднєва, 15; Черемшини, 2а; Мазепи, 21; Мазепи, 23; К.Левицького, 2; К.Левицького, 1; Д.Галицького, 4; Ю.Солдак, 1; Ломоносова, 18. Вартість проведення робіт по ліквідації наслідків буревію, зокрема, здійснення  ремонту пошкоджених дахів склала 328 283 грн.

З метою покращення матеріально-технічної бази комунального підприємства «Надвірнянський житловик» Надвірнянською міською радою придбано трактор  Zoomlion RD244-B (2016 року випуску) та навісне обладнання, до нього:

 1. Відвал снігоочисний, який призначений для механізованої очистки доріг, вулиць, тротуарів і виробничих територій від снігу.
 2. Косарка ротаційна призначена для скошування трави великих площ (парків, скверів тощо) на підвищених поступальних швидкостях з укладанням скошеної маси в прокіс.

Загальна вартість придбаної спецтехніки, з навісним обладнанням, становить 213 000 грн.

Останнім часом спостерігається активний процес створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ). Зокрема, в м.Надвірна за останній рік створено біля 10 нових  ОСББ, серед них: ОСББ «Злагода-10» (М.Черемшини, 10); ОСББ «Франка-12» (Франка,12); ОСББ «Мазепи, 37» (Мазепи, 37); ОСББ «Черемош-8» (Купчинського, 8); ОСББ «Княгиня Ольга» (Княгині Ольги, 5); ОСББ «Соборна» (Соборна, 1); ОСББ «Нафтовик-2016» (М.Черемшини, 18) та ін. Всього на території нашого міста функціонує 27 ОСББ. Варто зазначити, що Надвірнянська міська рада підтримує ініціативу жителів у створенні об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. Розпорядженням міського голови в Надвірнянській міській раді створено ресурсний центр громад, головною метою якого є надання юридичної, технічної та адміністративної допомоги новоствореним ОСББ, їх консультування,  планування, координування, впровадження та моніторинг діяльності організацій громад та ОСББ для впровадження громадських ініціатив на території міста Надвірна.

Жителі будинку будинок №12 по вул.Франка цього року створили ОСББ «Франка-12»). Хоч даний будинок не перебуває на утриманні КП «Надвірнянський житловик», міська рада підтримує жителів, і в цьому році, за кошти міської ради, проведено капітальний ремонт покрівлі плоского даху та фальш даху. 

5.2 Водно-каналізаційне господарство

Одним із пріоритетних напрямків в роботі Надвірнянської міської ради є надання населенню м.Надвірна якісних послуг з водопостачання та водовідведення. В місті системно та регулярно проводяться роботи по розширенню та будівництву нових мереж водопостачання та водовідведення, капітальний ремонт та повна заміна старих водогонів і каналізаційних колекторів на нові, постійна модернізація обладнання КП «Надвірнаводоканал», встановлення сучасного енергоефективного устаткування тощо.

Головна робота КП «Надвірнаводоканал» спрямована для надання населенню міста якісних послуг з водопостачання та водовідведення.

Щороку Планом соціально-економічного розвитку м.Надвірна передбачено перелік робіт для покращення надання цих послуг. Зокрема, цього року було здійснено такі роботи, що стосуються водо-каналізаційного господарства:

 1. Капітальний ремонт водопроводу центрального водогону по вул.Стефаника: – виконання даних робіт дало можливість підключитись близько 40 абонентам приватного сектору до центрального водопостачання, а також забезпечило на цій ділянці стабільний тиск і необхідний об’єм питної води, мінімізує втрати води. Довжина нової мережі водогону складає 540 м. Прокладено поліетиленові труби діаметром 50 мм. Вартість робіт – 118 932 грн.                          
 2. Капітальний ремонт водопроводу по вул.Мазепи, Новопроектна до вул.Ломоносова ЗОШ №4 – Загальна протяжність водогону становить 883 м/п. Водопровід проведено поліетиленовими трубами діаметром 160 мм, 140 мм, 110 мм та 50 мм. Ремонт трубопроводу здійснено відкритим (траншейним) способом, а також методом санації. Реконструкція даного водогону дозволяє підключитись до центрального водопроводу 500-600 приватних домоволодінь мікрорайону вул.Комунальна-вул.Головацького, а також покращила тиск води та унеможливила виникнення аварійних ситуацій. Даний водопровід дасть можливість забезпечити якісною питною водою новозбудовані багатоповерхові будинки по вул.Сірика. Вартість робіт складає 428 388 грн. 

 3. Капітальний ремонт водопроводу по вул.Купчинського – загальна протяжність водопроводу складає 305 м. Реконструкція даного водогону дозволила покращити тиск води, мінімізувати втрати, унеможливити виникнення аварійних ситуацій та забезпечити якісною питною водою близько 15-ти багатоповерхових будинків по вул.Купчинського. Роботи проводились методом санації. Вартість робіт – 137 538 грн. 

 4. Капітальний ремонт водопроводу по вул.Соборна (Січових Стрільців). Загальна протяжність водогону складає 208 м. Під час його реконструкції встановлено 6 нових колодязів. Ремонтні роботи проводились методом санації. Вартість робіт складає – 73 096 грн.  

 5. Капітальний ремонт водогону вул.Новопроектна-вул.400 років Надвірної – протяжність складає понад 440 м/п. Виконання даних робіт забезпечить мешканців вулиці Новопроектна цілодобовим постачанням якісної питної води в необхідній кількості, під необхідним тиском. На сьогодні близько 30 домоволодінь даної вулиці мають змогу підключитись до центральної мережі водопостачання. Вартість робіт становить – 270 929 грн. 
 6. Капітальний ремонт внутрішньобудинкових мереж водопостачання багатоповерхових будинків: дані роботи проведені в таких будинках: Котляревського, 5; Грушевського, 6; Княгині, Ольги, 5, 7, 8; М.Черемшини, 10; Руднєва, 21; Визволення, 10; Д.Галицького, 4. Пріоритетними обирали ті будинки, в яких мережі вже фізично зносились і пропускна спроможність труб є на низькому рівні. Дані мережі водопостачання функціонують вже кілька десятків років і тому потребують капітального ремонту, а саме: заміни стальних труб на поліетиленові або металопластикові, заміни запірної арматури (крани, фільтри) тощо. Вартість робіт становить – 140 784грн. 

