Опитування

Який би Ви підтримали напрямок проекту впровадження ІТ та мобільних технологій для покращення життєдіяльності міської інфраструктури населення, в рамках концепції «Розумні міста"

Дивитись результати

Loading ... Loading ...

Архіви новин

Електронні петиції

Електронні петиції

Урядові сайти

Президент України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України

Асоціація міст України

Надвірнянські ресурси

Надвірнянська районна рада Надвірнянська районна державна адміністрація Відділ освіти Надвірнянської РДА

Гарячі телефони

КП «Надвірнянський житловик»

черговий - 26275

КП "Надвірнаводоканал"

диспетчер (робочі дні 8.00-17.00) - 29067

оператор водозабору (цілодобово) - 28474, 0673448010

черговий (вихідні та святкові дні) - 79806

КП "Надвірнакомунсервіс"

22248

робочі дні (8.00 - 17.00)

Безпечне місто

Оголошення

Актуальне відео

Надвірна – шлях до Карпат

Стерилізаційний пункт у дії

Капремонт системи водовідведення на Ломоносова, 5

Міський голова про зустріч з керівництвом ПАТ “Укрнафта”

Вирішення питання поводження з побутовими відходами

Переможці Бюджету участі 2018

Безпека в місті

Відеозвіт міського голови Зіновія Андрійовича та Надвірнянської міської ради за 2017 рік

 

 

 

Відеоархів

Децентралізація влади

09.04.2014

Звіт міського голови Зіновія Андрійовича про діяльність міської ради та її виконавчого комітету

У відповідності до пунктів 6, 7 статті 42 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, керуючись статтею 22 Регламенту Надвірнянської міської ради міський голова не рідше одного разу на рік звітує про свою роботу та роботу виконавчих органів міської ради.

 

 

Додаток до рішення міської ради

від 13.02.2014 року №1600-39/2014

“Про звіт голови міської ради”

 

Звіт голови Надвірнянської міської ради

 

  1. Вступ

 

Шановні надвірнянці!

Шановні депутати Надвірнянської міської ради!

Не буду оригінальним, коли зауважу на тому, що в роботі міської влади є показові моменти, які характеризують рівень життя громади і здатність самої влади впливати на ситуацію.

Зі свого боку вважаю за необхідне надати вам інформацію щодо стану справ в місті за підсумками 2013 року діяльності міської ради і своє бачення процесів, що відбуваються у сфері житлово-комунального господарства, будівництва, транспортних перевезень, земельних та майнових відносин, соціально-економічній сфері, представити вам картину наших досягнень, позначити проблеми у розвитку нашого міста.

Хочу наголосити, що протягом цього року нам вдалося розробити та прийняти цілу низку ефективних рішень, які сприятимуть сталому розвитку міста та усієї громади. І цей результат був би неможливий без тісної та злагодженої роботи всього депутатського корпусу, фракцій та постійних комісій, виконавчого апарату ради. Отже, досягнутий результат – це наш із вами спільний результат, і я щиро вдячний вам за розуміння та ефективну співпрацю.

Ситуація в країні сприяє зосередженню влади на суворому виконанні соціальних зобов’язань, підтримці рівня життя, збереженню соціальної стабільності, адресній роботі з ключовими підприємствами нашого міста.

Загалом оцінюю 2013 рік як позитивний для міста Надвірна.

За звітний період міська влада не звернула і не скоротила жодної соціально значимої програми. Місто продовжувало розвиватися, стало більш привабливим і сучасним.

Ми керувалися принципом відкритого діалогу з міською громадою. Адже тільки пояснюючи свої дії, влада може ефективно реалізувати намічені плани.

Наша стратегічна мета: для кожного надвірнянця створити максимально сприятливі умови для реалізації його можливостей, звести до мінімуму перешкоди і бар’єри.

 

2. Проведення сесій міської ради та засідань виконавчого комітету Розгляд питань та прийняття рішень міської ради та виконавчого комітету

 

До Надвірнянської міської ради шостого демократичного скликання на підставі результатів виборів до органів місцевого самоврядування обрано 38 депутатів, які є представниками 11 політичних партій.

Серед 38 депутатів, що приємно відзначити, 7 жінок.

Це – високопрофесійні, авто­ритетні люди, які мають чималий досвід громадської та суспіль­но-політичної діяльності, добре розуміються на економічних та соціальних проблемах міста, щиро вболівають за всебічний розвиток свого міста.

Незважаючи на політичну палітру депутатського корпусу, нам вдалося об’єднати політичні сили, кожна з яких, маючи свою ідеологію, світогляд, програму, завдання, таким чином, щоб міська рада працювала як єдиний цілісний механізм.

Відповідно до статті 46 Закону України “Про місцеве само­врядування в Україні” основною організаційно-правовою фор­мою діяльності рад є сесія ради.

З січня 2013 по січень 2014 року головою міської ради скликано 9 сесій міської ради, 11 пленарних засідань, одна  з яких – позачергова. На даних сесіях було прийнято                       393 рішення, з них у сфері:

– житлово-комунальних відносин – 46;

– земельних відносин –153;

– фінансової діяльності – 30;

– господарської діяльності – 67;

– транспорту та перевезень – 1;

– торгівлі та підприємницької діяльності – 15;

– матеріальна допомога – 9.

Так, позачергова 36 сесія міської ради була проведена спільно з двадцять другою сесією районної ради в Надвірнянській районній раді, за результатами якої було прийнято звернення до Президента України В.Януковича та Верховної Ради України про вимогу підписання Угоди про Асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

Поряд з прозорістю, відкритістю, готовністю до діалогу одним із головних принципів діяльності міської ради шостого демократичного скликання є належна дисципліна і контроль за участю депутатів у сесіях міської ради, засіданнях постійних комісій міської ради. Участь депутатів міської ради у сесійних засіданнях  виглядає наступним чином: 

29 сесія

04.01.13

30 сесія 31.01.13

31 сесія 07.03.13

32 сесія 25.04.13

33 сесія  20.06.13

34 сесія 30.08.13

34 сесія 17.09.13

35 сесія 24.10.13

36 сесія 22.11.13

37 сесія 06.12.13

37 сесія 20.12.13

31

30

27

31

33

30

25

29

22

28

26

Депутати міської ради беруть активну участь у роботі засідань сесії, підготовці до них. Проводять значну роботу по обстеженню матеріально-побутових умов проживання жителів міста, за кожним депутатом закріплено певну частину міста. Також депутати проводять індивідуально-профілактичну роботу з жителями міста.

 

За даний період було проведено 7 засідань виконавчого комітету на яких було прийнято 222 рішення.

У сфері соціального захисту:

– задоволено 187 звернень, звільнено 22 особи від батьківської плати за відвідування дітьми дитячих дошкільних закладів;

–  прийнято 8 рішень, згідно яких встановлено опіку та піклування.

У сфері містобудівної діяльності:

– надано 42 дозволів на будівництво та реконструкцію будівель, споруд, квартир;

– дозволено газифікацію 31 будівель;

– оформлено 32 права власності на квартири, будівлі;

– впорядковано адресне господарство за 35 зверненнями;

У сфері житлово-комунального господарства:  прийнято 35 рішення.

Також прийнято 25 рішень з питань ведення квартирного обліку, реєстрації громадян та інших.

А також надано матеріальну допомогу 165 громадянам. Всього в 2013 році виділено матеріальної допомоги на суму 80000 гривень.

Відповідно до Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” голова міської ради  в межах своїх повноважень ви­дає розпорядження.

За період діяльності міської ради шостого демократичного скликання  головою міської ради прийнято 204 розпорядження. Зокрема:

– про виділення коштів з міського бюджету для надання однора­зової матеріальної допомоги громадянам міста;

            – про нагородження грамотою;

– про скликання сесій міської ради;

– про преміювання до Дня міста;

– про надання відпустки;

– про відрядження;

– про погодження режиму роботи закладів міста: кафе, магазинів.