 7. Проведено роботи по утепленню внутріпідвальних мереж водопостачання житлових будинків мікрорайонів Ломоносова та Руднєва. Вартість робіт складає 114 978 грн. 
 8. Капітальний ремонт каналізаційного колектора по вул.Рамішвілі – виконання даних робіт передбачено Надвірнянською міською радою в  Програмі фінансування робіт з екологічного фонду і заходів щодо її реалізації в 2016 році, затверджену рішенням сесії від 29.01.2016 року №78-4/2016. Діючий колектор знаходиться в експлуатації вже понад 40 років.  В зв’язку з його фізичним зносом, спричиненим газовою корозією залізобетонних труб, даний колектор потребував постійної очистки, тому було прийняте рішення провести його реконструкцію. 

  Вартість робіт становить – 39 986 грн. Виконання даних робіт дало можливість забезпечити каналізування двох багатоповерхових будинків №7 та №9 по вул.Рамішвілі та унеможливити виникнення аварійних ситуацій на даній ділянці.

 1. Прокладання каналізаційного колектора по вул.С.Крушельницької – протяжність мережі складає орієнтовно 290 м/п. Трубопровід прокладається на глибині 1,20 м, поліетиленовими трубами діаметром 200 мм. Вартість робіт складає 259 438 грн. Виконання даних робіт дозволяє підключити до центральної мережі водовідведення близько 30 приватних дворів. 

 2. В 2009 році за кошти Надвірнянської міської ради, за технічного сприяння КП «Надвірнаводоканал», був розроблений проект «Влаштування системи центрального водопостачання та водовідведення району вулиць Комунальна-Мельничука». На даний час підходить до завершення проведення робіт по реалізації першої частини проекту. З 2012 по 2016 рік частина житлового масиву вже забезпечена постачанням питної води та системою каналізування, зокрема: здійснено роботи по будівництву каналізаційного колектора по вул.Молодіжна, Польова, Мельничука, протяжністю 1396 м/п; прокладено водопровід від вул.Комунальна до вул.Молодіжна, Польова, Височана, Мельничука протяжністю 1110 м/п; облаштовано водовідведення вул.Новопроектна, Кобилянської, Федяя загальною протяжністю 1525 м/п; проведено роботи по будівництву каналізаційної мережі протяжністю 1450 м/п діаметром труби 400 мм та 540 м/п діаметром труби 1600 мм вулиць Новопроектна, Гайдамацького, Я.Стецько, Пластова, Кобилянської, Федяя.

На даний час підрядною організацією завершуються роботи по прокладанню центрального каналізаційного колектора в районі вулиць Олімпійська-Кобилянської.

Роботи проводять за кошти екологічного фонду державного бюджету. Протяжність мережі складає 420 м. Вартість робіт складає близько 6200 тис. грн.

За кошти міського бюджету в сумі 120 тис. грн. до кінця року буде розроблено ІІ частину вищевказаного проекту, згідно якого весь мікрорайон, включаючи  всі вулиці та провулки житлового масиву Комунальна-Мельничука, будуть забезпечені постачанням води та мережею каналізування. Зокрема, до таких вулиць будуть включені вул.Гаврилюка, Мандичевського, Квіткова, Олімпійська, Яцури, Полковника Грома, Курбаса, Бузкова, Лугова, Василіянок, Перехідна, Виговського Височана, Головацького тощо.

Крім того, Надвірнянська міська рада спрямовує всі можливі ресурси на покращення екологічної ситуації в Надвірній. Цього року, ми подали в обласне Управління екології та природних ресурсів екологічні запити на суму 17 млн. грн. Після ретельного розгляду даних запитів вдалось захистити та стати переможцями 4 проектів екологічного спрямування на суму понад 2,5 млн. грн. Цього року здійснено роботи на таких об’єктах:

 1. Будівництво каналізаційного колектора в м.Надвірна в районі вулиць Коперніка, Чайковського, Вишневої. За кошти Надвірнянської міської ради виготовлено проектно-кошторисну документацію, яка пройшла екологічну експертизу. Загальна протяжність мережі складає понад 800 м/п.

Виконання даних робіт дозволить підключити до центральної каналізаційної мережі  близько 40 приватних домоволодінь, що значно покращить екологічну ситуацію в місті.

Вартість реалізації даного проекту – близько 1 100 000 грн.

На даний час роботи тривають.

 1. Реконструкція напірного каналізаційного колектора та перекачуючої насосної станції дитячої районної лікарні м.Надвірна. Проведено повну реконструкцію старого напірного каналізаційного колектора та  встановлення перекачуючої насосної станції,  яка працює повністю в автоматичному режимі.

 Проведення даних робіт  значно покращило роботу мережі водовідведення одних з найважливіших соціальних закладів: дитячої районної лікарні та поліклініки, а також Надвірнянського будинку дитини. Крім того,  унеможливлює в майбутньому забруднення ґрунтових вод в даному районі та в подальшому поліпшить екологічну ситуацію в місті. Вартість робіт складає близько 280 тис. грн. 

 1. Заходи з охорони підземних вод та ліквідації джерел їх забруднення на очисних спорудах м.Надвірна (реконструкція радіальних відстійників). На даний час демонтовано стару металеву конструкцію та проводяться роботи по встановленню нової. Зубчастий перелив, який працює в агресивному середовищі, виготовлений із нержавіючої сталі, що значно збільшить його термін експлуатації. Вартість проекту становить 850 тис.грн. Виконання вищевказаних робіт надасть можливість якісніше проводити механічну очистку стічних вод та унеможливить в майбутньому виникнення аварійних ситуацій.

 2. Заходи з охорони підземних вод та ліквідації джерел їх забруднення в м.Надвірна (розширення компостуючи площадок на очисних спорудах). Виконання даних робіт створить умови для складування та висихання мулу, який утворюється в результаті механічної очистки стоків, що унеможливить забруднення підземних вод і покращить роботу очисних споруд. Вартість робіт складає близько 350 тис. грн. На сьогодні підрядною організацією проведено необхідні підготовчі роботи.

Внаслідок буревію, який мав місце 20 червня цього року на водозаборі І підйому через сильні пориви вітру було пошкоджено дах операторної та електросилової підстанції №433; знесено залізобетонну опору та пошкоджено 4 лінії електропередач загальною протяжністю 200 м/п. На ГКНС пошкоджено дах електросилової підстанції ТП-1; на очисних спорудах – дах приміщення операторної та лабораторії (знято практично 30% шиферного покриття).  Працівниками КП «Надвірнаводоканал» було здійснено роботи по ліквідації наслідків стихії. Вартість робіт складає 58 176 грн.

Крім того, з метою покращення матеріально-технічної бази підприєсмства:

 1. Придбано рукав високого тиску Д20-2SN для заміни на каналопромивочній машині («кріт») – 36 000 грн.
 2. Придбано силовий трансформатор ТМ – 160 кВА на ТП – 433 І підйому водозабору – 53 950 грн.
 3. Проведено капітальний ремонт павільйонів з влаштуванням односкатних дахів, свердловин 1, 2, 3 на ІІ підйомі водозабору – 29 892 грн.
 4. Придбано електроди для установки знезараження води – 139 000 грн.
 5. Проведено капітальний ремонт з заміною насосного та електричного обладнання на свердловині № 9 на І підйомі водозабору – 64791 грн.
 6. Придбано резервні насоси для свердловин – 101000 грн.

 

5.3 Благоустрій та утримання міста

Вся робота міської ради спрямована на те, щоб надвірнянці жили в місті з чистими, акуратними й освітленими вулицями, із гарними квітниками, з впорядкованими місцями спільного користування. Останніми роками Надвірнянською міською радою спільно з комунальними службами розроблено комплекс заходів для покращення благоустрою міста, зокрема місць загального  користування: парку, зони відпочинку, площ, скверів, прибудинкових територій, дворів, дитячих майданчиків тощо. Основну діяльність по реалізації даних заходів здійснює КП «Надвірнакомунсервіс».

Одним з пріоритетних напрямків в роботі даного комунального підприємства і Надвірнянської міської ради – це будівництво мереж вуличного освітлення, адже це, перш за все, безпека мешканців у вечірній і нічний час. Міський голова та керівництво комунального підприємства докладають усіх зусиль, щоб зайти в кожен куточок нашого міста і його освітити.

Цього року вдалось облаштувати вуличним освітленням 20 нових вулиць та провулків, а саме:  вул.Калнишевського, провул.В.Великого, вул.Я.Мудрого, вул.Сірика, вул.Василіянок, вул.Старицького, вул.Польова, вул.Лугова, вул.Лисенка, вул.16 Липня, м-н Шевченка, вул.Заводська, вул.Воз’єднання, вул.Полуботка, вул.Перехідна, на розі вул.Польова – Л.Мартовича, вул.Визволення,  провул.О.Степанівни,  вул.М.Черемшини-Руднєва (від Надвірнянського будинку дитини до буд.№12 по вул.М.Черемшини),частина вул.Руднєва біля стадіону Надвірнянської ЗОШ №3 та будинків №23, 25 і 26.

Дані роботи здійснено відповідно Згідно Плану робіт по облаштуванню, реконструкції та відновленню мереж вуличного освітлення на 2016-2017 рр. Загальна протяжність мереж складає понад 4,6 км. Встановлено понад 20 додаткових металевих опор та понад сотню нових світильників.

Чи не найбільшої шкоди мережам вуличного освітлення завдала стихія, яка мала місце 20.06 2016 року. Потрібно було встановити 12 опор та відновити лінії електромереж загальною протяжністю близько 5 км. КП «Надвірнакомунсервіс» працювали, не покладаючи рук, щоб якнайскоріше забезпечити мешканців міста вуличним освітлення у вечірній та нічний час. Практично за 3-4 місяці всі пошкоджені мережі були відновлені.

Крім вищевказаних робіт, у перші хвилини після буревію, комунальні служби та Надвірнянське РВ УДС України з надзвичайних ситуацій, ДП «Надвірнянський лісгосп», зокрема «Надвірнакомунсервіс» спільними зусиллями з керівництвом міста та депутатським корпусом розчищали центральну частину міста, міський парк, зону відпочинку, мікрорайони та приватний сектор міста від повалених дерев.

Беззаперечно, озеленення є важливою складовою благоустрою та утримання території в належному стані.

Цього року проведено роботи по облаштуванню газону з ландшафтним озелененням на майдані Шевченка біля стели Небесної Сотні та приміщення музею історії Надвірнянщини. Силами КП «Надвірнакомунсервіс» та ДП «Надвірнянське лісове господарство» висаджено саджанці ялівця, туї та самшиту. Дана алея стала ще однією окрасою нашого міста.

Також оновлено сквер біля пам’ятного знаку Марті і Мирону Свідрукам та алею перед пам’ятним знаком ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС.

Силами вищезгаданих підприємств висаджено додаткові саджанці туї та ялівця. Ще однією окрасою нашого міста стали квіткові композиції (горщики з живими квітами), встановлені на огороджувальних конструкціях (турнікетах) доріг центральної частини міста, що надає Надвірній красивого та неповторного вигляду.  Для того, щоб вони кожен день милували око мешканців та гостей нашого міста, комунальними службами докладаються значні зусилля. Щодня десятки працівників комунальної служби клопіткою та важкою працею здійснюють полив та догляд за даними насадженнями. 

Працівники КП «Надвірнакомунсервіс» регулярно впорядковують та доглядають квітники, газони та алеї в центральній частині міста, парках, скверах та зоні відпочинку. Зокрема, на алеї біля приміщення музею Надвірнянщини на майдані Шевченка встановлено оригінальну композицію з квітами, яка стала справжньою окрасою нашого міста. За основу використали стовбур старого зрізаного дерева (липи). Вночі ця композиція освічується, що придає їй оригінальності.

Цього року було проведено роботи по покращенню благоустрою зони відпочинку. Зокрема, здійснена висадка саджанців ялин в кількості 63 шт. та посадкового матеріалу верби і лози в кількості 400 шт. на правому березі річки Бистриця Надвірнянська зони відпочинку ім.Н.Яремчука, з метою підсилення берегоукріплення.

В зоні відпочинку ім.Н.Яремчука встановлено нові лавочки біля І-го озера, полаковано і відновлено огорожу та лавочки на пішохідній доріжці до моста через р.Бистриця Надвірнянська, а також висаджені додаткові саджанці квітів та декоративних кущів.

Цього року встановлено в зоні відпочинку вуличні тренажери та облаштовано спортивні майданчики для заняття силовими видами спорту, зокрема воркаутом.

Додаткові лавочки встановлено і на майдані Т.Шевченка. Біля приміщення музею Надвірнянщини на майдані Т.Шевченка працівники КП «Надвірнакомунсервіс» також встановили 10 великих декоративних горщиків з висадженими саджанцями дерев (туї) та лавочки.

Цього року активно проводився комплексний благоустрій в міському парку ім.І.Франка. Працівники  ДП «Надвірнянське лісове господарство» спільно з комунальними службами міста встановили дерев’яну огорожу вздовж пішохідних доріжок.