Шляхом прийняття відповідних рішень реалізовувалися по­вноваження міської  ради з організації роботи ради: прийняття міського бюджету на 2013 рік; затвердження Плану соціально-економічного розвитку міста Надвірна та заслуховування звітів про їх виконання; затвердження Програм місцевого самоврядування, фінансування яких будуть здійснюватися за рахунок коштів міського бюджету в 2014 році та виконання даної програми; регулювання земельних відносин;  та інші питання різного характеру. Усвідомлюючи важливість завдань, які постали перед орга­нами місцевого самоврядування міста на даному етапі державо­творення, міська рада шостого демократичного скликання ви­значила основні підходи до організації своєї роботи. Насамперед, це подальша конструктивна співпраця з ор­ганами комунальної власності, дитячими навчальними закладами, підвищення відповідальності та впливу депутатів на розв’язання проблем соціально-економічного розвитку, задоволення спільних інтере­сів громади міста.

 

3. Робота постійних комісій міської ради

 

Основною ланкою в системі вивчення, попереднього розгляду і підготовки  питань є постій­ні комісії міської ради, робота яких триває у міжсесійний період.

Постійні комісії міської ради є її органами, що обираються  для попереднього розгляду та підготовки питань, які належать до її відання, а також здійснення контрольних повноважень щодо виконання рішень ради.

З метою надання методичної допомоги, організації роботи комісій та підготовки матеріалів за кожною комісією закріплений відповідальний працівник виконавчого апарату міської ради. Постійні комісії самостійно планують свою роботу, ведуть протоколи  засідань. Перед сесіями проводяться засідання з метою розгляду матеріалів сесії.

Робота постійних комісій визначається Регламентом міської ради.

В міській раді діє 10 постійних комісій та рада голів депутатських комісій і фракцій міської ради, до складу якої входить голова міської ради, секретар міської ради, голови постійних комісій, уповноважені представники депутатських фракцій.

 Загалом за 2013 рік постійними комісіями міської ради було проведено 71 засідання, на яких було розглянуто більше 1500 питань. На своїх засіданнях постійні комісії розглядали актуальні для жителів міста питання.

 

За звітний період постійною комісією з питань бюджету та економічного розвитку (голова Т.Новосельський) проведено 17 засідань, на яких розглянуто близько 100 питання.

Комісія працює злагоджено, оперативно і професійно, про що свідчать позачергові засідання комісії. З питань спрямування та перерозподілу субвенцій місцевим бюджетам. Відповідно до своєї специфіки комісією в основному попередньо розглядаються питання, що стосуються затвердження міського бюджету, внесення змін та затвердження звітів про виконання міського бюджету.

 Постійна комісія у справах молоді, фізичної культури, освіти, спорту, культурного і духовного відродження (голова Т.Вінтоняк) протягом звітного періоду проведено 1 засідання, розглянуто  питання щодо присвоєння звання “Почесний громадянин міста” Свідруку Мирону Івановичу та Свідрук Марті Іванівні.

Постійна комісія з питань охорони  здоров’я та соціального захисту населення  (голова О.Бучко).

Члени комісії постійно розглядають звернення громадян щодо належного медичного обслуговування в лікувальних установах міста.

На засіданнях комісії неодноразово розглядаються питання виділення матеріальної допомоги соціально не захищеним жителям нашого міста.

По­стійна комісія міської ради з питань будівництва та архітектури (голова І.Страхов) за звітний період провела 17 засідань, на яких розглянуто близько 100 питань.

На засіданнях комісії розглядались питання щодо вирішення питання будівництва, реконструкції, перепланування будівель та завершення розробки генерального плану нашого міста, благоустрою вулиць, площ та парку в місті.

Лічильна комісія Надвірнянської міської ради (голова І.Вільчинська), яка постійно здійснює свою роботу на  засіданні сесії.

Постійна комісія з питань земельних відносин (голова А.Яновський) провела 15 робочих засідань, на яких розглянуто більше 800 питання землекористування та відведення земельних ділянок в оренду.

Постійна комісія з питань охорони громадського правопорядку та роботи підприємств торгівлі (голова комісії І.Дем’янчук), яка провела 3 засідання, на яких було розглянуто більше 50 питань щодо розміщення торгових літніх майданчиків, а також затвердження Положення про розміщення тимчасових споруд. 

Постійна комісія з питань житлово-комунального господарства та побутового обслуговування населення (голова А.Вирстюк). За звітній період відбулось 3 засідання, на яких розглянуто 35 питань.

Постійна комісія з питань екології, охорони навколишнього середовища та користування природними ресурсами (голова В.Гринішак). За звітній період відбулось 6 засідання, на яких розглянуто питання щодо охорони навколишнього природного середовища та використання коштів, що надійшли до екологічного фонду міської ради.

Засідання ради голів депутатських комісій і фракцій міської ради

Ефективним органом, який суттєво сприяє організації робо­ти міської ради є рада голів депутатських комісій і фракцій, яка попередньо розглядає всі проекти рішень та матеріали, що вносяться на розгляд сесій ради.

З початку року рада проведено 3 засідання президії, на яких розглянуто більше 200 питання. До складу якої входять голови постійних комісій, голова міської ради та секретар міської ради, представники від депутатських фракцій та комісій.  Всього 15 чоловік.

 

4. Робота зі зверненнями громадян, депутатськими зверненнями

та запитами

 

Зв’язок міської ради із виборцями повсякденно здійсню­ється через розгляд усних та письмових звернень громадян.

Організовано особистий прийом жителів міста головою міської ради.

За звітний період до міської ради надійшло 1263 звернень громадян, з них 63 побувало на усному прийомі в голови міської ради.

У своїх зверненнях громадяни порушили, що стосувалися:

–   земельних питань;

–   транспорту, комунального господарства;

–   екології;

–   забезпечення законності та охорони правопорядку;

–   житлової політики;

–   інші.

В 2013 році залишились актуальними для громадян питання комунального господарства та питань житлової, аграрної політики, а також земельних відносин, транспорту та зв’язку.

За звітний період міської ради шостого демократичного скликання до виконання прийнято 12 депутатських запитів, в яких порушува­лися питання житлово-комунального господарства, про вжиття заходів щодо вирішення питання стихійної торгівлі біля ринку, про виділення коштів на встановлення світлофорів тощо. Це свідчить про намагання депутатів міської ради відстоювати інтереси виборців, розв’язувати найбільш гострі та невідкладні проблеми міста.

Дванадцять рішень за депутатськими запитами виконано і знято з ко­нтролю.

А також до міської ради надійшло 7 депутатських звернення. В них депутати звертаються до голови міської ради вирішити наболілі проблеми, що стосуються зокрема, незадовільного стану автомобільних доріг державного значення, встановлення обмежувачів руху по вул.Мазепи, незаконної роботи грального бізнесу, приватизації земельної ділянки в урочищі “За мостом”, про відвідування депутатами засідань комісії.

Міською радою прийнято 2 звернення до Президента України, Верховної ради України та комітету Верховної ради України щодо підписання Угоди про Асоціацію між Україною та Європейським Союзом, а також звернення до депутата Верховної ради України Ю.Дерев’янка щодо фінансування робіт комунальних підприємств.

 

 

5. Бюджет міста в 2013 році

 

Запорука успішного розвитку міста – наповнений бюджет. Тому основні зусилля були спрямовані на збільшення його обсягу в порівнянні з минулими роками. Зупинюся на основних цифрах, які наочно відображають стан справ.

Станом на 04.01.2013 року загальний обсяг доходів міського бюджету становить в сумі – 19099686 гривень.

По видах доходів є перевиконання запланованих показників:

–         податок з доходів фізичних осіб   перевиконано в сумі 13907260грн.

–         податок на прибуток підприємств комунальної власності 55952грн.

–         державне мито 261558 грн.

–         збір за провадження торгівельної діяльності 291178 грн.

 

По видах доходів є недовиконання запланованих показників:

–         плата за землю 4409468 грн., поступило 3180792 грн., недопоступило 821676 грн.;

–         надходження від орендної плати за користування цілісними майновими комплексами – в плані 264500 грн., надійшло 172735 грн., недопоступило в бюджет 91765 грн.;

 

Щодо виконання міського бюджету по  спеціальному фонду  ситуація наступна:

–         збір за першу реєстрацію транспортного засобу при плані 710000 грн. надійшло 344428 грн.;

–         єдиний податок з юридичних та фізичних осіб при плані 3307200 грн. надійшло 3301073 грн., кошти спрямовані на перелік робіт передбачених бюджетом розвитку

–         кошти від відчуження майна  при плані 95000 грн. надійшло 79795 грн, недопоступило в бюджет 15205 грн.;

до спеціального фонду надійшли кошти в сумі 234946 грн. за рахунок надходжень від скидів забруднюючих речовин за рахунок чого міською радою буде придбано ряд техніки для комунальних служб.