Силами КП «Надвірнакомунсервіс» впорядковано територію багатофункціонального майданчика та скейтпарку. Зокрема, завезено та вирівняно грунт навколо майданчика, відновлено освітлення, встановлено додаткові лавочки, відремонтовано огорожу, пофарбовано і  відновлено елементи скейтпарку.

Враховуючи гіркий досвід 2008 і 2010 років, коли внаслідок повеней значна частина території міста була затоплена, Надвірнянська міська рада прикладає усі зусилля, щоб попередити руйнівні наслідки стихій у майбутньому. Зокрема, за цей час було кинуті усі можливі ресурси для виконання робіт по берегоукріпленню та розчищенню русел річок, які є на території міста.   

Потічок Підзамче завдав під час останньої повені масштабної шкоди місту. З метою уникнення виходу води з берегів потічка під час повені чи паводку, в м.Надвірна здійснюють роботи з його поглиблення та розчистки. Цього року дані роботи проводились силами КП «Надвірнакомунсервіс». Необхідність виконання даних робіт зумовлено належним функціонуванням ливневої каналізації по вул.Визволення. Також дане комунальне підприємство здійснило капітальний ремонт підпірної стінки та розчистку потічка в районі вул.В.Великого.

Проведення Надвірнянською міською радою толоки в переддень релігійних та державних свят вже стало доброю традицією в нашому місті.  І цей рік не став винятком. В рамках підготовки міста Надвірна до Великодніх свят та відзначення 25-ї річниці Незалежності України відбулись загальноміські толоки в міській зоні відпочинку ім.Н.Яремчука, на прибережній смузі р.Бистриця Надвірнянська, в зоні відпочинку вул.Зелена-Богуна, міському парку ім.І.Франка та Пнівському замку. 

Цьогорічні акції стали одними із найчисельніших. У них прийняли участь близько 200 осіб, а саме: учасники АТО; представники Громадської ради; Ради Старійшин; працівники дошкільних навчальних закладів м.Надвірна («Квітка Карпат», «Вогник», «Сніжинка», «Світлячок», «Пролісок», «Берізка»), Надвірнянського управління експлуатації газового господарства, КП «Надвірнянський житловик», КП «Надвірнаводоканал», депутати обласної ради, депутати міської ради, члени виконавчого комітету та апарату Надвірнянської міської ради, небайдужі мешканці міста.

Варто зазначити, що за останні 10 років відбулись великі зміни: сміття стало набагато менше. Велика заслуга в цьому є працівників комунальних служб, які цілодобово докладають зусиль, щоб проживання в нашому місті було комфортним та затишним. Вони працюють від 4.00 ранку до 20.00 вечора, а це: погодинне вивезення побутового сміття, прибирання вулиць, скверів, парків, прибудинкових територій, висадка зелених насаджень тощо.

Міською радою спільно із молодіжними громадськими організаціями та студентством міста проведено екологічні акції «ЕкоЗамок» та «ЕкоГородище», метою яких є екологічне виховання молоді та збір побутових відходів на території Пнівського замку та в місцях масового відпочинку мешканців Надвірної.

Висловлюю особливу подяку усім учасникам толоки за проявлену небайдужість та виявлену свідому громадську позицію.

5.4 Розширення міського кладовища

Існуюче кладовище міста, яке розміщене по вул.Я.Мудрого за більше як 40 років експлуатації вичерпує свій ресурс. З кожним роком все менше і менше стає вільних місць для поховання. Тому за останні роки назріло питання про нагальне розширення існуючого кладовища.

Пнівською сільською радою прийняте рішення від 11.06.2009 року №2-24-09 «Про надання дозволу на вибір місця розташування земельної ділянки», яким передбачено виділення земельної ділянки для розширення діючого кладовища на землях запасу Пнівської сільської ради.

В 2012-2013 рр. виготовлено проектно-кошторисну документацію, яка пройшла державну експертизу, згідно якої вартість всіх робіт складає близько 16 млн. грн., що включає проведення всього комплексу робіт по розширенні кладовища та створення його належної інфраструктури. В квітні 2016р. проведено відкриті тендерні торги, в яких взяли участь 8 підрядних організацій. Переможцем стала підрядна організація, яка подала найнижчу цінову пропозицію, а саме близько 8 млн. грн. При прийняті бюджету міста на 2016 рік передбачено кошти в сумі 3 983 176 грн. на проведення робіт по розширенню кладовища для м.Надвірна в с.Мозолівка Надвірнянського району Івано-Франківської області.

Цього року розпочато будівельні роботи по розширенню кладовища. Орієнтовна площа земельної ділянки нового кладовища складає 4,78 га. Ресурс даної ділянки для поховань складає близько 25-30 років.

Проектом, в першу чергу, передбачено створення належної інфраструктури, встановлення огорожі по периметру земельної ділянки, облаштування під’їзних доріг, формування секторів, облаштування бруківкою міжсекторних проїздів та будівництво центрального входу. 

 1. ПІДТРИМКА СПОРТИВНИХ, КУЛЬТУРНИХ ТА МОЛОДІЖНИХ ПРОГРАМ ТА ІНІЦІАТИВ

Одним з напрямків діяльності Надвірнянської міської ради є підтримка спортивних, культурних та молодіжних програм та проектів. Цього року запроваджено ряд заходів, спрямованих на створення належних умов для підвищення ефективного розвитку фізкультури і спорту,  розвиток духовності, впровадження в суспільну свідомість загальнолюдських моральних цінностей, формування цілісної культурно-національної ідентичності тощо. 

За останні роки міською радою спільно з депутатським корпусом, комунальними службами докладається значні зусилля для покращення спортивної інфраструктури міста: відкрито скейтпарк, в рамках обласного проекту «Від дитячого майданчика до спортивного містечка» цього року встановлено багатофункціональний спортивний майданчик; баскетбольний майданчик, облаштовано спортивні майданчики. В 2014 році за кошти Надвірнянської міської ради також було придбано та встановлено в міському парку силові тренажери. Відкриття таких майданчиків – це створення належних умов для відпочинку та заняття дітей і молоді спортом, заохочення до  здорового  способу  життя, забезпечення  систематичних занять фізичною культурою і спортом жителів міста.

Цього року в зоні відпочинку ім.Н.Яремчука (2-ге озеро) за фінансування Надвірнянської міської ради, за сприянням небайдужих мешканців міста було встановлено універсальні вуличні тренажери, проведено благоустрій волейбольного та силового майданчиків, встановлено дерев’яну огорожу, додаткові лавочки та облагороджено прилеглу територію.