 

6. Житлово-комунальне господарство

 

Дієвість місцевого самоврядування значною мірою залежить від його матеріальної та економічної бази: це кошти місцевого бюджету та комунальна власність.

Конституція України надає територіальним громадам право володіти, ефективно використовувати і розпоряджатися майном комунальної власності – як безпосередньо, так і через органи місцевого самоврядування.

Міська рада є органом місцевого самоврядування, що представляє спільні інтереси територіальної громади міста, у межах повноважень, визначених Конституцією України, Законом України “Про місцеве самоврядування в Укра­їні” та іншими законами.

Практика показує, що існує чимало проблем, пов’язаних з комунальною власністю. Для організації їх вирішення у структурі ради створено окреме відділення – житллово-комунального господарства. Питання щодо ефективного використання майна та забезпечення його збереження постійно піднімається перед керівниками комунальних підприємств.

Проведена значна робота в напрямку  приведення майнових відносин у сфері  комунального господарства у відповідність  до норм чинного законодавства та оформлення правовстановлюючих документів на об’єкти комунальної власності.

Протягом звітного періоду  значна увага приділялася роботі комунальних підприємств міста. На даний час в місті створено і діють 4 комунальні підприємства: КП «Надвірнянський житловик», КП «Надвірнаводоканал», КП «Надвірнакомунсервіс», КП «Надвірнашляхбуд». На постійному контролі міської ради є питання покращення показників  їх фінансово-господарської діяльності. Результати 2013 року свідчать про те, що вони мають хоч незначну, але позитивну динаміку росту обсягів надання послуг.

 

 

 

 

ІНФОРМАЦІЯ

про виконані роботи з капітального та поточного ремонту житлового фонду м.Надвірна  в 2013 році КП “Надвірнянський житловик”

 

  1. Перелік робіт по капітальному ремонту житлового фонду м.Надвірна за 2013 рік

            Проведено капітальний ремонт та влаштування ринв та водостоків багатоквартирних житлових будинків м.Надвірна  по вул.Котляревського 5, Франка 8, Федьковича 1, Грушевського 9 на суму 113 415,60 грн., з них профінансовано 90 000 грн. (недофінансовано 23 415,60 грн.).     

                

            Проведено каітальний ремонт та встановлення козирків над входами в місцях загального користування та надбалконних козирків багатоквартирних житлових будинків м.Надвірна по вул. Костя Левицького 1,2, Котляревського 5, Грушевського 6, Ю.Солдак 1,2 на суму 175 447,37 грн. (профінансовано в повному обсязі). Проведено капітальний ремонт внутрішньобудинкових систем електропостачання багатоквартирних житлових будинків м.Надвірна по вул.Ломоносова, 2,4,6,8,10,12,14 на суму 80 833,20 грн. 
(профінансовано в повному обсязі).                

            Проведено капітальний ремонт та встановлення вхідних дверей місць загального користування в багатоквартирних житлових будинках м.Надвірна на суму 79 334,40 грн. (профінансовано в повному обсязі).             

 

            Капітальний ремонт цоколя та відмостки в багатоквартирних житлових будинках м.Надвірна по вул.Федьковича 1, Ломоносова 8, Кобринської 12 на суму 117 081,00 грн., з них профінансовано 18 335,00 грн. (недофінансовано 98 746,00 грн.)

            Загальна вартість проведених робіт з капітального ремонту житлового фонду м.Надвірна за 2013 рік становить 566 111,57 грн. (з них недофінансовано 122 161,60 грн.)

 

2. Перелік робіт по поточному ремонту та благоустрою житлового фонду м.Надвірна за 2013 рік

№ з/п

Виконані роботи

Адреса

1

Ремонт дверей

Марка Черемшини, 12,  Руднєва, 7 на суму 80 грн.

2

Ремонт водостічних труб, ринв, обковування коменів, встановлення коньків та розжолобків

Марка Черемшини, 10, 8, 6,  Руднєва, 3, 7,

Костя Левицького, 2, Франка 10, Котляревського 3, Грушевського 14,  Коперніка 1  на суму 12 000 грн.

3

Ремонт під’їздів

Визволення 10, Вагилевича 14, Ломоносова 4, Грушевського 9, Федьковича 1, К.Левицького 2, Вагилевича 10, Черемшини 10, 12, Франка 10 на суму 27 000 грн.

4

Утеплення будинків (заміна скла, утеплення труб тепло та водопостачання)

Руднєва, 1, 15,  6, Грушевського, 11, 14, 10, 8, Руднєва, 23, 6, Коперніка, 8, В. Великого, 2, Мазепи, 21 на суму 2000 грн.

5

Ремонт даху

Руднєва, 4, 7, Марка Черемшини, 10, Франка, 8 на суму 1 500 грн.

6

Ремонт металевих дверей, запінення дверних косяків, штукатурка дверних відкосів

Грушевського, 14, Кобринської, 9, 10, 11, Марка Черемшини, 6, 12, Руднєва, 16, 21, 23. Мазепи, 21, 31, 23, Котляревського, 4, 6, Крушельницької, 2, Котляревського, 5, Грушевського, 10, Володимира Великого, 2 на суму 6 500 грн.

7

Ремонт лавок та інших елементів благоустрою

Ломоносова,2, 4, 6, 8, 14, 18, К.Левицького,1, 2, 3,    Ю. Солдак, 1, 2, Д. Галицького, 1, 2, 3, 4, Руднєва, 1, 2, 3, 5, 6, 7, 21, 22, 26, Ломоносова, 18,  М.Черемшини, 4, 10, 12, Грушевського, 11, Кобринської, 10, 12, 13 на суму 4 200 грн.

8

Ремонт перил

М. Черемшини, 6 на суму 240 грн.

9

Ремонт та установка дашка

Руднєва 15, М. Черемшини, 10 на суму 1 500 грн.

10

Фарбування сушок для білизни

Ю.Солдак, 2, Ломоносова, 2 на суму 700 грн.

11

Санітарна чистка дерев, та стрижка зелених насаджень.

вул.Руднєва, вул.Данила Галицького,                              вул. Кобринської, вул.Франка, вул.Котляревського,                                  вул. Грушевського, вул. Кн. Ольги  на суму 3 500 грн.

12

Ремонт цоколя житлового будинку 

вул.Руднєва 5, Руднєва 4,  на суму 11 000 грн.

 

Загальна вартість проведених робіт з поточного ремонту житлового фонду м.Надвірна                   за 2013 рік становить         –                                                                                                           о вул.Франка,12/47 в м.Надвірна.мрлексу на розі вул.ника даних рекламних констру70 220,00 грн.

 

Всього: за рахунок всіх джерел фінансування         –      636 331,57 грн.

 

3. Наявність висновків експертизи для проведення робіт з капітального ремонту житлового фонду м.Надвірна у 2014 році

3.1.   Капітальний ремонт та влаштування ринв та водостоків багатоквартирних житлових будинків м.Надвірна по вул. Грушевського 10, В.Великого 2, Кобринської 8,10,11,12,13, Ломоносова 5, Крушельницької 2, Руднєва 16,26 на суму 542 122,40 грн.

 

3.2.  Капітальний ремонт та встановлення козирків над входами в місцях загального користування та надбалконних козирків багатоквартирних житлових будинків м.Надвірна по вул. Руднєва 15,21, Кобринської 11, Ломоносова 4,6,8,10,12,14, Рамішвілі,9, Марка Черемшини,16, Сірика,25 на суму 198 010,63 грн.

            

3.3. Капітальний ремонт внутрішньобудинкових систем електропостачання багатоквартирних житлових будинків м.Надвірна по вул. Ломоносова 5, Руднєва 6 на суму 36 618,80 грн.

3.4.   Капітальний ремонт даху багатоквартирних житлових будинків м.Надвірна по вул.Кн.Ольги 8 та Костя Левицького 3 на суму 162 966,00 грн. та 168 130,00 грн.