Силами КП «Надвірнакомунсервіс» за кошти міської ради  в зоні відпочинку ім.Н.Яремчука біля волейбольного майданчика встановлено спортивні елементи  для заняття воркаутом та вуличні тренажери. Працівниками підприємства також проведено благоустрій території біля майданчика.

29 січня 2016 року на сесії Надвірнянської міської ради було затверджено Програму розвитку фізичної культури і спорту у м.Надвірна на 2016 рік.

В рамках виконання Програми, профінансовано заходи по підтримці на загальну суму 277500 грн.: ФК «Бескид» (матеріальне забезпечення виїзних матчів футбольної команди  в чемпіонаті області); СДЮШОР  ”Нафтохімік Прикарпаття”; федерації спортивного та бойового самбо; КСММК ”Едельвейс”; федерації дзюдо; СК «Автомобіліст»; СК «Карпати-Надвірна»; молодіжний турнір з стрітболу; дитячий турнір з міні-футболу;  кубок міста по настільному тенісу серед школярів; міський турнір з пляжного волейболу та велосипедні змагання у міжнародний Велодень.

Під патронатом міського голови Зіновія Андрійовича, за сприяння Надвірнянської міської ради, організації районної федерації міні-футболу в місті регулярно відбуваються турніри з розіграшу кубків з міні-футболу серед дитячих команд Надвірнянського району. Цього року відбулось таких турнірів, а саме:

 • розіграш Кубка Діда Мороза;
 • розіграш кубка «Надії»;
 • відкритий кубок м.Надвірна з міні-футболу серед дитячих команд;
 • розіграш кубка «Краєвид Карпат»;
 • традиційний розіграш кубка «Карпатські зорі» з міні-футболу пам’яті футболіста і дитячого тренера Володимира Перегінчука;
 • турнір з міні-футболу серед дитячих команд до Дня Незалежності України;
 • розіграш кубка «Карпатська осінь» серед дитячих команд, присвяченого Дню міста Надвірна;
 • розіграш кубка «Багряна осінь»;
 • розіграш кубка «Козацька слава», приуроченого Дню захисника України;
 • Кубок із міні-футболу, присвячений Дню Святого Миколая.

В місті Надвірна вже понад 3 роки проводяться різноманітні велосипедні акції, основною метою яких є пропаганда здорового способу життя. І цього року за сприянням міської ради пройшов ряд таких акцій, зокрема велопрощ, під час яких учасники молилися за добробут України, мир та спокій в державі, за життя та здоров’я учасників антитерористичної операції.

Цього року вперше в Надвірній відбулась матчева зустріч між молодіжними збірними України та Ірландії за участі кращих спортсменів серед молоді та юніорів. Серед організаторів зустрічі  виступала і Надвірнянська міська рада. Змаганням з боксу передував місяць інтенсивної та рутинної підготовки, до якої також активно долучились комунальні служби міста. Керівники району та міста доклали максимум зусиль, щоб провести дану зустріч на належному рівні.

Нещодавно в м.Надвірна на базі спорткомплексу «Нафтохімік» проходив чемпіонат України з боксу серед юнаків (2003-2004  рр.н). Спортивні змагання з боксу такого рівня відбувались на теренах міста Надвірна вперше. Одним із організаторів-партнерів чемпіонату також є Надвірнянська міська рада.

Протягом звітного періоду виконавчим комітетом міськради на високому рівні забезпечено відзначення пам’ятних дат українського народу та державних свят.

Як уже зазначалось, цього року на День захисника України було проведено освяту оновленої символічної могили, реконструкцію якої здійснено в рамках обласного проекту «До боротьби їх кликав рідний край».

Також цього року за ініціативи міського голови Зіновія Андрійовича та сприяння Надвірнянської районної ради  було прийнято рішення про виділення коштів на спорудження та встановлення пам’ятника героям-чорнобильцям в Надвірній на майдані Шевченка.

 Композиція являє собою стилізований Хрест, як символ людської скорботи, який не дає забути нам про тих, хто став жертвами аварії; дзвін, який символізує Чорнобильську катастрофу, яка ніколи не зітреться з людської пам’яті; та живе дерево – символ відродження життя.

  Крім того, біля пам’ятника чорнобильцям проведено комплексний благоустрій. Зокрема, зроблено капітальний ремонт сходів, а також проведені роботи по мощенню бруківки.  Силами КП «Надвірнакомунсервіс» та ДП «Надвірнянське лісове господарство» оновлено алею біля пам’ятного знаку ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС, а саме висаджено додаткові саджанці туї та ялівця. На спорудження пам’ятника з міського бюджету виділено 79 937 грн.

За сприяння Надвірнянської міської ради, підготовки до відзначення свят комунальних служб проведено ряд культурно-масових заходів, зокрема це відзначення Міжнародного дня захисту дітей, традиційне святкування Івана Купала та Дня Молоді; відзначення дитячого Дня міста.

У вересні в міському парку ім.Івана Франка відбувся ІХ обласний пісенний фестиваль стрілецької та повстанської пісні імені Софії Галечко, приурочений 25-ій річниці Незалежності України. Метою фестивалю є, насамперед, прославлення героїчної боротьби українських січових стрільців та повстанців – уродженців нашого міста та Надвірнянщини, виховання на їхньому патріотичному прикладі юнацтва та молоді, відродження та популяризація патріотичної пісні. Суттєво посприяла в його проведенні Надвірнянська міська рада.

У фестивалі стрілецької та повстанської пісні ім.С.Галечко взяли участь близько 30 колективів вокально-хорового жанру та сольних виконавців із різних куточків Івано-Франківської області. 

За сприяння міської ради вперше на теренах нашого міста відбулися фестиваль християнської пісні “Вдячні Господу за пісню”; Різдвяний молодіжний фестиваль-конкурс “Ой, радуйся, земле!”; культурно-мистецький проект «Тепле Різдво».

       В лютому під патронатом міського голови З.М.Андрійовича в м.Надвірна відбувся V фестиваль коляд «На Рождество».

На даний час триває активна підготовка до проведення чергового фестивалю «Тепле Різдво в Надвірній», який триватиме протягом місяця з 22 грудня до 22 січня.

З метою забезпечення розвитку духовності українського суспільства, впровадження в суспільну свідомість загальнолюдських моральних цінностей, формування цілісної культурно-національної ідентичності, сесією Надвірнянської міської ради було затверджено Програму «Духовне життя» у місті Надвірна. В рамках Програми виділено кошти в сумі 100 000 грн., спрямовані на надання всебічної допомоги в межах, дозволених законодавством України, церквам і релігійним організаціям у реалізації їхніх статутних завдань, сприяти церквам і релігійним організаціям у будівництві храмів та для проведення різних духовно-релігійних заходів.

Надвірнянська міська рада також долучилась до ініціативи БФ «Карітас-Надвірна» та надала фінансову підтримку в сумі 30 тис. грн. у відкритті Соціального центру благодійного фонду «Карітас – Надвірна» Коломийсько-Чернівецької Єпархії УГКЦ.

29 січня 2016 року сесією Надвірнянської міської ради була затверджена Програма розвитку туризму у 2016 році. Основною метою Програми є підвищення ефективності використання туристичного і рекреаційного потенціалу регіону через розвиток нових туристичних продуктів і послуг. В рамках даної Програми підтримано ряд туристичних та екологічних проектів. 

 

 1. МІЖНАРОДНЕ СПІВРОБІТНИЦТО

Містами-побратимами м.Надвірна є м.Пруднік (Польща) та м.Крнов (Чехія).

В 2000 році підписано угоду про співробітництво між Прудніком та Надвірною, а в 2011 між міською владою Крнова і Надвірнянським районом та м.Надвірна.

Неодноразово делегації цих міст гостювали в нашому місті. Представники Надвірної та Надвірнянського району також відвідували міста-побратими.

Між нашими містами за ці роки співпраці склалися дійсно партнерські та дружні відносини.

 4-7 грудня 2015 року місто Надвірна відвідала делегація з 8 чоловік партнерського міста Пруднік (Польща) на чолі з бурмістром паном Францішеком Фейдихом.

         Гості з Польщі приїхали з метою підведення підсумків співпраці між нашими містами в 2015 році, обговорення нашої майбутньої співпраці в 2016 році. Під час перебування на Надвірнянщині делегація відвідала Ланчинську ЗОШ для зустрічі з молоддю школи, провела переговори з адміністрацією шкіл Надвірної та Пасічної, що співпрацюють з відповідними навчальними закладами в міста Пруднік. Вже традиційно польські друзі привезли зібрані громадою Прудніка подарунки для діток з будинку дитини з нагоди свята Святого Миколая.

       Результатом зустрічі стали домовленості про участь делегації м.Надвірна в кількох заходах міжнародної співпраці партнерського міста Пруднік в 2016 році.

У червні 2016 року під час поїздки надвірнянської делегації в м.Пруднік була підписана «Угода про співпрацю і обмін учнів між Сільськогосподарською школою в Прудніку (Польща, місто Пруднік) і Прикарпатським військово-спортивним ліцеєм-інтернатом Івано-Франківської обласної ради (Україна, місто Надвірна)».

Угоду підписали директор ліцею Микола Мартинюк та директор школи Радомір Гайдецький у присутності своїх вихованців.  Згідно угоди сторони спільно домовилися про обмін молоді, пізнання та навчання історії держав, поширення здорового способу життя, обмін досвідом щодо організації спортивних змагань, культурних заходів, конкурсів. Важливим моментом є організація семінарів та конференцій, навчання молодіжних кадрів волонтерів, організаторів спортивних змагань.

Влітку цього року на запрошення польських друзів учні партнерських шкіл – Пасічнянської і Надвірнянської № 3 – відвідали Пруднік, Ополє, Вроцлав. Українські діти  побували у різних музеях, парках, взяли активну участь у захоплюючих культурно-мистецьких заходах.

 Із 21 по 25 серпня на Надвірнянщині перебувала офіційна делегація із Польщі – представники Прудніцького та Острудського повіту і міста Пруднік. Колеги з Польщі відсвяткували разом з  надвірнянцями День Прапора та 25- річчя Незалежності України, взяли участь в урочистій сесії Надвірнянської районної ради. Поляки також відвідали Пнівський замок, музеї – Наф­топромислів Галичини у с. Пнів, Етнографічний у с. Фитьків та «Древній Галич» у с. Крилос. Вражаючою стала мандрівка дендропарком «Високогірний» та прогулянка хребтом Тавпишірка ДП «Надвірнянський лісгосп».

У рамках співпраці м.Надвірна з польським містом-побратимом Пруднік           3 листопада 2016р. до нашого міста завітала делегація з Республіки Польща, в складі викладачів та учнів Сільськогосподарської школи в Прудніку. В рамках підписаної угоди між Сільськогосподарською школою в Прудніку  і Прикарпатським військово-спортивним ліцеєм-інтернатом діти мають чудову змогу ознайомитися з історіями двох сусідніх держав, поширення здорового способу життя, а викладачі – пізнати практики виховання в історичних і культурних традиціях та організації спортивно-масової роботи.

Цього року відзначили 5-літній ювілей співпраці між м.Надвірна та м.Крнов.

5 листопада в приміщенні Центру студентської творчості та дозвілля Надвірнянського коледжу НТУ відбулась офіційна зустріч представників міст-побратимів, під час якої підвели підсумки співробітництва між містами.

Представники Надвірнянської районної та міської влад вручили подяку м.Крнов за багаторічну плідну співпрацю, допомогу та організацію двохсторонніх проектів, реалізацію міжнародних програм, та  з нагоди 5-ї річниці співпраці Надвірнянського району, м.Надвірна та м.Крнов.

5 листопада 2016 року делегати з м.Крнов взяли участь у відкритті соціальної їдальні в м.Надвірна, зініційоване благодійним фондом «Карітас-Надвірна». Чеські гості з цієї нагоди привезли багато подарунків та гуманітарної допомоги. Під час відвідин Надвірнянщини представники делегації з м.Крнов побували також в музеї нафтопромислів Галичини, краєзнавчому музеї селища Делятин. Також відвідали районну центральну лікарню, де мали змогу ознайомитись з особливостями функціонування медичної та соціальної сфери життєдіяльності нашого району та міста.

Результатами відвідин м.Надвірна чеської делегації стали підведення підсумків 5-річної співпраці між містами-побратимами та складання перспективного плану співробітництва на найближчі роки.