 

 

ІНФОРМАЦІЯ про виконані роботи КП “Надвірнаводоканал”

За період 2013 року КП “Надвірнаводоканал” за кошти міського бюджету було виконано робіт на суму 429 779,8 грн., – проведено часткову заміну та утеплення внутрібудинкових мереж водопостачання в 9-ти будинках, замінено 5 пожежних гідрантів, прокладено 220 м/п каналізаційного колектора Грушевського-Котляревського, збудовано павільйон свердловини №12, замінено 410 м/п водопроводу по вул.Шептицького,  придбано обладнання «Ротенберг» для прочистки та промивки каналізаційних мереж, а саме:

–   Капітальний ремонт внутрібудинкових мереж м.Надвірна – 85 327 грн. – в процесі робіт проведено заміну стальних водопровідних мереж на поліетиленові труби і виконано 100 % їх теплоізоляцію в підвальних приміщеннях будинків по вул.Сірика 27, Кн.Ольги 7, Котляревського 6, Мазепи 31, Котляревського 5, Володимира Великого 2, Мазепи 37, Мазепи 21, Котляревського 3 для попередження замерзання води у водопроводах в зимовий період при дуже низьких температурах;

–   Роботи з реконструкції каналізаційного колектора Грушевського-Котляревського 99 453,6 грн. – дало можливість розвантажити каналізаційну систему багатоповерхового будинку по вул.Грушевського 4  та ДНЗ «Квітка Карпат», якісно відводити стічні води;

–   Капітальний ремонт свердловини №12 (будівництво павільйону) – 19 576 грн. – що дало можливість безперебійної роботи даної свердловини в автоматичному режимі;

–   Капітальний ремонт  пожежних гідрантів (5 шт.) – 9 461 грн.;

      – Капітальний ремонт електрообладнання ТП-433  – 49 956 грн. – дало можливість стабільно працювати електрообладнанню на водозаборі та економію електроенергії на 3% ;

      –  Придбання обладнання для прочистки та промивки каналізаційних мереж – 98 713,42 грн. – дало можливість   більш оперативно та якісно виконувати роботи по прочистці та промивці каналізаційних мереж як зовнішніх так і внутрішніх Д 100 – 150 мм;

–   Виготовлення проекту на влаштування берегоукріплення р.Бистриця – 16 882 грн.;

      –  Капремонт водопроводу по вул.Шептицького – 39 580,8 грн. – дало можливість цілодобово подавати воду і зняло питання замерзання води у водопроводі по цій вулиці.

 За кошти обласного фонду охорони навколишнього природного середовища –  1,450 млн. грн. було прокладено каналізаційні мережі діаметром 400 мм по вулицях  Новопроектна, Гайдамацька, Мельничука, Польова,  Молодіжна,  протяжністю  1285 м – що дало можливість попередити забруднення грунтів та підземних вод в даному мікрорайоні.

 

На сьогоднішній день із 76 дворів отримали технічні умови на підключення – 18, 6 дворів – підключено до мережі водовідведення.

За період 2013 року КП “Надвірнаводоканал” за кошти міського бюджету було виконано робіт на суму  511 722 грн., – прокладено 375 м/п каналізаційних колекторів, замінено та прокладено 2370 м/п водопроводів, замінено 10 водопровідних підводів до будинків міста, протяжністю 570 м/п, замінено 14 одиниць запірної арматури на водопроводах різного  діаметру, встановлено 60 пластмасових люки по місту, та ін.,  а саме:

        – Капремонт запірної арматури по вул.Володимира Великого, вул. О.Степанівни, вул.Шептицького, вул.Франка, вул.Відродження, вул.Петрушевича, вул.Ломоносова, вул.Костя Левицького – 27 998 грн. – дало можливість проводити аварійно-ремонтні роботи не відключаючи при цьому водозабір, а перекривати райони де це необхідно.

        – Капремонт водопроводів  по вул.Черемшини, Лепкого, Лесі Українки, Руднєва, Федьковича, Франка, Комунальна – 221,9 тис.грн – дало можливість зменшити втрати в мережах та якісно подавати воду по даних вулицях.

                     

        – Капремонт водопровідних вводів до житлових будинків комунального сектору м.Надвірна – 39 643 грн. – дало можливість стабільно подавати воду під відповідним тиском та відключати при аваріях, встановивши нову запірну арматуру, в 10-ти будинках міста – Котляревського 4, Руднєва 16, 21, 22, Черемшини 6, Грушевського 14, 6, 8, Франка 10, Франка 2.

       

        – Придбання люків для м.Надвірна – 30 000 грн. – 60 пластмасових люків замінено на водопровідні та каналізаційні колодця в мікрорайоні Руднєва, Ломоносова, вул.Черемшини, Мазепи, прибудинкових територіях по вул.Котляревського, Грушевського.

  

        – Влаштування водопостачання вул.Молодіжна, Польова, Височана, Мельничука в м.Надвірна – 34 434 грн. – із необхідних 1100 м водопроводу в 2013 році прокладено 325 м, в даний час роботи продовжуються – дасть можливість забезпечити якісною питною водою мешканців масиву  житлової забудови в районі вул.Комунальна-Мельничука.

        – Придбання запірної арматури на очисні споруди м.Надвірна – 50 526 грн. – дало можливість стабільно працювати очисним спорудам міста.

        – Капремонт каналізаційного колектора по вул. Руднєва – 30 349 грн. – даний колектор було прокладено в обвід фундаменту церкви, яка будується по вул.Руднєва.

        – Капремонт каналізаційного колектора по вул. Комунальна – 48 843 грн. – розширення зони централізованого каналізування.

        За кошти обласного фонду охорони навколишнього природного середовища- 1 565 млн. грн. було прокладено каналізаційну мережу діаметром 400 мм по вулиці  Кобилянської, Федяя, Мельничука  протяжністю  1039 м – що дало можливість попередити забруднення грунтів та підземних вод в даному мікрорайоні.

Колектив підприємства і надалі шукає різні шляхи поповнення обігових коштів та   зменшення витрат, а саме:

– економія електроенергії;

– зменшення втрат;

– автоматизація технологічного процесу.

Тому, для покращення технічного стану та зменшення втрат в мережах водопроводів підприємством розроблено ряд заходів по проведенню робіт на 2014 рік на суму 4 млн. 671 тис. грн., основні з яких:

–         Придбання комплекту електродів для установки знезараження води на водозаборі ІІ-го підйому в м.Надвірна –  для якісного знезараження питної води;

–         Капітальний ремонт водопроводу по вул.Рамішвілі в м.Надвірна – можливість зменшити втрати в мережах та якісно подавати воду по даній вулиці;

–         Капремонт запірної арматури на центральному водогоні  Д 500 мм по вул.Грушевського в м.Надвірна – можливість регулювання тиску в центральному водогоні міста;

–         Виготовлення проекту на реконструкцію центрального водогону по                             вул. Грушевського – Мазепи м.Надвірна – залучення коштів з різних джерел фінансування на проведення робіт по заміні центрального водогону м.Надвірна, що  дасть можливість зменшити втрати та аварійність до 50 %.

Що стосується довгострокових перспективних планів розвитку водоканалу, колективом розроблено ряд перспективних проектів :

    –     розроблено техніко-економічне обгрунтування “Впровадження оптимальної системи централізованого водопостачання та водовідведення з будівництвом та реконструкцією водозабору, очисних споруд і мереж зі встановленням засобів регулювання і обліку в м.Надвірна”.

Впровадження проекту включає три завдання:

 1. Реконструкція центрального водогону та вуличних мереж зі встановленням запірної арматури та високотехнологічних засобів обліку згідно результатів гідравлічного розрахунку – 27 км – орієнтовною вартістю 17 млн. грн. – що дасть можливість покращити якість питної води, зменшити втрати, ліквідувати аварійність, забезпечити стабільне, цілодобове та якісне водопостачання та забезпечити централізованим водопостачанням райони де воно відсутнє, вул.Володимира Великого –Корольова – Богуна – Зелена – Сагайдачного – Лесі Українки – Лепкого – Козацька –Підгірянки – Коцюбинського – Роксолани та вул.Коперніка – Січових Стрільців – Стефаника –  Дружби – Заводська, Комунальна,  Мельничука, Польова, Молодіжна.

2. Будівництво нових очисних споруд з повним циклом біологічної очистки – 57 млн. грн. – розроблення проекту та будівництво нових, сучасних очисних споруд з повним циклом очистки стоків.