Щороку, напередодні Новорічно-Різдвяних свят, на терени нашого міста приїжджає польська делегація з міста-побратима Пруднік.  І цього року, 1 грудня до Надвірної завітала делегація з Прудніка на чолі з Мареком Краєвські. Мета візиту – підведення підсумків співпраці між нашими містами в 2016 році, обговорення майбутнього співробітництва в 2017 році, а також зустріч з учнями шкіл Надвірнянщини. За час понад 15-річної співпраці між польським та українським містами налагоджено тісні взаємовідносини в різних галузях, зокрема в освітній: підписано кілька угод про співпрацю між навчальними закладами, в рамках яких щороку  учні беруть участь в програмі міжнародного обміну досвідом, з метою пізнання та навчання історії держав, спілкування зі своїми однолітками, ознайомлення з культурою та побутом, поширення здорового способу життя, обмін досвідом щодо організації спортивних змагань, культурних заходів тощо. В рамках цьогорічних відвідин польська делегація завітала в Надвірнянську ЗОШ №3, Ланчинську ЗОШ І-ІІІ ст. та Пасічнянську ЗОШ І-ІІІ ст., з якими вже не один рік ведеться тісна співпраця.

2 грудня, делегація з міста Пруднік разом з міським головою м.Надвірна Зіновієм Андрійовичем відвідала Надвірнянський будинок дитини. Польські побратими щороку відвідують цей заклад з подарунками напередодні Дня св.Миколая, який в Польщі святкують 6 грудня. Такі благодійні акції відбуваються за ініціативи Ванди Якімко та за сприяння небайдужих мешканців м.Пруднік. Цього року представники делегації з Польщі привезли для малюків засоби гігієни та солодощі. До Дня св.Миколая 4 грудня під час Служби Божої гості із сусідньої держави також вручили подарунки парафіянам костелу Успення Пресвятої Богородиці м.Надвірна.

Вже кілька років поспіль польські волонтери в Україні проводять благодійну акцію “Могилу прадіда врятуй від забуття”, яка має на меті збереження історії двох народів, впорядкування та відновлення давніх українських та польських кладовищ та могил прадідів. Цього року під патронатом Президента Польщі Анджея Дуди і міністра освіти Польщі більше як 500 учнів та волонтерів з Польщі приїхали в Україну провести заходи в рамках акції.

Влітку до Надвірної прибула група з 12 учнів  та 2 учителів з міста Пешице, що у Нижньосілезькому воєводстві, Республіка Польща, школи ім.о.Яна Дзєржоня, з метою підтримати акцію “Могилу прадіда врятуй від забуття”. Протягом 2 тижнів волонтери впорядковували старі занедбані могили на старому кладовищі в м.Надвірна на вул.Соборна. До прибирання території кладовища долучилися також молодь Надвірної та комунальні служби міста.

Гостей з Польщі в Надвірній зустріли, як завжди, радісно, гостинно і дружньо. Діти мали можливість спілкуватися зі своїми українськими однолітками, налагодити дружні відносини одні з одними та цікаво провести час. Для гостей організували також цікаві екскурсії  та відвідини історичних пам’яток  Надвірнянщини.

В понеділок, 11 липня, в переддень від’їзду до Польщі, міський голова вручив подяку учням комплексу шкіл ім.о.Яна Дзєржоня в Пешице та керівнику групи Бернадетті Щипка за активну участь в упорядкуванні місць поховання та увіковіченні пам’яті померлих українських і польських громадян на території Надвірнянщини.

 

 1. СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ УЧАСНИКІВ АТО ТА МЕШКАНЦІВ МІСТА

Вже більше двох років на східних рубежах України тисячі військовослужбовців та добровольців захищають нашу землю від російського агресора. Керівництво Надвірнянської міської ради та депутатський корпус за цей час докладають всіх зусиль щодо всебічної підтримки учасників АТО та їх родин. Допомогу та підтримку надають як і тим бійцям, які сьогодні несуть службу в зоні бойових дій, так і демобілізованим воїнам АТО, та членам їх сімей. Так, 29 січня 2016 року на сесії Надвірнянської міської ради була затверджена Програма підтримки учасників антитерористичної операції у східних областях України з м.Надвірна. У рамках Програми передбачається надання допомоги учасникам АТО та членів їх сімей, зокрема: надання матеріальної допомоги та пільг; позачергове виділення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва; допомога родинам загиблих (постраждалих) під час проведення АТО, тощо.

         Згідно Програми, в бюджеті міста закладені кошти в сумі 75 000 грн. на відшкодування батьківської плати за відвідування ДНЗ м.Надвірна дітьми із сімей учасників АТО, 25 000 грн. –  на надання пільг з оплати вартості житлово-комунальних послуг (водовідведення і водопостачання, у розмірі 25 відсотків від нарахованих платежів сім’ям, учасників  АТО). Також передбачено надання членам сімей загиблих, у разі наявності, земельних ділянок для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель та споруд, згідно з порядком, визначеним ст. 118 Земельного кодексу України. Надвірнянська міська рада розробила реєстр заяв учасників АТО на виділення земельних ділянок, який є відкритий і доступний на офіційному веб-сайті міської ради. Земельні ділянки планують надавати після того, як будуть відведені під ці цілі земельні ділянки та згідно з порядком, визначеним ст. 118 Земельного кодексу України, за умови, що учасники бойових дій не скористалися своїм правом на безоплатне отримання у власність земельної ділянки та надавши відповідні документи.

На даний момент Надвірнянська міська рада виділила 21 земельну ділянку згідно реєстру та, за кошти бюджету міста, виготовила і передала 19 учаснику АТО безоплатно правовстановлюючі документи на землю. На даний час профільною комісією міської ради з питань архітектури, містобудування, благоустрою та зовнішньої реклами вивчається питання щодо розробки проектів детального планування територій окремих ділянок під гаражне будівництво для учасників АТО.    В зв’язку з численними заявами учасників АТО щодо виділення земельних ділянок для будівництва та обслуговування індивідуальних гаражів, на засіданні 11 сесії Надвірнянської міської ради прийнято рішення від 24.11.2016 року №402-11/2016 «Про надання дозволу на розроблення проекту детального планування території на вул.Володимира Великого в м.Надвірна» орієнтовною площею 1,5 га. Надвірнянська міська рада за власні кошти розробляє проект детального планування, який буде затверджений рішенням сесії. Наступним кроком є виділення земельних ділянок учасникам АТО для будівництва та обслуговування індивідуальних гаражів, згідно поданих заяв.