3. Реконструкція водозабору ІІ-го підйому з будівництвом РЧВ 5000 м куб для м.Надвірна – реконструкція насосного обладнання  – орієнтовною вартістю  1,5 млн. грн. – дасть можливість зменшення витрат на подачу 1 м куб питної води та будівництво резервуару чистої води об’ємом 5000 тис. м куб – орієнтовною вартістю 6 млн. грн. – для забезпечення якісного цілодобового водопостачання, створення запасу води,  а також зменшення витрат на подачу 1 м куб питної води.

 

Інші заходи :

Виготовлення проектів на розширення зони каналізування міста – влаштування водовідведення вулиць Володимира Великого – Корольова – Богуна – Зелена – Сагайдачного – Лесі Українки – Лепкого – Козацька – Підгірянки –Коцюбинського – Роксолани та вул.Коперніка – Січових Стрільців – Стефаника – Дружби – Заводська – Воз’єднання – Шашкевича м.Надвірна орієнтовною вартістю  500 тис.грн. – з ціллю залучення коштів з різних джерел фінансування (Банку реконструкції та розвитку, субвенцій з державного, обласного, районного та міського бюджету, фонду охорони навколишнього природного середовища) для реалізації даних проектів;

Влаштування водовідведення масиву житлової забудови в районі вул.Комунальна – Мельничука – по даному проекту закінчити влаштування водовідведення по вул.Виговського – прокладання центрального колектора Д 1600 мм протяжністю 970 м та по вул.Кобилянської, Пластова, Гайдамацька прокладання колектора Д 400 мм протяжністю 615 м орієнтовною вартістю 7,2 млн. грн.


Інформація КП “Надвірнакомунсервіс” про вивіз ТПВ із приватного сектору м.Надвірна

            Організація вивозу твердих побутових відходів (ТПВ) від населення приватного сектору міста Надвірна здійснюється згідно розробленої схеми санітарної очистки м.Надвірна за планово-регулярною системою. Планово-регулярна система передбачає регулярне вивезення ТПВ з території обслуговування з встановленою періодичністю та чітким маршрутним графіком з закріпленням сміттєвозів за певним сектором (районом) обслуговування. Збирання ТПВ здійснюється за унітарною (валовою) системою – відходи збираються без роздільного сортування компонентів.

            Відповідно до вказаної схеми очистки вулиці міста з приватною житловою забудовою, поділені на 4 сектори. Вивезення ТПВ здійснюється згідно з розробленими маршрутними графіками. До квітня 2012 року вивезення відходів здійснювалося за графіком, розробленим для кожного з 4-ох секторів – 1 раз на місяць.

            З метою покращення санітарного стану міста, Надвірнянська міська рада в 2012 році придбала та передала підприємству на праві господарського відання сміттєвоз-контейнеровоз МАЗ-533702, що дало змогу запровадити, починаючи з квітня 2012 року щотижневий вивіз ТПВ. Першим для апробації було обрано приватний сектор №1. Проте, робота по вивезенню відходів за таким графіком стала збитковою (збитки від надання послуг тільки по сектору №1 за період з 01.04.12 – 01.08.12 рік – склали 14,9 тис. грн.).

            З метою оптимізації з надання послуг та зменшення збитковості, а також враховуючи побажання самих мешканців приватного сектору, з серпня 2012 року запроваджено дворазовий вивіз ТПВ в місяць. Розроблено 2 маршрутних графіки (послідовний порядок руху від одного до іншого об’єкта обслуговування в межах одного виробничого циклу, до повного завантаження сміттєвоза):

Маршрут №1 – сектор №1,2 – перша і третя субота місяця;

Маршрут №2 – сектор №3,4 – друга і четверта субота місяця.

            Середня протяжність маршруту складає 14 км.

            За вказаними маршрутними графіками закріплено відповідні транспорті засоби: МАЗ-533702 КО та ЗІЛ-130 ММЗ-554.

            Послуги з вивезення ТПВ для населення приватного сектору міста за вказаними маршрутними графіками надавалися в 2013 році і надаються в поточному році.

            В 2013 році:

сума доходів отриманих від населення приватного сектору – 37,8 тис. грн.;

сума видатків на надання послуги – 60,2 тис. грн.;

сума збитків, отриманих в результаті діяльності – 22,4 тис. грн.

           Тариф послуги з вивезення ТПВ складає 5,00 грн. з 1 мешканця в місяць. Тариф розрахований відповідно до мінімальних норм утворення ТПВ для одного мешканця, які затверджені рішенням Надвірнянської міської ради від 30.10.2008 року №1868-ХХVIII/2008 та тарифу для населення за послуги та утилізацію ТПВ, який затверджений рішенням Надвірнянської міської ради від 21.12.2006 року №478-VII/2006.

        Підприємство проводить роботу по укладенню договорів на вивезення побутових відходів від будинків приватного сектору. Проте, ситуація в даному напрямі залишається складною. На жаль, не всі мешканці домоволодінь усвідомлюють необхідність укласти договір на вивезення ТПВ. Станом на сьогоднішній день укладено 264 договори.

       З метою збільшення ефективної організації та ефективного надання послуги з вивезення ТПВ від мешканців приватного сектору, Надвірнянська міська рада безкоштовно передала КП “Надвірнакомунсервіс” 285 сміттєвих пластмасових баків місткістю 120 л. В 2013 році на виконання рішення міської ради всі баки було передано населенню приватного сектору на безоплатне відповідальне зберігання, про що складено відповідні договори. Отримали сміттєві баки ті мешканці, які уклали з підприємством договори про надання послуг із вивезення та захоронення твердих побутових відходів та оплачують послуги.

      Проте, вказані баки не є ефективними по причині їх недостатньої кількості для роботи гідропідйомником сміттєвоза, небажання мешканців приватного сектора у використання вказаних баків та збільшення видатків по їх обслуговуванню при роботі на маршрутах руху сміттєвозів (необхідність додаткової кількості вантажників для ручної погрузки).

 

            Проблемні питання:

1. Необхідність запровадження роздільної системи збору відходів (при отриманні дозволу на утворення та розміщення відходів на 2014 рік підприємству доведені об’єми передачі відсортованої вторсировини). Оскільки, збір окремих ресурсоцінних компонентів відходів в окремі контейнери є недоцільними (відсутність території для облаштування контейнерів майданчиків приватного сектору), – актуальним є питання впровадження сміттєсортувальної суміші.

2. Для організації належного вивезення відходів та збереження існуючого на даний час маршрутного графіку, підприємству необхідний новий сміттєвоз із заднім завантаженням.

 

І. Обсяг коштів, виділених міською радою, як поповнення статутного фонду

КП «Надвірнакомунсервіс»                                                                        – 235000 грн.

 


ІІ. Інформація про виконані роботи по влаштуванню мереж вуличного освітлення м.Надвірна за 2013 рік

№з/п

Види робіт

Од. вим.

К-сть

1

Введення в експлуатацію щитових вуличного освітлення по вул.Руднєва та вул.Комунальна

шт.

2

2

Проведено заміну світильників вуличного освітлення та антивандальні на парковій алеї (вище мостика через р.Стримба)

шт.

9

3

Проведена реконструкція опор та встановлення світильників             біля РДА

шт.

10

4

Встановлено паркові світильники біля пам’ятника І.Франка

шт.

4

5

Встановлено додаткові опори вуличного освітлення (металеві) – всього

шт.

21

 

в т.ч. – по вул.Комунальна

шт.

5

 

– по вул.Новопроектна

шт.

5

 

– по вул.Чорновола

шт.

1

 

– по вул.Руднєва

шт.

1

 

– по вул.Кобринської

шт.

1

 

– по вул.Черемшини

шт.

8

6

Облаштовано та введено в експлуатацію нові мережі вуличного освітлення – всього

         м

1049

 

в т. ч. – біля РДА

м

84

 

– біля пам’ятника І.Франка

м

56

 

– по вул.Руднєва, Кобринської, Черемшини

м

525

 

– по вул.Комунальна, Новопроектна, Квіткова

м

384

7

Встановлено нові джерела освітлення від нововведеної щитової (Руднєва) – всього 

шт.

29

 

в т. ч. – по вул.Бандери

шт.

2

 

– по вул.Карпатська

шт.