         Також є підтримка учасників антитерористичної операції шляхом надання певних пільг. Так 01 квітня 2016 року на сесії міської ради прийнято рішення №133-6/2016 «Про надання пільг учасникам антитерористичної операції та членам сімей загиблих учасників антитерористичної операції зі сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на території м.Надвірна», згідно якого всіх учасників АТО та членів сімей загиблих учасників АТО звільнено зі сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки для об’єктів житлової нерухомості та господарських (присадибних) будівель, допоміжних (нежитлових) приміщень,  на території м.Надвірна. Дане рішення набирає чинності з 01 січня 2017 року згідно вимог Податкового кодексу України.

         У день, коли Україна відзначає 25-у річницю Збройних Сил України – свято тих, хто обрав для себе нелегку службу, за поданням командира 8-ї окремої автомобільної санітарної роти, майора Р.Л.Хитрюка, було вручено подяку прапорщику 8-ї окремої автомобільної санітарної роти, мешканцю м.Надвірна Любомиру Олеськіву за зразкове виконання військового обов’язку, військової дисципліни, проявлену мужність, відвагу, героїзм під час антитерористичної операції на території Донецької і Луганської областей. Любомир Олеськів служить в Збройних Силах України за контрактом, є для особового складу роти прикладом у виконанні військового обов’язку, показав себе як справжній захисник нашої держави. Оскільки Любомир Олеськів на даний час перебуває в зоні бойових дій, подяку міський голова вручив його сину. Зіновій Андрійович, від імені громади міста, подякував за ту мужність, відвагу, які Любомир Олеськів щодня проявляє, захищаючи незалежність та соборність нашої держави.

За підтримки та сприяння міського голови нещодавно відбулась благодійна акція «Вечорниці для фронту», під час якої було наліплено рекордну кількість вареників (15 600), які разом з продуктами харчування і консерваціями, у зборі яких допомогли підприємці та небайдужі мешканці нашого міста. Волонтери доправили нашим бійцям на передову.

Завдяки таким акціям, наші побратими мають змогу отримати часточку рідного дому, відчути тепло домашнього вогнища, нашу подяку за їхні героїчні подвиги, а в молодого покоління виховується патріотизм та плекається любов до рідно краю, відроджуються українські звичаї і традиції. 

Адресна допомога

У квітні 2016 року міською радою прийнято Положення про надання адресної соціальної допомоги громадянам  м.Надвірна, згідно якого громадяни у яких виникли складні життєві ситуації або, які потрапили в екстремальну ситуацію (пожежа та інше стихійне лихо, внаслідок якого заподіяно значної шкоди майну постраждалих чи їх здоров’ю, тяжка або продовж тривалого періоду хвороба, оперативне лікування, які потребують значних фінансових витрат чи від’їзду на лікування до іншого міста, інші непередбачені надзвичайні обставини), можуть звернутися до Надвірнянської міської ради щодо надання адресної грошової допомоги, розмір якої надається в межах витрат, передбачених на цю мету міським бюджетом.

Окремим пунктом даної програми виділено спрямування адресної грошової допомоги учасникам антитерористичної операції (учаснику бойових дій), яка становить 3000 грн., а у випадку його смерті, внаслідок участі в бойових діях, у розмірі 5000 грн., без врахування податків і зборів. Більше одного разу адресна грошова допомога призначається, якщо дана особа проходить військову службу у зоні АТО на момент звернення. Грошова допомога надається учаснику АТО (учаснику бойових дій), а у випадку коли він з ряду причин не може її отримати, або у випадку його смерті – члену його сім’ї або близьким родичам.

Так у 2016 році для надання матеріальної допомоги звернулося 65 учасників АТО, яким виділено матеріальну допомогу в сумі 211,250 тис.грн. У 2014-2015 роках Надвірнянська міська рада виділила кошти на виплату матеріальної допомоги учасникам антитерористичної операції та їхнім сім’ям в сумі 379,120 тис.грн. 

Загалом протягом 2016 року було надано допомогу 319 мешканцям на загальну суму 653 710 грн. (в тому числі учасники АТО). Слід звернути увагу на те, що у зв’язку з відключенням від централізованого теплопостачання багатоквартирних житлових будинків мікрорайонів Руднєва та Ломоносова, міська рада надає допомогу одиноким незабезпеченим громадянам, шляхом надання матеріальної допомоги та обігрівальних приладів. Також протягом 2016 року щодо надання допомоги для встановлення індивідуального опалення звернулись 70 мешканців, яким надана матеріальна допомога у розмірі 141 тис. грн., ще 14 мешканцям надано обігрівальні прилади, які споживають невелику кількість електроенергії.

Також міською радою прийнято рішення від 24.11.2016 року №388-11/2016 «Про норми споживання населенням електроенергії, у разі використання населенням побутових електроприладів для обігріву приміщень, на оплату яких надається субсидія». Так відповідно до даного рішення, жителі міста, які використовують електроприлади для обігріву, можуть звернутися до відділу соціального захисту Надвірнянської РДА для надання субсидій.

 1. ВИСНОВКИ

Підбиваючи підсумки роботи за 2016 рік, зазначу, що зроблено не мало, але потреб громади набагато більше. Працювати є над чим, потрібні лише нові ідеї, велике бажання та прагнення до розвитку та самовдосконалення.

Звітуючи про свою роботу, я хочу подякувати всім, хто разом зі мною сумлінно працював над вирішенням проблем та розвитком міста – це депутатам міської ради, членам виконавчого комітету, апарату міської ради, комунальним службам, духовенству, керівникам підприємств, установ та організацій міста, представникам малого та середнього бізнесу, громадським організаціям, а також представникам громадськості за підтримку, розуміння, терпіння, злагоджену роботу та щоденну працю, за активну й дієву позицію у вирішенні питань життєзабезпечення нашого міста. Для міської влади у своїх майбутніх діях пріоритетними завжди будуть інтереси громади, та кожного її представника зокрема. Сьогодні ми ставимо перед собою ряд важливих завдань, які плануємо реалізувати протягом 2017 року та наступних років. Надалі спільними зусиллями продовжуватимемо розпочате в минулих роках відновлення інфраструктури Надвірної: облаштування прибудинкових територій, влаштування вуличного освітлення, відновлення дорожнього покриття, впровадження новітніх технологій у роботі міських комунальних підприємств, озеленення міста.

Вірю, що в подальшому ми будемо разом усією громадою працювати, допомагати один одному для загального добра, миру і злагоди, адже майбутнє нашого міста – наше спільне завдання. І тільки у єднанні Надвірна може стати ще кращою.

 З Божою поміччю до плідної згуртованої праці на благо нашої громади!
                         СЛАВА РІДНОМУ МІСТУ!  СЛАВА УКРАЇНІ!

Вверх