2

 

– по вул.Наливайка

шт.

2

 

– по вул.Руднєва

шт.

4

 

– по вул.Кобринської

шт.

1

 

– по вул.Черемшини

шт.

18

8

Встановлено нові джерела освітлення від нововведеної щитової (Комунальна) – всього

шт.

20

 

в т. ч. – по вул.Комунальна

шт.

11

 

– по вул.Квіткова

шт.

4

 

– по вул.Новопроектна

шт.

5

Загальна вартість виконаних робіт по влаштуванню вуличного освітлення – 160000 грн.

                                                                                                                                           
ІІІ. Кошти використані на роботи та матеріали непов’язані з влаштуванням вуличного освітлення

№з/п

Види робіт чи матеріалів

Вартість, грн.

1

Чистка ливневої та використання матеріалів для відновлення ливневих каналізаційних мереж вул.Грушевського, Чорновола, Мазепи,                         м-н Шевченка

44000,00

2

Закупівля дорожніх знаків

7600,00

3

Лавки біля РДА та декоративна обшивка опори на перехресті

Мазепи-Шухевича

3950,00

4

Оплата сітки (скейтмайданчик)

10126,00

5

Оплата торфу (пам’ятник І.Франка)

925,0

6

Купівля мотокоси

4250,00

7

Вартість зміни проекту на рекультивацію полігона ТПВ

4468,00

 

    

ІНФОРМАЦІЯ МКП “Надвірнашляхбуд”

 

Капітальний, ямковий ремонт доріг, майданчиків, прибудинкових територій та під’їзних шляхів

№ п/п

 

Назва об’єкта

 

Виконані роботи в грн.

Проведена оплата в грн.

Заборгованість в грн.

Державні субвенції

Міський бюджет

 

Січень 2013 року

 

 

 

 

 

– утримання доріг під час зимового періоду

 

8517,96

8517,96

 

Лютий 2013 року

 

 

 

 

 

– утримання доріг під час зимового періоду

 

4197,22

4197,22

 

 

Березень 2013 року

 

 

 

 

 

– утримання доріг під час зимового періоду

 

7186,40

7186,40

 

 

Квітень 2013 року

 

 

 

 

 

– утримання доріг під час зимового періоду

 

3494,23

3494,23

 

 

– повернення боргів по вул.Франка за 2012

 

 

53303,00

 

 

Травень 2013 року

 

 

 

 

 

м-н Шевченка

36163,20

 

36163,20

 

 

Червень 2013 року

 

 

 

 

 

– вул.Набережна

 

11960,00

11960,00

 

 

– вул.Шевченка

37836,80

 

 

 

 

– вул.Володимира Великого

 

58603,20

58603,20

 

 

– вул.О.Степанівни

 

4471,68

4471,68

 

 

– вул.Рамішвілі

 

8427,70

8427,70

 

 

– вул.Річна

 

8914,73

8914,73

 

 

– вул.Шевченка, Сірика

 

36518,40

36518,40

 

 

– ремонт вулиць міста

 

6013,49

6013,49

 

 

Липень 2013 року

 

 

 

 

 

– вул.Річна

 

62138,40

41260,00

20878,40

 

– вул.С.Стрільців

 

19040,40

19040,40

 

 

– вул.Б.Хмельницького

 

75643,20

75643

 

 

Серпень 2013 року

 

 

 

 

 

– вул.О.Кобилянської

 

19761,70

19761,70

 

 

Вересень 2013 року

 

 

 

 

 

вул.Польова

 

6592,06

6592,06

 

 

– вул.Козацька

99986,24

 

99986,24

 

 

– перехресток вул.Козацька – Кн.Ольги

 

67743,23

67743,23

 

 

Жовтень 2013 року

 

 

 

 

 

– перехресток вул.Козацька – Коцюбинського

 

35698,46

35698,46

 

 

вик. робіт по

вул.Лесі Українки

99849,60

 

99849,60

 

 

 

 

99188,00

 

99188,00

 

 

 

62420,00

 

62420,00

 

– вул.Польова, Мельничука

 

8390,90

8390,90

 

 

– вул.Франка

 

10486,00

 

10486,00

 

– вул.Федьковича

9241,00

 

9241,00

 

Всього:

283076,84

625047,36

715151,80

192972,40

 

 

7. Роботи по благоустрою, природоохоронні заходи, капітальний ремонт об’єктів соціальної сфери

 

Значна кількість робіт, що була виконана на території міста виконувалась не тільки комунальними підприємствами, а координувалась виконавчим комітетом міської ради. Переважно це роботи по благоустрою, природоохоронні заходи, капремонт об’єктів соціальної сфери. Всі ці види робіт фінансувались з бюджету розвитку та екологічного фонду.

            По благоустрою виконано такі роботи:

–         мощення бруківки на майдані Шевченка на суму 170 тис.грн.,

 

–  відновлення пам’ятника Івану Франку у міському парку відпочинку на суму 120 тис.грн.,

        

– влаштування скейтпарку у міському парку відпочинку для молоді Надвірної, яка зможе тут відпочивати і проводити свій вільний час в рамках виконання проекту-переможця обласного конкурсу – “Забезпечення умов для розвитку нетрадиційних видів спорту” на суму                      103 тис.грн.

            

По соціальній сфері було проведено такі роботи:

–  влаштування локального опалення ДНЗ “Сніжинка” – 81900 грн.;

– реконструкція складського приміщення під паливну в ДНЗ “Сніжинка” на                                 суму – 176264,06 грн.;

– капітальний ремонт приміщень ДНЗ м.Надвірна, а саме: заміна вікон, капремонт фасаду в ДНЗ “Пролісок”, капремонт системи водопостачання та водовідведення в ДНЗ “Сніжинка”, “Світлячок”, “Берізка” – на суму 220124 грн.;

– в рамках обласного конкурсу проектів та програм – проект “Створення умов для розкриття творчих здібностей і талантів дітей – найкращі інвестиції у майбутнє нації”, який реалізований і за кошти якого було зроблено заміну вікон на суму 174994,80 грн. в                 ДНЗ “Вогник”.

            Роботи, які зроблені в сфері житлово-комунального господарства:

– капремонт пішохідного переходу через р.Бистриця – Надвірнянська по вул.Княгині Ольги в м.Надвірна на суму 90000 грн.; 

         

 

– капремонт ливневого каналізаційного колектора по вул.Федьковича – в сумі 55820 грн.;

– придбання сміттєвих баків – на суму 99000 грн.;

– капремонт площадок під сміттєві баки – в сумі 92981,38 грн.;

 

 

– обстеження дренажу земельної ділянки для розширення кладовища – на суму 6378 грн.;

– відведення гончарного дренажу земельної ділянки для розширення кладовища – 11892 грн.;

– виготовлення агрохімічного паспорта земельної ділянки під полігон ТПВ в урочищі “Чобіток” – на суму 5350,10 грн.

 

8. Дошкільні навчальні заклади м.Надвірна

 

         Дошкільні навчальний заклад – заклад освіти дітей від двох місяців до шести (семи) років,  який здійснює догляд, оздоровлення, виховання і навчання дітей.

Завдання дитячого навчального закладу передбачає реалізацію права дитини на здобуття освіти, її фізичний, розумовий і духовний розвиток, соціальну адаптацію, готовність продовжувати освіту.

На території міста Надвірна знаходиться 6 дошкільних навчальних закладів, а саме: “Світлячок”, “Пролісок”, “Сніжинка”, “Квітка Карпат”, “Вогник”, “Берізка”.

            Завданням яких є: створення сприятливих умов розвитку, виховання та навчання дітей, привчання їх до безпечної поведінки, сприяння збереженню і зміцненню здоров’я, розумового і фізичного розвитку дітей. Навчання здійснюється завдяки створенню умов для спеціально організованих педагогічних форм роботи з дітьми, різних видів їхньої самостійної діяльності щодо інтелектуального та особистісного розвитку.

 

Інформація про кількість груп та дітей по ДНЗ м.Надвірна станом на 01.01.2014 року

№п/п

Назва ДНЗ

к-ть груп

ясельні

садікові

к-ть дітей

ясельні

садікові

1

«Світлячок»

4

1

3

98

17

81

2

«Пролісок»

5

1

4

127

20

107

3

«Сніжинка»

5

1

4

124

19

105

4

«Квітка Карпат»

11

1

10

311

28

283

5

«Вогник»

7

1

6

148

20

128

6

«Берізка»

6

1

5

137

21

116

Всього

38

6

32

945

125

820

 

 

За кошти Надвірнянської міської ради в дитячому навчальному закладі “Берізка” було:

–         придбано холодильник на суму 2749 грн.;

–         капітальний ремонт системи водопостачання та водовідведення на суму 14412 грн;

 

      

а також заміна вікна, придбання столу та коврика.

 

За рахунок міського бюджету в дитячому садочку “Світлячок” була проведена замінна віконних блоків в сумі 60621,60 грн., капітальний ремонт фасаду на суму 60612 грн. Завдяки спонсорській допомозі садочок має телевізор.

 

В ДНЗ “Сніжинка” коштами громади було придбано: плиту електричну з духовкою в кількості – 2 шт., котел – 2 шт., також проведено заміну вікон в садочку на суму 15522 грн., придбано Благодійним Фондом Ю.Дерев’янка – холодильник “Атлант”, а також влаштування локального опалення на суму 81900 грн. та дитячі ліжечка;

– реконструкція складського приміщення під паливну в сумі 176264,06 грн., ремонт фасаду – 15222 грн.

 

     
           Для ДНЗ “Пролісок” було придбано: плита електрична – 2 шт. на суму 73722 грн., ліжко дитяче двохярусне з матрацом – 5 шт., на суму 7329,17 грн., унітази – 2 шт. в сумі – 1316 грн. А також було проведено заміну віконних блоків на суму – 43877 грн. та капітальний ремонт фасаду дитячого навчального закладу на суму 146602 грн.

 

В ДНЗ “Вогник” міською радою було придбано: холодильник на суму – 3500 грн., лічильник холодної води – 1184,15 грн., а також заміна 60 вікон в рамках виконання проекту “Створення умов для розкриття творчих здібностей – найкращі інвестиції майбутній нації” коштами обласного та міського бюджетів на суму 174994,80 грн.

 

 

 

9. Пасажирські перевезення

На даний час в м.Надвірна пасажирські перевезення здійснюють два перевізники,              а саме: суб’єкт підприємницької діяльності  Кепещук Василь Дмитрович та суб’єкт підприємницької діяльності Шуніна Ніна Дмитрівна на 6 автобусних маршрутах загального користування:

маршрут №1              –  Районна лікарня – Торговиця

маршрут №2              –  вул.Руднєва – вул.Ломоносова (режим руху звичайний)

маршрут №3              –  вул.Руднєва – Лісокомбінат (режим руху звичайний)

маршрут №4              –  вул.Руднєва – Нафтохімік Прикарпаття

маршрут №5              –  вул.Руднєва – вул.Ломоносова (режим руху “Експрес”)

маршрут №6              –  вул.Руднєва –Лісокомбінат (режим руху “Експрес”)

З метою впорядкування пасажирських перевезень на території міста Надвірна та зменшення інтенсивності руху в центральній частині рішенням 28 сесії міської ради від 30.10.2008 року “Про визначення місць відправлення прибуття, відстою автотранспортних засобів, які здійснюють пасажирські перевезення в м.Надвірна” було вирішено ліквідувати автостанцію по вул.Княгині Ольги так, як дана автостанція не відповідає нормам та визначено місця для посадки, висадки та відстою автотранспортних засобів, які здійснюють пасажирські перевезення. А саме було визначено, що пасажирські перевезення Надвірна-Івано-Франківськ, Надвірна – Богородчани, Надвірна – Коломия, транзитні пасажирські перевезення та приміські автобусні перевезення Переріслянського, Гаврилівського, Гвіздянського, Делятинського, Ланчинського напрямків здійснюються з автостанції №1 з заїздом  на місце посадки, висадки пасажирів по об’їзній без права заїзду в центральну частину міста. А  приміські автобусні перевезення Бистрицького-Битківського напрямку з автостанції №2 на розі вулиць Грушевського, Марка Черемшини без права заїзду в центральну частину міста. Також було визначено місце біля  будівельного магазину на вул.Вокзальна для  висадки, посадки пасажирів для перевізників які здійснюють регулярні спеціальні перевезення на нерегулярні перевезення на Івано-Франківськ з заїздом на місце посадки, висадки пасажирів  по об’їзній без права заїзду в центральну частину міста. Дане рішення було направлено Надвірнянській райдержадміністрації та головному правлінню промисловості та інфраструктури Івано-Франківської ОДА для внесення змін в схеми руху транспортних засобів, що здійснюють  міжміські та приміські пасажирські перевезення.

Однак в міську раду поступив лист Надвірнянської РДА №1139-01-18/06 від 21.11.2008 року на основі багаточисельних звернень жителів району щодо  внесення змін в рішення міської ради №1866-28/2008 від 30.10.2008 року, а тому рішенням 31 сесії міської ради від 26.02.2009 року №2140-31/2009 “Про внесення змін в рішення №1866-28/2008 від 30.10.2008 року “Про визначення місць відправлення прибуття, відстою автотранспортних засобів, які здійснюють пасажирські перевезення в м.Надвірна було внесено зміни в попереднє рішення. Даним рішенням дозволено перевізникам, які здійснюють  пасажирські перевезення в Івано-Франківському, Богородчанському напрямках та приміські  пасажирські перевезення Гаврилівського, Переріслянського напрямків заїжджати в центральну частину міста на вул.Княгині Ольги для висадки, посадки пасажирів з подальшим заїздом на АС -1 на вул.Вокзальна. Відправлення з АС-1 у відповідні населені пункти  по об’їзній без права заїзду в центральну частину міста.

А приміські пасажирські перевезення Делятинсько-Ланчинського напрямків з заїздом на вул.Шевченка для висадки пасажирів біля обеліску Слави з послідуючим заїздом на АС -1 на вул.Вокзальна. Відправлення з АС-1 у відповідні населені пункти по об’їзній без права заїзду у центральну частину міста.

Однак дане рішення не виконується. Міська рада неодноразово зверталася до Івано-Франківської ОДА, управління ДАІ в області та до територіального управління головавтотрансінспекції  Мінтрансзв’язку України в Івано-Франківській області, які здійснюють контроль за дотриманням схеми маршрутів та графіків руху перевізників,  про вжиття заходів щодо забезпечення пасажирських перевезень відповідно  до рішення міської ради. По даному питанню в облдержадміністрації проводилися відповідні наради заступниками голови Івано-Франківської ОДА, але  питання на даний час залишилося не вирішеним.

 

10. Земельні відносини та землевпорядкування

 

Питання земельних відносин розглядаються на постійній комісії міської  ради з питань земельних відносин та в разі позитивного висновку на сесії міської ради. На графіку зображено кількість рішень щодо передачі у власність, оренду, постійне користування та вилучення земельних ділянок. За 2013 рік було прийнято всього 123 рішення по земельних питаннях, а також прийнята та затверджена нова нормативно-грошова оцінка землі в місті Надвірна.

 

11. Будівництво та архітектура

 

Міським архітектором та Комунальним підприємством «ГПВАПБ» Надвірнянської міської ради протягом 2013 року продовжено роботи по організації містобудівного процесу в м.Надвірна. Зокрема постійно контролюється процес проектування, будівництва, реконструкції, переобладнання спорудження об’єктів на території міста, встановлення малих архітектурних форм та комплексного благоустрою території міста.

В 2013 році міським архітектором та комунальним підприємством «ГПВАПБ» Надвірнянської міської ради розглянуто 314 звернень юридичних та фізичних осіб підприємств та організацій, заяв та скарг громадян. Розроблено комплексний проект благоустрою території центральної частини міста Надвірна та контролюються роботи по виконанню цього проекту. Розроблялись та надавались всі вихідні дані на розробку генплану забудови м.Надвірна, який на даний час в стадії експертизи в державному підприємстві “УДНДІПМ”. Підписано договір з інститутом “Діпромісто” м.Івано-Франківськ на приведення до вимог нових ДБН історико-архітектурного опорного плану м.Надвірна.

Всі пропозиції по забудові м.Надвірна розглядаються попередньо на засіданні депутатської комісії міської ради з питань будівництва та архітектури, засідання якої відбуваються щотижнево.

За звітній період на засіданнях сесії та виконавчого комітету прийнято 186 рішень з питань містобудівної діяльності.

КП «ГПВАПБ»  підготовлено 65 будівельних паспортів, 48 містобудівних умов та обмежень, 52 проекти індивідуальних житлових будинків, 168 висновків міського архітектора та викопіювань з генплану забудови м.Надвірна.

 

12. Заходи міської ради, спрямовані на відзначення державних свят, вшанування видатних особистостей українського народу, інші спортивні та культурно-мистецькі заходи

 

За звітний період голова та депутати міської ради взяли участь у різноманітних заходах, зокрема:

– фестиваль коляди “На Рождество”;

– в урочистостях з нагоди 199-ої річниці від  дня народження Тараса Шевченка;

– свята Дня Конституції України;

– свята “Івана Купала” в міській зоні відпочинку м.Надвірна;

– в урочистостях з нагоди 22-ої річниці Незалежності України;

– святкування Дня міста;

– відкриття оновленого пам’ятника Івану Франку в парку ім.Івана Франка в м.Надвірна;

– відкриття спортивного майданчика (скейтпарку) для заняття нетрадиційними видами спорту в парку ім.Івана Франка в м.Надвірна.

 

13. Конкурси проектів та програм розвитку місцевого самоврядування

 

Надвірнянська міська рада у 2013 році прийняла участь в обласному та Всеукраїнському конкурсі проектів та програм розвитку місцевого самоврядування. Метою конкурсу є відбір проектів та програм розвитку місцевого самоврядування, які фінансуються за рахунок коштів обласного бюджету, а також інших джерел і спрямовані на розв’язання актуальних проблем розвитку місцевого самоврядування та поширення позитивного досвіду, набутого в процесі їх реалізації.

Переможцями Івано – Франківського обласного конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування в 2013 році стали два проекти:

1) проект “Турбота про дітей – завдання місцевої влади”, яким передбачено заміну віконних конструкцій та інвентарю в дошкільному навчальному закладі “Сніжинка”, на суму 164 000 грн.;

2) проект “Героям ОУН УПА гідна шана в рідній їм Надвірній”, яким передбачається реконструкція скверу та встановлення пам’ятника надвірнянським героям ОУН УПА Мирону та Марті Свідрукам, на суму – 163 424 грн.

А також, переможцем став Всеукраїнський проект – “Європейському місту – європейський парк” загальним бюджетом 422,5 тис. грн., який буде реалізований в 2014 році та профінансований з державного бюджету на суму 200 тис. грн., районного бюджету в сумі 50 тис. грн., міського бюджету – 172,5 тис. грн.

Участь в обласних та всеукраїнських конкурсах дає змогу залучити додаткові кошти як з обласного, так і з державного бюджетів. Тому, робота в даному напрямку буде продовжена та вимагає більшої ініціативи та наполегливості з боку голови органу місцевого самоврядування.

 

14. Висвітлення роботи міської ради в засобах масової інформації

 

Діяльність міської ради шостого демократичного скликання базується на принципах прозорості і відкритості.

Висвітлення діяльності міської ради відбувається відповідно до Закону України “Про доступ до публічної інформації”. Міська рада надає засобам масової  інформації  повну  інформацію  про  свою діяльність через виконавчий апарат міської ради, забезпечує журналістам вільний  доступ  до неї.

Між міською радою та газетою “Народна Воля” і телерадіокомпанією “Надвірна” укладено договори про висвітлення діяльності міської ради відповідно газетою “Народна Воля” та на телебаченні і радіо, телерадіокомпанії “Надвірна”. Журналістами засобів масової інформації висвітлюються  різні аспекти діяльності органів місцевого самоврядування міста, зокрема:

робота постійних комісій та президії міської ради;

сесії міської ради;

проблеми жителів міста та шляхи їх вирішення;

робота голови міської ради;

співпраця міської ради з політичними партіями та громадськими організаціями.

Створено Web-сторінку міської ради, яка є доступною трибуною для депутатського корпусу ради, надійним джерелом інформації для мешканців міста, і, зокрема, для представників засобів масової інформації. Міська рада завжди відкрита для спілкування, дискусій, об’єктивних заува­жень і ділових конструктивних пропозицій.

 

 

15. Міжнародне співробітництво

 

Містами-побратимами м.Надвірна є м.Пруднік (Польща) та м.Крнов (Чехія). Неодноразово делегації цих міст гостювали в нашому місті.

Між нашими містами за ці дванадцять років склалися дійсно партнерські та дружні відносини. Українські міста необхідно інтегрувати в систему міжнародних зв’язків, щоб вони відчули переваги європейської перспективи і прагнули її досягти. Набутки Польщі, яка здійснила ефективні економічні та адміністративні реформи, набула членства в Євросоюзі, для України є реальним прикладом того, як потрібно діяти, щоб досягти успіху.

2013 рік був дуже плідним у співпраці наших міст побратимів. У квітні 2013 року до Надвірної приїхала делегація міст Пруднік та Крнов для обговорення співпраці між нашими містами у поточному році. Окрім представників влади міст-побратимів наше місто також відвідав і представник італійського міста Сан-Жустіно, яке має давні дружні зв’язки із Прудніком. В програмі перебування були відвідини закладів історії і культури Прикарпаття, ознайомлення з туристичною інфраструктурою і робоча нарада з представниками районної влади по співпраці у 2013 році.

 

 

 

Вже традиційно представницька делегація міста та району брала участь у виставку народної творчості і мистецького ремесла Польської зони, що проходила у червні в                            м. Пруднік.

 

 

На святкування Дня Міста запрошені делегації міст-побратимів приїхали в повному складі. Окрім участі в урочистостях важливою частиною програми була робоча зустріч підприємців  Прудніка та Надвірної.

 

Також у вересні на запрошення чеських друзів представницька делегація Надвірнянського району відвідала місто-побратим Крнов.

 

 

 

 

Важливим результатом зустрічей з представниками бізнесу, освітніх та культурних закладів стала розробка двох проектів співпраці в освітній та туристичній сфері, які планується реалізувати у 2014 році.

 

 

 

 

16. Висновок

 

У цьому звіті, звичайно, не можна всього охопити. Є питання, які потребують додаткового часу та осмислення в найближчому майбутньому. Я думаю, сьогодні йде мова не скільки про підбиття підсумків за певний період, а як аналізується стан справ з метою накреслення перспектив на майбутнє, є намагання привернути увагу на проблеми, які існують у місті. Щось зроблено, але ще більше нам потрібно зробити, потрібно працювати так, щоб громада міста відчули зміни на краще. 

            Окремі слова вдячності адресую депутатам міської ради, які плідно працювали в постійних комісіях, у депутатських фракціях, які за звітний період розглянули сотні питань та прийняли виважені рішення, брали активну участь у заходах з питань, віднесених до їх компетенції, не стояли осторонь при вирішенні нагальних проблем, сприяли вирішенню питань соціально-економічного розвитку міста.

            Міська рада працювала б не так ефективно, коли б не відчувала  підтримки і допомоги з боку Надвірнянської районної ради, депутатів обласної ради, депутатів Верховної Ради України від нашої області

            Але найбільше хотів би подякувати громаді міста, яка спрямовує нашу діяльність, підтримує всі наші добрі починання, допомагає в роботі  задля досягнення спільної мети.

            Без сумніву, наступний 2014 рік буде ще більш складним і напруженим – ми маємо зберегти та примножити всі позитивні надбання, все те, що зроблено у попередні роки, а також зробити все, щоб у майбутньому збільшити довіру людей до представницьких органів, щоб укріпити впевненість громадян в тому, що їх інтереси на всіх рівнях представляють моральні й принципові люди, які готові відповісти будь-яким викликам сьогодення і спроможні взяти на себе відповідальність та забезпечити на місцях реалізацію перспективних завдань.

            Сподіваюсь, що незважаючи на будь-які обставини, всі ми і надалі ще згуртованіше та ефективніше працюватимемо на благо громади міста, вирішуватимемо найважливіші питання соціально-економічного розвитку міста, адже для кожного з нас не існує важливішої мети, як турбота про людей, їх добробут та достойний рівень життя. І ми маємо виправдати високу довіру наших мудрих і працьовитих земляків. Іншого шляху у нас немає.

 

 

Вверх